Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха

  • 25 261
  • 209
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 215
Добро утро момичета,
сигурна съм че ви изглеждаме смешни с надеждите си че като заведем дечица някаде на края на света нещата ще се променят. Вярвам че за вас като майки преминали през този етап всичко е ясно, но само мога да кажа как се чувствам аз - имам чувството че ако не го правя ще извърша престъпление, че цял живот ще се обвинявам че не съм направила всичко възможно, не е до имане или нямане на пари, всички необходими средства за това пътуване взимане на заем и дълго след това ще връщаме и въпреки това нещо вътре ме изяжда че съм длъжна да го направя, сякаш иначе съм спестила пари от здравето и бъдещето на детето си. Май стана доста объркано, но съм сигурна че вие ще ме разберете  bouquet

# 46
  • Мнения: 2 543
sirta, не сте ми смешни, по никакъв начин. Наистина, единственото, което искам е да ви помогна с каквото мога.
Ето какво ми хрумва сега, че можете да направите.( Само да кажа отново, че аз не ви разубеждавам за консултация в чужбина, но мисля, че е добре да я направите само, ако имате наистина серозни причини да се съмнявате в това, което показват тукашните изследвания.). Можете да пишете на Джон Трейси Клиник. Те имат консултация с аудиолог он-лайн и отговарят до 24 часа. Никога не са ме подвели за нещо - изключително опитни и компетентни са. Напишете им какво сте правили, какво са показали изследванията на местата, където сте ги правили, какво са ви казали специалистите и какво възнамерявате да правите оттук нататък. Попитайте ги какво мислят за това. Дали е възможно да има грешка в тукашните изследвания и дали има смисъл да влизате в дългове, ако и там ще ви направят същите тестове, или подобни. Тези хора са безпристрастни и наистина много, много опитни (всеки случай са по-опитни и от нашите, и от Израелските аудиолози, тъй като клиниката съществува от 40-те години на миналия век). Тук можеш да прочетеш какви изследвания се правят в Щатите. Тук е консултацията с аудиолог. Няма да съжаляваш, ако им пишеш. Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 215
Благодаря ти Йепе  bouquet

# 48
      Здравейте, момичета! Благодаря ви за добрите думи, вчера не бях особено добре, но сега вече май ми мина. В нашия случай, оставам с впечатление, че трябва да му ги слагам докато е заспал, а после да ги пускам. Той постоянно ни следи, и ако се опитаме да минем зад него, за да ги сложим, се обръща и въобще не можем да му хванем ухото, да не говорим за нещо друго. За сметка на слуха, който липсва, всичко друго му е така силно развито, че не можем да го залъжем с нищо - разбира, че се опитваме да му привлечем вниманието, и така ни поглежда, че хем ни обезсърчава, хем ни разсмива. Сега спи, смятам, че съм му сложила слушалката добре, като се събуди, ще пробвам да я пусна. Откривам, че копчето за усилване или намаляване се върти без ограничител, и извинявайте за тъпия въпрос, но как да разбера къде съм? В упътването пише, че надолу е за намаляване на звука, но колко надолу? Днес ще купим вазелин и ще пробваме и с него. Да, и решихме, че може би е добре да повторим още веднъж аудиограмата и във Военна болница, вие как смятате? Имам и последен въпрос - как се казва яслата на "Орехова гора"? Желая ви приятна вечер!

# 49
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Сирта, не си изобщо смешна, аз писах, че и аз съм минала по този път на напразни надежди и пръснати на парчета желания за нещо по- различно от тукашните изследвания.В крайна сметка всеки решава сам за себе си.Никой не разубеждавам , защото и мен не можеха да ме разубедят.Но не се оказах права ,за мое съжаление.Просто те съветваме.Слушай патило , а не старило. Peace

# 50
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Галя, яслата , която се намира на ул.Орехова гора е една единствена.Уличката е много къса и няма как да се объркате.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 52
Здравейте момичета! Искам да се обърна с въпрос към мамите минали през ТЕЛК комисията. Миналата седмица подадохме молбата, днес получихме писмото с насрочен преглед за 14.12. /да се ненадяваш/. В писмото за приложени изследвания са подчертали аудиограма с корекция. Ние имаме само изследването от ВМА аудиометричното, вие знаете за кое Ви говоря. Въпроса е, че "нашите светила" тук в Бургас ще ги гледат тези компютърни изследвания като голям камък newsm78. Вие с тези изследвания ли минахте комисията или се наложи да се направи някаква "измислена" аудиограма?

# 52
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Галя, точният адрес е "Орехова гора"11. Яслата май е №35 и се казва нещо от сорта на "Вълшебен свят", "Вълшебна градина" или нещо в този смисъл  Crazy

Кати, искат аудиограмата да е в децибели, мисля, че във ВМА е в ДБ. Нашата я правиха в ИСУЛ и беше в някакви странни мерни единици, които само те си разчитаха, така че за ТЕЛК-а ни драснаха една друга в ДБ. Само, че това "с корекция" не мога да си обясня какво значи  newsm78
Звънни по телефона на Дончев и го питай става ли за пред ТЕЛК, доколкото имам спомен той беше изготвял аудиограмите и на други дечица за пред ТЕЛК и е наясно какво искат.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 52
Да в децибели е нашата, а това "с корекция" или поне аз така го разчитам, е написано на ръка с химикал, подчертано е само аудиограма. Другата седмица ще се срещна с майка на имплантирано дете и ще я питам и нея, защото все пак тя е минавала нашия ТЕЛК. Ако се наложи ще потърся и Дончев.

# 54
  • София
  • Мнения: 215
Здравей Кати,
ние днес бяхме на ТЕЛК в 2-ра градска. Отне ни около 3 мин и не разбрах защо трябваше да водим и детенце.
На нашето писмо пишеше 1-ва аудиограма + актуална + аудиометрия с разчет в децибели, тези вторите бяха дописани на ръка. Всичко ни направи Дончев, и ни написа епикриза.
Като отидохме с всичките изследвания там една лелка ги разгледа с дълбокомислен поглед и след кратък размисъл ни попита - Тя говори ли? Shocked Не, казвам не говори. Нищо, ми отговаря лелката - тя още е малка, те на годинка още не говорят #Crazy

# 55
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас.!И ние в понеделник сме на ТЕЛК,с аудиограмите на Дончев и вечерта ще ви кажа как е минало.Само ,че ние чакаме от м.октомври да ни се обадят и като знам нашите какви са.... днес отидох и разбуних духовете малко.. и  ето резултата в понелник отиваме.Аз съм си направила изследванията предварително оттогава.Специално за мамите които искат да отидат в чужбина за изследвания.И тук вече правят такива и то на ниво,спокойно с чиста съвест може да им се доверите,ида си запазите за понатам паричките ,защото ще ви трябват със сигурност.Другите мами знаят аз закупих джобния вариант на имплантант 2500лв.,за не му тежи толкова.Проблема  беше ,че не дават гаранция, само след 1 месец кабелчето се прекърши и ново 180 евро. и когато и то сдаде багажа за месец ,се отказахме и се върнахме на задушния вариант.Тъй ,че както вие си решите,но парички ще ви трябват за после.Ако имате възможност да ги направите ....няма лошо....Но за съжаление диагнозата е поставена.И аз като вас се бутах навсякъде ,даже и до гадателки и лечителки  стигнах...Пък там как ме прекарваха с паричките....Вие сами ще прецените.
Лони браво на Йоанчо,прочетох как се е променил към нежния пол....важното е ,че е оставил Моника за Яни.Че да не вземат да се скарат за момиченцето...   Laughing  И ние обичаме нежния пол..най-вече нежно да положим главица в прегръдките на логопедката ни...Какво да се прави като господ си я е надарил и му е мекичко на детето.

# 56
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
...И ние обичаме нежния пол..най-вече нежно да положим главица в прегръдките на логопедката ни...Какво да се прави като господ си я е надарил и му е мекичко на детето.

 hahaha ах този Криси ...
Тъкмо се чудех как по-деликатно да обясня, че Яни отдавна има афинитет  освен към момиченца, по-малки от него, тип - нежнички   Wink, и към какички - не само се заглежда, направо се зазяпва, ама бъж си какички 16-20г., по възможност красиви, с дълги коси ииии ... големи... маргарити  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 95
Здравей те отново. Ние вече сложих ме апаратчетата. Нямах ме проблеми никакви с това,сега обаче проблема е от тук на татъка какво да правим...?Купих дискове с детски песни и постоянно ги превърта ме,вземах ме и дрянкалки с различни шумаве...и до тук всъшност ми се изчерпаха идеите.Ще ми се да и превличам вниманието пастоянно, но не знам точно как, може би мамите минали по този път ще ме посъветват...?

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 52
Рафи и ние в момента сме до този етап. Както ви писах миналата седмица имахме чувството че не реагира. От три дена чува в тиха обстановка дрънкулки, свирки на детски играчки, почуквания с играчки, музикални такива. Срещнахме се тази седмица с рехабилитаторката, която работи в детската градина каза ни да и насочваме вниманието към звуците на първо време. Ще провери дали мога да я запиша в някоя ясла /защото те там нямат ясли/ и да я водя при нея на занимания. До колкото останах с впечатление с такова малко дете 1 год. досега не е работено. Така че докато се уредят тези неща времето минава и ние в къщи трябва да работим. Ще ни е интересно да споделите опита си.

# 59
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте.Сутринта нямах нет и не можах да видя дали има нещо ново.Кати и Рафи, можете по всякакъв начин да им привличате внимание, пляскайте , тропайте с капаци на тенджери, почуквайте на вратите, звънете на външен звънец, всичко, което шуми и издава звуци около вас е полезно, увеличавайте телевизора, пускайте касетофон,викайте нея и вас по име.....Имайте предвид обаче , че глухите деца са със страшно развити сетивни функции, усещат движението на въздуха, на паркета под тях и др.Трябва звука да не е свързан с движение на вас самите и играчката, която дрънка да е далеч от тях.Но не се отчайвайте ако веднага не видите резултат, слуховото внимание изисква време и слухови навици.И не натоварвайте децата постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт