как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 761
  • 188
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 125
Отвратителна тема.Вместо да изпадаш в размисли,влез във форума "Родители преживели загуба".Може би чуждата трагедия ще даде ти даде отговора,който търсиш.Мислиш ли,че на някой му пука колко ще бъде красиво бебето му?Важното е да е здраво и да го има.

Както виждаш и други хора са писали ,че имат,или са имали тези притеснения.Така че по-кротко .Пък на който не му харесва темата да не чете и да не пише в нея.Аз познавам жени които също имаха тези притеснения.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз пък недоумявам как ще ми се роди грозновато дете/ако изобщо има такива/, като никога не би ми хрумнал подобен въпрос, пък какво остава и да ми се случи?!?? Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: X
За мен единственото значимо нещо е детето ми да се роди здраво- едно съвсем обикновено, средностатистическо ЗДРАВО БЕБЕ.
Авторката на темата или има сериозен психологически проблем, свързан със самооценката и критериите за оценак на околните, или просто е решила да се "състезава" с майката на първото детенце на мъжа си и с него самото... което ми се вижда леко ненормално!
Едва ли човекът ще прави класация на децата си по външност, че така да си избере и кое дете /и майка съответно/ да обича повече!

# 33
  • Мнения: 14 654
тази тема ми прилича на шега, шега ли е , авторке, или не?
появи се и разсей съмненията ми
излишно е да казвам какво мисля по въпроса

# 34
  • София
  • Мнения: 7 097
Досега не съм чувала някой да не обича детето си само защото е грозновато... ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 866
Тази тема ме оставя без думи...Коментарите за грозната бивша и хубавото й дете и мислите за сравнение с нероденото още бебе ме карат да потръпвам.

# 36
  • Мнения: 6 167
мисля, 4е имаш проблем. не можеш ли да говориш със специалист.

ина4е , какво озна4ава грозен в този свят на медицина, козметика и ясни стандарти за красота.

# 37
  • Мнения: 3 479
Никога не съм срещала жена, която да смята, че детото й е грозновато. Всяка майка, която познавам смята, че нейното дете (деца) е най-прекрасното и неповторимото на света. Същото важи и за бащите. Повярвай ми, че същото ще се случи и с теб и приятеля ти! Hug


Сега видях, че има коментари и по съществото на темата. Не се чудете и аз съм срещала такава жена, която се притесняваше дали ще роди толкова хубаво дете, колкото на някои свои близки например. Още не съм виждала бебето, но още след раждането майката ме увери, че тя има най-прекрасната дъщеря на света Grinning Нищо страшно и срамно няма в темата. Всеки човек си живее със своите страхове, не е задължително да го разбираме, но няма нужда и да го съдим за това.

# 38
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
  Дъщеря ми не е грозновато дете,даже според всички е много сладка,НО се роди с порок на сърцето. Вече я оперираха,но никога няма да е със съвсем здраво сърчице.
 Ако можех да върна времето назад никога нямаше да се шегувам с "Дано не е космата като тати".
 Дори да беше много грозновата за мен винаги ще е на мама съвършенството.
 Няма да те критикувам,разбирам,че докато не станеш майка или не се сблъскаш със трудността или невъзможността (не го пожелавам на никой) да бъдеш такава-ще ти витаят разни нелепости в главата. Просто ми се иска да успееш да пренастроиш ценностната си система,за да не се затормозяваш никога повече с подобни терзания -по този или какъвто и да бил повод.
 Пожелавам ти да се научиш да виждаш зад материята,и разбира се-да имаш здраво и много красиво бебе.

# 39
  • Мнения: 474
Като станеш майка още в родилния дом всички бебета- твои и чужди ще ти се виждат прекрасни. Нямаш представа как се разтваря сърцето ти за малките същества и просто започваш да ги обичаш, такива каквито са. И такъв израз като "грозновато дете" просто ще ти изглежда абсурден, както на повечето от нас.
Ако детенцето е болно, тогава каква квалификация ще му дадеш - "дефектно" ли?!
Извинявай, ама най- добре се моли за здраво дете и да бъде всичко нормално около създаването му и раждането му, а не се кахъри за визията.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 999
Ами...моята Дария пък беше грозновата  Embarassed Какво да си кривя душата сега?

През цялата бременност си представях мургави красавици с тъмни очи и черни коси и исках такова момиче. Да, исках и да е здрава и това беше най-важното, НО и да е красива исках...

Като се роди и ми я показаха - огромно разочарование - беше бяла, та бяла,  с рижавеникава коса. Мое копие  Sick Определено не я харесах. Сега вече се разхубави, но пък ушите й стърчат леко - пак наследство от мен  Sick. Чаровна е, определено, но как да кажа, че има перфектни уши като няма? Просто ще й ги оправим ако я притесняват в бъдеще. Естествено я обичам много още от самото начало.

Не разбирам какво се възмущавате от темата? Всеки има свои си страхове и за него те са най-големите.

# 41
  • на Север
  • Мнения: 503
Не виждате ли, че става въпрос за друго?!
Момичето се притеснява дали таткото ще обича и нейното дете така както първородната си (на всичкото отгоре и красива) дъщеря. Става въпрос за ревност. Ревността към другото дете (респективно бившата) са нещо естествено и нормално. Къде го пратихте момичето, психолог, деца с увреждания  ooooh!
Пак наскачахте с рогите, ей че сте лоши Tired

По темата: Не се тревожи за това, и двете си дечица ще обича еднакво Wink
Аз на моя мъж все му мрънкам, че обича каката повече, защото прилича повече на него Crazy

# 42
  • Мнения: 728
За всяка майка нейното дете е най-хубаво!

# 43
  • Мнения: 1 512
Скачам и аз с рогата- избий си тия мисли от главата!
Защо се поставят такива критерии и то за децата - да ги делиш по това че едното е грозно, а другото красиво? И я ми дайте критерий за детска хубост- къдрици, изписани вежди-гайтанлии?
Е аз не съм първа хубавица, имах пъпки през пубертета - и к'во - баща ми или майка ми са предпочитали сестрите ми???
Ясно, че всеки си има своите малки, големи и (понякога) преувеличени страхове и иска да ги сподели.
За мен е най-важно да имам детето до себе си, то да е здраво, за да се радвам на усмивката му. Прочети написаното от Шанел и в подписа ми и ще разбереш моите страхове, критерии и желания, надявам се.

# 44
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ама че интересна тема Laughing

Общи условия

Активация на акаунт