Бременни кърмачки?

  • 39 335
  • 617
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 242
Благодаря момичета мили!
malejna и аз смятам през ден да взимам витамини, за пре-натал четох че са от естествени съставки за това се насочих към тях, но ще събера още мнения.
Kalida Тян знаеше още докато бебеправехме и си поръча братче Grinning. Много беше щастлив като научи за положителния резултат Hug

# 31
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мери, честито! Лека и приятна Party Flutter

# 32
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Хехехе, Мери, едноооо голяяямооо честито! и от мен. Незнам защо, ама чак ми се насълзиха очите. Пожелавам ти лека бременност и леко раждане на хубаво здраво бебче и приятно тандемско кърмене. Само не се настройвай много, че може и да не ти хареса, както стана малко с мен... и тук може би и аз тихичко ще прошепна, че с "единия крак съм навън" и Вики вече не суче от 4-5 дена, ама ако се затвърди новината, ще разкажа по-късно официално

И така, като минала по този път, съм на твое разположение за подкрепа и въпроси  Laughing Още веднъж, Честито!

# 33
  • Мнения: 1 896
ЧЕСТИТО И ОТ НАС!
Ами и при мен чак доста по-късно се появи чувствителност и е по-скоро защото маймунето много стиска, когато циците са празни. Ама ние намалихме много сукането и няма проблеми. Няма да отбия пък. Има вечери, когато заспива без цица, щото си казва че няма нищо вътре, но на другия ден пак си иска.
Айде лека и безпроблемна! Ще се четем.   Hug

# 34
  • Мнения: 4 242
Много ви благодаря мили дружки за чудесните пожелания и милите думи  Hug
Убедена съм че ще имам въпроси, макар многото инфо из форума, друго си е да чуя вашия опит.
Ива като че започва да увеличава броя кърмения, явно и харесва новия вкус newsm78, а колко ми се е увеличило млякото няма да споменавам, ако не суче 3-4 часа се надувам  #Crazy
Иначе тя си пази титите (нейните) за бебетата (моето и на сестра ми), цял ден ги показва на всички и обяснява че е кака на бебетата и нейните тити са само за тях, явно има намерение да кърми  Joy не сме говорили нищо по въпроса, освен че ще имаме бебе.
Едното ми зърно (лявото) сдава багажа, не мога да го пипна толкова е чувствително, наранявания няма, обаче боли или по скоро дразни, Ива усеща че се дърпам защото пуска и пита уплашено "мамо ухапах ли те?", ще вземе да ми се отбие детето така. Другото е спокойно и нямам проблем. Шантава работа...
Иначе от месеци не се буди нощем и си спи в нейното легло, което е чудесно, ще имам нощно спокойствие за бебето Grinning, надявам се! 

# 35
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Може би не при всички, но при повечето, когато се роди второто бебе и се наблюдава изоставане при първото. Преди да се роди Митко и Вики беше престанала да се буди нощем и нощния памперс бяхме махнали. Като се роди Митко започна отново да се буди нощем по няколко пъти, дори повече от Митко, да иска да суче и нощния памперс върнахме. С една дума, се върна няколко месеца назад в развитието си. Отне около 3 месеца да се нормализират нещата и да махнем пак нощния памперс. Но пък Ива ще е по-голяма като се роди бебето, живот и здраве, и може би навиците ще са по-добре затвърдени. А пък и при вас ще е трето, в смисъл свикнала е с присъстието на друг, при нас като е второ и всичко се диктуваше от "конкуренцията" така да се каже. Абе, много си зависи индивидуално от детето също, Вики е супер ревнива по начало...

# 36
  • Мнения: 4 242
Леле дано не се върне чак толкoвa назад  ooooh!, надявам се понеже все пак ще е минала цяла година и повече без никакви памперси и нощно събуждане.
И Ива ми е ревнива, целуне ли ме таткото и тя се нарежда за поне няколко целувки, гушне ли ме и тя е в прегръдките ни, далеч съм от мисълта че ще е цветя и рози, но ще минем и през това (е дано е по лекинко  Praynig), залужава си Grinning

# 37
  • Мнения: 3 760
Мерка,  Hug  Heart Eyes  newsm51

# 38
  • Мнения: 2 614
Леле, Мерииииииииииии!  Hug Heart Eyes
Честита ти радост!   bouquet
Дано всичко е наред!  Hug
Така се радвам, че ти се сбъдна това желание!  Hug
това се казва новина!!!   bouquet
Лека и безпроблемна! Целувко на Ивето!  Heart Eyes

# 39
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Честито и от мен  bouquet
Насреща съм ако имаш въпроси с тандемското кърмене. Аз не кърмих баткото петта дни в родилното и не се отби, а какво остава като съм му пред очите по цял ден.

# 40
  • Мнения: 4 242
Благодаря за честитките и предложената помощ, ще се възползвам определено  Hug
Момичета с всеки изминал ден зърната стават все по болезнени, днес стискам зъби направо при всяко засукване, както в началото с рагадите, дано се размине скоро това чудо. Че няма да се откажа няма, но на моменти светки ми излизат. Някой някакво облекчение с нещо да е намерил?

# 41
  • Мнения: 485
Здравейте, на всички кърмещи и бременни мами! Поздравления за интересната и полезна тема!

Ето ме и мен сред вас, все още не мога да повярвам, че ми се случва  Simple Smile
Кърмя Андрей вече почти две години и съм бременна в третия месец. Още преди да забременея ми беше поомръзнало да кърмя, минаваха ми мисли за отбиване, но пък Андрей е толкова привързан към гърдата, че нямах никакъв шанс. Положих известни усилия за да сведа кърменето до 4 пъти на ден - за събуждане и за приспиване. Нощите бяха спокойни, най много да се е събуждал да суче към 6 сутринта, но сме в едно легло, а аз спя толкова дълбоко, че това не ми пречеше. Като цяло бях доволна и можех да продължа така още много дълго.

Но след като забременях стана по-трудно. Мери, ти ме разби с това увеличаване на кърмата - при мен тя намаля драстично почти веднага. Кърмачето стана неспокойно - започна да виси на цица по един час, да се буди по сто пъти, да си иска постоянно.Като малко бебе, на което не му стига млякото, само че той яде сигурно около 1 кг. храна на ден  Shocked Освен това се появи някаква болезнена привързаност към мен - не иска баща му да го носи, само аз, на площадката седи залепен до мен, весто да играе, реве за мен и разни такива подобни прояви. Това започна почти веднага след забременяването, така че няма как да няма връзка.

А на мен зърната са ми много чувствителни, циците празни, абе направо не знам... Започнах да му предлагам да пие друго мляко - досега отказваше, днеска за първи път изпи към 200 мл. Фризо 3. А аз дори нямам представа какви са дневните нужди от мляко за дете на тази възраст.

Чудя се какво ще стане с това кърмене. Не искам да отбивам принудително, само ако можеше някак си да се откаже сам... Но от друга страна мисля, че ако продължа да кърмя, това би му помогнало да преодолее стреса от раждането на новото бебе, ревността и т.н.

Приемам всякакви съвети и мнения, просто имах нужда да го споделя  Hug

# 42
  • Мнения: 4 242
Беше увеличена докъм втрия месец, сега е намаляла значително. Зърната все тала болят и се моля по скоро да минава този период, че понякога е нетърпимо. Ива не ми се буди нощем и поне тогава почива, макар че сега с това ставане прес час два до WC сън няма.От как намаля кърмата и и обяснявам че ме болят  зърната Ива се ограничи в сукането, за сега е търпимо положението. Аз за пък се надявам да не се отбие, знам че ще ми е много от полза кърменето след раждането. Дано се развият нещата при теб както ти се иска и се почувстваш по- добре!  Hug

# 43
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Но от друга страна мисля, че ако продължа да кърмя, това би му помогнало да преодолее стреса от раждането на новото бебе, ревността и т.н.

Приемам всякакви съвети и мнения, просто имах нужда да го споделя  Hug

Честито! Пожелавам ти безпроблемна бременност и леко раждане!

При мен, евентуалната ревност беше една от причините да не отбия дъщеря ми по време на бременността. По мои наблюдения, отбиването по време на бременност, ако не стане от само себе си, то със съвсем леко подпомагане на нещата, става много лесно. Аз обаче, си имах причини да не го подпомогна, дъщеря ми също не се отби сама и така кърмих през цялата бременност, а сега и все още в тандем. Относно ревността обаче, първоначално се получи точно обратния ефект. Първите около 3 месеца бяха кошмар и то точно заради кърменето. Дъщеря ми като видеше, че кърмя малкия и на секундата искаше и тя да е на гърдите ми. Само да смеех да откажа, наставаше страхотен рев и то един такъв супер изнервящ рев, показващ, че иска не толкова да суче, колкото да е на нейното и да не "пада по-долу" от бебето. Целият този изнервящ период продължи около 3 месеца, но беше ужасно и си беше ревност към кърменето специално. Ако я бях отбила, сигурна съм, че нямаше да има такова изнервяне. Не съжалявам обаче за нищо. Да, трудно беше тия месеци, но вярвам в дългосрочното добро Laughing

Та, мисълта ми беше за ревността, че кърменето май по-скоро спомага за по-голяма ревност, отколкото да я намалява Grinning и всъщност точно заради кърменето и стреса от раждането на новото бебе беше по-голям. Поне, при нас беше така, те децата всички са много различни. При нас, периодът беше съпроводен и с избиването на 4 кътника, та картинката беше пълна...

Успех ти пожелавам, не го мисли много, те нещата ще си се наредят сами.

# 44
  • Мнения: 2 655
И аз съм кърмила бременна. Кърмих първото си дете 3 месеца и нещо бременна.
Всичко бе наред исках да продължа, но ... . лекрка настоя и семейството. ПОмогнаха да я отбия, така си починах малко, докато ридих и отново продължих до днес 1 година и 3 месеца Laughing
То вече ми е като навик, не знам какво бих равила, ако не кърмя някое дете. ooooh! newsm78 ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт