Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 727 226
  • 1 816
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 139
Уростим и Уроваксом са еднакви принципно.
Водят се имуностимулатори и съдържат убити бактериални култури от различни микробни видове,най-вече E.coli,които са главните причинители на уроинфекциите,т.е. вид ваксина-създават някакъв имунитет.

Уростим се произвежда в България и струва около 8-9 лв.

Уроваксома не е български препарат и е доста по скъп.

А,вече дали има разлика в действието им,немога да кажа,тъй като не съм пила уростима.
От другото съм доволна Peace

# 121
  • Мнения: 682
А при мен,освен,че оплакванията ми се обострят при стресови ситуации,дискомфорта ми се изявява и непосредсрвено и след месечния цикъл.А някои месеци и преди месечния цикъл.Много е неприятно усещането,толкова години вече-няма оправия.В момента пия чайове от листа от червена боровинка,полски хвощ,липа,коса от царевица.И доста вода-около 1.5 литра на ден.

# 122
  • Мнения: 41
Днес ми излезнаха резултатите от стерилна урина и се оказа,че сега пък имам Бета хемолитичен стрептокок smile3515.На всичкото отгоре съм резистентна към всички АБ с изключение на Уназин и Ципрофлоксацин,който обаче не ми действа.2 дена ,след като спрях приема му направих изследването.Някой лекувал ли го е,защото чета,че трудно се надвива?

# 123
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smilett88, дали е сигурно ,че в стерилната урина имаш  Бета хемолитичен стрептокок??? newsm78   -  Питам ,защото за първи път чувам тази бактерия да се изолира от урина - просто други бактерии виреят в урината - най-често това са ешерихия коли, клебсиела , ентеробактер.....


 Другото ,което е не са ли ти казвали ,че за точна посявка на урина трябва поне 10 дни преди това да не си пила никакви антибиотици ?
 
 А какво ти назначиха за лечение на Бета хемолитичния стрептокок?  На мен два пъти ми е изолиран от микробиология на влагалищен секрет - първия път ми бяха назначили Ципрофлоксацин и Далацин -V  - това вагинален антибиотик под формата на крем. Вторият път - пих  Далацин С -400 мг. ( пак е антибиотик) . Не се притеснявай Бета хемолитичния стрептокок се лекува, въпроса е след лечението му да не се появи друга бактерия.  При мен точно така става......

# 124
  • Мнения: 145
не прочетох всички мнения, но това което на мен ми помага са имуностимулаторите Уростим и Цистон! Другото, което аз когато ми стане дискомфортно и ме заболи, ползвам, но то е само за успокоение е едно шише с топла вода между краката, не на голо, лягам, завивам се и го обгтъщам с краката си! Сигурно звучи смешно, но наистина отпуска, въпреки че съм чела че топлото не е подходящо за инфекции, но на мен лично не ми пречи! Успех

# 125
  • Мнения: 41
Gesika,на предишната посявка ми бяха изолирали стафилокок,пих Ципрофлоксацин,но болките при уриниране си останаха,след което нефроложката ми каза,ако много ме боли,да взема Монурал и независимо,че съм пила антибиотик да дам пак посявка,за да се види дали въпреки антибиотика няма да се изолира нещо.Изпих едно прахче,но нямаше ефект.Всъщност,между антибиотиците и изследването минаха само 7 чисти дни,ако не се лъжа.Не знам какво правят тия коки там.Чудя се дали нямам в гърлото и от там да отива инфекцията надолу.Бях направила МБ на влагалищен секрет и там нищо не откриха.Сега се оказва,че съм резистентна към всичко,с изключение на Ципрофлоксацин и Уназин-това всъщност ми изписаха,защото скоро съм пила Ципрофлоксацин,а и усещам ,че вече не ми действа на болките.На антибиограмата са ми дадени много малко антибиотици.Сега пък една лекарка,която в същото време е и дистрибутор на лекарства ми каза,че щом Монурала не ми е помогнал,значи не било цистит ooooh! ooooh! ooooh!А пък аз знам за него,че той влияе на Е-коли.Утре ще отида и на уролог,макар че,не знам с какво ще може да ми помогне.Сутринта ще направя и изследване за хламидии.И най-глупавото е,че личната ми лекарка и останалите лекари казват да дам кръв,а не влагалищен секрет newsm78.Попитах дали изследването е точно,защото на мен пък други лекари са ми казвали,че кръвното не е много точно.Тя отговори,че нямам гинекологичен проблем явно.Ужас направо,нямат единодушие тия лекари.Нефролози,гинеколози,GP-та-всички ми казват различни неща.Сега ми се говори,че било възможно и изследването на влагалищен секрет да е било сгрешено и да го повторя. Съжалявам,че съм писала толкова объркано,ама вече толкова различни неща ми се казаха,че и аз се обърках.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 00:02 от tt88

# 126
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smile Здравей tt88,абсолютно си права за всичко, което си написала - точно така е колкото лекари, толкова и различни мнения да се чудиш на кого да вярваш..... newsm78
  Единственото добро е ,че все пак ти правят подробни изследвания , защото при мен и това не правят - просто се измъкват.....
  Относно изследването на хламидия от кръв - точно така е гинеколози са ми казвали,че от кръв не е  точен р-та .  Трябва да се изследва цервикален секрет - хламидията вирее , в цервикалния канал ,а не във влагалището....   Ако има хламидия - то почти сигурно има и някакви бактеррии, хламидията е предпоставка за развитие на бактериални инфекции.   Дано да нямаш!
 И аз съм пила Монурал -доколкото знам той действува само на е. коли - а защо на теб са ти го назначили за стафилокок??? newsm78
 
 Според мен направи изследване на хламидия от церв.секкрет и нова микробиология на влагалищен секрет - за по сигурно можеш да ги направиш в друга лаборатория ( не в тази в която са ти правени предишния път).
  Не мисля,че проблема е от гърлото , по скоро си е локализиран там ,където са ти оплакванията.
  Желая ти успех и пиши после какво се случва!!!  bouquet

# 127
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Izviniavam se za latinicata - tuk niamam kirilica  Hug

Chesto sam stigala do plach i poniakoga do depresia ot tozi problem . Posledno- predi 2 godini , mi praviha kakvi li ne izsledvania. Na maja mi , sashto , estestveno  Mr. Green Za sajalenie pak i pak ne stignah do nikakv otgovor (za sebe si). Obiknoveno infekciata zapochva sled polov akt. Rezistenten test imah kam povecheto himioterapevtichni preparati. Pri vseki sluchai pravia i razshirena antibiograma (pone znam kam kakvo oshte sam rezistentna)

Zapochnah da sapostaviam i da nabludavam , da vodia strikten rejim i taka se spasiavam.

Ne hodia na basein, pia pone po 1 l voda na den, toaletna, bania i t.n. po niakolko pati na den, pia aktivia i ako usetia i nai-malak diskomfort- otvara ot mecho grozde.

# 128
  • Мнения: 41
Аз днес бях на уролог.Сега ново двайсет-по всяка вероятност не било цистит.Лекарката се съмнява за уретрит.Каза ми,че щом нямам чести позиви за уриниране,значи заболяването ми е друго.Изписа ми Азатрил-4 хапчета еднократно,макар че не съм пуснала изследване за хламидии (Gesika, реших да те полсушам,защото и аз не смятам,че кръвният тест е точен,уроложката потвърди същото).Заедно с това и Фунголон-3 капсули-1 днес,1 преди цикъл и 1 след цикъл,за да не ми се появят и гъбички и Мидокалм-то е срещу спазми и действа на уретрити,като отпуска мускулатурата.Заедно с всичко това от утре започвам и Уназин.Това ми е седмият антибиотик за последните 4 месеца и пети за този месец само.Иска да ми прави цветна снимка,за да се отхвърлят разни органични проблеми. smile3511 Аз до края на месеца нямам възможност да вляза в болница дори за 1 ден.И отново не е ясно каква ми е диагнозата,но уроложката е почти категорична,че не е цистит.Притеснявам се,че имунната ми система съвсем ще се отслаби.При последния антибиотик се чувствах зле,гадеше ми се,спеше ми се непрекъснато и сега още съм така.И пак продължавам с антибиотиците.Дано вече помогнат.
  Gesika,защо не пробваш Мидокалм и ти,консултирай се с лекар,ако искаш,то е като болкоуспокояващо и влияе на централната нервна система и се прилага за лечение на повишен мускулен тонус и спазми.Не знам дали ще има ефект,аз самата още не съм го започнала,но,ако оплакванията са ти от някакви спазми,може да подейства. Simple SmileВъзможно е заради стреса именно да се получват тези спазми,без да съзнаваш,че е спазъм заради силната болка.Не е спазмолитик (те не действат в повечето случаи при такива оплаквания),но лекарката ми каза,че е ефикасно.Аз ще пиша на мен как ми действа. Simple Smile
 

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 01:21 от tt88

# 129
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smile Здравей , извинявам се но в момента бързам да излизам и не мога да ти пиша всичко обстойно.

 Аз Мидокалм съм пила преди 4 год. по друг повод  - имам шийна дискова херния - дава страшни болки в ръцете - дори ми говореха за операция тогава......    Та изпих няколко опаковки Мидокалм , в комбинация с др. лекарства и инжекции .

 Като седна на спокойствие ще ти пиша после - не се притеснявай и успех!!!

# 130
  • Мнения: 41
Аз тази сутрин се събудих с бая силни болки,също като при остра фаза на цистит.Не знам вече какво става,вчера започнах Уназин и Мидокалм.И като че ли след това ми се появиха болките,защото още вечерта не ми беше добре. Tired TiredГоворих с уролога,който ми изписа лекарствата и ми каза,че било възможно това да е реакция от Мидокалм,но да не го спирам,защото можело да мине. Искам също да питам на някой правена ли му е цветна снимка и може ли да ми каже нещо повече.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 12:49 от tt88

# 131
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smile За цветна снимка на бъбреците ли питаш - ВЕНОЗНА УРОГРАФИЯ ?   Да на мен ми правиха преди 3 и половина години. Ами не страшно - слага се абокат - през него се вкарва контрастно вещество - Урографин , и правят няколко рентгенови снимки ,чрез които се проследява преминаването на контраста през цялата отделителна система. Резултатите ги отчита рентгенолог и после ги гледа уролог или нефролог. В момента за друго не се сещам.....

# 132
  • Мнения: 520
Аз също имам парене и чести позиви за уриниране,които вече са се превърнали в част от ежедневието ми.Изпила съм страшно много антибиотици,но нищо не помага,вече дори не ми и деѝстват.Спазвам отлична интимна хигиена,но въпреки това чрез изследвания,във влагалищният секрет ми намират винаги e-coli.За сметка на това урината винаги е чиста.Вече не знам какво да правя и какъв доктор да посетя за да се оттърва от тези микроби!Имате ли някакви предложения?И не е ли това всъщност цистита,защото като чета симптомите са същите!

# 133
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smile  А при теб паренето по време на уриниране ли е или така постоянно?   Защото при мен си е непрекъснато , а не при уриниране - аз също съм имала бактерии - какви ли не - в момента не знам дали имам , на паренето и дискомфорта си стоят.....

# 134
  • Мнения: 520
Gesika,и при мен паренето е непрекъснато!При уриниране също ме пари.Просто не ми е ясно какъв е начина да се оттървем от този дискомфорт. Cry Какво са ти казвали на теб лекарите по въпроса?Какви бяха бактериите?Така и не попаднах на точен и с желание да помогне лекар.

Общи условия

Активация на акаунт