Споделете най-странните съвети за отглеждане на децата ви?

  • 2 784
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 451
Като се роди моята първородна дъщеричка свекърва ми ме съветваше да и прибирам добре ушите с лента или шапка, за да не са щръкнали, а добре да прилепнат до главата. hahaha
Опитах се няколко пъти да и обясня, че това си е генетична работа, но накрая се отказах и предложих да залепим ушите с тиксо за главичката - чиста работа! Повече не се обади, аз не послушах съвета и, а моето вече 4-годишно момиченце няма щръкнали уши.

# 31
  • Мнения: 393
Ето и един странен съвет,който е изпробван върху мен.За първи път ме е изкъпала една съседка-първо ме е увила в чаршаф ooooh!и много "компетентно" е обяснила на майка ми,че за да не настине бебето трябва да се къпе през чаршаф.При това аз съм родена в края на юли и е било страшна жега. Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 2 897
някаква съседка ме хвана за слушател и каза да си кисна детето в орехова шума,после щяло да се боядиса малко,но се отмивало с времето!!!!!!
как ли пък не!

А това с каква цел newsm78

# 33
  • Мнения: 256
И на мен ми казаха да къпя в орехова шума, защото в шумата има йод и дезинфекцира.  А една баба от село ми сподели, че трябва да поглаждам корема си в посока на часовниковата стрелка за да се приберял по-бързо. Shocked

# 34
  • Мнения: 239
е това е много ценно:една баба в градската градина казваше на едни познати майки ,че внучето и е станало на 40 дена и трябва да почват да го учат да е без памперс hahahaа пък това като ми го каза една колежка на мъжа ми и щях да падна синът и е на 5 г. и има на ръчичката нещо като кокоши трън и като отишли на лекар и той им казал ,че трябва да се изгори, вечерта пра баба му я посъветвала да вземе едно гладко камъче и като вали да го сложи под капчука и после да го потърка на ръката на детето и да каже така както дъжда изми камъка , така камъка да отмие кокошия трън и той щял да изчезне #Crazy hahaha hahaha hahaha

# 35
  • Мнения: 8 505
някаква съседка ме хвана за слушател и каза да си кисна детето в орехова шума,после щяло да се боядиса малко,но се отмивало с времето!!!!!!
как ли пък не!

А това с каква цел newsm78

Сигурно за да не хваща молци Mr. Green

# 36
  • Мнения: 416
1. Да се забелва пишлето
2. Да се къпе новородено всеки ден

# 37
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Сещам се за два  много "ценни съвета "- да не целувам детето по гръбчето, дупето, крачетата, защото щяло да ме слуша с тях  Joyи до годинка да не му режа ноктите ,защото щяло да изнася от вкъщи #Crazy(нещо тип крадец ли newsm78).
А по повода за къпането на новороденото всеки ден(сутрин и вечер) - тригодишният ми племенник се изказа така-"ей, не мога да разбера защо го къпете това бебе всеки ден,къде толкова се е изцапало,то не е ходило на пясъка"
някаква съседка ме хвана за слушател и каза да си кисна детето в орехова шума,после щяло да се боядиса малко,но се отмивало с времето!!!!!!
как ли пък не!

А това с каква цел newsm78

Сигурно за да не хваща молци Mr. Green
Joy

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 891
1. Да се забелва пишлето
2. Да се къпе новородено всеки ден


Кое намери за странно в къпането всеки ден.

# 39
  • Мнения: 416
Защото е доказано ненужно, понякога и вредно, защото се изсушава кожата и се губят ценни вещества, които не се добавят с химията от мазилата.

Освен това, за моето  бебе не беше никак приятно и успокояващо занимание. Това всекидневно къпане на новородени се отрича навсякъде по света, но в БГ информацията пристига естествено със закъснение.

# 40
  • Мнения: 153
 Joyох посмях се доста, и аз съм ги чувала какви ли не Stop
а ето и нещо не споменато до тук-моята любима свеки  box ми  беше казала да пристягам ръчичките на новородения бебок докато спи към тялото ,че му измалявали и го заболявали така вдигнати нагоре Banghead

# 41
  • Мнения: 7 803
Защото е доказано ненужно, понякога и вредно, защото се изсушава кожата и се губят ценни вещества, които не се добавят с химията от мазилата.
точно така ми казаха лекарите в болницата  Peace и досега ги къпя през ден-два и никога не са имали суха кожа, минават и без кремове след къпане  Peace

# 42
  • Мнения: 27
И аз да споделя. На мъжа ми племенниците и двечките бебчета на 4 и 6 годинки са със астма и алергии.  По принцип китеници, килими и всякъкъв род космести неща са абсолютно противопоказни при тях. Родителите сложиха теракот и ламинат в целия апартамент и изхвърлиха всичко. На тази възраст на всеки му е ясно, че освен ако не ги вържеш, тези деца няма да седят мирно. но свекър ми явно доста е забравил как се държи едно малко дете и започнал да им дава съвети. Трябва бой Shocked, това да ти се смее и подскача като му кажеш да седне е много невъзпитано. Трябва килими и пътечки навсякъде да сложат smile3515, те затова децата са все болни и правят пристъпите. Това че събира прах не било вярно, нали имало прахосмукачка. Мързяло я да чисти затова не искала килими fight Най- накрая жената го подбрала и той идва в къщи изумен и сяда да ми се жалва. Искал да помогне, ако трябва и пари за килими щял да и даде smile3532, ако нямали. Аз мълча, мълча докато в един момент не видя покупките за бебка и не скочи да ми обяснява колко не съм добре и да взема да ги оставя в тях докато родя. Ей това вече ми дойде в повече и го отнесе и от мен smile3516. А при кой е отишъл след това да се жалва не знам  Laughing

# 43
  • Мнения: 505
На мен пък ми казаха .......... да му стискам нослето за да не му станат широки ноздрите  Shocked

 Joy Joy JoyЕй това ме разби! Joy hahaha

А моето дете като се роди и бабите(моите) дойдоха да я видят и наслагаха под дюшека й какво ли не...монети, иконка, червен конец и ЧЕСЪН Shocked най-вероятно трябва и от демони да я пазя baby_neutral

# 44
  • София
  • Мнения: 2 227
На мен пък ми казаха .......... да му стискам нослето за да не му станат широки ноздрите  Shocked

 Joy Joy JoyЕй това ме разби! Joy hahaha

А моето дете като се роди и бабите(моите) дойдоха да я видят и наслагаха под дюшека й какво ли не...монети, иконка, червен конец и ЧЕСЪН Shocked най-вероятно трябва и от демони да я пазя baby_neutral
Аз мисля, че чесъна са го сложили против вампири  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт