НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 152
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 673
Добро утро мами! Аз съм от най-късно лягащите и най-раноставащите!!
Писателствах досега, пуснах едно писъмце в детско списание..пак конкурси... WinkБелким цапнем наградата WinkЗа съжаление, неможем да пуснем тежката артилерия с вашите гласове, оценява жури в състав - Редакцията.
Весето С,не се шашкай от варицелата, не значи, че и малкия се е заразил. Тя не е опасна, виж скарлатината..
Желая на всички лек ДЕН!!!

# 16
  • Мнения: 1 986
 Добро утро и от мен HugКак сте майчета и бебета WinkНие сме добре/да чукна на дърво smile3538-София вчера удари голямо спане-будеше се само за хапването,и то само 4 пъти за деня Rolling Eyes,вечерта пак си спа 8 часа Grinning,но когато пък е будна и 5 мин. не може да стои сама-в началото пуска по няколко усмивчици,после започва да надава предупредителен вик някой да й обърне внимание и ако не последва такова в рамките на няколко минути,викът преминава в плач CryТакава ми е глезанка... Heart Eyes
   За ваксините,пак да кажа-ние сложихме Инфанрикс-нямаше странични ефекти при бебка,надявам се да е и толкова ефикасна Praynig
   Пазете се,че тоя грип още не е отминал ooooh!

# 17
  • Мнения: 553
Ох, добро утро и от нас!
Тази сутрин в 4.15ч храних Вики. Подала съм аз шишето и ми се спи та две не виждам!! По едно време чувам че малкия смука въздух... поглеждам - шишето ПРАЗНО! А няма и минута откакто съм му го дала. Викам си"Божеее, глей ква съм смОтана, дала съм му празно шише  ooooh! " ама гледам те и другите празни  Shocked . После си помислих че съм заспала докато го храня  #Crazy и накрая случайно го пипам и се оказа че не съм завинтила хубаво шишето и цялото дете, креватче, дрешки, завивки .... ВСИЧКО е в мляко  ooooh! !
Лошо ми стана! Та го преобличах, а той милия освирепял от глад се дере... абееее.. голям съм шматарок.
Мацки струва ми се, че Вики се опитва да кашля. СИРОП НА Д-Р ТАЙС ли давахте вие? Мисля да му купя един и да му давам,а?
Отивам, че ме вика мишката...

# 18
  • Мнения: 2 673
  ТАЛИ сиропа е на Тайс - Мукоплант. Три пъти дневно по 2.5 мл Най-удобни часове за даване са 14 ч, 22 ч, 06 ч. Peace
Мами, мен ще ме е страх ако Дани спи толкова дълго, ...понеже досега се е случвало мноооооооооого рядко. През деня просто придремва за по час.. Shocked

# 19
  • Мнения: 1 064
Хайде добро утро и от моя милост! Kissing Heart Напоследък Теди спазва режим и първото ни хранене е в 5.30 breastfeeding и след това пак си заспива до около 8ч. Много си ми е послушно детето...пу пу пу...няма нищо общо с онези непрекъснати ревове... Praynig
А пък снощи как се оака  ooooh!...просто не е истина...цял ден не беше я вършил тази работа и през нощта чувам аз попръцкване от към леглото му, а след това и няколко мощни бомбандировки Mr. Green чак и мъжа ми се събуди от звука...че като станахме да сменяме пампата той уклепан до ушите дето се вика, още малко и щеше да прелее Sick сменихме я, слагам го в чувалчето и..... #2gunfire #2gunfire #2gunfire памперса отново беше пълен до горе...айде още веднъж същата процедура и след това си викам "Ами ако не го бях чула newsm78...сигурно цяла нощ щеше да си спинка омацан и затоплен" Mr. Green Mr. Green Mr. Green ...най-интересното е, че акото беше с различен цвят в двата памперса - в първия гъсто и зеленикаво, а във втория - оранжево и пресечено...Нормално ли е това?!? Thinking
Ще ме извинявате за разказа, ама ... Embarassed
Нашите бузки и те взели да стават като шкурка...вчера и днес го мажа с крема против вятър на Бюбхен и съм поръчала на мъжа ми да вземе кремчето на Д-р Тайс... Simple Smile
Относно ваксините - след 10.02 трябва да слагаме на Теди втората Пентаксим, но аз смятам да изчакам до края на месеца или поне да мине достатъчно време, откакто бяхме болни (стига да не се разболеем пак де...да не ме чуе дявола Twisted Evil)...Страшничко е всичко това, което казаха и показаха в "Часът на Милен Цветков"...риск винаги има...Дано всичко с ваксините занапред да е наред! Praynig
А аз ваксината я купувам преди самото боцкане...притеснявам се да я съхранявам вкъщи...

Мария, в какъв конкурс ще участвате?!?

Добре дошли на Ваничка и малкия Константин в нашия отбор!  bouquet

Да са живи и здрави всички месечинковци, които празнуват днес! Tada

Майчета, кажете някакъв хубав филм или сериал, който да си изтегля и да гледам...Днес захващам 5-я сезон на "ALIAS"(Наричана още) и след това няма какво да гледам... tv

Топъл, слънчев и НЕветровит ден! lovekiss

# 20
  • Мнения: 393
Дени4ka, ако не си гледала Prison Break ти го препоръчвам горещо!  Peace

Веси, не знаех, че се съхранява толкова трудоемко и иска постоянна ниска Т, явно ще трябва да си я набавя от Бургас и при това да я купя преди самото боцкане, пък ако от аптеката се съгласят да я съхранят, много ще ми олеснят живота! Благодаря за телефона на Търговска лига, ще се поинтересувам!   bouquet

Приятен ден с по-малко плачове!  Peace

# 21
  • Varna
  • Мнения: 603
Здравейте!Благодаря на бебко и бебка за поканата в темичката.Много се радвам да се запиша и аз при вас.Моята сладуранка е родена на 28.11.2006г в 21:20 часа. Първият месец наддаде много добре-1200гр, но този месец имаме проблем  Sad  наддала е сам 500гр.Според мен имаме проблем нещо със сукането - не го правим явно както трябва и докторката каза,че и другата седмица ако не е започнала да наддава нормално ще цедя и така ще  давам млякото...Изобщо не ми се иска да е така,но ... ще видим какво ще стане. А много ми се иска да мога да си я кърмя нормално! Поздрави на всички и много здрави бебчета!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 067
Здравейте мами,

аз напоследък само влиза и чета, че при нас нищо ново..

Честити роженни дни на патерици на двете мами роженнички, и честито на всички бебоци празнуващи месечки..

Да ви питам... може ли следродилната депресия да ми се е появила едва сега? Цял ден ми се реве а до сега не ми се беше случвало... Уж имам най-прекрасното и спокойно бебе, а ето че днес просто ми бушуват хормоните и с нетърпение чакам да дойде утре и да изляза навън... а може и да е от това че не съм излизала цяла седмица...

Ох, айде лека... днес изобщо не съм в кондиция...

# 23
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Здравейте   bouquet

Уфффф, най-накрая след цял ден опити успях да се мушна във форума  ooooh!

Искам да ви почерпя виртуално за мини рождения ден на Ема - днес става на 4етвърт годинка   Hug
(рррррр - не ми отваря емотиконите  #Cussing out)

Исках да ви какво смятам атносно предаването на Милен Цветков - мисля, че правят от мухата слон и само всяват ненужно паника. Като имаше истерия за птичия грип и масово хората не купуваха пилешко, да не би да има някой заразен пък. Така и с прословутата вксина - естествено, че риск има, но според мен по-голяма е вероятността да те сгази кола или да ти падне саксия на главата, отколкото да се заразиш с полиомиелит. Плюс това това е ВАКСИНА все пак, а и е много по-опасно да не се сложи. А и лекарите не са чак толкова безотговорни - казвам го като човек, в чието семейство има трима лекари и двама стоматолози. Важното е да имаш добър педиатър, на когото да имаш доверие и да се съблюдават правилата за безопасност. А Милен Цветков за да си вдигне рейтинга всичко ще направи. Толкова деца са ваксинирани с различни от Пентаксим ваксини  и са живи и здрави. Съгласна съм с Ива, че някои хора спекулират с майчината загриженост и любов.

Деничка, също ти препоръчвам Призън Брейк, страхотен, вече има и 2-ри сезон.

Ето и снимки на Ема
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98926&photo=44
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98926&photo=45
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98926&photo=46
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98926&photo=47
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98926&photo=48
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98926&view=1&photo=49

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Е цял ден се опитвам да вляза във форума и чак сега успявам. Нещо напоследък ми е много трудно. При вас така ли е или проблема е с Интернет доставчика.

Днес Миташки доста си поспинка (след като си му увеличих папото) и сега май дремка с бибата та ще видим през нощта. Да знаете аз съм много поспалива и не съм вярвала, че ще мога да спя на пресекулки по 4-5 часа на нощ, а ето че е факт и дори вече свикнах. Но да ви кажа мечтая си за един 8 часов постоянен сън, но кога ли ще ме огрее #Crazy

Роси  я кажи нещо повече за тази ваксина не я бях чувала, а и на мен Пентаксима ми се струва доста силна и се бях насочила към Инфанрикса, но след като при тази полиото е убито май е по-добре.newsm78 И защо от промивките с лайка на очетата секрета да се увеличава, защото и аз правя същото по няколко пъти на ден. А иначе лайката в нослето аз го знам без сода.

И нещо друго - срам не срам аз не правя масаж (освен след баня) и гимнастика на малкия, а и от няколко дни го слагам по коремче. Ама нямам представа как и кога се правят тези процедури. Гадамер ти май често ги правиш обясни ме как, че педито нищо не ми е казала.

Тали аз тоя номер със шишето го направих още на 20 ден и то сутринта към 7 и не беше едно шише, а цели 2. Два пъти преобличах малкия, два пъти правих ядене, което изтичаше, дете пищи от глад, а майка му реве с него. Това ми беше първият ден сама с него след като на майка ми й свърши отпуската.   
Засега спирам после пак!  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз съм взела Инфанрикс. В нея няма полиомиелит, него ще сложим убития по каса, който се очаква този или другия месец.

А целия сайт днес не работеше цял ден - вижте и часовете на публикации в темите - спрял е някъде 10 и нещо и е пуснат към 18.

Айде, лека Peace

# 26
  • Мнения: 667
Здравейте мами,
повлияна от всеобщото мнение за ваксините и аз се спрах на Пентаксим. И днес даже купих.
AngelEyes, в Бургас също я има в аптеката на Търг.лига на Сливница. Струва 62,50 лв, но ти може би вече знаеш.
Съхранението е в хладилник - и в аптеката така я държат. Моята е в нашия хладилник - на 4 градуса е.
Аз от две седмици подсмърчам и ме е страх да не заразя Ради - до днес бях с маска - дано за ваксината сме здрави.

А иначе за дъщеря ми въобще не съм знаела , че и се поставя жива ваксина и какви биха могли да са страничните ефекти. Така че Гадамер може би си права, че донякъде сме манипулирани да купуваме даден продукт.


gabonchi,  добре дошла. Относно цеденето внимавай, защото на моя колежка на дъщеря и по същата причина педито и препоръчала да се цеди и да дава с шише на бебето, но то после не засукало и така се цедяла 8 !! месеца - което било ужасно - стерилизация, цедене - бебето плаче гладно..
Би могла да се консултираш и в кърмаческия форум - там има мами със сериозен опит в кърменето и според мен могат да ти дадат по-адекватен съвет от колкото  някои педиатри /не че искам да ги обиждам, ама съм чувала такива бисери/ . Дано ти помогнат и не стигнеш до цедене.

На всички малки празнуващи 3-та месечинка много здраве и целувки!

TALI1, много се смях с вашите нощни преживявания - даже дъщеря ми ме подпитва защо се смея.

# 27
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
мама МОНИ по-късно ще пиша за масажа, че нямам възможност сега

И Ема е с Инфанрикс и всичко си е наред  Praynig

# 28
Офф, писах два часа ферман от сърце и тока угасна и всичко отиде на кино !

 smile3514 smile3514 smile3514

Направоо съм бясна! smile3511 smile3511

Като ми мине ще пиша пак!
Обичам ви!

# 29
  • Мнения: 180
Здравейте момичета!

Предната тема я пропуснах, но в тази бързам да се запиша че току виж и тя свършила.

Ох, тези ваксини ги сънувам вече цял месец дори снощи си и поплаках. Не съм гледала Милен Цветков ама не ща и да го гледам че се побъркам вече.....

При нас грипната епидемия продължава и неможем да се прeтеглим и премерим но ми натежава сериозно и май имам проблем с китките, скоро няма да мога  нищо да държа.

Фъстъчка и мен ме тресе нещо като след родилна депресия но защо чак сега... newsm78.И аз така гледам да поизлизам, оставям малката на свеки за час два и кръстосам града да ми поолекне.

Отивам да я къпя че надава боен вик.

Спокойна вечер на всички!

 

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 18:33 от Angeliha

Общи условия

Активация на акаунт