Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 728 997
  • 1 816
  •   2
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 964
 Simple SmileGolden Queen моята история е много дълга и объркана, ако те интересува и ако имаш време прочети в темата - Дисбактериоза , проблеми с влагалището - там съм разказала всичко подробно - и за оплакванията ми  и всичките

 ми безуспешни ходения по лекари....     Сега темата се намира на 7 ма стр. на Здравословни проблеми.

# 136
  • Мнения: 582
 Здравейте момичета,
за мой ужас се записвам и в тази тема, но бих искала да си направя консултация с вас. Значи моите проблеми започнаха по следния начин. Преди 2-3 седмици, когато времето беше ту горещо, ту студено, аз вече се бях разголила доста и спях с едно късо потниче на отворен прозорец. Помислих си аз, че може и да изстина, но очаквах проблеми с гърлото например, а не с пикочо-половата система! Няколко дена след това започна едно парене, по мое усещане на входа на влагалището, а също така непрестанни позиви за ходене по малка нужда дори без да има грам урина. Усещах една тежест. Паренето ту се усилваше, ту спираше. Аз мислех,че  съм хванала някоя влагалищна бактерия(така или иначе имам проблем с бялото течение) и реших да си дочакам часа за гинеколог, койте беше след 10 дена. Да, ама не. В един момент паренето стана толкова силно,че имах чувството,че треска ме тресе. Не издържах и отидох на спешен преглед при гинеколога. Човекът ме прегледа и каза, че нещата му отиват към цистит. Изписа ми Ципрофлаксицин на 12ч по 1табл,  Ношпа и свещички против гъбички. Каза ми да си пусна и изследване на урината, но не стерилна и сега като чета, че повечето са си изследвали стерилната урина започвам да се притеснявам.
 Аз никога не съм се сблъсквала с тази болест и се притеснявам. Искам да ви попитам какво означава според вас:
 СЕДИМЕНТ 2-3 еритроцити, КРИСТАЛИ ПИКОЧНА КИСЕЛИНА?
 Дали съм го загазила и този път? Моля който има представа да каже. Аз имам час при док чак в петък!

# 137
  • Мнения: 41
Minimouse,възможно най-скоро иди в някоя аптека,купи си шише за стерилна урина и на следващата сутрин дай посявка ( средна струя),Занеси шишето в твоята поликлиника,мисля,че до 9 най-късно трябва да го направиш,защото после се носят пробите в съответната лаборатория.А ето заради такива лекари накрая цистита става хроничен,изписват си антибиотици както им падне.Може да имаш бактерии в урината и те да не попадат в спектъра на Ципрофлоксацина.Недей да чакаш,утре си купи шише и в сряда сутрин дай урина.Обади се ,ако искаш на личната си лекарка-тя може да ти даде направление за изследването,за да не го плащаш и да ти каже къде точно да занесеш пробата..Резултатите излизат до 2-3 дена,а ако няма растеж още на следващия ден може да са готови,но не е задължително.Циститът се лекува главно от уролог,ако имаш и гинекологичен проблем( в твоя случай бялото течение) и двамата лекари лекуват.Хубаво е след антибиотика да направиш МБ на влагалищен секрет,защото може да се окаже,че проблемът е от там.Не се оставяй така,защото един хроничен цистит е някакъв ад просто. ooooh!Но правилното и навременно лечение ще ликвидира проблема.По повод резултатите,еритроцитите и кристалите означават,че има възпаление,възможно е и наличието на бактерии,но това се уточнява именно с МБ на стерилна урина.
  Желая ти успех и пиши какво става.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 21:18 от tt88

# 138
  • Мнения: 582
 Благодаря за бързия отговор, така и смятам да направя. Ще си пусна една стерилна урина за мое успокоение.
Но т.к. във сайта на лабораторията не намирам цената на стерилната урина бихте ли ми казали от какъв порядък е, за да съм подготвена?
 

# 139
  • София
  • Мнения: 964
         Някъде около 15 лв. минимум -зависи от ценоразписа в лабораторията - може и повече.
 
 Но защо не си вземеш направление от личния лекар и ще платиш само потребителската такса.
 Желая ти успех - дано урокултурата да е стерилна - стискам палци! Peace

# 140
  • Мнения: 41
Minimouse,не мисля,че е повече от 20 лв.,но не съм напълно сигурна,защото последния път,когато направих изследването бях с направление.Можеш да попиташ на регистратурата в твоята поликлиника,там трябва да ти кажат цената,Не знам дали си започнала антибиотика,но е добре да дадеш урина,докато все още не пиеш нищо.Ако си го започнала,не се притеснявай,пак можеш да си направиш изследването.Независимо от резултата,около 2 седмици,след като приключиш приема на антибиотика,повтори изследването,за да си сигурна,че всичко е наред.Няма страшно щом ти е за първи път,но трябва упорито лелчение,за да не се хронифицира заболяването.Антибиотиците действат бързо-още на втория ден ще си много по-добре,но това не означава,че си се излекувала напълно-трябва да продължиш приема толкова,колкото лекарят каже.Има едни витамини-Имунобор уро,можеш да си ги вземеш,дават много добри резултати.Първите 10 дена се пият по 3 X 1 на ден, после 3 месеца поне, ги пиеш веднъж на ден ,сутрин,преди ядене. Simple Smile

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 21:28 от tt88

# 141
  • Мнения: 582
 Благодаря ви момичета,
аз вече пия антибиотика 4ти ден. Онова парене,което го имаше преди това вече го няма. Само лека болка в малкия таз.
 Може би ще ида до джипито за направление, щом дават Simple Smile. Аз не смея да отида да си поискам. Те или нямат, или не могат да ми дадат, абе ужас. Както и да е.
 Ще си го купя този имунобор щом помага. Дано да се излекувам напълно, че само това ми трябва- хроничен цистит.
Ще пиша веднага щом излязат изследванията. Благодаря за отговорите още веднъж  bouquet

# 142
  • Мнения: 41
Gesika,днес попаднах на една тема тук за хомеопатичните лекарства,можеш да погледнеш в публикациите ми на въпроси към хомеопати,не знам дали си се интересувала,аз за първи път се зачетох.Обаче много хора са се излекували от всякакви неща. Simple SmileМожеш да влезеш в темата,там отговаря един класически хомеопат,можеш да поискаш да ти препоръча добър такъв в твоя град. Simple Smile

# 143
  • Мнения: 520
Gesika,днес попаднах на една тема тук за хомеопатичните лекарства,можеш да погледнеш в публикациите ми на въпроси към хомеопати,не знам дали си се интересувала,аз за първи път се зачетох.Обаче много хора са се излекували от всякакви неща. Simple SmileМожеш да влезеш в темата,там отговаря един класически хомеопат,можеш да поискаш да ти препоръча добър такъв в твоя град. Simple Smile

Gesika,точно това исках да ти кажа и аз!Аз вече се свързах с него и тоѝ ми каза,че приема на антибиотици на този етап(след многократно и без резултатно пиене на лекарства),само може да влоши положението.Също така ми каза,че чрез хомеопатия,лечението ще бъде ефективно и дори ми препоръча класически хомеопат тук в Гърция.Ако имаш въпроси можеш да му ги зададеш,а също така и да те посъветва към кого да се обърнеш в твоя град!

minimouse,лекуваѝ упорито и навреме,защото после става хронично и няма избавяне......!!!Сигурна съм,че ако лекарите ми бяха обърнали повече внимание и се бяха постарали да ме излекуват напълно първия път,когато ме хвана цистита,днес нямаше да съм в това положение.Успех!!!

# 144
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smile  Благодаря Ви много момичета, за съветите - тези дни почти не ми остава време да чета из интернет - но при първа възможност ще се свържа с този лекар - хомеопат!
 Благодаря ви още веднъж и на вас ви желая успех и скорошно подобрение!!! Hug Peace

# 145
Здравейте! Имам цистит от 10 години,вече стана хроничен.Досега посявките на урина винаги са ми били стерилни.При последната криза ме изпратиха на гениколог,който ми направи микроскопско изследване и цитонамазка.Изолира се Е. коли бактерия и сега ще пия антибиотици.Имам тъпа болка в дясно под реброто и отзад на гърба,чести позиви за уриниране и задържане на урина.От години се въртя в един омагьосан кръг и нямам подобрение или е временно.Омръзнаха ми антибиотиците и честите боледувания.Ако някой знае нещо хомеопатично,нека да каже. Засега аз открих това,но не съм го пила:

http://www.biocitrin.com/infekcii.htm

http://www.lechitel.bg/product.php?p=60
Ако някой е ползвал тези продукти нека да сподели дали имат ефект.

# 146
  • Мнения: 41
nova nova, погледни в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398799.0 за хомеопатията, доколкото съм чела,не е добре сама да си предписваш хомеопатично лечение,защото може да се задълбочи проблемът. Най-добре да отидеш при класически хомеопат,който да ти назначи само едно лекарство.Принцип в хомеопатията е лечение да се провежда само с един медикамент,а не комплексно да се приемат няколко по едно и също време. В темата по-горе можеш да помолиш да ти препоръчат класически хомеопат в твоя град.А иначе с Монурал лекували ли са те?Това е антибиотик на прахче и се приема еднократно,а при хронични цистити може да се повтори приема няколко дни след първия.Действа точно върху Е-коли,но лекар трябва да ти каже дали е подходящо да го пиеш.
 
Успех в лечението!  bouquet

# 147
  • Мнения: 44
Здравейте,аз преди седмица бях хванала цистит и пиех Ципринол(по 1 на 12часа,3 дена се пие) успоредно с уринал с червена боровинка.Да ви кажа не съм вярвала но се управих.До колкото знам Ципринола не е антибиотик.Аз мн рядко пия каквито и да било хапчета,но видях зор с тоя цистит.Друго което съм чела е една рецепта на Баба Ванга и една рецепта на изпатила жена.Сега ще ги потърся и ще ги публикувам.Дано да помогна

# 148
  • Мнения: 44
Ето една рецепта на Баба Ванга:От цветове от арника, цвят от бял равнец и стръкове от камшик - равни количества се приготвя билкова смес. Прави се запарка от 1 с.л. смес на 250 мл вряла вода. Прецежда се, след като изстине. Изпива се вечер.
А тази е др:1 бира се заваря и се изсипва в нея нарязан магданоз. Повира около 3 минутки и после се захлупва. Прецежда се и се пие топло. Облекчението идва след около час-два.
Бързо уздравяване!

# 149
  • Мнения: 520
catkin,благодаря за рецептите!Аз наѝ-вероятно ще ги изпробвам,защото не веднъж съм се уверявала в ефикастността на народната медицина.Баба ми дори имаше такава книжка с рецепти за всякакви болести,но не знам какво стана с нея,маѝ я беше дала на някоѝ и така и не ѝ я върнаха.Може и да я има по българските книжарници.

Исках да попитам,някоѝ знае ли,дали е-колите се предават по полов път и дали след като имам аз,трябва да се лекува и партньорът ми?

Общи условия

Активация на акаунт