Похвалете си детето

  • 6 057
  • 169
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 621
Говори много добре, от 2 годишна е без памперс (първо дневен, после и нощен), спокойна, послушна, играе си с децата, разбира се добре с повечето, много любознателна, кара колело с помощни колела, брои до 10, пее ми песнички...абе въобще много съм доволна от детето си.  Heart Eyes
Аз май много се похвалих, ще ми простите.  bouquet

# 31
  • Мнения: 5 877
Чудесно е, че толкова различни неща им се удават... чета с огромно удоволствие. Нищо не ми е оправяло настроението толкова.

# 32
  • Мнения: 2 839
Сутринта се научи да казва "Не"  Laughing.
То това не е за хвалене, скоро ще си скубеш косата  Mr. Green

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Но за сметка на това е много милозливо и емоционално дете. От него блика любов. Върви по улиците и казва здравейте на непознатите хора. Хваща ги за ръцете и им се усмихва. Някои от тях го гледат стреснато, някои дори сърдито. Напоследък се хващам, че му правя забележки да не закача непознатите, макар и да знам, че го прави толкова добронамерено. Чудя се дали е правилно да стопирам по този начин дружелюбието и контактността му.
Не спира да ми повтаря колко много ме обича и квото прави-прави и дотърчи да ме целува, ей така. Освен това е истински малък джентълмен, защото не спира да ми прави комплименти. Казва ми - мамо ти си красива, или пък - как хубаво миришеш, може ли да те помириша?, или пък - ах, колко хубава коса имаш...вчера ми каза, че двамата с него сме били чаровници  Mr. Green Ей такива неща, които ме карат да се усмихвам.
И си казвам - вярно, не е вундеркинче, но пък има чувства и не ги крие, пълно е с любов и добронамереност. Това е не по-малко важно от всичко останало....

И Крисо е абсолютно същия. Все едно аз съм го писала това, но ме домързя честно казано. Вече е на 6, а никога няма да се умори да ме гушка и да ми прави комплименти, да е безкрайно любезен с всички, да е усмихнат и позитивен. Толкова е отворен и добронамерен, че понякога се плаша дали е добре за него. Комплиментите му са безкрай и кой от кой по-засукани. Онзи ден казал на сестра си "Наталия, ти си ми като един сладолед" и тя търчи при мен обидена и ядосана и се жалва "Крисо ми каза сладолед" и той безкрайно изумен, че тя е обидена казва "Мамо, ами тя е сладка като сладолед и тъничка като фунийка", демек това е чуден комплимент, защо тя се сърди? Цар е на такива реплики. Вчера поне 5 пъти го чух да й каже, колко много я обича. Та това ми е хвалбата за Крисо. И аз като теб си викам "е, като няма друго, поне ми е такъв любезен добрушко".  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 113
dodo_dodo, като четох постинга ти се сетих как Лили, когато беше на година и половина свързваше всяко "довиждане" с целувка. Влизаме с нея в една аптека и след като сме си напазарували аптекарката й казва: "Довиждане, сладурано!", а тя отговаря: "Довиждане, дай цунка!" Grinning Мисля че е добре детето да е общително, не го спирай, като порасне още малко ще проявява по-голяма избирателност в контактите си Hug

# 35
  • Мнения: 597
Моят Влади най-учтиво казва-Заповядай и Благодаря...без никой да го е учил Grinning

# 36
  • Мнения: 3 211
Габи брои до 20, пише своята буквичка, разпознава почти всички други буквички, говори много вярно граматически, времена и родове, още не казва "Р", но пък баща й говори така френски, та не знам. Знам, че до 5 год. не трябва да се притеснявам. Много обича да танцува, сега се е научила на ръченица и хоро (от градината) и на кючек (това не знам от къде ooooh!). Много послушна и добра, толкова бързо се съгласява с почти всичко, че чак ми става мъчно, че не е по-"ербап".
Също е много нежна и любвеобвилна, но само към нас и когато тя си поиска, аз ако искам да я галя, ми казва, не ме закачай, гъдел ме е и т.н.
Вече мога да се похваля, че не е толкова срамежлива, откакто започна градина има страхотен напредък. А в яслата беше ужас, можеше да се разреве, ако някой я заговори, срамуваше се дори от мен, когато баща й я вземеше. Явно горкото е било много стресирано там, толкова ми е мъчно

# 37
  • Варна
  • Мнения: 11 340
offtopic
Чоколина, Мони е станала голяма хубавица  Simple Smile

Мерси!  Heart Eyes  Hug

# 38
  • Мнения: 967
Дими е много впечатлителен и всеки ден ме изненадва колко много неща сам е научил. Вчера го сложих на шофьорското място вколата "да кара" и ми изнесе цяла лекция кое е спирачка, кое са чистачки, за какво служи сенника и т.н.  Shocked а никой не го е учил на това - явно докато се вози не просто блее през прозореца, а тайно взема уроци по кормуване  Laughing Много е обичлив. Всеки ден научава по няколко нови думи  и ги използва правилно. Танцува много добре.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 496
Ох какво да се похваля. Габи не иска да говори. Говори си на нейния си език. И само ''Да" и "не".
Иначе разбира, изпълнява като и кажа да  донесе или да отнесе нещо, подрежда и "чисти". И после пак разхвърля.
Иначе много ме целува и  се радва, и е обичлива и общителна.
Също така танцува и пее.

# 40
  • Мнения: 1 586
Андреа сама простира чорапите на семейството на ниското въженце на терасата, докато аз простирам останалото пране. Като вадя прането от пералнята, й отделям чорапите и понякога още нещо дребно в малкото легенче и двете излизаме на терасата - всяка носеща легена си. Малко трудно борави с щипките, но вече почти не ме моли за помощ при защипването. Толкова мила гледка е нейният простор след това, все се каня да го снимам Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 2 032
Е страшна мадама,
Е адски красива
Каквото да сложи
–все и отива.
И чок е прекрасна.
И въз талантлива.
И бол музикална.
И много схватлива.
Е тъй работлива,кадърна и всичко.
И чиста, свенлива –сълза на сърничка!
Ужасно е умна,схватлива, разбрана.
Хайде, ще спирам,че дългичко стана..
 Но е и скромна -“вода не напита”,
който не вярва-мама да пита.

rotfImao

(не съм го писала аз)

# 42
  • Мнения: 7 837
Сутринта изяде половин пастел...
Брои до три...
Целува всички деца подред на площадката...

# 43
  • Мнения: 11 314
Баща ми я похвали, че вече е станала художничка (той самият е художник и след претърпян тежък инсулт продължава да рисува, но с лявата ръка). Не спира да рисува. Едни красоти, ама нали си е мое гарджето Wink.
Води с мен философски разговори, не спира да пита за неща, които се чудя как и идват на ума за 6годишно дете.
Станала е много нежна и почти се е кротнала.
Сина ми е много обичлив. Говори смислено вече и на двата езика. Брои до десет и на двата езика. Щастлив е. Разбира от жени Wink

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вчера позна близо десетина букви и дори написа сам ДРАКОН с кубчетата.
След това ми изпя песента за тъжната муха, а после песента за тигърчето, което не слушало майка си. По една случайност ми се размина песента за кокошката, която "е толкова дълга, че трябва да спирам и да си почивам".  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт