Похвалете си детето

  • 6 055
  • 169
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 370
Моят син винаги казва "моляте", "мерси".
Помага ми с прането, носи го до пералнята, тоест пуска го от горния етаж на долния, Вади дрехите от сушилнята и ми ги подава. Винаги с мен изважда чиниите от миялната. Играе си с парцала и метлата, но аз го разбирам като чистене Wink.
Изхвърля си боклучетата в кофата.
Подрежда си играчките преди лягане, разбирасе с мое участие.
Качва се сам в колата и си сяда в столчето и винаги ми припомня да му сложа колана.
Не мога да го похваля, че на 25 месеца говори достатъчно, но с гордост казвам, че разбира на 4 езика - Български, полски, английски и френски. Казва думички от всички тях, както и брои до 3.
Когато имам работа в кухнята винаги си играе сами4ък.
Когато му кажа, че нещо ме боли и той идва да ме целува, а когато той има рана и аз го цункам той ми казва" мама мина"

# 166
  • Мнения: 4 187
От три седмици сме без памперс Flutter.

# 167
  • Сливен
  • Мнения: 382
Да погладя пак моето гардже.
Снощи режа лук, а тя се мотае около мен. Казвам й да се дръпне, защото много люти на очите. И давам пример - "Виж на мен как ми люти на очите". Тя отстъпва първо няколко крачки, но после идва, прехръща ми крака и казва "Дени цунка мама, мама мине." Стана ми много мило, че е готова на някаква саможертва, за да й мине на мама. Нищо, че и на нея може да залюти.

А освен това наскоро ме изненада с неочаквано и сложно логическо заключение. Играе си тя с любимия Мечо Пух и чака баба да се прибере от работа. Чувам я как си мърмори "Дени има баба Дончи, Мечо Пух има..." - секунда размисъл - "Баба Меца!" Sunglasses

# 168
  • Мнения: 5 877
Измислила си е свой език и ужасно се забавлява да ми пее на него.

Снощи на родителската среща ми обясниха какви "важни" и "трудни" неща ще учат през годината - ами тя всичките ги знае.

Казва "К" вече и в спонтанната реч, ясно и отчетливо, не мога да се нарадвам.

Рисува си разни неща (знае откъде да си вземе листи и пастели), после изрязва разни детайли и ми ги подарява.

# 169
  • Мнения: 822
За днес имах нещо като домашно от детската градина на малчо...Да изрисувам и впиша малко инфо за него в нещо като профайл-любими неща,занимания,три неща,които го правят изключителен...
С последното се затрудних леко.Прочетох думите на Додо,принтирах ги и си ги залепих на хладилника...Почти 1:1 се отнасят и за моето дете...
Сравнявайки го с неговите връстници в градината и аз мога само да изтъкна,че е чувствително,много емоционално,будно,състрадателно дете...На учителките най-силно впечатление им направи способността му,да създава и поддържа приятелства...(Ще вмъкна,че това качество тук не се стимулира много.)Има приятели,на които много държи,не пропуска да ги прегърне,когато си тръгваме или по мъжки да  им каже "дай лапа"...Защитава си приятелите и им помага,дано да бъде така и занапред!
Не ми казва,че съм красива Mr. Green,но не пропуска,да ме похвали за парфюма или да отбележи,че съм с нова дреха...Любвеобилен и нежен,повтаря по няколко пъти на ден,колко ме обича... Heart Eyes
Замислих се,че сигурно наистина е много важно,да повтаряме на децата си,какви достойнства имат те,за да израснат като уверени личности...На мен все още ми е трудно,но надявам се,да се науча...

Общи условия

Активация на акаунт