Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха

  • 25 258
  • 209
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 95
Благодаря ти Ieepe,винаги си толкова отзивчива,дано да дойдат по добри времена (в което дълбоко се съмнявам) и да се запознаем с теб и Буба...сега съм затънала в проблеми,на дъното на огромна дупка съм,и не знам как да изляза от тук,съма съм и не знам как да се справя с всичко...Но все някой ден нещата ще се оправят и един от първите хубави дни ще бъде този в който ще се срещна с ВАС...!

# 181
  • Враца
  • Мнения: 871
Рафи ,кураж!Естествено ,че ще се изправиш..само трябва да си много силна.Не се предавай ...вдигни глава и се стегни,заради малкото слънчице....Само това си помисли и ще видиш ,че по-ведри мисли идват в мисълта ти.Успех!

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 52
Rafi, успокой се и не се отчайвай. Както казват препатилите мамчета трябва да сме силни заради малките принцеси. Всички зависи от нас. Кураж, пиши по-често ако това ти помага! Виж на нас със Sirta вече се обадиха, като направите годинката и на Вас ще се обадят, а тогава да те кажа ме хваща по-голям страх и притеснения.
При нас баткото беше болен, той се оправи, малката сега е сополива малко. Дано е зъб и до ден два да мине. Мажа с какво ли не. Дано се оправим до края на седмицата!

# 183
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Да не виждам сълзи и сополи Naughty, а само усмивки и радост. Grinning Grinning.  Рафи, ще те пляскаме Wink, никакви "дупки" и т.н.Всичките сме минали по този път, ще забравиш някога за тези си настроения, и ще се радваш всеки час и ден на детенцето си.Само - малко повече търпение. Ако ти олеква пиши по- често, ние затова сме тук.

# 184
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
         Кати и Сирта, знаете ли вече датите на операциите? Praynig

# 185
  • Бургас
  • Мнения: 52
Pozor, сега говорих със Златанов. Още не смеята да започнат с операциите, имали болно дете в отделението. На кантар са, но по всяка вероятност ще изчакат малко. Ще чакаме вече те да се обадят. И без това малката нещо и текат леко сополки. Да имам време да я стабилизирам. Ти пиши другата седмица като минете при Дончев как са нещата при вас.
Sirta, оздравяхте ли вече? Как е при вас положението, кога ще се видим във ВМА? Laughing

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 13:14 от Kati_05

# 186
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте, Калина още е хремава, вече направих пътека до поликлиниката, според докторицата и няма нищо, било от зъбите, но на мен нещо все не ми се вярва, защото тя кашля, има доста сополи и от тази сутрин е пресипнала newsm78.  Иначе няма температура и си е в настроение, но започна често да се буди нощем и да пищи, може и зъби да са, вече незнам. Иначе аз се обадих на Дончев и той ме каза че за сега плануват операция за следващата сряда и после сме ние на 07.02., но щом Цветков е казал на Кати че нищо не е сигурно и има болно детенце сигурно ще се отложат още нещата. Вече не знам какво искам - до скоро не исках да мисля за имплантацията, а сега я чакам, искам по-бърза да мине, вече нямам сили да чакам.
Кати, на вас казаха ли ви какви иследвания искат преди операцията, на мен Дончев ми каза че иска - кръвна картина, белодробна снимка и ЕЕГ, които да направим другата седмица за да сме готови. Всичко ми е ясно, но защо и ЕЕГ? Ако някоя от майките минали по този път знае нещо нека каже, много ми е притеснено как ще и го направят - тя няма да иска да стои мирно, надявам се да не решат да я упояват, че ми се струва че ще и стане в повече от тези упойки.
Иначе вече се записахме в яслата, в петък занесохме всички документи, пък кога ще тръгнем ... Божа работа. Хайде стига ви от мен, приятен ден на всички   Hug

# 187
  • София
  • Мнения: 2 356
Sirta, не се притеснявай от ЕЕГто, не е толкова страшно. Логично ми се струва да искат ЕЕГ, все пак ще ви правят сложна операция, предполагам за да са сигурни, че няма проблем или епи-огнище примерно.

За упойката исках да ти кажа - зависи къде ще го правите.

В Педиатрията го правят на будно състояние, моята дъщеря дъвчеше солети за да седи мирна.
В Пирогов и при доц Божинова слагат упойка, не зная точно каква, казаха ми, че в Пирогов е нещо през устата и била по-лека.
В Болницата по ДЦП Красна Поляна те викат точно преди следобедния сън на детето, то заспива и слагат електродите много внимателно за да не се събуди. Там обясняват най-добре какво да правиш - а именно - детето да е идеално здраво поне от 10дни, главичката да е измита с шампоан поне 2 пъти, да няма млечни корички, да е яло. Желателно е детето да спи по време на записа за да не мърда и да се получат странични шумове, артефакти, които да влошат записа.
В Болницата по ДЦП ти отпускат поне 1 час време, през което се занимават с детето за да са сигурни, че всичко ще мине правилно. В Педиатрията без чакането, минаваш за 5-10мин.
В Детско Здраве пък не искаха да се занимават с малки деца, на които не можеш да им обясниш защо трябва да не мърдат.
Успех   bouquet

# 188
  • Бургас
  • Мнения: 52
Sirta, аз като говорих със Златанов ми каза да си носим само направление от личната за УНГ. За други документи и изследвания не ми каза. То нали и отиваме предния ден, за да ни правят изследвания. Може и за тези да става въпрос.
Много моля които са минали през ВМА да ни дадат повече информация. Благодария Ви предварително  bouquet

# 189
  • Мнения: 2 543
Днес преведох една статия, която мисля, че ще ви е интересна.

Експериментална операция във Вашингтонския университет дава шанс за ново лечение на глухотата

Автор: Чери Блек

Покрит с бели завивки, Хауърд  Дейвис  лежи привързан към масата в Операционна №2 във Вашингтонския медицински център. Единствените открити части на тялото му са дясното ухо и дясната половина на лицето. Упоен, Дейвис се надява да се събуди с шанс за по-добро чуване. Той страда от прогресираща глухота вече няколко  десетилетия.  Лекарите приписват заболяването му на силния шум от машините, които ползвал като зъболекар.

Дейвис има слух в ниските честоти, което означава, че чува гласните, но е загубил слухът си при високите честоти, което означава, че не може да чуе съгласните. За него е почти невъзможно да разбира човешка реч.

„Около 50-60% от близо 30-те милиона слухово увредените американци попадат в тази категория пациенти, за които и двата най-популярни метода на слухопротезиране не са подходящи” , казва д-р Брус Ганц, завеждащ отделението по отоларингология в Универститета на Айова. Слуховите апарати са неподходящи, защото само усилват и без това неясния звук, който чуват пациентите, без да го прави по-чист.  Традиционният кохлеарен имплант, за който само около 5% от слуховоувредените хора са подходящи кандидати, пък би увредил това, което останало от чуването на пациента.

Затова Дейвис се подложи на експерименталната операция, по време на която в дясното му ухо беше поставено хибридно слухово устройство. Операцията е част от съвсем наскоро одобрено от FDA (Food and Drug Administration) проучване.

Вашингтонският медицински център е един от 20-те центъра в САЩ и Европа, в които ще бъдат направени общо 100 операции като част от медицинското изследване. Досега са направени 90 операции. Три от тях бяха във Вашингтонския университет, третата беше на Дейвис.

Патентованият в Университета на Айова хибриден имплант има по-къс електрод в сравнение с обикновения кохлеарен имплант. Хирурзите и изследователите се надяват да въстановят слуха без да увредят слуха при ниските честоти, което се случва с традиционния, по-дълъг кохлеарен имплант.

За Дейвис, който избягва разговорите и никога не върши работа по телефона, шансът за по-добро чуване струва много повече, отколкото евентуалните усложнения.

„Децата ми се научиха да ме гледат, когато говорят с мен, за да мога да чета по устните им това, което казват, а аз просто си доизмислях разговора, казва той.-Преживях го някак, но не искам повече да го правя.”

Д-р Джей Рубенщайн,шеф на Virginia Merrill Bloedel Hearing Research Center към Вашингтонския университет, който е направил трите операции, нарича хибрида „революционна” идея, защото „обикновено отваряйки вътрешното ухо чрез операция, означава да го увредим. Но в този случай, заради по-късият електрод и повишеното внимание, лекарите успяват да го избегнат,” казва той.

Евентуалният успех на операциите би отворил вратите и за други хирургически лечения на проблеми в средното ухо, като проблеми с равновесието и шум в ушите.

По време на тричасовата операция на Дейвис, д-р Рубенщайн проби дупчица в областта зад дясното ухо и имплантира устройството в частта на кохлеата, която отговаря за високите честоти. Най-голямата грижа през цялото време беше къде и колко да се дълбае.

В края на операцията пациентите се тестват, за да се види дали остатъчният им слух е останал незасегнат.  „И тримата пациетни, оперирани във Вашингтонския университет все още имат остатъчния си слух”, казва д-р Рубенщайн. –„ Имплантите им е бъдат активирани след около 3 седмици, след пълното им възстановяване от операцията.”

„На трима от 90-те пациенти, имплантирани с новото устройство, се е наложило имплантът да бъде изваден, тъй като в рамките на 3 месеца до 2 години след операцията пациентите изгубили остатъчния си слух и не били доволни резултатите”, разказва Ганц. „Шест от пациентите изгубили слуха си, но използват импланта заедно със слухов апарат и пак чуват по-добре от времето преди операцията.”

„При повечето пациенти операцията е успешна, като общо разбирането на реч при пациентите се повиши от 20% на 70% след имплантацията”, казва той. „Вълнуващо е да виждаш как след поставянето на импланта пациентите вече са в света на чуващите”.

„Информацията за 6 месеца и 100 пациента и едногодишната информация за 40-50 пациента ще бъде готова за представяне на FDA след около 6-8 месеца”, казва Ганц.”Това е отговор на търсенията на една отчаяната група от пациенти”, казва д-р Рубенщайн.”Забележително ще е, ако успеем да им предложим подобрение!”
   

# 190
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 Умница си ни ти, умница. Grinning
Благодаря ти!

# 191
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                       Здравейте, момичета! Днес ми се случи нещо и веднага исках да ви попитам, но форума въобще не се отвори, чаках четири минути и накрая hitЯсно е, че не компютъра е виновен, но си го изкарах на него. Днес малкия спа с десетина минути по-дълго, и като го чух, че се е събудил, седнах до леглото му, надвесих се над него и започнах да му казвам нещо от сорта, че колко много е спал, и че и на мен ми се иска да поспя ( Praynig ), къде дават така и прочие, придружено със съответни усмивки и физиономии. Той гледа пет секунди, след това скочи,  newsm03, ухилен до зад ушите и погледът му веднага се спря на пералнята,  която се вижда при отворена врата на спалнята и веднага ме забрави. Може да я гледа с часове как се върти. И аз, докато го гледах, изведнъж бях поразена от следната мисъл: какво ще стане с нещата, които е свикнал да приема по негов си начин, след, живот и здраве, операцията? Имам предвид, че той по лицето ми разчита какво му казвам и показвам, познава кога се шегувам, кога го гледам с бялото, кога си играем, за пералнята - не знае, че това е пералня, но знае, че тя се върти, знае, че като натисна копчето на кафе-машината, потича струя и т.н. Когато към тези познати му неща се появят новите звуци, това няма ли да обърка, или даже уплаши? Или, понеже е много малък, ще му бъде по-лесно...Моля мамите на вече оперирани дечица да споделят своя опит. Аз сега даже украсявам с емотикони, но днес бях много уплашена, защото това е нещо, за което не бях се сещала никога, а не съм прочела и някой да е писал по въпроса. Благодаря предварително!
                  P.S. Май на места бях много описателна, но исках да разберете как се породи тоя въпрос.
                  P.P.S. Йепе, благодаря за материала!

# 192
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
pozor, това е и една от причините да се препоръчва носенето предварително на слухови апарати, освен, че те стимулират слуховия нерв, детето някак по-плавно свиква със звуците. Не се притеснявай за имплантацията, след включването на устройството (около месец след операцията), първата настройка я правят много тиха, така, че детето да не се стресира от новите шумове. Разбира се, че им е ново и странно, на Яни обаче му хареса. При нас първата настройка даже не беше и много тиха, защото Яни без проблем понесе да му е по-високо, те децата си реагират, когато им е дисконфортно. А колкото до вашата връзка с дечко, тя си остава същата. С Яни имаме много силна връзка, аз и затова толкова време не исках да повярвам, че не чува, когато аз го виках - той се обръщаше, просто няккаква интуитивна връзка, имаме я и до днес  Simple Smile Звукът ще е нещо ново, но той е мъничък, а децата са невероятно адаптивни, не се притеснявай. Пак ще се радва на пералнята, но освен с въртенето ще я свързва и със звук, на кафе-машината и т.н. Нормално е да те е страх от неизвестното   bouquet

Йепе, в първият момент реших, че е нещо за стволовите клетки  Sad... Много е хубаво това, медицината напредва, технологиите се развиват,е, ние сме на опшаката както винаги, но рано или късно и тук "ще огрее слънце"...

Момичета, чудя се дали да не обединим всичките теми в една обща и да пишем в нея, а в началото да пуснем линкове към старите, какво мислите, няма ли да е по-удобно?

# 193
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
PetiaK, аз приемам предложението ти.И аз си го мислех тези дни..., но тъй като съм на вие с компютъра Embarassed, може ако другите се съгласят да го направиш.

# 194
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Сега забелязах темата.
 - Знае ли се някаква официална диагноза за състоянието на детето и дали се дължи на  физиологични промени.

Общи условия

Активация на акаунт