Има ли риск за майката и бебето ако забременеете...

  • 2 651
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 439
Поздравявам те за смелоста.Със сигурност ще ти е трудно,но живот и здраве като отраснат всички ще ти завиждат Hug.С моята сестрионка разликата ни е 1г. и 2 мес.разбираме се чудесно,но само мама знае какво и е коствало.Едната ходи,тича друга плаче че е гладна въобще оле-ле smile3507 smile3518 newsm09 ,но сега е мама-горделивка
Желая ти успех в начинанието,важно е човек желание да има-е и малко повече средства

# 16
  • Мнения: 2 952
Ами ...луда работа ще е  Grinning
Хич не мисля и не очаквам,че  ще е приказно розовеникакВо-синКаво някакво си , такова РоманТиЧнОстНо , музикално и отнесено с усмивка   Joy
Ще  се разправяме  в хода на екшъна тук във  форума Wink

# 17
  • Мнения: 109
Би имало проблеми единствено ако си раждала секцио, иначе се иска само смелост и желание. Успех

# 18
  • Мнения: 1 877
Ух,леле! Отде тая смелост бре,хора! Малката разлика предполага доста усилия за родителите,особено ако нямат помощници...ние затова изчакахме малко,щото иначе е зор...Но щом го искате - желая всичко най-най хубаво!

# 19
  • Мнения: 289
Браво на теб  Peace

Не зная дали има някаква конкретна причина или опасност, но си спомням, че в родилното всички лекари и сестри ме канеха отново, след поне 2 години обаче   Grinning явно това е препоръчителния период за възстановяване.
Но, познавам доста хора с малка разлика, които са си живи и здрави, и много близки при това, защото всичко са преживяли заедно.
Лично аз не бих се решила на дете в близките 5 години, ако изобщо се реша повече  Thinking Надявам се да се преродя като мъж някога, тогава със сигурност ще имам поне 3  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 7 723
Я вземи за пример Димитрина- майката с 9- те деца Shocked
Тя не чака и месец, за да се забремени  Laughing

Не мисля, че има някакъв риск, ако родила нормално  Wink

# 21
  • Мнения: 150
В родилното, в мойта стая имаше една китайка, която роди като мен на 01.12.2006, а голямото й дете беше родено на 01.12.2005, така че вече от нищо не се учудвам. Shocked

# 22
  • Мнения: 6 461
Не мисля,че има някакъв риск.
Възхищавам ти се  Peace

# 23
  • Мнения: 38
Риск по принцип няма-аз забременях когато голямата ми дъщеря беше на 3 месеца-кърмех я и около грижите за нея дори не усетих че съм бременна.Всичко което се случи до времето когато родих ми е като на сън сега-помня че накрая бях станала като робот и почуствах огромно облекчение щом родих.Най-трудно ми беше докато малката ми дъщеря навърши годинка.Сега всичко е по-лесно и не съжалявам защото те са най-голямото ми богатство.Все пак мисля че наистина е добре да се изчака поне 6 месеца.По принцип знам че вторите деца трябва да са по-едрички при раждането от първите-а при моите се получи обратното-и двете са доносени до40 седмица-голямата беше 2кг. и 500 а малката-2 кг.и 400 но това сйъщо е въпрос на организъм.За децата е по-добре да са с малка разлика.Поздрави   bouquet                        ДЖУЛИ-07.01.2003   Heart Eyes   ГАБИ-29.12.2003

# 24
Ще те попитам как си с килограмите?АЗ забременях 3 месеца след първото и единствения ми проблем бяха те - 25кг от първата и 15 от втората  Mr. GreenНе е много удобно да търчиш в 9м. след прохождащо дете,да се навеждаш и да го вдигаш на ръце постоянно и да си 100кг.После пък настава лудницата...Така,че моят съвет е да се попазите още малко,ама не като нас дето се пазихме стриктно и един единствен път решихме да рискуваме,пък ако стане бебе да си му се радваме LaughingИ това при положение,че бебока беше само на кърма и давах и на банката за кърма...Изобщо това за кърменето и трудното забременяване - без коментар!

# 25
  • Мнения: 1 671
И ние вече планираме второ. Съветвах се по въпроса с моята акушерка и двама лекари. От медицинска гледна точка няма никакви проблеми. Родих нормално и мога да забременея когато си поискам.  Направиха ми обстоен преглед и казаха, че напълно съм се възстановила след раждането. Но по съвет на акушерката ще изчакам още няколко месеца. Доводите и са 2: независимо, че след раждането свалих всички килограми, сега съм трупнала 6-7 кила отгоре по време на кърменето, хубаво е да ги сваля преди нова бременност; хубаво е поне първото дете да е на 1,5 година, за да мога да се справям по-лесно с гледането на двете деца, даже още по-добре малкият да е на 2, но на нас не ни се чака толкова. 

# 26
  • Мнения: 2 807
Maminka , браво на теб  bouquetТова си е героизъм.Обещавам на себе си, че няма да се оплаквам повече Grinning

 Ех, чак пък героизъм  Wink  Blush  Hug

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Би имало проблеми единствено ако си раждала секцио, иначе се иска само смелост и желание. Успех

# 28
  • Мнения: 5 183
С моята сестрионка разликата ни е 1г. и 2 мес.разбираме се чудесно,но само мама знае какво и е коствало.Едната ходи,тича друга плаче че е гладна въобще оле-ле smile3507 smile3518 newsm09 ...
Желая ти успех в начинанието,важно е човек желание да има-е и малко повече средства

Това все едно аз съм го написала. И ние със сестра ми имаме 1 година и 2 месеца разлика. Тя ми е най-близкия 4овек на света! Heart Eyes

# 29
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ами аз съм нямала никакви проблеми - 3 прекрасни бременности и 3 здрави деца за само 4-ри години...  Wink

С Ива забременях, когато Дани беше на годинка...
С Мони забременях, когато Ива беше на 6 месеца...

Познавам лично и две мами, на които дечицата им са родени в една и съща година  Wink

Успех и поздравления за желанието и смелостта да отгледате 2 дечица с малка разлика  Hug
Възхитена съм !  smile3503 newsm10 и аз мисля, че е героизъм !

Общи условия

Активация на акаунт