Ще гласувате ли?

  • 3 262
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Аз мисля да не гласувам тази година а вие...?

# 1
  • Мнения: 4 473
Сложи опция "не съм решил/а още". Аз поне не съм.

# 2
  • софия
  • Мнения: 495
Да,ще гласувам PeaceМисля че това е мое задължение,а не после да се чудя защо бил избран този или онзи при положение, че аз не съм направила своя избор.

# 3
  • Мнения: 1 986
  Разбира се,че ще гласувам Peace

# 4
  • Мнения: 2 040
И аз не съм решила още ...

# 5
  • Мнения: 4 324
Ще гласувам!
И мисля, че всички трябва да гласуваме, за да няма после недоволни, че видиш ли циганите ги подкупили с кебапчета и еди кой си спечелил изборите.

п.с. Къде мога да проверя в коя секция трябва да гласувам?

# 6
  • София
  • Мнения: 11 117
Да, както винаги !

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да.Ще гласувам.Може да не променя нищо,но ще си пусна гласа.

# 8
  • Мнения: 1 937
Таня, погледни тук - http://www.grao.bg/elections/

Ще гласувам!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Ще гласувам!
И мисля, че всички трябва да гласуваме, за да няма после недоволни, че видиш ли циганите ги подкупили с кебапчета и еди кой си спечелил изборите.

п.с. Къде мога да проверя в коя секция трябва да гласувам?

Същото.  Peace

Таня, миналият път имаше телефон на който пращаш смс и ти връщат обратно секцията за гласуване. МОже би и тази година ще има.


Я, изпреварили са ме Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 282
Твърдо ДА. Но не щото съм безбожно очарована от някой от кандидатите.
п.с. Къде мога да проверя в коя секция трябва да гласувам?
трябва да имате залепена бележка на входа. Друг вариант е да питаш по-възрастни комшии, те обикновено са чуденсо ориентирани. Има и страничка в нета за справка, а, ето, намерих я: http://www.grao.bg/elections/

# 11
  • Мнения: 338
Не мисля да гласувам.

# 12
  • Мнения: 6 472
На почти всички избори се заканвам, че няма да гласувам, но на тези наистина няма да го направя. Просто не намирам за кого. Може би бих се занесла само за първия тур, та бърем Сидеров не се класира за втори Rolling Eyes

# 13
Да,ще гласувам, за единствените почтени кандидати - Неделчо Беронов и Юлияна Николова.
 

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Да, ще гласувам!  Peace

# 15
  • Мнения: 56
Трябва още една опция - "За кого?!?!?" - за "Берончо Неделчов" - никому неизвестен като политик конституционен съдия на пределна възраст, за Седефчов Първанчов Номенклатурчов или за оня лудия Волния?!?!?

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ще гласувам. Чувствам го повече като мое право да определям живота си, отколкото като задължение.

Воден дух, кой те пита за кого?

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Айде без политически агитации.  Peace
Въпроса си е съвсем ясен, отговорите също - да, не, не съм решил.
А кой за кого и защо - въпрос на личен избор.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 117
Да,ще гласувам, за единствените почтени кандидати - Неделчо Беронов и Юлияна Николова.
 

Темата е ще гласувате ли ?
Не, за кого ще гласувате ?!

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако бях в БГ бих гласувала единствено на президентските избори.Но тук посолството е много далеч и няма да мога да гласувам.

# 20
# 21
  • Мнения: 14 133
Аз мисля да не гласувам тази година а вие...?
И аз няма да гласувам.

# 22
  • Мнения: 53
Аз искам да гласувам.
Но май няма да мога... Sad

# 23
  • Мнения: 10 758
Още не съм решила, но клоня към - да, ще гласувам.

# 24
  • Мнения: 7 114
Трябва да реша срещу кого или срещу кои.  newsm78

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мога да се въздържа. Докато гласуваме срещу, а не за, все ще сме на този хал...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 846
Винаги гласувам! Няма празно при мен! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 546
Ще гласувам, разбира се.

# 28
  • Мнения: 4 806
не, няма да гласувам, ама това по технически причини.
Иначе намирам гласуването за задължение, а не за право.  newsm80 newsm80 newsm80

# 29
# 30
  • Мнения: 1 233
Аз ще гласувам. Твърдо съм решила.

# 31
  • Майничка
  • Мнения: 12 595
Естествено!

# 32
  • Мнения: 992
ще гласувам ДА

# 33
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 405
Хабсолютно ще гласувам.  Grinning Винаги съм го правила и ще продължавам да го правя.

# 34
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не - нито един от кандидатите не ми е присърце, нали за да застанеш зад някого трябва той да се приближава до твоите убеждения, а не така по принцип Confused.....

# 35
  • Мнения: 5 682
 FlutterОткакто съм станала пълнолетна, а това беше преди 10 години, винаги съм упражнявала правото си на глас, /освен ако не съм била извън града и поради тази причина да не съм/. Не винаги е избиран кандидата или партията за когото/която съм гласувала, но поне после не се упреквам, че аз съм спомогнала за това. Това нищо не ни коства - правиш си една разходка и упражняваш правото си на вот. Така че гласувайте - вие избирате за кого! Party

# 36
  • Мнения: 1 520
Да, категорично!
въпреки че нямам някакъв изявен кандидат. Не гласувам на принципа ляво-дясно, той и без това вече се разби.

# 37
  • Мнения: 9 904
трябва да се гласува. Ще гласувам.

# 38
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Разбира се че ще гласувам.
Неприятно ми е, че ще бъде по-скоро "срещу" някой, а не "за", но това не е причина да съм безучастна.

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, ще гласувам за Първанов, писах вече в предишна тема..........другите кандидати са  #Crazy

И аз не гласувам против Сидеров, а за Първанов, човека се справя доста добре.......по мое мнение

# 40
  • Мнения: 7 114
Не мога да се въздържа. Докато гласуваме срещу, а не за, все ще сме на този хал...
Съгласна съм с теб, но докато предлагането е толкова "качествено" нямам избор.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 686
Не, няма да гласувам - не виждам за кого.

# 42
  • Мнения: 9 990
А когато никой от кандидатите не отговаря на представата ти за президент?Партийно...Президентска република да бяхме...
Аз още не съм решила.Ако го докарам до там да не гласувам, ще ми е за първи път откакто имам това право, а то съвпадна с първите демократични избори и си спомням ясно вълнението тогава...
До сега не съм гласувала Против...сега не виждам даже И Против кого да е...

# 43
  • Мнения: 819
Не - нито един от кандидатите не ми е присърце, нали за да застанеш зад някого трябва той да се приближава до твоите убеждения, а не така по принцип Confused.....

 Peace Абсолютно подкрепям! Не мога да разбера как някои гласуват само по задължение, а не по убеждение? Просто ей така-не знаеш за кой, никой не ти допада, но гордо отиваш да си дадеш гласа? Не винаги съм ходила да гласувам, сега още не съм решила, но клоня към НЕ.

# 44
  • Мнения: 1 878
Да, ще гласувам, защото НЕгласуването не променя нищо към по-добро. И защото лудите винаги гласуват, а ако се оставим на техния глас ......................................... Sick

# 45
  • Мнения: 9 904
само да напомня, че за да гласуваш против някого, трябва да си много наясно с комбинациите, т.е. трябва да знаеш кой е най-прекият път за елиминирането на този кандидат.

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога да се въздържа. Докато гласуваме срещу, а не за, все ще сме на този хал...
Съгласна съм с теб, но докато предлагането е толкова "качествено" нямам избор.

Какво качество може да има, когато президентите ни са толкова бедни.....Една фолк-певица Мария, която ходи в Дубай на романтична вечеря, може да ги пъхне в малкия си джоб.......Въпреки тъпата история с Иво Инджев......пак бих гласувала за Първанов......не виждам кой негов предшественик се е справил по- добре от него........за мен човека се държа доста адекватно, не се тупа в гърдите постоянно, успява да се държи над партийно, може би недостатък му е прекалената скромност , мънкането под нос и  мишия вид..........

# 47
  • Мнения: 14 654
това ще бъдат първите избори, на които няма да гласувам

# 48
  • Мнения: 122
Отговорих с "НЕ", защото не считам че това са хората, които трябва да представят страната ни. Единствено ако все пак отида до урните, ще пусна недействителна бюлетина по две причини:
За да упражня правото си на глас и да покажа по някъкъв начин, че това не са точните хора и с надеждата , че ако повечето хора, които не смятат да гласуват, ще започнат да гласуват с недействителни бюлетини, когато не са доволни от предложенията.
Макар, че какво като негласувам. Преди месец Татяна Дончева го каза много ясно- и да не гласувате, и да гласувате, все ще се избере някой.   bouquet

# 49
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
да;
винаги гласувам.

# 50
  • Мнения: 1 937
Въпреки разпространените твърдения, че президентската власт има основно представителни функции, на мен лично не ми е все едно кой ще е следващия Върховен главнокомандващ.

Чл. 100. (1) от Конституцията на България - Президентът е върховен главнокомандващ на въоръжените сили на Република България.

Това не са представителни функции, това е реална власт, с възможни реални последствия.

# 51
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
 и аз ще пропусна тоя път, че ми писна на шапката вече Whistling

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Въпреки разпространените твърдения, че президентската власт има основно представителни функции, на мен лично не ми е все едно кой ще е следващия Върховен главнокомандващ.

Чл. 100. (1) от Конституцията на България - Президентът е върховен главнокомандващ на въоръжените сили на Република България.

Това не са представителни функции, това е реална власт, с възможни реални последствия.


Така е...само до някъде...защото сме в Нато и Европейския съюз........но пък е причина да не искам да спечели Сидеров

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не мога да разбера как някои гласуват само по задължение, а не по убеждение? Просто ей така-не знаеш за кой, никой не ти допада, но гордо отиваш да си дадеш гласа? Не винаги съм ходила да гласувам, сега още не съм решила, но клоня към НЕ.

Въпреки, че никой от кандидатите не ми е присърце, ако има балотаж Първанов-Сидеров, ще отида да гласувам именно СРЕЩУ това, което Сидеров олицетворява.
Кое му е странно и сложното за разбиране?

На първия тур..ще помисля още малко, макар че вече съм почти сигурна ЗА кого ще гласувам.

# 54
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ще гласувам, решила съм за кого!

Мацки, гласувайте и вие! От липсата на вашите гласове, печели единствено ДПС...  Confused
А това не е добре, нали?

# 55
# 56
  • Мнения: 583
не, няма да гласувам-за втори път. имам близък човек, който се вре в политиката и на всички избори брои гласовете, прави схеми как може да се купят още гласове/не спи по цели нощи/, за да види кой от неговите хора ще успее да влезе в парламента и оттам благодарение на тях става кадровик-той тук шеф, друг негов човек-там шеф и като капак бързо забогатяване и облагодетелстване. обикновено във всяка партия има свой човек, та при всички случай все един да влезе. а колко са като него? отвратила съм се от политиката. мисля, че е крайно време много хора да си тръгнат от властта-тези, които вече над 10 години са там. а това ще стане като не гласуваме и не подкрепяме кандидати издигнати от тях. но това е въпрос на личен избор все пак. Peace

# 57
Ще гласувам, решила съм за кого!

Мацки, гласувайте и вие! От липсата на вашите гласове, печели единствено ДПС...  Confused
А това не е добре, нали?

В случая - печели Гоце Първанов, нали ДПС са зад него и на тези избори.

# 58
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ще гласувам, решила съм за кого!

Мацки, гласувайте и вие! От липсата на вашите гласове, печели единствено ДПС...  Confused
А това не е добре, нали?

Защо ? Те май не са заставали зад кандидатура?
Пък и какво лошо има да печелят?

# 59
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ще гласувам, решила съм за кого!

Мацки, гласувайте и вие! От липсата на вашите гласове, печели единствено ДПС...  Confused
А това не е добре, нали?

В случая - печели Гоце Първанов, нали ДПС са зад него и на тези избори.

А, така ли....ще знам

# 60
  • Мнения: 27 524
Да  Peace

Винаги гласувам  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 937
ДПС не са "обичайните заподозряни", Ерика, не и в този случай.

Както си мисля и че много хора не са наясно, пускайки недействителни бюлетини какво всъщност постигат.

Ама не е място за спор този форум!

# 62
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Пък и какво лошо има да печелят?

Ами за мен е доста лошо...

# 63
  • Мнения: 235
Искам да гласувам , ама като никой от кандидатите не ми вдъхва ама никакво доверие , няма да гласувам.Ако има балотаж тогава

# 64
Ще гласувам, решила съм за кого!

Мацки, гласувайте и вие! От липсата на вашите гласове, печели единствено ДПС...  Confused
А това не е добре, нали?

В случая - печели Гоце Първанов, нали ДПС са зад него и на тези избори.

А, така ли....ще знам

А, добрютро - те още на предните избори го подкрепиха, заедно с "Евророма" на престъпника Цветелин Кънчев.
После другаря Ангел Марин помилва излежаващия присъдата си Дон Цеци, а другаря агент Гоце даде властта на ДПС. Как да не го подкрепят пак, нали ако си отиде, си отива и тройната коалиция и няма да има откъде да крадат ДПС-то...

# 65
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
  Разбира се,че ще гласувам Peace
И аз така!
Човек трябва да упражни конституционното си право и да гласува!
Защото .... кому е нужно управляващите ни да ги избира електорат от хора над 65 годишна възраст  и хора от малцинствата?

# 66
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Пък и какво лошо има да печелят?

Ами за мен е доста лошо...

И аз мисля, че е е доста лошо е един момент да се окаже, че ще ни управляват официално (защото те сега си управляват пак) етнически турци, които реално все още се водят малцинство в България.
Хич няма да говори добре за етническите българи.......ама ХИЧ!

# 67
Пък и какво лошо има да печелят?

Ами за мен е доста лошо...

И аз мисля, че е е доста лошо е един момент да се окаже, че ще ни управляват официално (защото те сега си управляват пак) етнически турци, които реално все още се водят малцинство в България.
Хич няма да говори добре за етническите българи.......ама ХИЧ!

Реза, не бъркай ДПС с етническите турци!!! Уф, пак оспамих темата, ама какво да се прави  Simple Smile

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пък и какво лошо има да печелят?

Ами за мен е доста лошо...

И аз мисля, че е е доста лошо е един момент да се окаже, че ще ни управляват официално (защото те сега си управляват пак) етнически турци, които реално все още се водят малцинство в България.
Хич няма да говори добре за етническите българи.......ама ХИЧ!

Как да ни управляват......аз незнам какво ще промени нещата ако президента ни е от ДПС.......може дори да ни донесе активи от Европейския съюз.........

# 69
  • Мнения: 27 524
Човек трябва да упражни конституционното си право и да гласува!
Защото .... кому е нужно управляващите ни да ги избира електорат от хора над 65 годишна възраст  и хора от малцинствата?

По този повод тук гласуването е задължително  Peace

Не съм сигурна обаче дали е редно... все пак и изборът да не гласуваш си е твой избор, не знам...

# 70
  • Мнения: 1 364
Все още не съм решила, но сигурно ще гласувам.

# 71
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


А, добрютро - те още на предните избори го подкрепиха, заедно с "Евророма" на престъпника Цветелин Кънчев.
После другаря Ангел Марин помилва излежаващия присъдата си Дон Цеци, а другаря агент Гоце даде властта на ДПС. Как да не го подкрепят пак, нали ако си отиде, си отива и тройната коалиция и няма да има откъде да крадат ДПС-то...

На миналите - да.....аз не гласувах тогава за Първанов.......не по тази причина......истината е че бях предубедена

# 72
  • Мнения: 1 258
Разбира се,гласувам.

"Нарастващия реализъм в оценките на експертите относно хода на кампанията и нейния завършек, почти със сигурност ще повлияят на решението на избирателите. Въпросът е в каква насока. От една страна твърдо решилите, ще подкрепят своя избраник още на първи тур, без да се разколебаят от предварителните социологически данни, но от друга, тези български граждани, които все още не са решили за кого да гласуват може и да “отложат” избора си за втория тур. Възможно ли е този избирателен прагматизъм да поднесе изненада на съперниците на Първанов, както и на самия него? Почти със сигурност, да.

Защото, колкото и да не е заинтересован кой ще бъде президент на страната в следващите 5 години, българинът със сигурност не желае това да е човек, от когото да се срамува и който да въвлича България в безкрайни злободневни, и не дотам, скандали. А и вземайки предвид нарастващото самочувствие на българите като европейски граждани, няма да е изненада ако те предпочетат друг опонент на настоящия държавен глава на 29 Октомври. Въпросът е кой от конкурентите и на Сидеров, и на Първанов ще успее да мобилизира тези колебаещи се гласове в своя полза. А победа срещу Сидеров на първи тур, определено ще вдъхне самочувствие на “победителя” да се изправи поне като равен срещу Георги Първанов в деня на балотажа. И кой знае какво може да се случи тогава..."

# 73
  • Мнения: 1 937
Пояснение - няма издигнат кандидат-президент от ДПС.
За противниците им, логиката би била да гласуват за Сидеров в такъв случай!

Любопитна съм какво мислите относно правото на глас на българите в чужбина, ама няма да ви попитам  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 27 524
Любопитна съм какво мислите относно правото на глас на българите в чужбина, ама няма да ви попитам  Mr. Green

Ти си на мнение, че не трябва да имаме такова ли?

# 75
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Да ще гласувам.Гласувайте и вие.Кой за когото предпочита ,но проявете активност моля!

# 76
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дали самоубийството на Любомир Начев има връзка с изборите?
Дали е било самоубийство?

Честно казано не виждам връзка, но кой знае....вие как мислите?

# 77
  • Мнения: 1 937
Да, Блонди!
Но заради порочната практика на гласуващи туристи.
А единственият начин това да се преустанови е да се забрани за всички.
Което пък ще наруши права, ще скокне народът, че не е демократично, така че няма да стане.
Вариант е да се въведе изискване за период на пребиваване в страната.

# 78
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Любопитна съм какво мислите относно правото на глас на българите в чужбина, ама няма да ви попитам  Mr. Green

Ти си на мнение, че не трябва да имаме такова ли?

Аз пък съм на мнение че имате ,но за вас е по трудно да изявите вота си поради малкия брой избирателни секции в чужбина.
Бих казала също че много от нас се боят от вота на нашенци в Турция,макар че ако нашенци в България гласуват активно това не би било повод за страх.

# 79
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тук копвам линк, за да не прескачате до другата тема:

http://dnes.dir.bg/2006/10/13/news788800.html

# 80
  • Мнения: 819
Не мога да разбера как някои гласуват само по задължение, а не по убеждение? Просто ей така-не знаеш за кой, никой не ти допада, но гордо отиваш да си дадеш гласа? Не винаги съм ходила да гласувам, сега още не съм решила, но клоня към НЕ.

Въпреки, че никой от кандидатите не ми е присърце, ако има балотаж Първанов-Сидеров, ще отида да гласувам именно СРЕЩУ това, което Сидеров олицетворява.
Кое му е странно и сложното за разбиране?

На първия тур..ще помисля още малко, макар че вече съм почти сигурна ЗА кого ще гласувам.

Ако нещата опрат до балотаж , аз също не бих се замислила, тогава ще отида, защото със сигурност ще знам за кой НЕ бих гласувала.Но да знам защо и за какво отивам, иначе-НЕ.

# 81
  • Мнения: 1 441
Аз ще гласувам.

Смятам, че не е необходимо да заемаме позицията "Като идат на балотаж ще гласувам за по-малкото зло", ако е възможно да се избере президент още на първи тур. Ако имате ясна позиция не чакайте втори тур, за да я заявите. Все пак тези милиони, които ще струва балотажа, идват нашия джоб. Аз не искам да ги давам, ако не се налага, само защото някой го домързяло да се мръдне в неделя на 200 метра от дивана.  Crossing Arms А вие?

А относно българите в чужбина - не смятам, че някой, който живее от 10 години в чужбина и не смята да се връща в България, трябва да избира кой да ме управлява мен, дето живея всеки ден тук! Това, разбира се, си е мое мнение и никога няма да стане житейски факт, така че....

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 11:46 от BAN

# 82
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Пояснение - няма издигнат кандидат-президент от ДПС.
За противниците им, логиката би била да гласуват за Сидеров в такъв случай!

Не е това логиката, ама нейсе...
Това, че не искам да ме управлява ДПС не значи че съм нацист.

# 83
  • Мнения: 6 993
Искам да гласувам, но не съм (за пореден път) наясно как стават нещата със студентите. МИналия път гласувахме само със студентска книжка в града, в който сме студенти и попълвахме декларация, че няма да гласуваме на друго място и ни биха печат в книжката. Ама тая година нещо чувам някакви декларации от общината , адреси, бла-бла  Shocked Усещам,че ще гласувам направо на втория тур в Пловдив и без това изборът ще е по-малък и няма много да се чудя. Crazy

# 84
  • Мнения: 1 937
Reza, мисля че разбрах какво имаш предвид, а и далеч не съм искала да те засягам.
Извини ме, ако съм го направила.

# 85
  • Мнения: 5 103
Не няма да гласувам, не виждам за кой си заслужава.

# 86
  • Мнения: 78

И аз не гласувам против Сидеров, а за Първанов, човека се справя доста добре.......по мое мнение

Да определено се справя чудесно  с  уволняването на журналисти и раздаването на ордени. Hug

# 87
# 88
  • Мнения: 739
най-вероятно няма да гласувам.  Crossing Arms /за първи път/

# 89
  • Мнения: 7 114
Е на това му се казва чужда пита помен прави.  #Cussing out
Било то и заради Топалов:
 "Както стана ясно вчера президентът на Република България Георги Първанов осигури 9-местния "Фалкон" да бъде на разположение на българите, за да могат веднага след мача за шахматната корона да се приберат в София."

# 90
  • Мнения: 193
Да ще гласувам, винаги го правя!
Понеже и тази тема вече се спамна ще кажа и аз мнението си за Първанов. Дори и той може да с справи с президантската роля, не е толкова сложна. Въпросът е дали няма някой, който по-добре би се справил от него. Според мен има!!!

# 91
  • Мнения: 3 042
Ще гласувам, но само ако няма голяма опашка. На опашка с малкият бандит не чакам. Naughty

# 92
  • Мнения: 3 334
Сложи опция "не съм решил/а още". Аз поне не съм.
и аз така!

# 93
  • Мнения: 2 700
Да, защото винаги гласувам, но с нежелание.

# 94
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Твърдо нье!

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 97
Задължително ще гласувам. Все пак затова са изборите и аз държа да покажа отношение към нещата около себе си, дори и само за собствено успокоение.

# 96
  • Мнения: 281
ДА! Ще гласувам! И не защото много държа да стане президент точно този, за когото ще гласувам, а защото ме е страх да НЕ стане президент една голяяяма откачалка!(че то си е като бомба със закъснител  Misc Bomb............  noearБУМ)

# 97
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само ако има балотаж.

# 98
  • Мнения: 3 760
Да. (Без удивителна  Laughing) Не ми се ще много, ама.... В краен случай (ако ме домързи  Embarassed) ще отида на балотажа...

# 99
# 100
  • в къщи
  • Мнения: 467
ДА! Ще гласувам! И не защото много държа да стане президент точно този, за когото ще гласувам, а защото ме е страх да НЕ стане президент една голяяяма откачалка!(че то си е като бомба със закъснител  Misc Bomb............  noearБУМ)
  Налага се! newsm78 Ще гласувам.

# 101
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не и не само тази година. Нагласувах се вече.

# 102
  • Мнения: 603
Да,ще гласувам PeaceМисля че това е мое задължение,а не после да се чудя защо бил избран този или онзи при положение, че аз не съм направила своя избор.
абсолютно съм съгласна  Peace.

# 103
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Разбира се, че ще гласувам!
Просто защото НЕ ми е все тая.......

# 104
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да

# 105
  • София
  • Мнения: 1 941
Вече НЕ

# 106
  • Мнения: 5 468
Няма да гласувам, защото вече ми е все едно, кой ще дойде на власт, какво ще става с тази държава и кой, кого, евентуално, понеже, обаче, защото... ще пре*бе Crazy.
Не си заслужава да търкам подметките си до урната.

# 107
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ще гласувам.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 743
Да, ще гласувам!

# 109
# 110
Ne.Ne si tarkam obuvkite po tozi nachin. Simple Smile Naughty

# 111
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ne.Ne si tarkam obuvkite po tozi nachin. Simple Smile Naughty

Ииии, ние ли да си ги търкаме заради теб......

# 112
# 113
# 114
  • Мнения: 1 284
незнам още зависи Twisted Evil

# 115
  • Мнения: 1 840
Твърдо не, през 1997 г. гласувах за последно. И то не защото съм безотговорна!!! Не е нужно да изпиеш цялото море, за да се убедиш, че е солено. Тази система (мандатната) е порочна, не я подкрепям, не я одобрявам, и съответно - няма да участвам в нея. Защото гласувайки, аз казвам: "Да, съгласна съм това, което не харесвам, да се повтори и през следващите четири години". Защото на практика точно това се случва вече 16 години. А именно: в предизборната кампания ти обещават всичко, което искаш да чуеш. Щом минат изборите, обещанията веднага се забравят, съответните хора си правят "мазалото" и накрая на мандата стават и си заминават и никой не им търси отговорност. А за нас утехата е да гласуваме за следващите, крепени от поредната надежда-говежда, че другите ще са по-добри. Но те са съвсем същите и когато за пореден път ние останем недоволни от начина, по който ни управляват, не искам пак да ми кажат: "Еми като не сте доволни, вие сте си виновни, вие си ги избрахте". И дори ще бъдат прави!!! Без мен, тази отговорност повече не я поемам. И баща ми да се кандидатира за президент, пак няма да ходя на избори!!! Naughty
А, и още нещо, все едно ми е кое "чучело" ще сложат за президент, министър-председател и пр. - всъщност само за това ни питат, но иначе никой не предлага алтернатива, ние избираме между "това" и същото". А за истински важните неща, които пряко ни касаят като: дали да се затваря АЕЦ, дали да се дава магистралата на концесия, дали искаме да влезем в Европейския съюз и пр., никой не ни пита! Само ни поднасят "добрата" новина.
Всъщност това е моето лично мнение, не го налагам на никого и не осъждам тези, които гласуват. Това си е тяхно право. Затова - моля, не ме нападайте - просто обясних философията си по този въпрос.

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 19:47 от Маги ДС

# 116
# 117
  • Мнения: 6 911
Най-вероятно да. Но имам проблем с това да избера за кого.

# 118
  • Мнения: 5 468
Твърдо не, през 1997 г. гласувах за последно. И то не защото съм безотговорна!!! Не е нужно да изпиеш цялото море, за да се убедиш, че е солено. Тази система (мандатната) е порочна, не я подкрепям, не я одобрявам, и съответно - няма да участвам в нея. Защото гласувайки, аз казвам: "Да, съгласна съм това, което не харесвам, да се повтори и през следващите четири години". Защото на практика точно това се случва вече 16 години. А именно: в предизборната кампания ти обещават всичко, което искаш да чуеш. Щом минат изборите, обещанията веднага се забравят, съответните хора си правят "мазалото" и накрая на мандата стават и си заминават и никой не им търси отговорност. А за нас утехата е да гласуваме за следващите, крепени от поредната надежда-говежда, че другите ще са по-добри. Но те са съвсем същите и когато за пореден път ние останем недоволни от начина, по който ни управляват, не искам пак да ми кажат: "Еми като не сте доволни, вие сте си виновни, вие си ги избрахте". И дори ще бъдат прави!!! Без мен, тази отговорност повече не я поемам. И баща ми да се кандидатира за президент, пак няма да ходя на избори!!! Naughty
А, и още нещо, все едно ми е кое "чучело" ще сложат за президент, министър-председател и пр. - всъщност само за това ни питат, но иначе никой не предлага алтернатива, ние избираме между "това" и същото". А за истински важните неща, които пряко ни касаят като: дали да се затваря АЕЦ, дали да се дава магистралата на концесия, дали искаме да влезем в Европейския съюз и пр., никой не ни пита! Само ни поднасят "добрата" новина.
Всъщност това е моето лично мнение, не го налагам на никого и не осъждам тези, които гласуват. Това си е тяхно право. Затова - моля, не ме нападайте - просто обясних философията си по този въпрос.
Евала, Маги Peace! Поради същите причини и аз не искам повече да гласувам, но не ми се обясняваше, защото много се паля и чак получавам хистерични кризи на тази тема.

# 119
  • Мнения: 489
  Мисля, 4е е крайно време, да имаме гражданска позиция, за да живеем в гражданско общество. Не може само да се оплакваме, без да положим дори най- малки усилия да променим живота си. Не твърдя,4е кандидатите са най- подходящите, но идеални хора няма...

# 120
# 121
  • Мнения: 5 468
Не може само да се оплакваме, без да положим дори най- малки усилия да променим живота си.
Те пък тези като се засилят да ни го променят...
Както ни го промени Петър Стоянов... и Жан Виденов... и онзи Филипов ли беше /крейзито/... и Желю Желев... и Иван Костов... и Царя и сегашния Първанов... всичките ни оправиха. Цъфнахме, вързахме и искаме още.

# 122
  • Мнения: 288
   Ще гласувам. Не че виждам някакъв смисъл, обаче... #Cussing out

# 123
  • Мнения: 590
ДА! Ще гласувам! И не защото много държа да стане президент точно този, за когото ще гласувам, а защото ме е страх да НЕ стане президент една голяяяма откачалка!(че то си е като бомба със закъснител  Misc Bomb............  noearБУМ)

Същото Whistling

# 124
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Да, както винаги, и няма да се уморя да ходя на митинги и ще продължавам да им чета програмите  и да следя новините, и да правя изводи за себе си кой е най-близо до това, което е моята идея за бъдещето. Не смятам, че "всички са маскари" и че през различните управления е било "все тая'. България има своето развитие и който не го познава, няма да може да предвижда поне донякъде какво го очаква, да не говорим по някакъв начин да го промени.

Общи условия

Активация на акаунт