Похвалете си детето

  • 6 060
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 839
Крис е започнал да казва хубаво ясно Рррррррррр.
Георг не само се научи да го казва, при това натъртено, ами и заменя там където има Л с Ррр  Mr. Green ... РаРица ... ще изррризаме рри? Ей такива  Laughing
Казва и `Ррррачо рррреже рррриба`. А Стела да не е по-назад, понеже казва фрррренско Р /май така ще си остане, като тати/, я научих да казва `Клалица Клала, кала клалинети` Mr. Green Така вниманието не е само върху брат и  Mr. Green

А за помненето ... Стела помни неща от около 6 месечна възраст  #Crazy

Питанка ... имахме спор със свекърва ми ... Кралица Клара `крала` ли ги е кларинетите, или ги `кара` нанякъде?  Grinning

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 13:18 от DiVA

# 16
  • Мнения: 3 537
Две годишна е,а говори като три годишна. GrinningИ изглежда даже като три годишна. newsm78

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Питанка ... имахме спор със свекърва ми ... Кралица Клара `крала` ли ги е кларинетите, или ги `кара` нанякъде?  Grinning

Крал Карл и кралица Клара крали кларинети от кралската кларинетарница..........така го знам аз

# 18
  • Мнения: 3 271
Вики вече кара колелото без помощни гуми, а Катето казва все по-хубаво "Р" в повечето думи  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 5 228
Моята дъщеря може да брои до шеШ! Освен това си дава играчките на другите деца и им казва :Сииии (Мерси).  Heart Eyes

# 20
 мади днес каза 2смислени изреченя

# 21
  • Мнения: 71
ne se pritesnqvaj,prosto trqbva po-4esto da e sred deca.mnogo dobr e4e se zanimava6 s nego tolkova.moqt sin alex nqma problemi s komynikativnostta otkakto go sabiram postoqnno s deca Wink

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Сега, покрай тази тема си давам сметка, че много по-лесно критикувам и по-ми иде отръки, отколкото да хваля. Напънах се, за да се сетя с какво те са "по-", че да ги хваля.

Наталия ходи на художествена гимнастика. Всички треньорки досега твърдят, че е "изключително талантливо и качествено" дете. Казват, че такива деца им идват веднъж на по 3-4-5 години и да работиш с такова си е шанс. А че е талантлива се вижда и с невъоръжено око. Но това не е нейна заслуга, та не знам дали е точно за похвала.  Embarassed Иначе... ами не знам. Много отговорна, разсъдлива и постоянна е. За нейната възраст даже прекалено. Но това са фалшиви ценности, ако мога така да се изразя, та и затова не знам...

Крисо... ами честно, не се сещам.  Embarassed Cry Всъщност има едно нещо, но е много дълго за обяснение. И пак може да се спори това добро ли е или пък съвсем не е толкова за хвалба.  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 2 164
Сутринта се научи да казва "Не"  Laughing.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
...не го щадя.........не си и помислям, че е по- умен или нещо такова.... просто много се занимавам с него..........и има резултат
Аз искам да го науча на всичко възможно, което попива и виждам че успява да научи чрез игра............

 smile3501
Възхищавам ти се, за което!

# 25
  • Мнения: 1 187
И Ели вече казва Р-то много хубаво, от няколко дни знае нова песничка и на всички я пее. Има си едно малко бебе кукличка и си играе с него и все му казва няма мами, не плачи миличко аз съм тука какво има, ама толкова е сладичка. И на всички ни казва колко много ни обича и ни стиска, прегръща и целува.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Моят Денис пък нито е особено талантлив, нито има някакакви по-специални умения за възрастта си. Напротив дори - не говори правилно все още, много е буен, шумен е, често пъти непослушен.
Но за сметка на това е много милозливо и емоционално дете. От него блика любов. Върви по улиците и казва здравейте на непознатите хора. Хваща ги за ръцете и им се усмихва. Някои от тях го гледат стреснато, някои дори сърдито. Напоследък се хващам, че му правя забележки да не закача непознатите, макар и да знам, че го прави толкова добронамерено. Чудя се дали е правилно да стопирам по този начин дружелюбието и контактността му.
Не спира да ми повтаря колко много ме обича и квото прави-прави и дотърчи да ме целува, ей така. Освен това е истински малък джентълмен, защото не спира да ми прави комплименти. Казва ми - мамо ти си красива, или пък - как хубаво миришеш, може ли да те помириша?, или пък - ах, колко хубава коса имаш...вчера ми каза, че двамата с него сме били чаровници  Mr. Green Ей такива неща, които ме карат да се усмихвам.
И си казвам - вярно, не е вундеркинче, но пък има чувства и не ги крие, пълно е с любов и добронамереност. Това е не по-малко важно от всичко останало....
За Ерик - малкото кюфте вече не ползва памперс Grinning Като му се допишка се хваща отпред, а като му се дооака - отзад Twisted Evil И това само защото е като батко си - с думите хич го няма Mr. Green Чудя се как ще е в градината. Трябва да му се зачисли някой, който да го следи къде се бара Joy
Но аз и на малкото се радвам, като се сетя кво чудо преживях с Денис и неговия памперс.... Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 249
Ради в момента е на вълна конструктори (най-вече тези с малките части на Лего) - прави невероятни неща и има силно развито чувство за симетрия, цвят и т.н. Когато се съсредоточи, успява да прочете лесни двусрични думички.

# 28
  • Мнения: 1 512
Може да рисува коте,мече, цвете, сега баща й я учи да брои до десет; по корицата познава коя приказка за Франклин ще четем Simple Smile
И през лятото научи няколко думички  на немски Simple Smile
Аз също се занимавам много с нея, старая се да я стимулирам и да развивам нейните умения- чета й много, рисуваме заедно, пеем песнички. Нямам претенции, че е Айнщайн и Гьоте, взети заедно Mr. Green, най- важното е, че тя също има интерес към тези занимания, защото всичко е като забавление и игра Simple Smile
Вече не носи памперс през деня и си казва и много рядко се изпуска.
Госпожата в градината я похвали, че е много добра и послушна.
Всеки ден казва, че ми е приятелка/ или мъничкото ми бебе и много ме обича. Heart Eyes

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Силия направи скоро първото си изречение  Joy Първо пита- Тати?! И сама си отговаря- Тати нямааааааа!

Общи условия

Активация на акаунт