А с какви лекарства сте запасени?

  • 8 477
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
А с какви лекарства сте запасени? Когато някой се разболее в къщи винаги се оказва че трябва да купуваме лекарства, защото имам, но не от тези който ни трябват! Един път ми потрябва Фервекс, а аз имам Упсарин ... Та съм решила да се заредя и да имам от всичко и ми се иска ако може да ми помогнете с какви медикаменти да се запася.

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Не се запасяваме с лекарства предварително,имаме само такива,които могат да потрябват спешно за децата ,а и за нас-за температура,разтройство и капки за нослетата на малките  Peace.Ако ни потрябва нещо друго го купуваме,естествено имаме и разни сиропи останали от предишни разболявания.

# 2
  • Мнения: 397
Що се отнася до малкия винаги имам подръка спешно необходимите лекарства за: температура/Нурофен, Ефералган/, разстройство/Ентерол/, червено гърло/Тантум Верде/, капки за нос/Стеримар, Виброцил/, за повръщане/Деган/ и някои мазила като Елоком, Алергозан...
Тези медикаменти винаги гледам да имам в наличност вкъщи /останалото го купувам при необходимост/ макар, че имам в наличност и много други лекарства, останали от предишни боледувания и които някой път ми влизат в употреба.
А иначе за мен и мъжа ми - гледам винаги вкъщи да съм запасена за спешни случаи с: Упсарин, Нурофен, аналгин, Стрепсил за смучене за болно гърло....включително и някои специфични лекарства, необходими при някои специфични проблеми, които сме имали /напр. като гастрит/. 

# 3
  • Мнения: 3 360
Запасяване?-Не!Само най-нужното-за температура,на децата- за кашлица,хрема и нос Laughing и 2-3 фервекса Wink

# 4
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Запасяване?-Не!Само най-нужното-за температура,на децата- за кашлица,хрема и нос Laughing и 2-3 фервекса Wink

И аз не се запасявам, Naughtyсамо необходими неща и то само за малката. FlutterЗа всичко останало на лекар и след това на аптеката! Wink

# 5
  • Мнения: 14 498
ние пък се запасяваме в началото на зимата - кутия фервекс, аспирин с вит. С, отделно витамин С на обикновени и на шумящи таблетки. също таблетки за гърло, а имам и солпадеин и аналгин винаги за болкоуспокоителни.
лятото държим обикновено само аспирин и аналгин.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Аз много рядко купувам лекарства. В къщи имаме май само хапчета за глава и корем. Но когато имаме детенце сигурно нещата ще се променят.

# 7
  • Мнения: 8 505
Не се запасявам.Наличните вкъщи лекарства са останали от предични лечения.Само ефералган за нас и Панадол за хлапето съм купувала предварително.Но през един блок има денонощна аптека.

# 8
  • Мнения: 4 546
имам панадол, спазмалгон, фервекс, упсарин. в общи линии гледам винаги да има нещо за глава, корем и температура. иначе, ако имам остатъци от вече ползвани лекарства не ги хвърлям

# 9
  • Мнения: 1 311
По принцип гледам да има винаги Калпол и Нурофен за малкия и Ефералган и Нурофен за нас.  И детски сироп с витамини  (Мултисаностол в момента). Има остатъци от лекарства от минали заболявания - сироп за кашлица, например. Има и един детски Зинат, който купихме по предписание на лекар, но така и не му го дадохме.

Не се запасявам с лекарства. Смятам, че всичко различно от обезболяващи и температуросвалящи лекарства трябва да се пие само по лекарско предписание, дори и да се продава без рецепта в аптеката.

Но аз мразя да пия лекарства по принцип, и половинката също, вероятно и това има значение.

# 10
  • Мнения: 2 381
Аналгин, Осцилококцинум, Парацетамол, вит.Ц.За дъщеря ми-Ефералган, вит.Ц също, Ентерол и Панадол.

# 11
  • Мнения: 531
У нас също разполагаме с неща от първа помощ и останали от предишни лечения.Задължително имам хомеопатичен или билков сироп за кашлица, нещо за температура, капки за нос-универсални, например стеримар или Низита, капки за инхалации.Опитът ми доведе до заключението, че повечето заболявания тръгват от хрема.И дано не прозвучи като реклама, но вкъщи винаги имаме от продуктите на Аквасорс-те са на най- достъпно място за всички.Аз станах дистрибутор, за да си ги набавям по- ефтино.Ако някой ги ползва, нека да споделим мнения.За сега мога да кажа, че антибиотиците са редки гости в нашето семейство.

# 12
  • Мнения: 463
аспирин, фервекс и аналгин задължително. имаме и лекарства, останали от предишни боледувания

# 13
  • Мнения: 891
Гледам винаги да има нещо за температура, за болка, за повръщане, за разстройство и капки за нос и за уши. Peace

# 14
  • Мнения: 2 609
Що се отнася до малкия винаги имам подръка спешно необходимите лекарства за: температура/Нурофен, Ефералган/, разстройство/Ентерол/, червено гърло/Тантум Верде/, капки за нос/Стеримар, Виброцил/, за повръщане/Деган/ и някои мазила като Елоком, Алергозан...
Тези медикаменти винаги гледам да имам в наличност вкъщи /останалото го купувам при необходимост/ макар, че имам в наличност и много други лекарства, останали от предишни боледувания и които някой път ми влизат в употреба.
 


 Peace
И аз така, купувам само витамин Ц предварително, да има Wink

# 15
  • Мнения: 9 100
Имам почти всичко, което може да спаси спешни състояния като главоболие, гърлобол, настинка, повръщане и запек, махмурлук...в една кошничка ги държа Blush

# 16
  • ново
  • Мнения: 5 996
Винаги имам Парацетамол, Витамин С, нещо за смучена при гърлобол, Алергозан, капки за нос, Бусколизин.
Аз страдам от ниско кръвно+силно главоболие, пия Паракофдал, който задължително имам вкъщи, в дамската чанта, в колата........Мъжът ми върви комплект Simple Smile с Прокто гливенол /за мазане/, има хемороиди.

# 17
  • Мнения: 5 362
  Не се запасяваме с лекарства предварително,имаме само такива,които могат да потрябват спешно за децата ,а и за нас-за температура,разтройство и капки за нослетата на малките  Peace.Ако ни потрябва нещо друго го купуваме,естествено имаме и разни сиропи останали от предишни разболявания.
И ние сме така.

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За нас:
Парацетамол, Спазмалгон, вит.С, нещо за гърло-има задължително+разни останали

За детето:
винаги имам-Панадол или Нурофен и Ефералган/свещички/ за температура;
капки за нос;
ентерол, смекта /за разтройство/ и едни свещички против повръщане.
за кашлица и гърло-Суметролим; Хустагил /сироп/ или на др.Тайс /сироп/

Лепенки, марли, левкопласт-задължително

Друго купувам на момента

# 19
  • Мнения: 8 917
Най-основните и които за са "първа помощ" ги има. Както и всички необходими за Гери Peace

# 20
  • Мнения: 3 886
Аналгин,Ефералган.Нуроген,Парацетамол,Мукусолван,Флудитек,Вентолин и Виброцил,АСС 100,АСС200 Вит Си лепенки и бинт Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 246
Направо ме е срам ама почни с никакви лекарсвени запаси не разполагам в къщи. Все си казвам, че трябва да се заредя и все не го правя. Най-често имам Упсарин, Валериан и Витамини.

# 22
  • Мнения: 1 014
Аналгин, аспирин, алергозан, тантум верде, панадол.

# 23
  • Мнения: 1 546
Аналгин, упсарин, аспирин, витамини, ношпа, аулин, валериана, бусколизин, спазмалгон, парацетамол, разни противоалергични за мъж ми (мисля, че основното се казваше кларитин) плюс спирт, бинт, лекопласт и...май това е.

# 24
  • Мнения: 1 485
Имам почти всичко, което може да спаси спешни състояния като главоболие, гърлобол, настинка, повръщане и запек, махмурлук...в една кошничка ги държа Blush
и ние така Peace

# 25
  • Мнения: 2 386
На мен все ми изписват глупости,които са скъпи, и обикновено остават...и аз си ги пазя  с надеждата,че ще ми спестят някой лев следващия път....и ТОЧНО когато реша,че нещо ми е непотребно  го изхвърля,те ми го предписват отново  ooooh! Съответно у дома и цял шкаф с лекарства,но ми се ще да не беше така  Sad

# 26
  • Мнения: 1 382
Парацетамол, панадол, аспирин, витамин ц и центрум витамини, 2 хомеопатични за хрема и гърло, Африн за нос, спазмалгон, фастум гел, лидокаин, спрей за успокояване от ухапване на комар или др, мужик корен и разни билки за чайчета  Peace

# 27
  • Мнения: 1 612
Ами ето някои от по-важните:
аналгин, аспирин, фервекс, упсарин, амидофен, аулин, парацетамол, витамини (С, В задължително), антибиотици(аксцеф, дотур, и някои други по един блистер), лопедиум, смекта, ентерол, алергозан, мукосолван, ранитидин, капки за нос и т.н.
У нас си имам една мини аптека - не защото ми се иска, а защото непрекъснато боледуваме.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Имам от дадена група лекарства - например от групата на Парацетамола ( с различни търговски наименовани), от групата на Аналгетиците, на Витамините, на Широкоспектърните антибиотици, различни мази и унгвенти пак така по групи, капки за нос, за уши или очи ( те са горе-долу взаимно заменяеми, тези дето стават за очи маже и в ушите да се слагат).

Горе-долу, като ми се наложи имам все нещо Hug

# 29
  • Мнения: 603
  Не се запасяваме с лекарства предварително,имаме само такива,които могат да потрябват спешно за децата ,а и за нас-за температура,разтройство и капки за нослетата на малките  Peace.Ако ни потрябва нещо друго го купуваме,естествено имаме и разни сиропи останали от предишни разболявания.
и ние сме така,не купувам предварително,защото няма смисъл.Когато се наложи тогава

# 30
  • София
  • Мнения: 142
Аз гледам винаги да сме запасени с най-често употребяваните лекарства - Февекс, Упрсарин, Ефералган, Аналгин, Парацетамол и други подобни

# 31
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
АУЛИН, Ацефеин и аналгин...без тях не оставаме. Витамин Ц, Ефералган, Тантум верде, Олинт /спрей за нос/, НУРОФЕН стоп колд /задължително/, Имодиум, Ефортил. Всичко това е част от нас - където и да ходим.

# 32
  • Мнения: 1 065
хомеопатични и някой и друг аналгин и фервекс.

# 33
  • Мнения: 6 167
имам. купувам си лекарства само от българия, да знам, че действат.
предимно за настинки, грип, температура,аналгетици.
имам и по.. конкретни - за кръвно , за цикъл.
сироп за кашлица от българия задължително, както и ксилометазолин в индустриални количества.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Запасяване?-Не!Само най-нужното-за температура,на децата- за кашлица,хрема и нос Laughing и 2-3 фервекса Wink
Peace и винаги имам Упсарин- всичко си лекувам с 2 упсарина Crazy

# 35
  • Мнения: 2 926
Упсарин, Фервекс, Аналгин, Парацетамол, Нурофен, капки за нос, риваноли...ей такива неща.

# 36
  • Мнения: 1 152
Ами ето някои от по-важните:
аналгин, аспирин, фервекс, упсарин, амидофен, аулин, парацетамол, витамини (С, В задължително), антибиотици(аксцеф, дотур, и някои други по един блистер), лопедиум, смекта, ентерол, алергозан, мукосолван, ранитидин, капки за нос и т.н.
У нас си имам една мини аптека - не защото ми се иска, а защото непрекъснато боледуваме.
Абе моме, от къде го намери тоя амидофен....от години не се произвежда?! Забранен е! newsm09

# 37
  • Мнения: 2 922
Винаги има сироп за кашлица; капки за хрема; витамини; за понижаване на tо

# 38
  • Мнения: 1 387
Всичко имам каквото се сетите.От аналгин до широкоспектърни антибиотици.Мазила също всякакви.Витамини също.Като се прибера в БГ оставям по 500 лв за лекарства.Тук за мога да купя само парацетамол без рецепта и някакви леки сиропчета които не вършат работа.За една хрема трябва да дам 50 евро на лекар да ми напише рецептата, понеже не съм социално слаба и нямам право на медикал карт. Когато живеех в Бг не беше така, но аптеката ми беше на една крачка и всичко можех да си купя.

# 39
  • Мнения: 2 266
аспирин,аналгин и за температура

# 40
  • Мнения: 3 098
С абсолютно вси4ки.Без антибиотици.
А съЩо така дезинфектанти,лепенки,превързо4ни материали.

# 41
  • Мнения: 5 476
Всичко имам каквото се сетите.От аналгин до широкоспектърни антибиотици.Мазила също всякакви.Витамини също.Като се прибера в БГ оставям по 500 лв за лекарства.Тук за мога да купя само парацетамол без рецепта и някакви леки сиропчета които не вършат работа.За една хрема трябва да дам 50 евро на лекар да ми напише рецептата, понеже не съм социално слаба и нямам право на медикал карт. Когато живеех в Бг не беше така, но аптеката ми беше на една крачка и всичко можех да си купя.

и аз съм като тебе... Crazy

# 42
  • Мнения: 1 403
Разхлабващи, запи4ащи  newsm62;  сиропи за кашлица имам сигурно около 10, капки за нос около 3-4 вида ; свещи4ки за t ; аналгин, алгозон, есбиритокс, биопарокс, витамини, катафлам, фервекс ( нещо разтворимо винаги имам) спирт, лепенки, дефламол се намира
 smile3555 По4ти за вси4ко се намира, ама дано по рядко ги ползваме  Praynig И 4есто ги следя, като изте4е срока и мятам в кофата и подменям апте4ката   newsm10

# 43
  • Мнения: 814
При толкова денонощни аптеки запасяване!?!

# 44
  • Мнения: 1 387
Денонощни аптеки ???? Има само една Late night pharmacy и тя затваря в 8. На всичко отгоре за всяко нещо ми трябва рецепта.

# 45
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Хм понаимвам си лекарства Blush
Задължително се намира: Спазмалгон, Ацефеин, Валериан на капки, Аулин, Алка Зелцер, Аспирин на Байер, Парацетамол, Мезим Форте, Еспумизан и Квамател Crazy
И разни остатъци от простудни заболявания и пробиотици, който си пия редовно ooooh!

# 46
  • Мнения: 2 005
При нас има винаги 2,3 торби с лекарства като:Диган,спазмолитици,аналгин,упфен,за смучене за гърло,ацефеин за глава,сиропи за кашлица,капки и спрейове за нос,стеримар,парацитамол,ампули алергозан и за мазане,прахчета против разстройство,антидеприсанти,ранитидин,нурофен,амп.вит С,спирт,риванол,билкови чайове,валидол и куп др. вече не се сещам. newsm78Абе,цяла аптека сме HugА Naughtyпропуснах Имуно Бейби и поливитамини за малкия,диавид... Peace

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Аналгин, Ацетизал, Нурофен/Панадол, Но-шпа, Фастум гел, Мезим Форте..... , бинт, лейкопласт.

# 48
  • Мнения: 3 647
парацетамол , АЦЦ и витамини
напоследак и  болкоуспокояващи гелове и Нурофен

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Ние се запасяваме винаги с "Фервекс","Спазмалгон","Беналгин" и "Аулин".

# 50
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Беналгин и Витамин С - само това, мразя лекарства!

# 51
  • Мнения: 1 959
Аз съм противник на хапчетата и други от рода затова и нямам аптечка.Ако се наложи нещо отивам в аптеката и копувам

# 52
  • Мнения: 6 164
Не се запасявам, аптеката е пред блока. Само да ги мисля, така или иначе често остават лекарства, които периодично разчиствам от тези с изтичащия срок на годност.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 176
Гледам винаги да имам нещо против изгаряне - ако се опърля някъде аз или малкия няма време за аптека, трябва да се реагира бързо. Всичко останало мога да прескоча да купя по всяко време на денонощието.

# 54
  • Мнения: 2 677
Аналгин, аулин, парацетамол, аспирин... Май са това. А, напоследък имаме и Панадол у дома, заради дребосъка.  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 3 694
Панадол- за детето
Упсарин,Парацетамол,Аналгин,Аспирин и Бусколизин
Друго купувам при нужда

# 56
  • Мнения: 1 446
Доста и за нас и за детето. Мъжа ми за щяло нещяло пие лекарства , та сме като мини аптека. Да не ви горя като тръгна за чужбина 50лв. сме дали в аптеката за лекарства.

# 57
  • София
  • Мнения: 410
Само витамин С имам вкъщи. Рядко купувам лекарства.

# 58
  • Мнения: 2 700
За нас -  аспирин, аналгин, парацетамол, нурофен, сулфагванидин.
За детето - калпол, нурофен, амидофен на хапчета, рехидрин, ентерол.
Общи - осцилококсинум, таблетки Салвия на д-р Тайс, вит.С, въглен.
Чак да се запасявам не се запасявам, но гледам да ги има в чекмеджето/аптечка + бинтове, лейкопласт и останали от разни болести капки за нос, уши, очи.

# 59
  • На небето
  • Мнения: 5 530
В къщи сме заредени с Колдрекс (противогрипни, ако се запонат при 1 симптоми са много ефикасни), Оспамокс (антибиотик при влошаване) Витамин Ц (ясно защо) Парацетамол (главоболие и температура-вече понеже спряха Амидофена и Аналгин хинина), Нурофен и Панадол (за малкия, пак е ясно защо) Ксилометазолин (капки за нос), Спирт, Реванол, Памук, Лепенки, Спазмалгон (за ублекчение на болките при менструация, че Но-шпато не ми действа, въпреки, че и него го имам, при много силни болки в бъбреците или корема се пие 1 Но-шпа и 1 Спазмалгон) и някои други които са останали от предни ползвания, но не ги зареждам обикновенно.

# 60
  • Мнения: 531
Е, тези антибиотици не разбрах защо ги държите.Хората препоръчват да се пият в краен случай, а се взимат по лекарско предписание.никога не бих давала на детето си антибиотик по мое усмотрение.

# 61
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Е, тези антибиотици не разбрах защо ги държите.Хората препоръчват да се пият в краен случай, а се взимат по лекарско предписание.никога не бих давала на детето си антибиотик по мое усмотрение.

Антибиотиците са за нас, а не за малкия. Другият ми мотив е, че в нашия квартал през уикенда не работят аптеките  Close и ако се влошим тогава, да палим колата и да отиваме до най близката аптека ли, която е на 10км.  Naughty За по сигурно в къщи, освен това личния ни лекар ни изписва всеки път едни и същи антибиотици.

# 62
Само за детето има панадол,нурофен и ефералган. За "големи" няма нищо. Е, може някой изостанал парацетамол да се мота. До нас има 3 аптеки и ако има зор, купувам каквото трябва.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 079
Имам само от спешните лекарства - болкоуспокояващи, Аолин, Аналгин, панадол, нурофен, фервекс .... , противоповръщащи, противодиарични, капки за нос, сироп за кашлица, таблетки за смучене при болки в гърлото ....
А друго ако ми трябва - в денонощната аптека има! Peace

# 64
  • Мнения: 1 564
Що се отнася до малкия винаги имам подръка спешно необходимите лекарства за: температура/Нурофен, Ефералган/, разстройство/Ентерол/, червено гърло/Тантум Верде/, капки за нос/Стеримар, Виброцил/, за повръщане/Деган/ и някои мазила като Алергозан...
Тези медикаменти винаги гледам да имам в наличност вкъщи /останалото го купувам при необходимост/ макар, че имам в наличност и много други лекарства, останали от предишни боледувания и които някой път ми влизат в употреба.
А иначе за мен и мъжа ми - гледам винаги вкъщи да съм запасена за спешни случаи с: Упсарин, Нурофен, аналгин, Стрепсил за смучене за болно гърло.... 
И аз съм така newsm10

# 65
  • Мнения: 3 977
Имам само тези който са му изписвани ,нищо друго не съм купувала. Но имам аптека във входа ,а денонощната е на 20м от вкъщи Sunglasses

# 66
  • София
  • Мнения: 903
Чак да се запасявам - не, но винаги имам Аспирин, Аналгин, Парацетамол, Витамин С, превързочни материали и крем за изгаряния. За малката Исла Мус, Калпол, Нурофен, свещички Вомитусхил и Ефералган, Есберитокс, Фенистил гел.

# 67
  • Мнения: 6 324
В нас винаги е било заредено като в аптека - има много и всякакви лекарства.
Има си и обяснение за това. Първото е, че бях/съм много болнава, а като бях малка лекарства не се намираха лесно (особено по-специфични) и винаги майка ми "трупаше запас"... а и денонощни аптеки нямаше, та беше задължително винаги да има всичко необходимо.

Впоследствие пък, откакто се омъжих и живеем отделно, ходим на море с хлапетата на къмпинг, където няма аптека, а най-близкото населено място с нормална аптека е на десетки километри. Затова всяка година, преди морето, правя ревизия на домашната аптека и допълвам с всичко, така че ако се наложи, да мога да реагирам веднага.
Чак ме е срам да напиша колко и какви лекарства имаме у нас, но са много и за почти всичко, което е засягало мен или децата - антипиретици, противогрипни, болкоуспокояващи, против разстройство, запек, кашлица, повръщане, хрема, за очи, уши, гърло, всякакви мазила, антибиотици, антиалергични, превързочни материали, дезинфектанти... включително спринцовки, системи и необходимите ампули и банки.

Държа да отбележа обаче, че не съм привърженик на самолечението и не си правя експерименти без лекарска консултация, а и (чак не смея да го напиша) много се радвам, че напоследък допълвам детските лекарства основно защото на старите им е изтекъл срокът на годност.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Имам  за Дария-панадол, ефералган(свещички) и течен аналгин за температура; Проспан-за кащлица; няколко вида таблетки за смучене за гърло и за пръскане в гърлото; Много хомеопатини за всякакви случаи. За нас- Фервекс, Колдрекс и Аулин.

Общи условия

Активация на акаунт