Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Осиновители и осиновени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Там,където се събуждам щастлива.

Днес сънувах чичо ми и му казвах да ми покаже снимка на осиновената си дъщеря. Не успях да я видя. Стана ми мъчно, като се събудих. Не съм го виждала от повече от 10 години. След смъртта на баба ми и дядо ми и осиновяването на детето, жена му коренно се промени и страшно му влияе. Сякаш аз и сестра ми щяхме да изместим любовта към новото дете.

И аз не знам защо пиша това....Понякога просто ми е мъчно.   
Цитирай

космополитно

... След смъртта на баба ми и дядо ми и осиновяването на детето, жена му коренно се промени и страшно му влияе. Сякаш аз и сестра ми щяхме да изместим любовта към новото дете.

И аз не знам защо пиша това....Понякога просто ми е мъчно.   
Вероятно защото всеки от нас има потребността ПОНЯКОГА да се довери някому, който да сподели тъгата и сълзите му! "Сънищата са царския път към несъзнаваното" (Фройд). Те ни режисират невероятен коктейл от наши преживявания, усещания и Несъзнавани потребности... Предполагам, че към носталгия по далечната родина се добавя и носталгията по родовите корени; тъгата за неосъществени, желани контакти....Цялото затруднение:териториално и отношенческо прави невъзможно и виждането на снимката на братовчедка Ви.  Но няма да анализирам, което си е голямо професионално изкушение...
Мисля си, че не толкова чинка Ви, колкото Вие сте се почувствали застрашени и/или ощетени откъм любовта и вниманието на чичо Ви! Не е толкова съществено каква е била реалността, а как сте я почувствали и преживяли Вие със сестра Ви!
Когато прочетох постера Ви и аз се натъжих  smile3518-заради многото минало време, заради големите фактическите разстояния (териториални и отношенчески) между  Вас и свидни за Вас хора!...
Помислих си колко важно за Вашата братовчедка би било да има близки, приятелски отношения с Вас и сестра Ви!...
Житейското време, с което разполагаме не е толкова много! ПОНЯКОГА е недбходимо и може би достатъчно някой пръв да протегне ръка и да направи крачка към другия!...
Бих те насърчила да предприемеш нещо:поне да се чуеш с чичо ти и да му разкажеш за свои чувства и мисли, свързани с него и детето му! Отбивай се и  ПОНЯКОГА тук - възможно е да получиш топлина, подкрепа и идеи, които да ти помогнат да видиш нови аспекти на ситуацията! Hug
Цитирай

Там,където се събуждам щастлива.

Venecias ,
Благодаря за написаното. За съжаление, трябваше да прекъснем връзките още, докато бях в България. Или по-скоро те ги прекъснаха....Много е сложно. Всъщност трябваше да избирам между майка ми и останалата част от родата на баща ми.  Confused Confused Confused

Цитирай
m14notie mila,za6toto kr1v voda ne stava,i za6toto ti si misli6 za nego.mnogo 4esto drygi xora koito az ne moga da nareka i xora se b1rkat v otno6enqta na blizki.dano se sre6ne6 s nego .toi s16to moje bi si misli za teb s bolka.mnogo k1smet ti jelaq.
Цитирай

космополитно

... трябваше да прекъснем връзките още, докато бях в България. Или по-скоро те ги прекъснаха....Много е сложно. Всъщност трябваше да избирам между майка ми и останалата част от родата на баща ми.  Confused Confused Confused

Усещаше се, че онова, което те терзае е не само с дълбоки корени...Сега от предисторията с давност от миналия век, та дори и от миналото хилядолетие става ясно и, че си била принудена да направиш труден избор, който те е поставил в конфликт на лоялност:( (избирайки чичо си щеше да си нелоялна към майка си и "останалата рода", но избирайки тях  си се почувствала нелоялна към чичо си и братовчедка си)...
Интересно къде е баща ти в тази ситуация и какви други родови мнения и позиции са се намесили? Не отговаряй тук-твърде лично е!? Просто се опитвам да насоча мислите ти, с надеждата това да ти помогне да изплуваш и да направиш вече своя съзнателен избор...
За мен представляваше интерес какво те е накарало  да заявиш тази тема точно в този форум? Каква роля е изиграло това, че детето е било осиновено!?.... Кой, каква роля е играл в ситуацията и това какви чувства е породило?... Това са малка част от въпросите, които възникнаха в мен от споделеното от теб...
Много си мисля за братовчедка ти. Много често осиновените деца са единствени в семейството и за тях всеки добронамерен човек би бил желан  и ценен приятел.
Вслушай се в сърцето си и се опитай да следваш пътя, който то ти подсказва! В съня си ти се опитваш да видиш точно братовчедка си... Направи го на яве! Би трябвало да е възможно, въпреки емоционално застиналите родови взаимоотношения!

Успех и щастлива развръзка!  bouquet
Цитирай

преди Варна/сега Горна Оряховица

Ти не си ли я виждала ...братовчедка си??Явно проблема няма нищо общо с това,че е осиновена, а само със съпругата на чичо ти!Като си дойдеш /както те е посъветвала  Venecias / иди им на гости  Hug въпреки прекъснатите връзки-така ще знаеш,че си направила опит да се стоплят отношенията  Love
..... незабравяй да наминеш и към нас  Hug
Цитирай

Трявна

Не съм го виждала от повече от 10 години. След смъртта на баба ми и дядо ми и осиновяването на детето, жена му коренно се промени и страшно му влияе. Сякаш аз и сестра ми щяхме да изместим любовта към новото дете.
Kalinka  Hug
а колко е голямо детето  newsm78
Защото , ако е достатъчно голямо можеш да потърсиш връзка направо с него... Все пак сте братовчедки и тя има право да познава близките си независимо от решението на родителите и Smile
Успех Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.