Похвалете си детето

  • 6 059
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
не е редно, но на човек понякога му се приисква... много. Айде, в тази тема "Цар Траян има кози уши"  Laughing

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Крис е започнал да казва хубаво ясно Рррррррррр.

# 2
  • Мнения: 5 877
Състави сама две изречения на английски -
I like dinosaurs (знаеше конструкции от рода на I like cheese, I like chocolate и знаеше думата dinosaurs отдругаде)
и Jumping the steps, moo-moo-moo (по една песничка cows in the kitchen, moo, moo, moo) - докато се качваше по стълбите.

А тази сутрин написа на клавиатурата ТАТИ. Simple Smile

не е вундеркинд, просто отдавна се занимаваме, а това лято имах много време и много, ама много играхме с думи.

аааа и почти се научи да кара колело (с помощни колелета, разбира се)

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 15:39 от Анда

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Вече втора вечер се събужда и иска да пишка на гърнето, при все, че си спи с памперс Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 567
На последната тренировка по плуване започна да плува вече трети стил - бруст   Heart Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони непрестанно ме учудва с това, което знае и как "навързва" думичките с конкретната ситуация. Вчера спорехме нещо с баща й - на малко по-висок тон и тя ми вика: "Мамо, не ядосвай се, ела цункам те!". А днес сутринта, наконтена - като за празник, грабва една кукла и застава пред огледалото: "Ний две кукли сме. Имаме ибички!".
Може да брои до 5 и си познава буквата.
И още нещо - има невероятно чувство за ритъм, няма музика, на която тя да не танцува в такт, като прави все по-сложни движения с ръце и крака.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 16:32 от chockolina

# 6
  • Мнения: 2 567
offtopic
Чоколина, Мони е станала голяма хубавица  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Малкият говори изключително правилно, изреченията му са много добре построени, казва всички букви. Много е възпитан(в интерес на истината това си е лично негово постижение, ние нямаме особена намеса) и всички го забелязват. Последният хит е, че освен да поздравява със "Здравей"  вече си подава ръчичката за ръкостискане - много е сладък като го прави.
 При щерката забелязвам проблясъци на добро поведение(без да го изискваме ние) и се обнадеждавам, че и тя ще стане едно послушно и разбрано дете.

# 8
  • Мнения: 1 113
Децата, с които играе навън са по-големи от нея и са я научили да събира и изважда до 10. Simple Smile Вече може да си пише името (малко слято, но все пак се разчита Laughing)

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан може да брои до десет ( но понякога се лигави и брои - 1,2,3,5,8,7...), познава цветовете, буквите , знае дните от седмицата ..........но не иска да контактува с деца Sad.........много го е страх от тях.........как ще го преодоляваме това, незнам
.......иначе всичко говори......знае си трите имена.....всички книжки със стихчета наизуст.........познава  Мона Лиза и Дамата с хермелина.......познава трицератопса и тиранозавъра рекс.......
много неща е научил.....не го щадя.........не си и помислям, че е по- умен или нещо такова.... просто много се занимавам с него..........и има резултат

Искам да е ясно, че не съм го насилвала .......просто такъв навик съм си създала да обяснявам- например като рисуваме "ето сега взимаме синия молив, рисуваме три малки облачета еднооо, двеее, триии.....малки пухкави облачета"...докато гледаме книжка "едно жълто пиле, две жълти пиленца, три жълти пиленца ".......или подай ми червения молив.......дай ми три щипки.......знаеше колко са три само като погледне визуално.....преди да ги е преброил.........

Аз искам да го науча на всичко възможно, което попива и виждам че успява да научи чрез игра............
Но как да го науча да общува - незнам

# 10
  • Мнения: 3 663
а таня е изключително паметлива от много малка
помни места, предмети и хора, които не вижда с месеци от преди годинка
почти винаги си слага ръка, когато кашля  Blush
всяка вечер сервира хляба и вилиците  Blush и след като се нахрани задължително си носи купичката в мивката  Blush
и почти успява да нарисува слънце Simple Smile само лъчите нещо й се опъват още  Crazy
взема си книжката с козата и седемте козлета, нещо си разказва на неин език и сочи, след което непременно си пляска Simple Smile
страхотно добре жабури пастата и плюе след като измие зъбките  Party
ох, ми не можах да се сдържа Simple Smile  Embarassed едва ли са необичайни за нейната възраст неща, но все им се радвам Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 663
Йоан може да брои до десет ( но понякога се лигави и брои - 1,2,3,5,8,7...), познава цветовете, буквите , знае дните от седмицата .....знае си трите имена.....всички книжки със стихчета наизуст.........познава  Мона Лиза и Дамата с хермелина.......познава трицератопса и тиранозавъра рекс.......
браво!! страхотен е за дете на тази възраст!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
А Ники е много състрадателен Heart Eyes Щом ме светне с камиончето по главата, веднага идва да ме цунка и казва "Маме, бича" Hug Моментално ми минава Wink

# 13
  • Мнения: 599
Божена пък от няколко дни иска постоянно да рисува, "пише", както тя казва. Никой не я беше учил на тази дума, просто веднъж ме видя с химикала и каза: "Дай, пише".
Веднъж и рисувах мече, облак с дъжд, цвете... И на следващия път тя надраска нещо набързо и ми посочи: "Мече". Стана ми много смешно  Laughing

# 14
  • Мнения: 15 619
Ми то, моето гардже си е най-най-рошаво.

# 15
  • Мнения: 2 839
Крис е започнал да казва хубаво ясно Рррррррррр.
Георг не само се научи да го казва, при това натъртено, ами и заменя там където има Л с Ррр  Mr. Green ... РаРица ... ще изррризаме рри? Ей такива  Laughing
Казва и `Ррррачо рррреже рррриба`. А Стела да не е по-назад, понеже казва фрррренско Р /май така ще си остане, като тати/, я научих да казва `Клалица Клала, кала клалинети` Mr. Green Така вниманието не е само върху брат и  Mr. Green

А за помненето ... Стела помни неща от около 6 месечна възраст  #Crazy

Питанка ... имахме спор със свекърва ми ... Кралица Клара `крала` ли ги е кларинетите, или ги `кара` нанякъде?  Grinning

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 13:18 от DiVA

# 16
  • Мнения: 3 537
Две годишна е,а говори като три годишна. GrinningИ изглежда даже като три годишна. newsm78

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Питанка ... имахме спор със свекърва ми ... Кралица Клара `крала` ли ги е кларинетите, или ги `кара` нанякъде?  Grinning

Крал Карл и кралица Клара крали кларинети от кралската кларинетарница..........така го знам аз

# 18
  • Мнения: 3 271
Вики вече кара колелото без помощни гуми, а Катето казва все по-хубаво "Р" в повечето думи  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 5 228
Моята дъщеря може да брои до шеШ! Освен това си дава играчките на другите деца и им казва :Сииии (Мерси).  Heart Eyes

# 20
 мади днес каза 2смислени изреченя

# 21
  • Мнения: 71
ne se pritesnqvaj,prosto trqbva po-4esto da e sred deca.mnogo dobr e4e se zanimava6 s nego tolkova.moqt sin alex nqma problemi s komynikativnostta otkakto go sabiram postoqnno s deca Wink

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Сега, покрай тази тема си давам сметка, че много по-лесно критикувам и по-ми иде отръки, отколкото да хваля. Напънах се, за да се сетя с какво те са "по-", че да ги хваля.

Наталия ходи на художествена гимнастика. Всички треньорки досега твърдят, че е "изключително талантливо и качествено" дете. Казват, че такива деца им идват веднъж на по 3-4-5 години и да работиш с такова си е шанс. А че е талантлива се вижда и с невъоръжено око. Но това не е нейна заслуга, та не знам дали е точно за похвала.  Embarassed Иначе... ами не знам. Много отговорна, разсъдлива и постоянна е. За нейната възраст даже прекалено. Но това са фалшиви ценности, ако мога така да се изразя, та и затова не знам...

Крисо... ами честно, не се сещам.  Embarassed Cry Всъщност има едно нещо, но е много дълго за обяснение. И пак може да се спори това добро ли е или пък съвсем не е толкова за хвалба.  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 2 164
Сутринта се научи да казва "Не"  Laughing.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
...не го щадя.........не си и помислям, че е по- умен или нещо такова.... просто много се занимавам с него..........и има резултат
Аз искам да го науча на всичко възможно, което попива и виждам че успява да научи чрез игра............

 smile3501
Възхищавам ти се, за което!

# 25
  • Мнения: 1 187
И Ели вече казва Р-то много хубаво, от няколко дни знае нова песничка и на всички я пее. Има си едно малко бебе кукличка и си играе с него и все му казва няма мами, не плачи миличко аз съм тука какво има, ама толкова е сладичка. И на всички ни казва колко много ни обича и ни стиска, прегръща и целува.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Моят Денис пък нито е особено талантлив, нито има някакакви по-специални умения за възрастта си. Напротив дори - не говори правилно все още, много е буен, шумен е, често пъти непослушен.
Но за сметка на това е много милозливо и емоционално дете. От него блика любов. Върви по улиците и казва здравейте на непознатите хора. Хваща ги за ръцете и им се усмихва. Някои от тях го гледат стреснато, някои дори сърдито. Напоследък се хващам, че му правя забележки да не закача непознатите, макар и да знам, че го прави толкова добронамерено. Чудя се дали е правилно да стопирам по този начин дружелюбието и контактността му.
Не спира да ми повтаря колко много ме обича и квото прави-прави и дотърчи да ме целува, ей така. Освен това е истински малък джентълмен, защото не спира да ми прави комплименти. Казва ми - мамо ти си красива, или пък - как хубаво миришеш, може ли да те помириша?, или пък - ах, колко хубава коса имаш...вчера ми каза, че двамата с него сме били чаровници  Mr. Green Ей такива неща, които ме карат да се усмихвам.
И си казвам - вярно, не е вундеркинче, но пък има чувства и не ги крие, пълно е с любов и добронамереност. Това е не по-малко важно от всичко останало....
За Ерик - малкото кюфте вече не ползва памперс Grinning Като му се допишка се хваща отпред, а като му се дооака - отзад Twisted Evil И това само защото е като батко си - с думите хич го няма Mr. Green Чудя се как ще е в градината. Трябва да му се зачисли някой, който да го следи къде се бара Joy
Но аз и на малкото се радвам, като се сетя кво чудо преживях с Денис и неговия памперс.... Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 249
Ради в момента е на вълна конструктори (най-вече тези с малките части на Лего) - прави невероятни неща и има силно развито чувство за симетрия, цвят и т.н. Когато се съсредоточи, успява да прочете лесни двусрични думички.

# 28
  • Мнения: 1 512
Може да рисува коте,мече, цвете, сега баща й я учи да брои до десет; по корицата познава коя приказка за Франклин ще четем Simple Smile
И през лятото научи няколко думички  на немски Simple Smile
Аз също се занимавам много с нея, старая се да я стимулирам и да развивам нейните умения- чета й много, рисуваме заедно, пеем песнички. Нямам претенции, че е Айнщайн и Гьоте, взети заедно Mr. Green, най- важното е, че тя също има интерес към тези занимания, защото всичко е като забавление и игра Simple Smile
Вече не носи памперс през деня и си казва и много рядко се изпуска.
Госпожата в градината я похвали, че е много добра и послушна.
Всеки ден казва, че ми е приятелка/ или мъничкото ми бебе и много ме обича. Heart Eyes

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Силия направи скоро първото си изречение  Joy Първо пита- Тати?! И сама си отговаря- Тати нямааааааа!

# 30
  • София
  • Мнения: 1 621
Говори много добре, от 2 годишна е без памперс (първо дневен, после и нощен), спокойна, послушна, играе си с децата, разбира се добре с повечето, много любознателна, кара колело с помощни колела, брои до 10, пее ми песнички...абе въобще много съм доволна от детето си.  Heart Eyes
Аз май много се похвалих, ще ми простите.  bouquet

# 31
  • Мнения: 5 877
Чудесно е, че толкова различни неща им се удават... чета с огромно удоволствие. Нищо не ми е оправяло настроението толкова.

# 32
  • Мнения: 2 839
Сутринта се научи да казва "Не"  Laughing.
То това не е за хвалене, скоро ще си скубеш косата  Mr. Green

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Но за сметка на това е много милозливо и емоционално дете. От него блика любов. Върви по улиците и казва здравейте на непознатите хора. Хваща ги за ръцете и им се усмихва. Някои от тях го гледат стреснато, някои дори сърдито. Напоследък се хващам, че му правя забележки да не закача непознатите, макар и да знам, че го прави толкова добронамерено. Чудя се дали е правилно да стопирам по този начин дружелюбието и контактността му.
Не спира да ми повтаря колко много ме обича и квото прави-прави и дотърчи да ме целува, ей така. Освен това е истински малък джентълмен, защото не спира да ми прави комплименти. Казва ми - мамо ти си красива, или пък - как хубаво миришеш, може ли да те помириша?, или пък - ах, колко хубава коса имаш...вчера ми каза, че двамата с него сме били чаровници  Mr. Green Ей такива неща, които ме карат да се усмихвам.
И си казвам - вярно, не е вундеркинче, но пък има чувства и не ги крие, пълно е с любов и добронамереност. Това е не по-малко важно от всичко останало....

И Крисо е абсолютно същия. Все едно аз съм го писала това, но ме домързя честно казано. Вече е на 6, а никога няма да се умори да ме гушка и да ми прави комплименти, да е безкрайно любезен с всички, да е усмихнат и позитивен. Толкова е отворен и добронамерен, че понякога се плаша дали е добре за него. Комплиментите му са безкрай и кой от кой по-засукани. Онзи ден казал на сестра си "Наталия, ти си ми като един сладолед" и тя търчи при мен обидена и ядосана и се жалва "Крисо ми каза сладолед" и той безкрайно изумен, че тя е обидена казва "Мамо, ами тя е сладка като сладолед и тъничка като фунийка", демек това е чуден комплимент, защо тя се сърди? Цар е на такива реплики. Вчера поне 5 пъти го чух да й каже, колко много я обича. Та това ми е хвалбата за Крисо. И аз като теб си викам "е, като няма друго, поне ми е такъв любезен добрушко".  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 113
dodo_dodo, като четох постинга ти се сетих как Лили, когато беше на година и половина свързваше всяко "довиждане" с целувка. Влизаме с нея в една аптека и след като сме си напазарували аптекарката й казва: "Довиждане, сладурано!", а тя отговаря: "Довиждане, дай цунка!" Grinning Мисля че е добре детето да е общително, не го спирай, като порасне още малко ще проявява по-голяма избирателност в контактите си Hug

# 35
  • Мнения: 597
Моят Влади най-учтиво казва-Заповядай и Благодаря...без никой да го е учил Grinning

# 36
  • Мнения: 3 211
Габи брои до 20, пише своята буквичка, разпознава почти всички други буквички, говори много вярно граматически, времена и родове, още не казва "Р", но пък баща й говори така френски, та не знам. Знам, че до 5 год. не трябва да се притеснявам. Много обича да танцува, сега се е научила на ръченица и хоро (от градината) и на кючек (това не знам от къде ooooh!). Много послушна и добра, толкова бързо се съгласява с почти всичко, че чак ми става мъчно, че не е по-"ербап".
Също е много нежна и любвеобвилна, но само към нас и когато тя си поиска, аз ако искам да я галя, ми казва, не ме закачай, гъдел ме е и т.н.
Вече мога да се похваля, че не е толкова срамежлива, откакто започна градина има страхотен напредък. А в яслата беше ужас, можеше да се разреве, ако някой я заговори, срамуваше се дори от мен, когато баща й я вземеше. Явно горкото е било много стресирано там, толкова ми е мъчно

# 37
  • Варна
  • Мнения: 11 340
offtopic
Чоколина, Мони е станала голяма хубавица  Simple Smile

Мерси!  Heart Eyes  Hug

# 38
  • Мнения: 967
Дими е много впечатлителен и всеки ден ме изненадва колко много неща сам е научил. Вчера го сложих на шофьорското място вколата "да кара" и ми изнесе цяла лекция кое е спирачка, кое са чистачки, за какво служи сенника и т.н.  Shocked а никой не го е учил на това - явно докато се вози не просто блее през прозореца, а тайно взема уроци по кормуване  Laughing Много е обичлив. Всеки ден научава по няколко нови думи  и ги използва правилно. Танцува много добре.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 498
Ох какво да се похваля. Габи не иска да говори. Говори си на нейния си език. И само ''Да" и "не".
Иначе разбира, изпълнява като и кажа да  донесе или да отнесе нещо, подрежда и "чисти". И после пак разхвърля.
Иначе много ме целува и  се радва, и е обичлива и общителна.
Също така танцува и пее.

# 40
  • Мнения: 1 586
Андреа сама простира чорапите на семейството на ниското въженце на терасата, докато аз простирам останалото пране. Като вадя прането от пералнята, й отделям чорапите и понякога още нещо дребно в малкото легенче и двете излизаме на терасата - всяка носеща легена си. Малко трудно борави с щипките, но вече почти не ме моли за помощ при защипването. Толкова мила гледка е нейният простор след това, все се каня да го снимам Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 2 032
Е страшна мадама,
Е адски красива
Каквото да сложи
–все и отива.
И чок е прекрасна.
И въз талантлива.
И бол музикална.
И много схватлива.
Е тъй работлива,кадърна и всичко.
И чиста, свенлива –сълза на сърничка!
Ужасно е умна,схватлива, разбрана.
Хайде, ще спирам,че дългичко стана..
 Но е и скромна -“вода не напита”,
който не вярва-мама да пита.

rotfImao

(не съм го писала аз)

# 42
  • Мнения: 7 837
Сутринта изяде половин пастел...
Брои до три...
Целува всички деца подред на площадката...

# 43
  • Мнения: 11 314
Баща ми я похвали, че вече е станала художничка (той самият е художник и след претърпян тежък инсулт продължава да рисува, но с лявата ръка). Не спира да рисува. Едни красоти, ама нали си е мое гарджето Wink.
Води с мен философски разговори, не спира да пита за неща, които се чудя как и идват на ума за 6годишно дете.
Станала е много нежна и почти се е кротнала.
Сина ми е много обичлив. Говори смислено вече и на двата езика. Брои до десет и на двата езика. Щастлив е. Разбира от жени Wink

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вчера позна близо десетина букви и дори написа сам ДРАКОН с кубчетата.
След това ми изпя песента за тъжната муха, а после песента за тигърчето, което не слушало майка си. По една случайност ми се размина песента за кокошката, която "е толкова дълга, че трябва да спирам и да си почивам".  Joy Joy Joy

# 45
  • Мнения: 11 314
Василиса, кой е Гъргалчо? Laughing Надявам се правилно съм се досетила Peace

# 46
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ама защо да е трудно да го похваля. Аз имам много да се хваля,
-станал е по кротък
-заиграва се сам
-бори до 3
-не се бие
-не е агресивен
-много е дипломатичен
-всеки ден учи нови думи
-много е умен
-държи се много зряло за възрастта си
-понякога много слуша
-винаги е весел и забавен
-гледа все да те разсмее (същински актьор)
-много е подреден (за разлика от нас със баща му, направо ни засрамва понякога), но само за определени неща, да не мислите че си прибира играчките  Laughing
-бързо учи
-много е общителен
-независим е
Сигурно има още много, но само за това се сещам сега. Има и бая неща за оплакване, ама нали казахте да ги похвалим...
Абе какво да ви разправям, аз имам най хубавото и добро дете, вие не знам кво ша прайте  Wink

# 47
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Василиса, кой е Гъргалчо? Laughing Надявам се правилно съм се досетила Peace
Правилно, правилно.  Laughing
А името съм взела от онази народна приказка, в която измислиха и име на нероденото дете - Гъргалчо. Mr. Green

# 48
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Офф - Честито очакване на Гъргалчо!

А моето гардже прехвърля играчка от едната ръка в другата. Яде оризова каша с огромен кеф. Не казва мамамамама, дададада или бабабаба, а нещо средно между "нюм-нюм" и "люм-люм".
Май се похвалих с най-малко дете Embarassed но и на мен темата много ми вдигна настроението!

# 49
  • Мнения: 1 210
Ами на 3г и 10 месеца вече кара сам велосипеда БЕЗ помощни гуми.  smile3501

Аз едно време се научих почти в първи клас  Embarassed

# 50
  • Мнения: 2 116
От 6м. е перфектен с "Р"-то! Направо се разтапям...   amiiii А миктовълновата вика "Р-р-р-р-н".....  smile3501

# 51
  • Мнения: 2 641
1. смее се истерично като кажа - И десетки добре настроени жени за тати - и сочи татито с пръст докато се кикоти
2. скубе всички за косите - така им се радва
3. обожава да танцува с мама виенски валс и танго
4. може да гледа 20 мин филм с танци или Ну погоди
5. разбира ми веднага жаргонните думи макар да ги чува за пръв път

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не знам за хвалба ли е или за оплакване - изтарикатила се е! Онзи ден си сложихме грозде за десерт и сядаме да ядем. Гери си слага краката на масата и и казах, ако прави така, няма да яде грозде /а тя много обича!/. Ние си хапваме вече, когато тя изкоментира, облегната назад: "Седя си гладна! Гледам гроздето!" Crazy

# 53
  • Мнения: 2 673
  Двете ми дъщери са "мъдри старици" от малки! Адски бързо се приучиха на гърне \и рано\, по-рано от нормалното сглобяваха смислени изречения, рисуваха от малки цели сюжети...нямам думи - моите деца са най-прекрасното нещо, което ми се е случвало!!! Сега ще учат в езикова гимназия, и всичко постигат със собствени усилия и мотивация!

# 54
  • София
  • Мнения: 6 999
След като до 2 годишна възраст Дариа мълча... сега с всеки изминал ден ме учудва колко нови думи казва и как непрекъснато повтаря нещо.

Брои до 5, познава няколко букви, казва "Моля", "Мерси" - всичко научено последните 2-3 месеца благодарение на майка ми.

Много ми харесва, че е самостоятелна, ужасно упорита /като падне от пързалката веднага става и опитва на ново/ и борбена, че успява да разтопи най-големите бандити на площадката и непрекъснато някое момченце се грижи за нея и я гушка  Embarassed и същевременно е винаги леко дистанцирана от ситуацията, без да се кара с децата, без да се блъска или бие.

Но най-най-най - много от всичко ме радва това, че от няколко дни ми казва 'гуш' и ме прегръща. Толкова ми беше мъчно, че никога не го прави и сега си умирам от кеф и се разтапям като сладолед на слънце Embarassed... Ох похвалих се.

# 55
  • Мнения: 1 858
Светли е на 3. Брои спокойно до 10, слага ръка на устата си, когато кашля, храни се почти сам и след това си оставя приборите в мивката. Къпе се почти сам (аз само гледам и от време навреме помагам). Винаги поздравява с " Здравей, как си?". Винаги казва благодаря, и когато на него му кажат "благодаря" отговаря с "моля". Това са много дребни неща, може би други деца могат много повече но като знам колко му беше трудно съм много щастлива.

# 56
  • София
  • Мнения: 15 219
Моето дете става все по-кротко и когато сме сами (т.е. най-вече когато го няма баща му) е едно фантастично мило, обичливо, бърбориво и весело дете. Когато баща му е с нас нещата не стоят точно по същия начин, за съжаление, но положението става все по-поносимо. Върви към оправяне. Laughing
Много отдавна брои до 10, познава цветовете, буквите, всички емблеми на коли, които някога е видял наживо или в списание, дърдори........но не за това искам да пиша.
Става все по-смел. Скача на онези бънджи-ластични-батутести съоръжения (не им знам името) с кеф, в Софияленд все гледа да се навре там където са батковците..... и други примери разни имам, но да не изпадам в подробности. Не е страхлив. Много ми е миличък, когато казва: "Мамо, аз съм хйабъй (т.е. храбар)" или "Мамо, аз съм голямо момче!".
Все по-рядко се карат с деца за играчки, а днес много ме зарадва: на площадката се заигра с количката на едно от приятелчетата му, а всички негови колички бяха разгграбени набързо от напълно непознати деца. И той го преживя равнодушно Laughing Не се сдърпа с никого, не си поиска играчките обратно.
Когато му се карам, ми казва: "Мамо, моля те, не викай!"  Embarassed или "Мамо, моля те, не бива да кйеещиш!"  Blush Heart Eyes Ами, право е детето.... не бива. А от едно филмче за Мечо Пух е взел една реплика и постоянно ми я пробутва: "Мамо, тйябва да има и по-добъй начин..."
Много е любезен (да не кажа-възпитан, че е лекинко нескромно Blush). Като влизаме някъде-в магазин, такси..... казва "Добъй ден!", а на излизане-"Довиждане!". Заповядай, благодаря, моля те...... тези думички не са му хрумнали сами, учила съм го да ги казва, и той ги казва без да го чувства като задължение, а видимо, защото му е приятно. Може би и защото винаги възрастните много се радват, когато малко дете говори по такъв начин, и го поощряват. Поздравява съседите и познатите с "Добър ден!", казва им "Довиждане!". Това е нещо, което много ми харесва у него.
За още много неща мога да го похваля. Heart Eyes

Всеки ден ми дава да разбера, че расте. 

# 57
  • Мнения: 5 183
А Ники е много състрадателен Heart Eyes Щом ме светне с камиончето по главата, веднага идва да ме цунка и казва "Маме, бича" Hug

Това ми хареса  Mr. Green Hug Heart Eyes

# 58
  • usa
  • Мнения: 2 113
учителката на дани в детската градина тази вечер като го вземах сподели, че всички други учителки и завиждали, че моят син е в нейната група  Grinning. бил голямо слънце, непрекъснато се смеел и колкото и да му било криво или тъжно на човек, било достатъчно да му чуе смеха да му стане светло на душата.
а кучетата може ли да си хвалим? и да не може, ще го похваля, че днес съм много горда и с тримесечния шнауцерчо, който се присъедини към семейството преди десетина дни - цял ден не е направил нито една локва или купчинка в къщи Grinning.

# 59
  • Мнения: 429
Моето момиченце се храни и облича самостоятелно, е понякога може и да е наобратно, но се старае. Изключително самостоятелна и амбициозна.
Говори добре за възрастта си, обича да рисува и добре го прави, подрежда си дрехите, голяма къщовница, а само как се интерусува от всичко което става и се прави, просто нямам думи.
И аз си похвалих гарджето.

# 60
  • Мнения: 5 877
Моето дете става все по-кротко и когато сме сами (т.е. най-вече когато го няма баща му) е едно фантастично мило, обичливо, бърбориво и весело дете. Когато баща му е с нас нещата не стоят точно по същия начин, за съжаление, но положението става все по-поносимо. Върви към оправяне. Laughing
Виви, да не те ревнува от татко си?  Laughing

# 61
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони като стане сутрин сама си сваля нощния памперс, взима си гърнето, използва го по предназначение Mr. Green.... отваря чекмеджето с бельото си, избира си гащички и си ги обува сама Laughing!!!
Съчинява приказки, истории и измислици Wink....много добре е усвоила и лъжата ooooh!....
Като се замисля, има още с какво да я хваля - нали си е моето гардже Heart Eyes....
Сега се сетих - "глади" си дрехите, сгъва ги и си ги прибира в шкафчето.....

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Сгъва си дрешките, когато се приготвя за лягане.

# 63
  • Мнения: 4 806
не ми е лесно да похваля моята дъщеря (1г10м), което ме води към размисъл Simple Smile Защо ли е така? Може би имам твърде високи исиквания?
- чаровница е голяма, но това не е нейна заслуга Simple Smile
- иска много да говори, но не може. Е, има някакви думички, които казва, но определено не са много. За сметка на това изиграва такива пантомими, че почти всичко и се разбира  Simple Smile
- понякога решава да се гушне и го прави много мило (понеже не и е много присъщо, не обича някой да я държи на ръце, да я целува, да я гушка. Такава си е по рождение ) Simple Smile
- започна да върви по - внимателно. Гледа си в краката понякога и забелязва бордюри и други препятствия Simple Smile
- много харесва коли и самолети. Последното особено. Голяма страст са й.
- много обича да помага вкъщи. Има си своя четка, с която мете. Бърше прах... Simple Smile
- храни се сама, като си уцелва устата с умерен успех Simple Smile Но на други не дава да я хранят
- винаги си настоява на своето, никакви опити да и се отвлече вниманието не са успешни, както и опитите нещо да се скрие от нея.
-научила е, че, ако татко и е вкъщи, той е Господарят на ефира (т.е. на дистанционното) Simple Smile Признава му първенството по авторитет за всичко.

но всичко това си е напълно нормално, нали. Не е повод за хвалене. Но го направих умишлено, че и аз да се замисля, кои са положителните страни на детето ми.

# 64
  • Мнения: 1 364
От скоро започна да изговаря хубаво буквата Р.
Много помага в къщи, все иска да сгъва  дрехи, да помага при простиране....и много добре се справя.

# 65
  • Мнения: 705
Страхотна тема.
Излизаме да го уча да кара колело и после да видим дали ще се похваля  Grinning

# 66
  • Мнения: 2 032
Василиса Умница, ето една хубава новина, честит Гъргалчо или Гъргалица, а на теб-гъргалеене.

____________________________________________

По-темата (ама пак по-встрани): ето връзката (и съвсем сбит превод) на малко подскаване как да хвалим децата:
http://www.aol.allaboutyou.com/parenting/parentskills/rulespraising/

Не всички похвали подобряват самочувствието на децата. Ето съвети за наблягане на положителното и на конкретното:

1 Избягвайте капана на обожанието. Хвалете точно каквото са направили, а не това, което са, например: "вкара страхотен гол срещу труден отбор", а не "ти си страхотен на игрището, аз те обичам толкова много".

2 Покажете на децата си, че харесвате да сте в тяхната компания.

3 Опишете им простичко малките, но хубави неща, които детето прави всеки ден.

4 Фокусирайте на удоволствието  което те получват да постигнат нещо (не включвайте "аз" в похвалата).

5 Помогнете на момиченцата да вярват в себе си, помогнете им да се научат да хвалят своите постижения.

6 Хвалете момченцата по-млако и често.

7 Не чакайте съвършенство, преди да похвалите: те трябва да са уверени в способността им да се научат: "много скоро ще се научиш на това", "вярвам в теб"

8 Не вкарвайте състезателност с изказвания, които напомнят, че без вашата помощ те не биха постигнали нещо.

9 Бъдете конкретни: помага особено на момченцата, когато опишете точно какво са направили добре.

10 Похвалата не е задължително само с думи. Понякога стига усмивка, разрошване на косата. И забранете израза "добро дете": този израз не значи много за децата и не им подсказва какво точно хвалим.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 12:42 от Алиса

# 67
  • Мнения: 8 917
Вчера бе шашна, че на годинка и 10 месеца брои до десет Mr. Green С гледачката си се учат на разни нещо - прави коремни преси, пее песнички и въобще - все такива неща. но товасд броенето наистина ме остави с отворена уста Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 7 097
Балсамът за ушите на всяка майка - непрекъснато ме гушка, целува и "Мама, бича"... Grinning Много е контактна и обичлива, същевременно отстоява до край позициите си. Страшно е подредена и прибрана - като извади цялото съдържание на шкафовете, после намирам всичко подредено по същия начин, а на детсктата площадка, като намери фас в пясъчника, ходи до кофата да го хвърли. А сме и много любезни...винаги има мерси като си получи сока или нещо друго.

# 69
  • Мнения: 705
Страхотна тема.
Излизаме да го уча да кара колело и после да видим дали ще се похваля  Grinning

Не се научи да кара колело, но дотук имаме следните хвалби:

Освен че разпознава сумати животни в най-различните има проявления (на снимка, картинка, на живо), познава колите Ауди, Тойота, Хонда, Фолксваген и май скоро ще прибави Опел и Мерцедес.

Знае буквите А - като Ауди, М - като мама Мая, Т - като тати, С - като сърничка и някои други. Съответно виждам, че ще научи азбуката и това не го гоня като постижение, той сам започва да пита за буквите. Общо взето разходките ни често са минаване по колите и разглеждане на буквите в номерата. Една по една ги "чете", после минава отзад и пак прочита буквите в номера.

 Grinning Цитирам свекърва ми, която в момента ми подсказва какво да напиша: "Много спокойно и кротко дете и мисли много хубаво. Мисловен тип е."

Абе, много е готин Simple Smile Мога да го похваля най-вече с това, че няма от какво да се оплача  Grinning

Май има нужда от тема "Да се похвалим като родители"  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 6 315
Успя да изпее сам "Сутрин рано".

Когато кихне и му кажем "Наздраве!" си отговаря с "мерси", той също ми казва "наздраве" когато кихна. Поздравява всички със "Здравей, как си?" и понякога казва "добре ли си?". Казва ми редовно, че ме обича и ме целува и се гушка. Нарича ме по име напоследък, което не знам за хвалба ли е, или не...  newsm78

# 71
  • Мнения: 11 314
Нека не ви прозвучи като заяждане, но защо учите децата си да казват Мерси, а не Благодаря?
Прави ми впечатление вече в няколко постинга.

# 72
  • Мнения: 6 315
Нека не ви прозвучи като заяждане, но защо учите децата си да казват Мерси, а не Благодаря?
Прави ми впечатление вече в няколко постинга.

Това е чул, това повтаря. А и да ти кажа "благодаря" е доста по трудна дума от "мерси". Аз не съм го учила целенасочено на мерси.

# 73
  • Мнения: 11 314
Нека не ви прозвучи като заяждане, но защо учите децата си да казват Мерси, а не Благодаря?
Прави ми впечатление вече в няколко постинга.

Това е чул, това повтаря. А и да ти кажа "благодаря" е доста по трудна дума от "мерси". Аз не съм го учила целенасочено на мерси.
Това не е извинение. Тогава да попитам защо вие не употребявате тази думичка? Нали уж искаме да се научат децата ни на хубав български.
Моите и двамата казват Благодаря, нищо че Данкето им е по-лесно.
Наистина не се заяждам, просто се учудвам и ми е неприятно Wink

# 74
  • Мнения: 6 315
Защо казвам чао, защо ползвам турцизми и всякакви чуждици? Твоите и двамата са по-големи от моя, който е на 2г. и 3 месеца и все още на китара казва "тара". Не смятам, че е необходимо да се извинявам за нещо. Ползвам и двете думи по принцип.

Нека не оспамваме темата повече само.

# 75
  • Мнения: 1 722
Мъничето ми казва "Добър ден" абсолютно чисто и осъзнавано, най-често като види баба си, татито или някой друг от родата. Също "Лека нощ" като си ляга, а от вчера и "Приятен ден". Но това, от което съм по-горда е, че не съм го учила нито аз, нито някой от "гледачите".

# 76
  • Мнения: 5 877
По-темата (ама пак по-встрани): ето връзката (и съвсем сбит превод) на малко подскаване как да хвалим децата...
Много хубаво. Аз не мога да се справя с първа точка, много ми е трудно. Ей на, отвътре ми иде да кажа "ти си страхотен на игрището, толкова те обичам"  Rolling Eyes

Похвал, похвал, сутринта си нарисува автопортрет с малко мамутче Simple Smile
Добре, че си казва кое какво е  Laughing

# 77
  • Мнения: 1 517
Павел: проговори много рано, много е самостоятелен от малък, голям помагач - от малък си прибира играчките, бърше прах, сгъва прането, от малък се грижи за сестричката си (играе с нея, люлял я е в кошчето наглежда я) ,учи се добре, има силно развито чувство за справедливост и свири от 4 годишен на акордеон по собствено желание.Много контактен и любвеобвилен. Използва "вълшебните думички".
Деница: супер самостоятелна, голяма бърборана, сама се обслужва, помага на мама за компотите, за прането, прибира, оправя си леглото, играе много интересно - разказва си приказки и пее.
И двамата танцуват чудесно!

P.S. Това не означава, че са най-идеалните деца. Ако някой пусне тема за кусурите на децата, ще напиша сигурно повече неща.  Mr. Green Но това са моите ангелчета и аз си ги обичам каквито са. Както и вие сигурно.  Hug

Да са ни живи и здрави децата!!!   bouquet

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Нека не ви прозвучи като заяждане, но защо учите децата си да казват Мерси, а не Благодаря?
Прави ми впечатление вече в няколко постинга.

Аз също много държа да казва "благодаря", а не "мерси" и така съм го учила. В началото употребяваше именно благодаря, но сега чува навсякъде мерси, а и му е по-лесно явно за изговаряне, та това казва. Аз пък постоянно го коригирам. И после си казвам - егати, вместо да се радвам, че детето ми изобщо благодари, аз му правя забележки и малко ме е страх, да не го откажа по този начин, защото може да се обърка. Sad

# 79
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ох малкия не прави нищо изумително за възрастта си освен че се е научил да ми се подмазва много сладко като му се скарам. Като викна по него казва "мами" и изтичва да се гушне в мен.  А големия е на мама златното дете. Отличник, кротък, послушен, чете много книги, помага ми за малкия и в домакинството - чисти, готви, пазарува. Щом чуе малкия да плаче идва да ме пита има ли проблем и как да помогне. Абе златно ми е детето.

# 80
  • София
  • Мнения: 15 219
Моето дете става все по-кротко и когато сме сами (т.е. най-вече когато го няма баща му) е едно фантастично мило, обичливо, бърбориво и весело дете. Когато баща му е с нас нещата не стоят точно по същия начин, за съжаление, но положението става все по-поносимо. Върви към оправяне. Laughing
Виви, да не те ревнува от татко си?  Laughing

Тц. Не е това. Имам нЕкои предположения newsm78, но не ми се оспамва хубавата тема.  Grinning

# 81
  • София
  • Мнения: 2 300
аха, хубава тема ... поредното голямо лицемерие ...
когато в различни теми споменавах уменията и знанията на сина си, непрекъснато се сипеха подигравки и обиди... то не бяха нападки, то не беше чудо ... а сега - ах, колко са умни, ах колко са мили, ах колко са забавни ... я стига... smile3528

# 82
  • Мнения: 3 211
За един месец е пораснала с 3 см.
Вече почна да проявява чувство за хумор. Сама измисля някакви смешки, разказва ги и после вика: "Майтап си правя"

# 83
  • Мнения: 5
Носи много,много радост на вси4ки. Simple Smile

# 84
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
аха, хубава тема ... поредното голямо лицемерие ...
когато в различни теми споменавах уменията и знанията на сина си, непрекъснато се сипеха подигравки и обиди... то не бяха нападки, то не беше чудо ... а сега - ах, колко са умни, ах колко са мили, ах колко са забавни ... я стига... smile3528

Ето сега се възползвай да ни разкажеш за неговите умения и знания без да те нападне някой.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 300
аха, хубава тема ... поредното голямо лицемерие ...
когато в различни теми споменавах уменията и знанията на сина си, непрекъснато се сипеха подигравки и обиди... то не бяха нападки, то не беше чудо ... а сега - ах, колко са умни, ах колко са мили, ах колко са забавни ... я стига... smile3528

Ето сега се възползвай да ни разкажеш за неговите умения и знания без да те нападне някой.

Благодаря, но ще се въздържа.

# 86
  • Мнения: 6 206
аха, хубава тема ... поредното голямо лицемерие ...
когато в различни теми споменавах уменията и знанията на сина си, непрекъснато се сипеха подигравки и обиди... то не бяха нападки, то не беше чудо ... а сега - ах, колко са умни, ах колко са мили, ах колко са забавни ... я стига... smile3528
Така ли? Това съм го пропуснала, но е жалко. Дано не си си го сложила на сърцето.

Моят мъник преди няколко дни ми изпя следната песен "Мила моя Поля колко те бичам."
Като за мила моя мамо, но ми казва почти постоянно Поля. Laughing
После джазира със "джобчето семки и бонбонки, няма ги, аааа, намели ги"
И така нататък станаха три четири песни наведнъж.

# 87
  • Мнения: 3 034
Марена е много любвеобилна и по 100 пъти на ден ми казва : "Мамо, много те обичам,...и тати обичам...и бебето обичам". Когато я попитах "какво означава да обичаш някого", ми отговори "Ами, това е да го гушкаш и да го целуваш, и да го галиш"....
Помага ми да простирам и да прибирам прането. И си сгъва дрехите сама, прибира си ги в гардероба и си оправя леглото - и много горда ме вика всеки път да ми покаже колко е порастнала.
И рисува много хубаво.

# 88
  • Мнения: 2 757
Моят син не се сещам с какво да го похваля, освен, че е много сладък и очарова всеки който го види. Но на сестра ми синът, на 2 год и 7 месеца ми е взел акъла. Освен че говори много добре за възрастта си, значе много стихчета, песнички и приказки на изуст и дори такива на английски. Значе много английски думички и брой до 100 на английски.  Hug

# 89
  • Мнения: 1 983
ами започна да говори много добре, знае около 5-6 песнички и ги пее много вярно, "опитва" се да ме слуша, и доста успява Mr. Green

# 90
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
научи се е да ме гушка преди около месец Hug Heart Eyes....

# 91
  • София
  • Мнения: 2 164
научи се е да ме гушка преди около месец Hug Heart Eyes....
Много е миличко, нали   Grinning
П.П. Шокито е станал страшен чаровник, Има да разбива сърцата на шоколадките...  Wink Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 5 370
Онзи ден се заканвам с 2 събрани пръста на Станислав, а той ми вика "ДЕ"(две). hahaha
Има много добре изразена логическа мисъл, както и помни невероятно.
Много е гъвкав и екстремен, иска да го преобръщам, да го въртя и хич не му пука. Дай Боже да стане спортист като баба си.
За думичките-не мога да цитирам какво казва, а какво НЕ КАЗВА.
Рисуват с гледачка в книжка за оцветяване и после той целият е също фулмастерче-написан, оцветен....всякакъв.

# 93
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
научи се е да ме гушка преди около месец Hug Heart Eyes....
Много е миличко, нали   Grinning
П.П. Шокито е станал страшен чаровник, Има да разбива сърцата на шоколадките...  Wink Heart Eyes

благодаря, Хот Ели  Hug Heart Eyes
да, ра3тапям се от кеф Grinning^.... като му кажа "гуши мама" и той идва и си 3авира главичката в рамото ми и се гуши....

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Днес, например, избърса праха навсякъде, където успя да докопа, дори се покачила на плота в банята да бърше огледалото - направо ми настръхна косата.

И като кулминация заяви: Ето така ще заварваш къщата, ако ме оставиш в къщи да не ходя на градина!

# 95
  • Мнения: 2 910


И като кулминация заяви: Ето така ще заварваш къщата, ако ме оставиш в къщи да не ходя на градина!

 rotfImbo

# 96
  • Мнения: 151
Малката ми дъщеря сега ще тръгва в първи клас. Може да чете
от една година. Приятно ме изненадва как чете книжки с интерес.
Преди месец започна да чете "Тошко Африкански" и доста е напреднала.
Има устойчиво внимание и се задържа дълго над книжките.

# 97
  • Мнения: 4 187
Рая си изяде сама закуската ( макарони със сирене),  без да изцапа себе си, или околното пространство, след това си взе салфетка и си избърса (замаза  Mr. Green) устата.

# 98
  • Мнения: 470
Преди малко ми се наложи да отговоря на въпроса: "Мамо, аз кога ще се влюбя?" "Когато срещнеш принцеса" му казах аз, а той се възмути и ми каза "Аз не съм принц, а обикновен мъж и не искам принцеса."

Доста се изненадах, напоследък все повече ми се налага да мисля като обяснявам, защото много помни и много манипулира този  фъстък.
 
Не знам за хвалене ли е, но аз се замислих колко е дръпнал през последните 2-3 седмици откакто навърши три.

Брат му на 5 г има усет към цифрите - успява да ги прочете до към 20 000  #CrazyИ то покрай картите Ю Ги О им хванал логиката #Crazy

# 99
  • Мнения: 5 877
Днес както се къпехме и си правехме маймунджилъци под душа, заяви велемъдро:
"Смешното е добро"  Laughing
Сутринта правеше изследвания в теорията на вероятностите -
"А ако имаше добри тиранозаври, те какво щяха да правят"
и беше измислила сложна система от плаващи клонки, за да не потъват динозаврите в лавата  Joy Joy Joy

# 100
  • Мнения: 2 567
И аз днеска имам повод за хвалба.
Съвсем сама отиде до магазина. Това и се случва за първи път. Едно поради моите страхове и друго че самата тя не изявяваше желание.
Върна се изключително горда от себе си и се обади на бабите си да им се похвали  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 4 390
Вече почна да проявява чувство за хумор. Сама измисля някакви смешки, разказва ги и после вика: "Майтап си правя"

И моята дъщеря прави така. Laughing
Също ме пита, след измислена смешка или вкаран някой лаф - "смешно ли е?" Grinning

# 102
  • Мнения: 4 390
Моят мъник преди няколко дни ми изпя следната песен "Мила моя Поля колко те бичам."

И моето момиче прави вариация на песента -
"Мила моя мамо, сладка и душичка"... Mr. Green

# 103
  • Popovo
  • Мнения: 571
Марти се научи да плува това лято, а Митко преодоля страха си от пързалката в басейна.
Вчера баткото сам реши, че трябва да преговори таблицата от миналата година.

# 104
  • Мнения: 281
Айде и аз в кюпа да похваля мойто гардже- днес за първи ден е на ясла и се държи ПРЕКРАСНО! Ох, на мама сладура! Joy

# 105
  • Мнения: 3 405
Ники намери китарата ми. Днес и сложихме нови струни и татко му я настрои. Цял ден съчинява песни. Първо му показахме "мила, моя мамо", но той реши, че невероятния шум от дрънкането на китарата е по-хубава мелодия. Скоро очаквам по-приятни за ухото звуци Grinning

Намери и стара касета с песни на Милена, които му допаднаха много, пее страхотно в нейния диапазон.

Ах, рокзвезда Hug

# 106
  • Мнения: 11 314
Сина ми целува всяка сутрин като влезе в градината избраницата на сърцето си. Посрещат се с вик на радост сякаш са били разделени цяла вечност. Laughing
Дъщеря ми днес освен, че си написа домашните сама, пожела и да се поупражнява още и писа още цяла страница. ooooh!

# 107
  • Мнения: 2 070
Яна е слънчице
Много наблюдателна, любопитна, хитра, упорита, любвеобвилна, умница, добра душа, състрадателна е, общителна, усмихва се от втория ден в родилното.. Пее добре и танцува - доста е музикална, от сега забелязвам... отивам да я гушна...

# 108
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Сама си наду балона- стана зелена от зор, но успя!  Laughing
Той...за пръв път си изплю яденето в чинията, а не на пода...  Tired

# 109
  • Мнения: 3 447
Изумява ме отношението му към околния свят - вместо да къса цветята и тревите, той ги гали много внимателно с върховете на пръстите Simple Smile Това се прави и с дърветата, камъните, пейките и непознатите какички Blush
Проявява чувство за хумор - подава ми хапки в устата, дърпа си пръстите в последния момент (или пък само се преструва, че има нещо в ръката) и се залива от смях  Laughing
Когато баща му спи, отива и го целува по челото Joy

# 110
  • Мнения: 4 406
моето дете прибира разхвърляните дрехи и чорапи на баща си директно в пералнята... баща му не си взема поука... снощи малкия го посрещна с изречението- тате, ти си Глупчо!!

# 111
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Георги сам ходи на гърнето в къщи, сваля и след това сам си вдига гащите.
Помни най-невероятни неща, като например къде са вафлите в  един приятел въпреки че е ходил там само веднъж преди това.
Днес ми донесе закуската в леглото. Станал преди мен, взел си хляб и ми носи и на мен в леглото. Mr. Green

# 112
  • Мнения: 14 133
И ние да се включим с хвалбите. Сашко не се напишквал 5 дена, включително и на градината в петък. Тази сутрин дотърча при мен в друга стая да каже, че му се пиша. Научил е и 3 песнички, на градината, които си пее или съвсем тихо или, когато е сам в стаята.

# 113
  • Мнения: 3 405
Днес Ники получи първата шестица в живота си, за преразказ в час по руски език. bowuu

# 114
  • Мнения: 3 367
чудесна тема!
дано казвате наглас похвалите и не вярвате че много-хвалените деца са глезени..

# 115
  • Мнения: 382
Ами и аз ще си похваля гарджето.Когато всички,дори и тук във форума много мами казаха,че му е рано за гърне,той се научи и то доста бързо HugСега вече сам си го взима и си събува панталона и гащичките и сяда Grinning Не е имал инцидент,вече не помя от кога  Heart Eyes А също знае кой ключ е за входната врата и сам отключва Heart Eyes

# 116
  • София
  • Мнения: 15 219
Снощи за първи път Иво остана да спи в къщи с баба си, без мен и баща му.
И двамата заминахме по командировки и за най-най-първи път той остана без когото и да е от нас. Мислех, че ще е трагично, че ще плаче, че ще направи баба си на маймуна, но се оказва, че детето ми наистина расте.  Heart Eyes Обясних му, че трябва да замина, че баба ще се грижи за него, че ще се върна на другия ден, че много го обичам и-чудеса!-не заплака, целуна ме, прегърна ме и аз тръгнах.... Милото ми голямо добричко детенце!

# 117
  • Мнения: 5 877
Браво на Иво, страхотно е това. И ти става малко тъжно все пак (а сега иди обясни!), нали?

# 118
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ммм, ще изредя неща, за които нямам никакво касателство, ама са факт.
Фелипе прибира играчките в кашона (у дома, в яслата  Blush и на чужди места), държи всички врати да са затворени. Лелята го похвали, че си личало кое дете е научено на ред  Whistling Whistling
В яслата почнал да обува едно дете, което си събуло пантофите  ooooh!.
Веднага се отзовава като го викам да ми помогне (да затвори някоя врата, например) и е много щастлив.
Ех, снахата живот ще си живее  Mr. Green

# 119
  • Мнения: 3 447
Ех, снахата живот ще си живее  Mr. Green
И при нас така bowuu При двама разхвърляни родители такова прибрано дете откъде се пръкна... Не само че си прибира дрехите и чорапките в чекмеджето, но чат-пат и някоя бисквитка си прибира там Joy

# 120
  • Мнения: 5 877
Анката тази сутрин осъществи първия контакт между цивилизацията на куклите и цивилизацията на книжните герои - запозна куклата Ая с костенурчето Франклин, нищо, че беше такова нарисувано. Каза,че като се върне от градина, Ая и Франклин ще запознаят и останалия народ - куклите Алма, Ния, Пепи, Пипи и Пони с мечето Рошко, видрата Шуши, Лоско, Лиско и т.н.

# 121
  • София
  • Мнения: 15 219
Браво на Иво, страхотно е това. И ти става малко тъжно все пак (а сега иди обясни!), нали?

Аха..... Смахната работа!  Crazy Щях да ревна снощи докато го пишех Grinning

# 122
  • Мнения: 3 740
Ех, че ми е приятно да чета в тази тема! Страхотни дечица! Да са живи и здрави!

# 123
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Вчера, когато ги оставях в градината, малката плачеше, и докато се опитвах да я успокоя, брат й /6г/ ме галеше по главата .... разбра,че и аз явно имам нужда от успокояване  Simple Smile

# 124
  • Мнения: 4 406
Вчера, когато ги оставях в градината, малката плачеше, и докато се опитвах да я успокоя, брат й /6г/ ме галеше по главата .... разбра,че и аз явно имам нужда от успокояване  Simple Smile
това е много мило!!

# 125
  • Мнения: 2 274
  Моето момче най-после се научи да кара колело без помощни колелета  Hug! Милият беше толкова доволен и горд от себе си, а тати каза, че дори не е искал да се прибира и обикаляли с приятелчетата си с колелетата в двора на училището! А като си помисля, че преди няколко седмици искаше да се откаже, защото му се стори по-трудно отколкото си е мислел  ooooh!!
  А от известно време сам си подрежда задачите за деня и така му остава много време за игри  Hug!

# 126
  • Сливен
  • Мнения: 382
Много хубава тема! Сега попаднах на нея. Много приятна!  Simple Smile
Моето момиченце... Аз пък почти не се сещам за нейни лоши страни. Малкото неприятни неща, които е правила оправдавам със странични обстоятелства (за всичко си има по нещо). Иначе е перфектна! Явно аз съм твърде пристрастна, но още като беше на 6 месеца си казах, че от тук нататък няма как да стане по-хубаво, умно и... дете. На следващия месец все пак беше по-хубава и умна и таланлива и всичко за което се сетите и пак си казвах - "Ето сега е максимума! Сигурно след една година няма да й се възхищавам толкова." Когато стана на годинка пак си дадох сметка, че никога до сега не е била толкова възхитителна и ми домъчня, че след след някой друг месец ще порастне... И така до сега. В момента пак я смятам за перфектна и имам чувството, че нито е била, нито в бъдеще може да бъде толкова, толкова идеална като сега.
В момента моето момиченце е на две години и два месеца и брои до 10 (седем винаги го прескача;) ), познава буквичките Д, М, А, Т, Г, К, Н и В - нейната и на всички най-близки роднини. Знае поне 10тина песнички и танцува хубаво. А освен това я намирам за много красива. Simple Smile
На мама гарджето.

# 127
  • Мнения: 3 034
Заведох я в събота на басейн, мислейки че ще има страх от водата и няма да й хареса много. Но тя изпадна в див възторг и реши, че иска да ходи на плуване. Даже, след като й посиня устата от студ, не искаше да си тръгваме.  sport027

# 128
  • Мнения: 3 550
Моето жабче от около 2 месеца си изхвърля сам памперса в коша и се сърди, ако друг му го изхвърли.  Grinning Като започне и сам да си го сменя пак ще се похваля.  Joy
Прави опити да се прекръсти и да благославя трапезата.  Heart Eyes

# 129
  • Мнения: 3 861
Имам за хвалене много, но ще кажа последното, което ме изуми. За един ден научил в яслата песента за "бялата пеперуда" и като отидохме да го взимаме с баща му ни посрещна с нея и съвсем самостоятелно изпя 1 цял куплет и половина. Направо щях да се пръсна от кеф Blush

# 130
  • Мнения: 5 877
И тук ще я похваля - просто съм много щастлива!!!

От три дни казва "К"!!!! Вече мислех да я пращам на логопед, бяхме пробвали с натискане на езичето и "Т", но в дума абсурд да го каже, нито без пъхнат в устата пръст.
Специални благодарности на Оля и Лого5ка, които ми даваха акъл по интернет.
Онзи ден обясних на детето колко много искам да се научи да казва "К", как всички ще разбират интересните неща, които има да каже, и как ще я заведа на кино, когато се научи.
Половин час по-късно детето ходеше из къщи и повтаряше "К! К!"
Изумена съм. Правили сме много упражнения, месеци наред, които тя сякаш съвестно изпълняваше, но без ефект. А сега за нула време...  newsm78
И го казва в срички, моля ви се, "Куче", а не "уче", "кокошка", а не "о`ош`а"... не чувам добре дали успява да каже в комбинация със съгласна, но има време... шашнах се, честно, още не мога да повярвам.

# 131
  • София
  • Мнения: 3 421
 Искам да похваля щерката - в детската ходи да проверява как е брат й в съседната група, а после и на двора. Успокоява го и му казва да си изяде всичко, въпреки, че тя не го прави. А също така и редовно го уведомява, че ако някой нещо му направи, тя е там и да й се оплаче Thinking(странно какво ли ще направи, защото не е побойничка). Всичко това по нейна инициатива.
 
 

# 132
  • Мнения: 533
Страшно хубава темичка  Hug, да си похваля и аз гарджето. Вчера в ДГ е получила стикер с отличен, за решени без грешка задачи, а вечерата на тренировката по гимнастика само тя и още едно момиченце могат да правят новия елемент, който са учили.

# 133
  • Мнения: 1 731
Моето момче ходи сам на градина. Party Party PartyАма аз го дебна покрай блока.Притеснявам се още.А в последно време е станал страшен с колелото.Като си помисля до преди седмица само го буташе. newsm78 Hug Hug Hug

# 134
  • София
  • Мнения: 3 679
Тази тема ми се е изплъзнала досега...
Моето Валенце от около седмица вече се опитва да повтаря думички след мен-мама ,тати,баба,бибо/бибата/,коки/кроки/,нане/Наде-една приятелка/.Дори вчера ми беше скрил някъде дистанционното от телевизора, а се канехме вече да излизаме..питам го къде е дистанционното?-той ме гледа питащо и тръгна нанякъде-след малко се връща от хола с него и вика "го"-милото ми мишле... Hug

# 135
  • Мнения: 2 211
И аз да си похваля гарджето/2г. и 4м./. В неделя го водихме на куклен театър. Беше видимо заинтригуван и очарован и издържа представлението до края. Вече проявява и голям интерес и към книжките. Доскоро само ги късаше и подмяташе. Сега си ляга само с книжка в ръка.

# 136
  • Мнения: 14 133
Все по-добър става в самостоятелното обличане и обуване  bowuu. От няколко дена въобще не ми дава да помагам.

# 137
  • София
  • Мнения: 6 999
Ох, добре че е тази тема  Hug

Преди много се дразнех на майки, които само за децата си говорят, а сега съм една точно такава 'хвалеща се' майка  Embarassed

Две вечери подред Дариа яде супа без никакви фалове. Чак съм учудена колко добре си служи с лъжицата и почти не разлива по себе си и покривката. И държи лъжицата към края, като голям човек, а не като дете.

И става все по-разбрана и си говори с мен. Вярно не колкото говори в градината и с други хора, но си говорим, а понякога ме гушка сама и дори ми каза веднъж, че ме обича. Никое "обичам те" не ме е правило по-щастлива.

# 138
  • Мнения: 2 274
  Пак да си похваля детето  Embarassed Mr. Green! От 2 седмици ходи на шах и учителят е много доволен от него  Heart Eyes! Постоянно получава точки за правилно изпълнени задачи и за спечелени партии шах  Heart Eyes! Толкова се е ентусиазирал покрай Топалов и Крамник, че чак ме учудва  Mr. Green!
  Isa, честито! Това е най-хубавото и истинско "Обичам те", което една жена може да чуе  Hug!

# 139
  • Сливен
  • Мнения: 382
Аз днес нямам нещо конкретно за хвалене, но пък искам да похваля Анда за темата. Обожавам тази тема! Не пропускам нито една похвала и попивам от положителната енергия, която струи от тук!
Анда,  bouquet!

# 140
  • Мнения: 5 877
Благодаря!   bouquet
Днес и аз нямам нищо конкретно за хвалене, освен че беше весела, засмянка, пет пъти спирахме по пътя до градината да се гушкаме, а там си обу пантофите и отърча в стаята, защото щели да имат музика.

# 141
  • София
  • Мнения: 2 249
Легнали сме си. Ради се гушка при нас преди да си отиде в леглото. Вече почти заспала усещам, че тръгва и го чувам: "Мамо, толкова си сладичка. Много те обичам. Никога няма да се разделя с теб. Никога няма да спра да те обичам." Sunglasses

Прибираме се от градина и междувременно съм пазарувала. Казвам му:"Хайде да побързаме, че ми тежи". Той се опитва да хване едната торба: "Дай на мен". Давам му по-леката, която що-годе е поносима за него. Той продължава:" Ще я нося до вкъщи. Дори да се уморя, пак ще я нося" Simple Smile.

# 142
  • Мнения: 6 315
Вчера на вечеря Йоан си изяде порцията и спечели награда  Laughing. Днес сутринта си взе "панчетата" в ръка и си влезе в групата в яслата без да е тъжен и без да плаче за мен, много съм доволна! Познава цели 4 букви - О като облаче, А - агънце, М - мама и П - праскова.  Mr. Green

# 143
  • Мнения: 3 740
Легнали сме си. Ради се гушка при нас преди да си отиде в леглото. Вече почти заспала усещам, че тръгва и го чувам: "Мамо, толкова си сладичка. Много те обичам. Никога няма да се разделя с теб. Никога няма да спра да те обичам." Sunglasses

Прибираме се от градина и междувременно съм пазарувала. Казвам му:"Хайде да побързаме, че ми тежи". Той се опитва да хване едната торба: "Дай на мен". Давам му по-леката, която що-годе е поносима за него. Той продължава:" Ще я нося до вкъщи. Дори да се уморя, пак ще я нося" Simple Smile.

Много мило!

# 144
  • Мнения: 3 405
Ники ще танцува спортни танци, много е доволен и бързо е схванал стъпките. Треньора го похвали, че веднага е усвоил нещата.
Партньорка му е Дея - гаджето му Wink както каза той Grinning

# 145
  • Мнения: 11 314
Да си похваля щерката - издържа изпита за по-горна степен в балетното училище и сега е с големите. Голямо фръцкане и стараене пада. Имала най-добрия шпиц в цялата група  hahaha

# 146
  • Мнения: 22 894
Даниел е изключително чувствително и обичливо дете.Рядко  е агресивен и винаги е позитивен.Гордея се,че се е научил да общува в околните,да мисли и чувства.Гордея се ,когато дойде да ме прегърне и каже с любов-МАМО,ОБИЧКАМ ТЕ...МНОГО! Hug

# 147
  • Сливен
  • Мнения: 382
Наскоро Дени се присети за "Моя мила мамо" и често си я пее. От няколко дни току се доближи до мен, хване лицето ми с ръце и леко напевно казва "Моя мила мамо!" и после ме целува, я по бузата, я по очите, я по челото...
Разтапям се! Blush

# 148
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Скоро бяхме на детски рожден ден в едно заведение. Към края на купона, по големите дечица взех да пукат балоните, а мойта Викичка само тичаше след тях, събираше спуканите парчеца от земята и ги носеше в кофата за боклук. Голям смях падна... на мама чистотницата.
Другото е че вече съм спокойна, че ако случайно се загуби ще си се прибере самичка Laughing Преди няколко дни се научи да си казва трите имена и точният адрес.

# 149
  • Мнения: 8 462
Ще похваля големия.С доста години закъснение.Най-милото нещо,което съм чувала през живота  си,/дано има и още/На около 3 години.Гали ме по косата и ми говори:Красавицееее,хубава майчицееее!И сега като го пиша рева .Малко ни трябва на майките.

# 150
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
Аз ще си похваля синчето, че има желание да помага в домакинството. Аз веднъж излязох на кафе, като го оставих да играе на компютъра, а той подредил хола, измил с парцала. За награда му купихме новото списание "Детска акадения", а там рецапта за сладки, които децата да приготвят. Той направи и сладките сам, като баща му само му отмерваше продуктите. Накрая изми съдовете в мивката.  Hug

# 151
  • Мнения: 5 877
Ехаааааа, браво на младежа!!!

# 152
  • Мнения: 3 405
Говорим си вкъщи за раждането на бебето и таткото казва, че няма да издържи на гледката в родилното и да не го карам да присъства, а Ники ми казва:
- Не се притеснявай, мамо, аз ще бъда при теб, докато раждаш бебо!

Милото ми момче Heart Eyes

# 153
  • Мнения: 22 894
Ще похваля големия.С доста години закъснение.Най-милото нещо,което съм чувала през живота  си,/дано има и още/На около 3 години.Гали ме по косата и ми говори:Красавицееее,хубава майчицееее!И сега като го пиша рева .Малко ни трябва на майките.
И мен ме разплака...

# 154
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Да си похваля и аз детето! Вече връзва по 2-3 думи в изречение и понякога дори членува! А до преди няма и месец не говореше.

# 155
  • Мнения: 5 370
Моят пижо почна да прави малки изречения!!!
И разпознава кое е едно и кое-2!!!!
Е, възможно ли е това на толкова крехка възраст?
Имам предвид като му покажа два пръста и питам"колко е това"-казва ДЕ.
За един-' НО.

# 156
  • София
  • Мнения: 3 114
Тези дни Косьо ( 8г.) нарисува спомените си от лятото- много пъстри, весели и изпълнени с настроение. 
А Зори (4 г.) вчера ме прегърна и ми каза: "Мамо, как се радвам, че те има!" Simple Smile

# 157
  • Мнения: 5 362
Най-хубавото,най-умното и най-доброто дете на света!
С какво друго да се похваля?! Grinning

# 158
  • Мнения: 1 391
разпознава букви и цифри /на 2г2м.е/ - познава М като мама, Т като тати, Е като Ели, Б като баба, Д като дядо, В - като чичо Наню /Ваньо Mr. Green/, З като Зози
Познава 2, 8.
Чете по номерата на колите, каквото знае.

Казва стихотворения и броеници - мънички - учи всичко успоредно на руски и български и чудесно различава двата езика.
Когато я питаш на руски - отговаря на Руски
когато на български - отговаря на български.

Пее не фалшиво. Танцува ритмично. И въобще - гений  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Много ми е рошава гаргата  Mr. Green Mr. Green

# 159
  • Мнения: 1 391
Днес ми каза

"Миличко мама, обичам те, мамчи!"  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 160
  • Мнения: 1 210
Легнали сме си. Ради се гушка при нас преди да си отиде в леглото. Вече почти заспала усещам, че тръгва и го чувам: "Мамо, толкова си сладичка. Много те обичам. Никога няма да се разделя с теб. Никога няма да спра да те обичам." Sunglasses

Прибираме се от градина и междувременно съм пазарувала. Казвам му:"Хайде да побързаме, че ми тежи". Той се опитва да хване едната торба: "Дай на мен". Давам му по-леката, която що-годе е поносима за него. Той продължава:" Ще я нося до вкъщи. Дори да се уморя, пак ще я нося" Simple Smile.

Много мило наистина. И моя от време на време ми сервира едни такива, но Ей ЗАТОВА мразя в градината да гледат сапунки. Не мисля че ако не го е чул от някъде ще наизговори толкова много и такива неща.
Да не говорим, че "Мамо, толкова си сладичка." и "Никога няма да спра да те обичам" съм ги чувала и аз  Joy

Без да подценявам децата, ама явно гледат едни и същи сериали  Joy

Иначе да похваля детето. Днес се държа супер на неговия си РД. Вечерта бях скапана и си легнах малко след него (мислех че вече е заспал от умора и емоции, но грешах). И детето ми разказа приказката за червената шапчица и аз заспах (а нямаме ритуал да четем за лека нощ, нито да си разказваме).

# 161
  • Мнения: 455
 #46 четвъртък, 07 септември 2006, 20:10 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Ама защо да е трудно да го похваля. Аз имам много да се хваля,
-станал е по кротък
-заиграва се сам
-бори до 3
-не се бие
-не е агресивен
-много е дипломатичен
-всеки ден учи нови думи
-много е умен
-държи се много зряло за възрастта си
-понякога много слуша
-винаги е весел и забавен
-гледа все да те разсмее (същински актьор)
-много е подреден (за разлика от нас със баща му, направо ни засрамва понякога), но само за определени неща, да не мислите че си прибира играчките 
-бързо учи
-много е общителен
-независим е
Сигурно има още много, но само за това се сещам сега. Има и бая неща за оплакване, ама нали казахте да ги похвалим...
Абе какво да ви разправям, аз имам най хубавото и добро дете, вие не знам кво ша прайте   
________________________________________________________________________________
Сякаш аз съм писала това - всичко казано важи с пълна сила за нашия син. В добавка - съблича и се облича сам /не винаги успешно, но е важно старанието/; обува и събува - отново сам; храни се сам; сам си свършва големите и малки нужди, включая и изхвърлянето им в тоалетната и пускането на водата /ако можеше и сам да си бърше дупето и мие гърнето щеше да е невероятен Laughing/.
Нали знаете - от нашето по-хубаво няма! Hug

# 162
  • София
  • Мнения: 2 623
Моят пижо почна да прави малки изречения!!!
И разпознава кое е едно и кое-2!!!!
Е, възможно ли е това на толкова крехка възраст?
Имам предвид като му покажа два пръста и питам"колко е това"-казва ДЕ.
За един-' НО.

Защо да е невъзможно ??? Божидар започна да казва на колко е годинки между осмия и деветия месец  Hug Е, казваше "на ена" ама все това значи. Отдавна знае имената на всички Телетъбиси и може да брои до 3 Simple Smile Също така знае да изиграе цялата песничка "Хей ръчички"  Hug
Всички деца са различни и забелязвам, че всички могат много неща, но все различни  Hug

# 163
  • Мнения: 5 228
Моята дъщеря вече брои до дванадесет,познава повечето цифри и знае много песнички. Преди 2-3 седмици ме изгледа хитро и изпя с най-сладкото гласче на света: Дечо мойе (Детство мое). Пее много вярно, напрво невероятно за толкова малко дете.  Heart Eyes

# 164
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Хе-хе много имам за хвалене Laughing:
- Говори и всичко разбира на 2 езика;
- Брои до 20 пак на 2 езика;
- Помни места, посоки и разни случки отпреди 4-6 месеца;
- Възпитано казва "моля" и "благодаря" и "простете" (последното ако случайно се уригне)
- Обичливо, много жизнено и игпиво дете;
- Състрадателно и жалостиво; Обича много животните; Ако се удари някой пита загрижено дали е добре;
- Prawi idealni kalbeta prewyrta se prez glawa
Изобщо малко съкровище (в повечето случаи) Hug

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 00:45 от GI

# 165
  • Мнения: 1 370
Моят син винаги казва "моляте", "мерси".
Помага ми с прането, носи го до пералнята, тоест пуска го от горния етаж на долния, Вади дрехите от сушилнята и ми ги подава. Винаги с мен изважда чиниите от миялната. Играе си с парцала и метлата, но аз го разбирам като чистене Wink.
Изхвърля си боклучетата в кофата.
Подрежда си играчките преди лягане, разбирасе с мое участие.
Качва се сам в колата и си сяда в столчето и винаги ми припомня да му сложа колана.
Не мога да го похваля, че на 25 месеца говори достатъчно, но с гордост казвам, че разбира на 4 езика - Български, полски, английски и френски. Казва думички от всички тях, както и брои до 3.
Когато имам работа в кухнята винаги си играе сами4ък.
Когато му кажа, че нещо ме боли и той идва да ме целува, а когато той има рана и аз го цункам той ми казва" мама мина"

# 166
  • Мнения: 4 187
От три седмици сме без памперс Flutter.

# 167
  • Сливен
  • Мнения: 382
Да погладя пак моето гардже.
Снощи режа лук, а тя се мотае около мен. Казвам й да се дръпне, защото много люти на очите. И давам пример - "Виж на мен как ми люти на очите". Тя отстъпва първо няколко крачки, но после идва, прехръща ми крака и казва "Дени цунка мама, мама мине." Стана ми много мило, че е готова на някаква саможертва, за да й мине на мама. Нищо, че и на нея може да залюти.

А освен това наскоро ме изненада с неочаквано и сложно логическо заключение. Играе си тя с любимия Мечо Пух и чака баба да се прибере от работа. Чувам я как си мърмори "Дени има баба Дончи, Мечо Пух има..." - секунда размисъл - "Баба Меца!" Sunglasses

# 168
  • Мнения: 5 877
Измислила си е свой език и ужасно се забавлява да ми пее на него.

Снощи на родителската среща ми обясниха какви "важни" и "трудни" неща ще учат през годината - ами тя всичките ги знае.

Казва "К" вече и в спонтанната реч, ясно и отчетливо, не мога да се нарадвам.

Рисува си разни неща (знае откъде да си вземе листи и пастели), после изрязва разни детайли и ми ги подарява.

# 169
  • Мнения: 822
За днес имах нещо като домашно от детската градина на малчо...Да изрисувам и впиша малко инфо за него в нещо като профайл-любими неща,занимания,три неща,които го правят изключителен...
С последното се затрудних леко.Прочетох думите на Додо,принтирах ги и си ги залепих на хладилника...Почти 1:1 се отнасят и за моето дете...
Сравнявайки го с неговите връстници в градината и аз мога само да изтъкна,че е чувствително,много емоционално,будно,състрадателно дете...На учителките най-силно впечатление им направи способността му,да създава и поддържа приятелства...(Ще вмъкна,че това качество тук не се стимулира много.)Има приятели,на които много държи,не пропуска да ги прегърне,когато си тръгваме или по мъжки да  им каже "дай лапа"...Защитава си приятелите и им помага,дано да бъде така и занапред!
Не ми казва,че съм красива Mr. Green,но не пропуска,да ме похвали за парфюма или да отбележи,че съм с нова дреха...Любвеобилен и нежен,повтаря по няколко пъти на ден,колко ме обича... Heart Eyes
Замислих се,че сигурно наистина е много важно,да повтаряме на децата си,какви достойнства имат те,за да израснат като уверени личности...На мен все още ми е трудно,но надявам се,да се науча...

Общи условия

Активация на акаунт