Има ли запалени по плетенето?

  • 196 883
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 406
Амиии, добре , тези вертикалните плетеници са ясни, но хоризонтални? Искаш да кажеш, че и платката се плете като обикновенна вертикална плетеница ли? Ами за ръкавите? да не би да се почва от деколтето плетенето? Има ли вариант да стане тази красива плетеница ако се плете хоризонтално? Не знам разбрахте ли ме, ама...
плетеницата може да стане такава само с вертикално плетене ( от лявото рамо към дясното)

# 226
# 227
  • Мнения: 1 116


Ето сега го има и в розово показан и се вижда по-добре как е плетен. Присетихте ме с тая тема да видя дали са пуснали червения, и се оказа че има и други цветове, но ще ги има чак февруари.
В списанието се вижда по-добре, значи долната част се плете отдолу на горе, като на всеки 10 реда се свиват по 2 бримки заедно с тази лицевата водеща. Горната напречна плетеница се плете отделно и се зашиват към нея долната част и ръкавите. Нанизват се бримки за ластика и се изплита.
А аз си мислех че първо се изплита напречната горна плетеница, от нея се нанизват бримки за долната част и ръкавите от едната страна и ластика за яка от другата. Т.е. мислех си че долната част и ръкавите се плетат от горе надолу, като се разширяват но се оказа обратното.

# 228
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Tannita верно сега се вижда по-добре.Но на ме лично не ми е ясно как се изплита.
Блузката на малкия е готова ,днес ще я изгладя и ще вия покажа.Вече почнах нова за мен.

# 229
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета!!! Вчера открих този страхотен форум. И съм много щастлива за това. Не можах да прочета всичко, но това, което видях много ми харесва. Особено доволна съм, че Ви открих!!! Много обичам да плета.

# 230
  • Мнения: 498
Здравейте, момичета!!! Вчера открих този страхотен форум. И съм много щастлива за това. Не можах да прочета всичко, но това, което видях много ми харесва. Особено доволна съм, че Ви открих!!! Много обичам да плета.

Много ще се радвам, ако покажеш някои твои неща. Колкото повече посещения на темата, токлова по-интересно за всички ни. Аз също съм доволна от развитието на темата.

# 231
  • Мнения: 498
http://snimka.bg/album.php?album_id=71621&photo=3

Направих плетеницата за платката на тъмно синия/розовия пуловер. Жалко, че моята снимка е гадна и не се вижда добре...

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 17:00 от Snejana_G

# 232
  • Мнения: 3 550
тъкмо се питах как ще стане после сглобяването. Предполагам, че ще се зашие на едното рамо?!

# 233
  • Мнения: 728
Малката плетеница ми е ясна, обаче голямата как става и най-вече как се извива така плавно?

# 234
Може ли схемите на двете плетеници? Благодаря

# 235
  • Мнения: 498
търся описание на детска рокличка


http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1511345

Това ми е любимо. Има описание, само че не е на български. Обаче кройката и схемата на плетката е разбираема. Мерките са за 6 мес., но мисля че лесно може да се пригоди за по-голямо.

# 236
  • Мнения: 190
Здравейте, имам нужда от помощта Ви. Харесах си този пуловер, но не се справям с руския, не мога да разчета и схемата
http://webposidelki.ru/i/VZ/Mod/S/JM/32.1.jpg
Помогнете ми с превод и разчитане на схемата /Кой символ какъв бод означава?/

# 237
  • Мнения: 355
Мога да плета само шалове, изплела съм 2 и 1/2!Обаче много искам да оплета шапка, но не знам как! Sad


Ако искаш идея за шапка на бебо се разрови по-напред в темата. Снежана даде една схема. Аз вчера завърших шапката и се получи много добре. Вече имам едни терлици и една шапка за показване, но ще направя и шал към нея и тогава.

След шала започвам с бялата блузка със синьо по края. Вече си купих прежда. Скоро ще ви затрупам с въпроси.

Аз запалих и майка ми по плетенето и вижте каква шапка измайстори тя за два дни:

http://images12.snimka.bg/001517000.jpg

Не се вижда много хубаво, но се плете много лесно и е много ефектна. Ако някой иска ще му обясня как става.

# 238
  • Мнения: 498
Влади аз лично не съм пробвала шапката защото моето дете е голямо и си мислех за увеличаване на бримките и друго пресмятане за да пасне на нашия размер. Много се радвам, че твоята се е получила и чакам с нетърпение да я покажеш.

Шапката, която майка ти е изплела също е готина.

Аз в момента плета жилетка тип "болеро" за себе си, но все не я улучвам и много често разплитам. Исках да направя "шал яка", но не съм плела никога и не се получи точно това, което очаквах пък и не намерих описание някакво на това, което си представям. Вече плета ръкави, скоро ще шия и ще снимам...

Нещо другите мами плетат усилено и се спотайват, та темата ни често изпада на задни страници.

# 239
  • София
  • Мнения: 1 244
А как се "изваждат" бримки?  newsm78
Например за бие, което се плете отделно. Има обяснения по-нагоре, но не ги разбирам... Embarassed
Не може ли двете части просто да се зашият?  Laughing
Съжалявам за тъпите въпроси...ама като не мога да си го представя образно...

Общи условия

Активация на акаунт