Щъркели през МАРТ ще долетят, здрави бебенца на нас ще донесат!

  • 10 789
  • 286
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 122
Очакващи бебета през

                             






bilbo bo- Стара Загора- 1во stork-boy




sky angel- Варна stork-boy
tina78-  Варна- 2ро stork-boy




mimi4- 31г- Бургас- 1во stork-girl- планово секцио 19.02  fingerscrossed
Tanya Genova- 25г- София stork-boy




rosito_m_m- 23г- Варна/ Калифорния- 2ро stork-boy
face off- 35г- София- 2ро stork-boy




mini_79- 27г- Стара Загора- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl - частна клиника Селена,Пловдив
poohcho




EliMeli- 26г- USA- stork-girl
tmeri
marchella- 27г- Пловдив /Стара Загора/- 2ро stork-boy
mirannda-  21г- София- 1во stork-boy
tielen
milix- Палермо, Италия- 1во stork-girl




bopsi- 26г- Добрич- 2ро newsm32
4о4ка- 26г- София- 1во stork-girl
маия- 28г- Варна- 1во newsm32
f_5pm- 27г- Варна- 1во stork-boy
звездица- София- 2ро stork-boy




FEMA-bg- 27г- Пловдив- 2ро- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-boy
wish- 26г- Бургас- 1во stork-boy
Еллица- 30г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
tan4a- 25г- Троян- 1во stork-girl
marissha- София- 2ро stork-girl- Шейново/Лозенец, София




Sade- 29г- София- 1во stork-girl
soni@- 36г- София- 2ро newsm32
Маm4е 85- Kaрлово




dakra- 30г- 2ро stork-boy
svetlan4o- 29г- Горна Оряховица- 1во  stork-boy
Мама на слънце- 31г- София- 2ро stork-girl- Шейново, София




deni_k- 26г- Габрово- 1во stork-boy





Milen4o
zlp- 29г- София- 1во stork-boy
Ann-G- 24г- Карлово- 1во stork-girl
ves4eto- Асеновград- 1во newsm32




mimina75- 31г- Шумен- 2ро newsm32

 


petygs- 1во stork-boy
arabela82- 1 во stork-girl

 


cher- 27г- Пловдив- 1во newsm32
freia- Пловдив- 1во stork-girl




eva74- 32г- София- 2ро- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-boy- I АГ св. София /Тина Киркова/, София
Джу- 26г- 1во newsm32 - очаквам да е stork-boy
Raadinela- 27г- Пловдив- 1во stork-boy
Veronika44- Варна




Vall- stork-boy
morgause- Милано stork-girl




Felizidad- 23г- София- 1во stork-boy
Deina- 36г- София- 2ро stork-boy
bimba- Карлово- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
babble- 33г- Бургас
Vess33- 2ро




Silvito- 1во stork-girl
honey_81- 25г- София- stork-girl
galia80




zayo- 28г- София, Младост- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
SunshineMery- 26г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-girl
witchie- Пловдив- stork-boy- ВМИ Пещерско шосе, Пловдив
Biliana26- София
HRISSTA- Плевен- 2 ро newsm32




Stef4eto
Saqita
gertrudka- София- 1во stork-girl- I АГ св. София /Тина Киркова/, София
katia_vladimirova- 1во stork-boy




Winnie- UK, Cambridge- 1во stork-girl
Муцуна- 24г- София- 1во stork-boy
AlaBeny
mimi85- 21г- Монтана- 1во stork-boy
panda7- Варна- 1во




Indi- 30г- Монтана- 2ро stork-boy
trust- 25г- София- 1во stork-boy
tina77- newsm32 newsm32




lubricant- Пловдив- 1во newsm32- частна клиника Весела, Пловдив
ala-bala- 30г- Габрово- 2ро stork-girl
mango- 27г- Пловдив- 1во stork-girl- ВМИ Пещерско шосе, Пловдив
qk77- Бургас- 2ро stork-boy
chillysun- 29г- Русе- 1во stork-boy
mama Irena- София- 3то newsm32
dicheva_79-27 г- Варна- stork-boy- АГ, Варна




tanya kkk- Смолян- 1во stork-girl




morki- Холандия
mila_pa- София- 2ро stork-girl- частна клиника "Райна Княгиня", Княжево, София
viki1984_- Бургас- 1во stork-girl




Mama Mishi /Галя/- 32г- София- 2ро stork-girl
kalasita- 23г- Бургас/ Велико Търново stork-girl




ДАН- Варна stork-girl




t.a.s- София stork-girl




p4eli4kа- 27г- Монреал, Канада- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
mishchitzata- София- 1во stork-boy


Общо 90
очакваме 33 и 31 и една двойка
останалите 27 все още са


Това сме ние  smile3509

user: martenki
password:2007



Предишни теми:
1. Мартенски майчета
2. Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри
3. Мами от близо и далече МАРТ ще гушнат своето човече
4. През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!
5. МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка
6. Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета
7. През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?
8. Време е да се разбере, какво ще бъде МАРТенското дете - момиче или момче?
9. Март все още далече, маминка усеща своето човече
10. МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!
11. Месец МАРТ не е далече, мама среща своето човече!
12. МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!
13. МАРТенското ни човече, маха вече с ръчички и крачета!
14. МАРТенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува!
15. След Коледа е тук и Новата Година, за всекиго от нас МАРТенче ще има!
16. Чук, чук, мамо, аз съм тук! Ще зарадвам татко и мама, като МАРТ им се представя!
17. Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава!



Предложения за следващи теми:    
  Мамите сега се радват на кокиченца, а през МАРТ на момченца и момиченца!
  МАРТенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече. Смело се усмихнете и скоро бебчо прегърнете!
  Иде МАРТ и пролет пука, сладко бебе ще ни гука!
  Хайде МАРТ да наближава, че бебокът в мен отдавна вече шава!
  Баба Зима по прозорците чудни приказки рисува, кара МАРТенските майчета свойте бебчета да засънуват...! 
  Овенче или рибка, МАРТенчето чакаме с усмивка! (Овенче или рибка, МАРТенчето вече доста ритка) 
  Купуваме вече легла и колички за МАРТенските ни звездички!
  Към МАРТ обърнали главите, броиме ние дните!
  През месеца на виното и любовта очакваме ний наш'те МАРТенски слънца.
  Пухкав сняг започна да вали, МАРТ пък щъркелът ще долети!
МАРТенските ни кореми вече са големи, скоро ще си люшкаме бебенца засмени!

 


Полезно:

Полезни връзки 1 - www.9m-bg.com
Полезни връзки 2 - mama.start.bg
Полезни връзки 3 - bulgarianbaby.hit.bg

Календар на бременността по седмици
Калкулатори за бременността
Размерът на бебето по седмици
Бременност и лекарства

Определяне пола на бебето 1
Определяне пола на бебето 2
Определяне пола на бебето 3

Българските имена 1
Българските имена 2
Имена
Имена и нумерология

Списък с необходимите покупки за бебо 1
Списък с необходимите покупки за бебо 2
Списък с необходимите покупки за бебо 3
Сак за родилното

bebe.start.bg
Грижи за новороденото
Рожба – от 1 ден до 1 година
Развитие на бебето

Кърмене и лекарства

Филмчета за раждането
Възстановяване след раждането 1
Възстановяване след раждането 2


 
Детски магазини:
София: 
1. "Штъркел",  бул. Стaмболийски №188
2. "Малечко", бул. Константин Величков №85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгълът с ул. Пиротска
4. "Пинокио",  ж.к. Дружба 1; бул. Княз Дондуков №39; кв. Лозенец, ул. Малин камък
5. "Бебе Маркет", кв. Иван Вазов, ул.  Янко Забунов бл.41
6. Mагазин зад Била на бул. България
7. Mагазин в Люлин
8. "Пакостник", ж.к. Овча купел 1, ул. Монтевидео и Обиколна, Търговски център "Овча купел" ет. 2
9. "Стефи"
10. ж.к. Хаджи Димитър ул. Макгахан бл.69 (до пазара) - 3 магазина /дрехи, колички, кошари, аксесоари/
11. Детски хипермаркет "МЕЧО ПУХ", кв. Горубляне ул. Самоковско шосе №82

12. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски център Sky City, ж.к. Гео Милев, ул. Коста Лулчев №52


Пловдив: 
1. "Штъркел", бул. Свобода №10
2. "Пинокио", бул. България №190
3. Детска стокова борса "Вис Виталис", бул. 6-ти Септември №258

4. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс "БЕНЧМАРК" бул."Санкт Петербург" (до МЕТРО - Пловдив)


Велико Търново:
1. Хипермаркет "Хиполенд" - Central Mall ул. Оборище №18

Варна:
1. "Штъркел" , ул. Бр. Миладинови №20
2. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс  "Пикадили - Практикер" бул. Владислав Варненчик №268


Русе:
1. "Штъркел", ул. Борисова №63


Бургас:
1. "Штъркел", ул. Антим І №26, до Археологическия музей
2. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс "Пикадили" кв. Изгрев №147


Стара Загора::
1. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов №96


Обезщетения за бременност и раждане и майчинство:
 
болничният за бременност и раждане от 1.01.2007г. 135 дни става 315 дни. След тези 315 дни обезщетението за отглеждане на дете се увеличава от досегашните 160 лв на 180 лв
   предвижда се нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 315 дни тя ще може да си наеме детегледачка от Агенцията за социално подпомагане и обезщетението, което би получавала тоест 180 лв да се плащат на детегледачката, като държавата поема осигуровките.
   възможността майчинството да се прехвърля си остава.
   ако излезете в болнични след 1.01.2007г болничните ще ви се превеждат директно от НОИ, а не от работодателя.
   във всички случаи, когато лицата са започнали ползването на отпуск за временна неработоспособност, бременност и раждане или отглеждане на малко дете или трудоустрояване поради временно намалена работоспособност преди 1 януари 2007 г., паричните обезщетения се изчисляват и изплащат по “досегашния ред”, независимо от обстоятелството дали е започнало плащането на паричното обезщетение и коя е правопораждащата му дата. По досегашния ред се изплащат и всички неизплатени обезщетения и помощи, отнасящи се за периода до 1 януари 2007 г., както и обезщетенията за бременност и раждане в случаите на § 22е от ПЗР на КСО. По досегашния ред се изплаща и паричното обезщетение за бременност и раждане, /но за срока от 315 календарни дни/ на майката, заварена към 1 януари 2007 г. в отпуск за патологична бременност, след изтичането на който непосредствено е преминала в отпуск за бременност и раждане.
   за да получавате майчинство е необходимо да имате 6 месеца осигурителен стаж и към момента на излизане в болнични да се водите на трудов договор - безсрочен или срочен със срок до навършването на 2 г. възраст на детето.
   болничният за бременност и раждане не може да бъде по-малък от МРЗ (минимална работна заплата) незвисимо от това каква заплата сте получвали и на каква сума са ви осигурявали. МРЗ за 2006г е 160 лв, а за 2007г е 180лв.
   болничният за бременност и раждане е в размер на 90 % от средния осигурителен доход за 6 месеца назад, но не може да бъде по-голям от нетното ви възнаграждение, тоест не може да получавате повече отколкото като сте били на работа.

Вестители за бебончета:

mini_79- 0899 15 46 11
Deina- 0899 16 80 63
mango- 0889 61 02 70
mirannda- 0887 61 54 09
Witche- 0899 84 34 42
EliMeli- USA 408-355-8889
Tanya Genova- USA 1-818-306-0301
gertrudka- 0887 35 32 78


  galkakm- 27г- София/ Варна- stork-boy мама на ангел 

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 21:56 от mini_79

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Веднъж и аз да съм първа. Мерси , Мини , за темичката!!!!

Уж вече съм по майчинство, но си доработвам нещата. И без това не са решили още кой ще ме замества, ще каже човек, че незнаят от 5 месеца , че съм бременна. Shocked
Иначе съм добре, скоро ще стана с +10 кг, а може и още утре Joy
В понеделник ще посетя частния кабинет на лекаря да видя детето, че не сме се гледали от 2 месеца на видеозон.
Целувки за сега!!

# 2
  • Мнения: 907
Добро утро на всички ранобуднички Simple Smile Аз тъкмо бях решила да напиша едно мно-ого кратичко съобщение в старата темичка и докато натисна "Отговор" и Мини вече сътворила новата прекрасна темичка Hug Страшно много ми харесват тези "елфоподобни" сладурчета, дето си ги сложила в началото, а и всичко останало, както винаги Peace
Мини, някъде в края на старата темичка бях дала един линк - http://detskimagazini.start.bg/ , ако искаш може да го сложиш или в полезни връзки, или в началото на "Раздел 'Детски магазини'"
Освен това понеже Мини спомена, че темичката била вдъхновена от поетичния февруари, аз веднага се сетих, че това е месецът "на виното и любовта", та набързо съчиних едно заглавие за темичка в тази връзка (ей, от няколко дни сме много продуктивни откъм заглавия Simple Smile ) - През месеца на виното и любовта очакваме ний наш'те МАРТенски слънца. Току що ми хрумна още едно (подобно е нанастоящето Embarassed - пак щъркелите са намесени ) - Пухкав сняг започна да вали, МАРТ пък щъркелът ще долети
Ей, малко се поувлякох, а всъщнос влязох само за да ви кажа, че снощи открихме вкъщи още два кашона с бебешки дрехи, които сестрата намъжа ми е изпращала от Франция и се оказа, че съм просто засипана с дрехи Crazy Има поне 20 бодита, страшно запазени (незнам дали са обличани повече от веднъж) и от много хубава материя, както и гащеризончета, роклички и други разни неща. Та засега твърдо освен гащеризончето, което вече съм купила, други дрехи няма да купувам, освен нещо за изписването, разбира се.
Сега отивам да разгледам новите снимки, които сте качили в албума Simple Smile
Хубав ден на всички!

# 3
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хайде и аз трета да се наредя Hug!
Здравейте, кукувички Hug Hug Hug!
Да знаете само как ми липсвахтеееееее ooooh!!!!
Не мога да изчета цялата предишна темичка сега и ще го оставя за някой друг път Peace!
Аз малко го позакъсах тук последната седмица, защото малкия Муцун, явно привлечен от хубавите слънчеви дни, които така или иначе вече отминаха, в неделя пое инициативата и реши да излиза на бял свят ooooh!... ама че своеволия ooooh!. Много ни изплаши Бързака преди дни, когато рано сутринта на 21.01 получих болезнени контракции, явно довели и до 3-те сантиметра разкритие #Crazy. Та полежах си малко в Шейново, където за 5 дни в тялото ми бяха вляти не знам колко литра антибиотици и магнезий, а хаповете бяха с такива шепи, че можех да се напапам с тях ooooh! Сега съм под домашен арест до 36 седмица, защото дотогава задължително трябва да мътя Безценния. Няма да ви пиша много, защото се предполага, че трябва да лежа. Надявам се всички вие, заедно с малките мишочета в пупите да сте добре и да се пазите много Hug!
Мляс, мляс, мляс Heart Eyes!

# 4
  • Мнения: 2 122
gertrudka , скъпа- забравих да уточня, понеже линка е към много магазини /предимно онлайн/ надписа "детски магазини" в темичката е всъщност активен натам. Ще простите на разсеяната бременна.  Hug
Ей сега ще ти включа и предложенията, изтрила съм адресите с магазини за бременни- ама в следващия месец едва ли на някой ще му се дават вече парички за такова нещо и за това викам- май им мина времето. Имам една идея, ама да я съгласувам с вас де- да си направим инфо за болничните и майчинството, явно това ще е доста разискван въпрос скоро.
Който има идейки- давайте насам де  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 492
mini, отново благодаря за чудната темичка. Да ни е честита. Добро утро на всички   bouquet

# 6
  • Мнения: 299
Eй, Муцунке...стискай здраво краката Hug А ние се чудехме къде зачезна newsm78
Всичко ще е наред, стискаме палци!
Зайо, как си днес?
Мини, благодаря  bouquet

# 7
  • Мнения: 492
Муцунке, сега ти е паднало едно хубаво да се належиш, че после ..... нама. Целувки и стискам палци всичко да е наред  Hug

Ето и още едно предложение - МАРТенските ни кореми вече са големи, скоро ще си люшкаме бебенца засмени!

Предложенията на gertrudka много ми харесват  Hug

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 11:57 от mila_pa

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Муцунке, отсъствието ти беше осезателно. Повече да не изчезваш така Hug
Аз момичета, вече си взех отпуската до 9 февруари, когато излизам в болничен. Колкото и да има работа, а тя никога няма да свъри, предпочетох преди предстоящето застудяване и върлуващия грип да си остана в къщи. И хич не ми е зле така Simple Smile
За болките ниско долу, все едно ти се чишка - и при мен е така. Появява се за малко и после изчезва през определени интервали. Но това може би си е нормално, знам ли?

# 9
Мини, страшна темичка. Много ме вдъхнови за месеца на любовта /който чакам с нетърпение - тази прословута 36 г.с. Wink/

Муцунке, пази се - лежи и гълтай магнезий.

Благодаря на всички,които ми дадоха съвет за болките. Следя се много внимателно. Болките бяха единични и може да са от стомаха /вчера доста ми беше неспокоен/ -  знае ли човек newsm78 . Пих папаверин и магнерот за успокоение. Сега съм добре. Шашкането идва от факта, че една моя позната имаше разкритие от 2 см. в осмия месец и то без болки.  Успокоението е, че даже преноси бебчето си. Hug Като чета, виждам че и при вас има такива болежки - явно телата ни се подготвят. Да ви се похваля, вчера моят мъж беше доста съпричастен с паниката, която ме беше обхванала и отдели време за да четем заедно за предвестниците на раждането /от списание Кенгуру/. Това доста ме успокои. Там описват, че около 32-34 седмица е нормално костите да те "болят" и да имаш леки болезнени болки ниско долу /като разпъване/. Не знам дали при мен са като разпъване /изглеждат ми като пробождания/, но усещам когато бебо се върти как ме притиска отдолу все едно изпробва изхода Laughing...дано изхода не започне да се отваря скоро /след 36 г.с. може/ Wink Определено статията в списанието е доста добра и успокояваща за мен. Имам усещането,че ще ми стане като настолна книга до раждането. Simple Smile

Приятен ден на всички  bouquet

# 10
  • Мнения: 376
Добро утро и от мен !!!
Мини благодаря за страхотната темичка , отново ни изненада приятно !!!
Муцунке , съжалявам за това което ти се е случило и се радвам , че вече сте добре с малкия Муцун. Пази се и си почивай повече. Още малко ни остава , после ще се радваме на малките ревящи вързопчета.
Зайо как си ??? Как е Деничка успяваш ли да я опазиш от гадния грип ??
Надявам се че всички сте изкарали една спокойна нощ , без болежки и прибежки до двете 00.
От вторник излизам в болнични  , а от понеделник ще се занимавам с административната част. Ще ходя до банката да си взема бележката за пред НОИ. Бихте ли ми казали , като събера бумащината кой я носи в Нои аз или счетоводителката на фирмата ??
Приятна събота и неделя на всички и се пазете много !!

# 11
  • Мнения: 1 004
Ох, не ме шашкайте така...
Аз май ще минавам на антибиотици, като че ли си видях един налеп...незнам вече, но температурата я свалям като пийна парацетамол и след време пак я вдигам. Тази нощ бебка така се беше закротила, че се изплаших сериозно, не мога да я накарам да се размърда....
Ходя тук с маска, едно че ми е запушен носа, а и с нея направо откачам - нямам въздух.
Обаче съм парцал и силите ме напускат, незнам какво да предприема вече...

# 12
  • Мнения: 492
eva74, работодателя ти трябва да носи бумагите в НОИ, а не ти.

# 13
  • Мнения: 817
Здравеите момичета и от мен!
И ние вчера бяхме при доки.Според размерите на главата отговаряме на 1,800.Много малко ми се вижда-някоя от вас беше писала ,че неиното бебе е вече3кг. newsm78
Муцунке,всичко ще е наред-почивай си повече.
На всички,които грипа не ги е подминал-бързо оздравяване.
Приятен ден на всички smile3525

# 14
  • Мнения: 376
eva74, работодателя ти трябва да носи бумагите в НОИ, а не ти.

Много ти благодаря , тя се опита да ми каже че аз трябва да си ги занеса. По принцип не ми пречи , Нои ми е сравнително близо ама в тоя грипозен период не ми се завира по опашки да вися и да ме хване някой бацил.
Зайо , не се предавай стискай зъби ще мине. Става ми жал като те слушам , че няма кой да те отмени поне за малко краи Дени. Изживяла съм го и знам , че е трудно да си пред умирачка а дечко си иска своето.

Общи условия

Активация на акаунт