Аутистичен спектър - обединена тема

  • 141 548
  • 806
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 120
Днес ми се обади журналистката,която направи предаването.Каза ,че и се обадили от едно училище и са готови да ни предоставят помещение и да ни съдействат със специалисти.Не смея още да се радвам.Моля се сградата да я бива и нашите деца да има кой да ги занимава.Другата седмица ще ме водят да я видя.До тогава стискайте палци.Обичам ви всички и много се радвам,че ви има.Вие ми дадохте сила да се боря.А пък за срещата няма проблем.Само кажете.Както съм набрала инерция и това ще организирам. Hug

# 586
  • Мнения: 120
Забравих да ви питам някой от вас дали знае нещо за някакъв нов американски препарат.Казвал се Консерто,извинявам се ако не съм го написала правилно.Казаха ми че професор Чавдаров вече го изписвал. newsm78.Подпомагал дейността на мозъка.За него ми спомена нашата невроложка д-р.Михайлова.

# 587
  • Мнения: 4 585
Тити, не съм го чувал този илач. Веднъж преди 3 г. ходихме и при него, а професорът ни препоръча да поговорим и с психиатърката от екипа му, та тя за отрицателно време ме направи на пет стотинки, как излязох жив от там, не знам. Краката ми бяха изтръпнали. Каза ми, че така ще бъде, че по лошо ще става, абе с две думи да свикваме и разни други неща ми наприказва и аз вече не смея да стъпя там. А имаше много хора и родители и деца с епилепсия и бяха доволни от него и от резултатите от лечението.
Относно среща на деца с аутизъм. Ние виждаме едно дете, 2-3г. по-голямо от Килрил. Първия път преди срещата бях си втълпил, че те ще се познаят, или че ще изпитат нещо. Е, нищо такова не стана де. Нула внимание един към друг. После се усетих, че съм повярвал на измишльотините си.
Те май всички подпомагащи мозъка лекарства действат и възбуждащо. Миналата година така си пострадахме с един американски илач Di-metilglicine.

# 588
  • Мнения: 126
...Не знам как е в България в момента...Но впечатленията ми не са мн.добри...Майка ми има магазинче в болицата в Габрово и се опитваше по всякакъв начин да иска съвети ...това бече преди 2 месеца...двоумих се дали да се прибера,за да го изследват в Родината Давид...отговорили на мама ,че не трябва да се притеснява...имало деца ,които проговарят на 5 години...а диетите...такова чудо не били чували ...не цитирам имена по обясними причини....
    bouquet
И ние сме чували подобни изрази, които трябваше да ни служат като успокоение - видиш ли не е още късно детето да проговори, има време.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 19:18 от rainov

# 589
  • София
  • Мнения: 630
та тя за отрицателно време ме направи на пет стотинки, как излязох жив от там, не знам. Краката ми бяха изтръпнали. Каза ми, че така ще бъде, че по лошо ще става, абе с две думи да свикваме и разни други неща ми наприказва


Да, много трудно някои лекари (и не само те) излизат от тази експертна позиция  Cry. Като, че ли в такива случаи липсва способността да се поставиш на мястото на родителя и да се чуеш отстрани как звучи. Мисля, че става особено зле когато това се съчетава и с не дотолкова добри способности за взаимоотношения (сещам се за д-р Хаус  Mr. Green). В такива моменти си напомням, че това поведение не е отнесено лично към родителя, а просто е дефицит на "експерта".

# 590
  • Мнения: 212
Забравих да ви питам някой от вас дали знае нещо за някакъв нов американски препарат.Казвал се Консерто,извинявам се ако не съм го написала правилно.Казаха ми че професор Чавдаров вече го изписвал. newsm78.Подпомагал дейността на мозъка.За него ми спомена нашата невроложка д-р.Михайлова.


Медикамента CONCERTA или Methylphenidate (MPH) е позволения вариант на Риталин в БГ. - отскоро, защото е от групата на амфетамините. http://www.concerta.net/concerta/pages/index.jsp

http://www.psihichnozdrave.com/showpage.php?PageID=206  статията е на доц. Стамболова и може да се чете на този адрес. По-долу извадих специално за медикамента.
 Сред групата медикаменти които се прилагат при Синдрома на хиперактивност с дефицит на вниманието стимулантите се препоръчват като средство на първи избор. Те отчетливо и бързо намаляват отявлените клинични прояви като хиперактивност, нарушено внимание и импулсивност; подобряват нивото на социалните взаимоотношения, намаляват агресивността и подобряват съдействието на индивида както към лечението така и към обучение. Сред различните представители на групата са methylphenidate, dexamfetamine, pemoline. Най-много опит има с Methylphenidate. У нас е вече налице регистрация на препарата Concerta (Methyphenidate с удължен ефект за веднъж-дневно дозиране в специална форма защитена от злоупотреби).
 

 Eто и още малко обяснения:
 Амфетамините  през 50-те и 60-те години на 20 век  са били широко изписвани за депресия и за подтискане на апетита. Сега се използват за третирането на тежка форма на безсъние и свръх-активност при деца. Метилфинидатът ( Риталин ) и диетилпропионът (Тенуат, Апизат) имат близки до ефектите на амфетамините, но са по-слаби.
Метилфенидатът (риталин), който по действието си наподобява амфетамина, се прилага при хипереретични (страдащи от силно двигателно неспокойство) деца и младежи, при които стимулацията има парадоксално действие, защото ги успокоява.

Ето и малко инфо от нови информации, които следя:
Изследователската литература последните книги и здравия смисъл всички посочват факта, че има различни типове или стилове ХАДВ.
Доскоро отнасяхме към ДВ невнимателен тип или импулсивен ХА тип или комбиниран тип.
Сега диагностичните разлики са малко по-малко ясни, но реалноста не се променя.  US класификация е малко по-различана и се базира на клиничното наблюдение и опита.
Нови изследвания на мозъка които се правят  в САЩ - SPECT (Single photon emission computed tomography ) позволява да се определи типа на ХАДВ не само според поведенческите прояви, но и според промените на мозъчната активност. Лекарите и клиниките ползващи това  не препоръчват изписването на Риталин /Methylphenidate (MPH) при всяко дете с Хиперактивен синдром, защото установяват повече от досега познатите ни типове и при всеки от тях мозъка действа по-различен начин. По този начин давайки Риталин може да постигнем точно обратния ефект.

# 591
  • Мнения: 120
Оля,много благодаря за изчерпателния отговор.Само че не знам кой ще бъде този компетентен доктор,който ще прецени дали може или не може да го предпише на моят син.Ако познаваш такъв сподели. Praynig

# 592
  • Мнения: 3 504
Габи, хич не ти трябва да се връщаш в България, хубаво си направила, че изследвания са били в Испания, като чета това, което пишеш какъв сплотен така да го кажа колектив от специалисти, педагози... се събират и работят по случая и как ти предлагат помощ, тук може само да си мечтаеш. Тук само си късаме нервите, ние да търсим цялата тази помощ, където ти я предлагат на теб. Има да ги стигаме... то за какво народа бяга навън, тъжно ми е да го кажа, но е така.

Тити, все пак внимавай и не се нахвърляй много натакива медикаменти без сигурност и точност. Дано Оля те свърже с компетентия доктор.. Praynig

# 593
  • Мнения: 3 591
За риталина - тук го изписват на хиперактивните деца масово. Обаче само на тези които наистина са като навити на пружини. Тогава лекарството ги успокоява - все едно им дава допълнителното движение от което се нуждаят. Но ако децата не са наистина хиперактивни ефекта е обратен - стават ужасно нервни и превъзбудени.

Имат страшно много вредни странични ефекти, но са едно от хубавите неща, които могат да се направят за "навитите на пружина" деца.

# 594
  • Мнения: 3 504
Във вестник Лечител има статия за аутизма. Не съм го чела още цялото, но заглавието е следното "ВАКСИНИ ПРЕВРЪЩАТ ЗДРАВИ ДЕЦА В АУТИСТИ".
Цитирани са писма на родителите на аутисти и от чужбина до в-к "Лечител", който казва така: "Лечител" притежава собствени уникални диагностични и терапетвтични методи за аутисти.

Ако желаете вашето дете-аутист да се лекува по един оптимален и безопасен начин, пишете до редакцията или позвънете: 953 04 66, 953 05 65

"... на две годишна възраст на него му беше поставена диагноза "регресивен глобален аутизъм". Това е страшно заболяване, не оставящо на родителите никакви надежди за оздравяване на детето. Децата с такава диагноза се налага да се оставят в интернат, тъй като стават опасни за околните.
    След като на детето ми беше поставена тази диагноза, аз преживях още една година с вяра в тукашната медицина /Канада/ и нейните възможности да помогне на моете дете. Но ситуацията ставаше все по лоша, детето растеше, при това неговото развитие вървеше назад, а не напред. Когато местните специалисти просто ми казаха, че с нищо не могат да ми помогнат и аз трябва да се примиря със ситуацията, започнах да изучавам проблема с аутизма самостоятелно. Майката на болното от аутизъм дет, която се заела с проучване на всички достъпни източници на информация  за аутизма, била направо шокирана: оказало се, че само в допреди 60 години такова заболяване изобщо не е съществувало! Но именно тогава в детските ваксини започнали да изповзват тимеросал - живачно съединение, използвано в качеството на консервант. Съществуват множество изследнаия, показващи точната взаимовръзка между ваксините, съдържащи тимеросал и равнището на аутизъм в дадена страна, отделно взет щат или просто в избрана група хора. Нивото на аутизъм пада десетократно в течение на няколко години в тези страни, които престават да използват ваксини с тимеросал дори само при децата до три години - това е тази възраст, когато отравянето с тежки метали може да доведе до развитие на аутизъм. Съществява вече сравнително голям процент от успешни излекувани (до 90%) аутисти с помощта на специална терапия, поволяваща да се очисти организмът от тежки метали - при аутистите вниги се открива високо съдържание на живак в организма. УСпехът на терапията е толкова по-голям, колкото по-рано е започнало лечението.
Всички тези изследвания и цялата тази информация за опасността от ваксините не достига до широката общественост само поради това, че фармацевтичните компании полагат огромни усилия да запазят секретността. Те печелят огромни суми от продажбата на ваксини с тимеросал.
       От няколко години Autisam Research Institute, организация, която повече от 40 години се занимава с проблема на аутизма, провежда конференции за лекари и изследователи, където се обсъждат резултатите от изследванията в тази област и тяхното прилагане. В резултата от тези изследвания била разработена методиката Defeat Autisam Now, по която днес се провежда лечение на деца, болни от аутизъм. Лекари, които я прилагат (, вече има в цял свят. Принципите, които лежат в основата на това лечение, се свеждат до следното - да се отстрани от организма на детето всичко вредно, да му се даде всичко полезно и той сам ще се възстанови. Основната част от лечението, без която е невъзможно пълното възстановяване на детето, е извеждане на живака от организма. Същият този живак, който се е появил в тъканите след ваксинациите. Аутизъм не се развива винаги, защото част от децата могат да изкарват живата от органима си напълно или частично, а част не могат Децата от последната категория стават аутисти, ако това отравяне е станало преди навършване на три години. Без съмнение, много  по-лесно е да се допусне този проблем, отколкото по-късно да се решава, дори ако вече е извество как е предизвикан той и как може да се бори човек с него. Днес статистиката на заболеваемоста от аутизъм вече се е приближила в САШ до 1 случай на 160 деца, а в някои щати до 1 на 130 Броят на болните расте от година на година, макар, че още преди седетина години това е било сравнително рядко срещано заболяване 3-4 случая на 10000 деца. Накрая завършва така ..., че 5 % от аутистите са способни да работят самостоятелно и живеят самостоятелно. Всички останали  до края на живота си остават в специални интернати ил опд попечителството на своите родители - в слачаите на лека форма на аутизъм. /краят в следващия брой/
 

# 595
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Rossoneri , предполагам си наясно, че става дума за прословутата диета ? Иначе бих си помислила, че превеждам онази статия  в темата за диетата само за себе си.
Риталина не беше ли забранен медикамент в някои страни заради пристрастяването към него?

# 596
  • Мнения: 3 591
Да, забранен е тук-таме.

Не искам да бъркате обаче - Риталина не е лекарство за аутисти! В никакъв случай! Нито увеличава по някакъв начин умствените възможности. Всичко което прави е да дава "навиването на пружина" на децата които имат нужда от това, и понеже тази тяхна нужда е вече задоволена, те могат спокойно да почнат да учат и да се развиват.

Нещо като това което правят логопедите със хиперактивните деца - за да могат да ги учат, ги слагат върху голяма топка, и те докато са заети да пазят равновеси отгоре и могат да изпълняват логопедичните упражнения.

Много повърхносттно го написах, но определено искам да ви накарам да се замислите пак и пак преди да си попитате лекарите за лекарството. Ако има друг начин да се стимулира детето, риталина не е решение. И дори действа зле на деца при които липсва "навиването на пружина".

А че е МНОГО вреден, няма спор. НЕ само защото стават зависими ...страничните му ефекти са ужасяващи. Но пък има деца които наистина се нуждаят от него и проблемите им се решават.

# 597
  • София
  • Мнения: 2 351
 Wolf - много ме доядя на тази психо........ ,която те е отчаяла.Това много ни депресира.Като чуеш думи като "нелечимо, невъзможно" и ти стига да се депресираш и откажеш да се бориш.Тогава единственото, което правиш е да гледаш безпомощно детето и обвиняваш съдбата, бог и каквото се сетиш да обвиниш.Понякога е по добре да те поизлъжат, че има някакъв начин - например терапия, витаминчета или диета.И имаш надежда.Не бива никой да ни отнема надеждата.
Когато и мен по подобен начин ми я отнеха - правех точно това.Реех се в пространството и дори забравих, че имам и още едно дете.Много съм благодарна на няколко човека - работещи в екип - те ми я върнаха и ми доказаха, че моето дете МОЖЕ и то може повече отколкото си мислех в отчаянието си.Тук пак ще благодаря на Валя Кисьова и Оля Георгиева.И естествено на специалистите с които впоследствие работихме.Но наистина Валя и Оля първи ме вдигнаха на крака.

# 598
  • Мнения: 3 591
Да ви цитирам нас как ни окуражават с края на месеца терапия /и да се похвалим/:

"По време на сесиите 1 до 4 той направи добър прогрес. Той затвърждава сегашното си ниво на функциониране, докато бавно придобива нови знания и умения. Наблудава се по-голяма увереност, подобрена невербанлна комуникация и неговите вербални умения се подобряват."

после следват благодарности,че правим програмата и у дома и следващите упражнения и идея за игри - този месец ще са главно за финната и обща моторика /при нас тя много изостава/

мъничко е, но аз много му се радвам  Hug

# 599
  • София
  • Мнения: 2 351
Браво на детето и на мйка му.Наистина точно това имах предвид в предишния си пост.Толкова малко ни трябва да сме щастливи.Дава ни морална сила да продължаваме.А и най важното вече с нови дрешки и обувки.Аплодисменти.

Общи условия

Активация на акаунт