Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 726 344
  • 1 816
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 41
         ЗДРАВЕЙТЕ , според вас на какво може да се дължат болки и дискомфорт в областта на уретрата, без да има наличие на бактерии в стерилната урина??? 

Болките и дискомфорта по време на уриниране ли са,или постоянни?

# 106
  • София
  • Мнения: 964
         ЗДРАВЕЙТЕ , според вас на какво може да се дължат болки и дискомфорт в областта на уретрата, без да има наличие на бактерии в стерилната урина??? 

Болките и дискомфорта по време на уриниране ли са,или постоянни?





           Изобщо не са по време на уриниране, постоянни са си - така без нищо.  Гинеколози са ми казвали,че били на нервна почва , но аз все не вярвам............

# 107
  • Мнения: 4 433
Аз се чувствам така,когато ми истинат краката.Започва парене като цистит,пия ципрофлоксацин или промивка със смрадлика.

# 108
  • Мнения: 681
И аз като настина чувствам дискомфорт в тази област.Много е гадно и неприятно.

# 109
  • Мнения: 41
        ЗДРАВЕЙТЕ , според вас на какво може да се дължат болки и дискомфорт в областта на уретрата, без да има наличие на бактерии в стерилната урина???  

Болките и дискомфорта по време на уриниране ли са,или постоянни?





           Изобщо не са по време на уриниране, постоянни са си - така без нищо.  Гинеколози са ми казвали,че били на нервна почва , но аз все не вярвам............

И на мен са ми казвали,че е възможно да е на нервна почва,аз самата съм се усещала понякога,че наистина е така.По принцип,ако има някакво възпаление и не се откриват бактерии,пробвай с чайове,с Мечо грозде.Когато съм била така,много са ми помагали едни витамини-Имунобор Уро,дори и сега ги пия и усещам,че действат,но по-бавно,понеже при мен е по-сложно положението.Малко са скъпи-18 лв.,но са ефикасни.При гинекологичните прегледи вземан ли ти е секрет от влагалището да се види да не би да има там бактерии,защото понякога проблемът е от там? Може и да имаш някакво възпаление на изхода на уретрата.Пробвай с промивки с калиев перманганат,смрадлика или лайка.Те успокояват болката.Знам колко е неприятно,особено,когато не могат да ти кажат каква е причината,но виж дали наистина не ти се обострят оплакванията,когато си притеснена и изнервена. Tired

# 110
  • София
  • Мнения: 964
 Simple SmileДа , точно така е - обострят се оплакванията особено много на стресова основа - но това дали доказва,че са на нервна почва?   
    Що се отнася до МБ на влагалищен секрет - първоначално ми казваха ,че от това са оплакванията - изолирани са ми били какви ли не бактерии - бактериален колпит - лекувана съм с всичко възможно - антибиотици, противогъбични , глобули , промивки - но ефект няма - усещанията си стоят и не се повлияват от нищо!!!!
   Впоследствие гинеколози са ми казвали ,че от наличие на бактерии може да има течение ,но не и накива чак симптоми, а аз течение нямам!

Всичко това ми се получи 1 м . и половина след секцио по спешност- поради изцяло отлепена плацента - огромна кръвозагуба - на косъм сме оживяли и аз и детето - това беше огромен стрес, за мен лично всичко тръгна от това..........

 Но това беше преди 4 год. - и ето,че и до ден днешен няма оттърване от кошмарните усещания.   Вече нямам нерви и не знам какво да правя..... Cry

# 111
  • Мнения: 3 410
Намери начин да се успокоиш - с четене на книги, ходи на йога, релаксиращ масажи и воля.

# 112
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smile Много добър съвет - но за съжаление при мен ,поне на настоящия етап това е невъзможно - с две малки деца съм - момчета - кое от кое по диво - нямам никакво време за подобни забавления ,тъй като ги гледам сама ( без помощ от баби). ........

# 113
  • Мнения: 41
Gesika, тези оплаквания много често възникват наистина след силен стрес и не преминават не поради физиологични причини,а именно заради последващото напрежение.Аз така,след като направих цистит за първи път,месеци наред бях с такива усещания-не непрекъснато,а главно,когато се намирах в стресираща за мен ситуация.Организмът страшно много се влияе от психическото състояние и поради стреса се появяват какви ли не оплаквания.Аз не знам дали дечицата ти ходят на детска градина,нито дали ти работиш,но,ако се окаже,че са на нервна почва оплакванията,няма как,трябва да се опиташ да отделиш поне малко време за себе си,защото,предполагам,че тези болки и дискомфорт ти спъват нормалния ритъм на живот,а и при всички случаи те изнервят и уморяват допълнително. Rolling Eyes

# 114
  • София
  • Мнения: 964
 Simple SmileАбсолютно си права - така е много ме измъчва това, но как мога да съм сигурна ,че действително усещанията са на нервна пова?  Аз и леки успокойтелни лекарства съм пила - Деанксит, Атаракс, Ривотрил - и пак ефект няма никакъв......  Просто не се повлиява от нищо ......

# 115
  • Мнения: 41
Simple SmileАбсолютно си права - така е много ме измъчва това, но как мога да съм сигурна ,че действително усещанията са на нервна пова?  Аз и леки успокойтелни лекарства съм пила - Деанксит, Атаракс, Ривотрил - и пак ефект няма никакъв......  Просто не се повлиява от нищо ......

Много е важно да си намериш добър лекар,за 4 години,сигурно си обиколила много и е било голямо ходене по мъките,но намери някой съвестен,който да се занимае с теб.Ако имаш бактерии в урината или във влагалищния секрет,трябва да се излекуват напълно.Гъбичките също могат да причинят такива неприятни усещания.Аз не разбрах дали след като са ти открили бактерии,са ги излекували окончателно?Ако трябва,направи МБ в различни лаборатории,за да си сигурна в резултатите.И чак когато се окаже,че нямаш никакви бактерии нито в урината,нито във влагалищния секрет и че не изхвърляш камъчета или песъчинки,тогава можеш да мислиш,че оплакванията са на нервна почва.И дори,след като веднъж си имала бактерии,трябва известно време всеки месец да се дават посявки,защото тия гадинки са много упорити #2gunfire #2gunfire #2gunfire В случая много е важен лекарят,понеже за много казват,че са добри,обаче те претупват надве-натри и накрая пак не знаеш какво ти е.А тези болки са отвратителни,не трябва да се примиряваш,трябва да се открие истинската причина и да се лекува,сигурна съм,че има лечение. Hug А изследвала ли си се за хламидии,понеже и те могат да са причина?Изследването се прави пак с влагалищен секрет,но е различно от МБ.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 14:21 от tt88

# 116
  • София
  • Мнения: 964
 Simple SmileХламидията е отрицателна - проблема е ,че вече повече от год.и половина никой гинеколог не ми взима МБ  и в момента не знам какви бактерии имам - но всички гинеколози казват , че от бактерии не можело да има такива усещания , а само течение - а при мен няма течение...... 
  Ако искаш влез в темата за гъбичките - там съм писала подробно , за да не пълня темата отново с мойте проблеми - пък и е много за писане .......

# 117
  • София
  • Мнения: 1 139
Преди това ми беше писнало от този Ципрофлоксацин Close
Хич ли не струва? И на мен ми го препоръчаха. То антибиотик ли се явява всъщност?


Антибиотик е.Много бързо ми отшумяваше дискомфорта от него-още след втория прием.
Пила съм и Нолицин-също антибиотик,личната ми го изписа,но не ме облекчи така бързо.

Пак препоръчвам Уро ваксома.Българският вариант е уростим,но аз лично пих първото Peace

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 21:54 от Pinki_81

# 118
  • Мнения: 41
Gesika,писах в темата за гъбичките направо.
  Аз искам да питам за Уро ваксон.Бях започнала да пия Уростим,но докато го пиех,пак ме хвана цистита,знам,че курса на лечение е 3 месеца.Каква е разлкиката между двата лекарствени продукта?

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 20:28 от tt88

# 119
  • София
  • Мнения: 964
tt88  благодаря ти  и аз там сега писах, ако искаш го прочети. Уростим и аз съм пила и то няколко пъти по 3 мес. - то е един вид ваксина - но при мен и от него няма ефект. За  Уро Ваксон - чувала съм го ,но в момента не се сещам какво точно беше - мисля,че пак някаква ваксина ?.....

Общи условия

Активация на акаунт