с какво отоплявахте стаята на новороденото си дете? климатик-ДА или НЕ?

  • 4 454
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Бих искала да попитам мамите,как са отоплявали стаите,в които са отглеждали своите новородени дечица,и по точно- какво ви е  личното мнение и впечатление,това да става с климатик! Аз  наскоро бях на лекция на списание"9 месеца" и лекторката там ни посъветва в началото да не ги ползваме newsm78 newsm78!?
 Simple Smileсамо да отбележа че въпреки че работя във фирма,която се занимава точно с това от 10 год.,пак се оказва че няма яснота по въпроса, така че споделете си вие опита,моля!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 424
парно!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ние сме на климатик, така се топлихме и като се роди Жамсина, не виждам какъв е проблема, проветрявай по-често и гледай да не духа директно на бебето. Не изсушава въздуха чак толкова. С каквото и да се топлиш все няма да е най-доброто, всичко си има и недостатъци и добри страни.  Hug

# 3
  • Мнения: 140
Аз не съм особено компетентна,но моето бебче е лятно и бяха ужасни жеги.Всички казваха да не пускам климатик,но аз не ги послушах-пусках климатика,но в другата стая и така детето беше много по-спокойно и спеше по-дълго:)Сега вече е по-голяма,топлим се с климатик,и честно да си кажа не виждам защо не?Даже с климатик много по-лесно се поддържа постоянна температура.Според мен единствения недостатък е че много изсушава въздуха и няма как да сложиш купичка с вода върху него например.За целта си купихме овлажнител

# 4
  • Мнения: 2 197
Аз лично съм твърдо против климатика по две причини:
1. Духа много неприятно в определени участъци в стаята. В офиса бяхме с климатик, който беше точно при мене - е не е имало и един ден, в който да не са ми схванати раменете.
2. Шумен ми е. На бебето може и да не му пречи шума, но мен зверски ме изнервя, още повече, че е постоянен.
Иначе ние отоплявахме стаята с вентилаторна печка, защото тъкмо бяха спрели парното (края на април се роди дъщеря ми). Отоплявали сме около месец, след това вече беше лято. Предполагам, че и парното върши същата работа ако бебето се роди в отоплителния сезон. А за изсушаването на въздуха ние си използвахме бабиния метод с канчето с вода. Просто не ми се даваше и 80 лв. за овлажнител.

# 5
  • Мнения: 4 668
Ние сме с парно и имаме и един маслен радиатор , за периодите , когато не са пуснали парното , а е студено примерно ...
Аз лично не виждам нищо лошо в климатиците , мъжът ми е против  Confused
Но понеже и моето бебе е лятно , си пусках климатика  Peace Никой не може да ме убеди , че е по вредно за детето да му е хладно от климатик , отколкото да се мъчи в жегите !

# 6
  • Мнения: 26
Ние сме с климатик, като направих и изолация на стаята с гипскатрон. Настроила съм го на 26 градуса, като максимума е 28, но при бебето температурта е от 20 - 23 в зависимост дали е слънчево или не. През ноща да падне най- много до 18. Малко преди да го къпя пускам и една духалка та да догоня поне 25- 27 градуса. Тези температури на стаята напълно ме устройват, както и сметката за тока!  Flutter
За мен това за сега е най- добрия вариант, но за предпочитане е парното, който го има!  smile3503

# 7
  • София
  • Мнения: 1 249
Аз съм против климатик!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Ние се отопляваме с камина на дърва и въглища. Не е изобщо най-добрият избор, но е единственият в нашето положение. Някой ден сигурно ще си изградим локално парно, но за момента това е прекалено голяма инвестиция за нас. Топлофикация в нашия квартал няма и няма и да има. Газификация също няма.

Така че... ако нямате друг избор, просто инвестирайте в добър климатик и това е. Peace

# 9
  • Мнения: 1 273
Ние се отопляваме с камина на дърва и въглища. Не е изобщо най-добрият избор, но е единственият в нашето положение. Някой ден сигурно ще си изградим локално парно, но за момента това е прекалено голяма инвестиция за нас. Топлофикация в нашия квартал няма и няма и да има. Газификация също няма.

Така че... ако нямате друг избор, просто инвестирайте в добър климатик и това е. Peace

Да не живеем в една къща? Laughing

# 10
  • Мнения: 2 332
Ние сме на ток - отопляваме се с панелен радиатор. Не ми харесва идеята за климатик при новородено, но всеки си решава за себе си  Peace.

# 11
  • Мнения: 1 294
Малката се роди лятото и от самото начало сме на климатик.Лятото го оставях на режим, изсушаване на въздуха, живеем на море.Нямала е здравословни проблеми до сега(чук-чук)

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Да не живеем в една къща? Laughing

Ами аз съм в Надежда, Триъгълника! Сега само да не ми се скарат, че спамя.

# 13
  • Мнения: 742
Криската се роди края на април и времето беше много хубаво-така, че се отоплявахме с маслен радиатор-и поддържахме температура не повече от 23 градуса.
детето свикна на тази Т и сега (тъй като нямаше зима) все още се топлим с този радиатор Hug

п.п аз съм против климатик, особено за новородено Hug

# 14
  • Мнения: 2 616
Всичките ми приятелки си отгледаха децата на климатик-нищо има няма на малчовците. И ние сме с климатик-не ми се споменава какви суми струват отоплителните тела, какво сега и радиатор ли да купуваме? Ще си вземем обаче задължително овлажнител.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 423
Ние сме на ток и се отопляваме с радиатор. Поддържам температура около 21- 22 градуса.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 040
Топлим се с климатик откакто се е родил малкия - аз лично съм много доволна Peace

# 17
  • Мнения: 413
Аз съм против климатика.Отопляваме се с маслен радиатор,вярно сметките за тока са малко по-големи,но здравето на детето е на първо място.
Имаме климатик,бяхме купили и духалка-еми непрекъснато беше сополива!
Преди една седмица имахме гости и детето през деня беше в стаята с климатика (при гостите)-след два дни вдигна температура и почна да кашля.
Така че от личен опит-не на климатика! Mr. Green

# 18
  • Мнения: 689
Ние се отопляваме с климатик. Вярно, изсушава въздуха, но всяко отоплително тяло го прави по-малко или повече. Като се проветрява по-често - няма проблем.
Най-добре е печка (камина) на дърва, но не всеки има тази възможност.

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, отопляваме с климатик, не сме имали от гореизброените проблеми..

# 20
  • Мнения: 942
Аз лично съм твърдо против климатика по две причини:
1. Духа много неприятно в определени участъци в стаята. В офиса бяхме с климатик, който беше точно при мене - е не е имало и един ден, в който да не са ми схванати раменете.
2. Шумен ми е. На бебето може и да не му пречи шума, но мен зверски ме изнервя, още повече, че е постоянен.
.........................
Peace
Ние лично имаме локално парно и съм доволна Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
От както се е родил сме на климатик.
1.Намествам го да духа към тавана.
2.Изобщо не е шумен,аз лично не го чувам(незнам какви марки са ви климатиците,моя е куча марка и пак си е тих)

# 22
  • Мнения: 927
Не мога да разбера защо толкова сте против климатиците  newsm78. Ако се почиства редовно е перфектно средство за поддържане на постоянна температура. Нашата спалня е много голяма и климатика е в единия край, а легълцето на Тарик в другия. Абсолютно никакъв проблем!!

# 23
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И ние сме на климатик. Практично е, чисто и удобно.

# 24
  • Мнения: 3 456
И ние сме с климатик- и аз често съм си задавала въпроса, дали е добър избор и знам, колко много "противници" имат климатиците, но това е положението- не мисля, че парното или ел. радиатор изсушават по-малко въздуха

# 25
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Не съм против климатиците! И ние преди да се роди Марти бяхме в питанка какво да правим, как да се топлим - климатици или конвектори, е мисля, че взехме правилното решение - конвекторни норвежки радиатори ADAX - не духат, не изсушават въздуха, поддържат необходимата температура, икономични са, не замръзват когато Т навън са много ниски!!! Имаме ги във всички стаи, в баните също, и най-високата сметка, която сме платили от миналата зима и тази е 250лв за 100кв.м. апартамент, при поддържана Т 23-24 градуса в денонощие!

Ето и малко повече инфо за тях:
Отоплителни панели пестят електричество
Ниската температура на корпуса прави отоплителните панели безопасни при допир и позволява окачването им върху всякакъв вид стенни облицовки
Електрическите отоплителни панели ADAX са предназначени за стенно окачване. Предлагат се в 16 различни размера по отношение габарити и мощност - от 400 до 2000 W. Всеки панел е с вграден прецизен електронен или механичен терморегулатор и скала за стайната температура от 5 до 30 градуса. Това позволява поддържането на стайната температура според функционалните изисквания на отделните помещения.
При по-големи площи панелите могат да се комбинират, както и да бъдат свързани в система с централно регулиране и програмиране.
Ниската температура на корпуса прави отоплителните панели ADAX безопасни при допир и позволява окачването им върху всякакъв вид стенни облицовки - дърво, фазер, тапети. Не заемат място, не изискват трифазно захранване или подсилена инсталация, монтират се бързо и лесно без къртене и прах. Те са влагоустойчиви и пожаробезопасни, вградената термозащита изключва отоплителния панел, в случай че отворът в горната част бъде покрит дори и частично с дреха или кърпа.
Отоплителният панел ADAX може да поддържа плюсова температура (около 5 градуса) с минимален разход на електроенергия. Това предпазва водопровода от замръзване и е приложим във вили, къщи и складове.
Тайната на изключителната икономичност на ADAX не е само в прецизния терморегулатор, но и в специалния конвекторен нагревател. Голямата площ на топлоотдаване предизвиква интензивна конвекция, което осигурява равномерна температура в цялото помещение. Ниската температура на нагревателния елемент предпазва въздуха от изсушаване и свежда до минимум прахоизгарянето. Скосеният профил на горната част на панела насочва топлинния поток далеч от стената - навътре в помещението.
Към отоплителния панел може да се включи микропроцесорна приставка за икономичен режим на работа. Това ще понижи разхода на електроенергия с 30%, без да се наруши комфортът в помещението.

# 26
  • Мнения: 56
Благодаря ви за отговорите,момичета!  bouquet
Мн. разнообразни мнения чета,аз лично си мисля да пробваме с климатика(така или иначе вече го ползваме доста време),на по слаба струя вентилатор,насочерн в подходящата посока и с овлажнител в стаята.Мн.е важна и редовната профилактика и почистване на филтрите!Кошарката сме я сложили (вече) в най- отдалеченото място от климатика,ако се наложи да сменим уреда имаме и маслен радиатор,така че остава само да дочакаме момента-бебчо да се появи на бял свят и да си го приберем в къщи жив и здрав...а вече нямам търпение!!
Шума не ме притеснява

# 27
  • Мнения: 131
Ние се отпляваме с климатик. Просто по-често проветрявам и даже оставям вратата за по-дълго отворена.Просто като цена и топло климатика ни устройваше и това сложихме.

# 28
  • Мнения: 6 461
За детската стая от както са се родили децата ми използваме маслен радиатор.Доволна съм.
Климатика ни е във всекидневната.

# 29
  • Мнения: 11 009
Мислим да отопляваме с радиатор (от локално парно), ако се налага ще сложим и овлажнител за въздух. Никакви климатици и духалки  Naughty

# 30
  • Мнения: 8 505
С парно.

# 31
  • Мнения: 565
С климатик сме от самото начало. Мислихме да купуваме и овлажнител за въздуха, но се оказа че изобщо не е необходим заради дограмата.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
И ние сме на Адакс, свалихме радиаторите и се отказахме от тец-а. Много сме доволни. Сметката за януари ни е 108лв, миналата година беше 235 за парно + 20 за ток (без бебе)! Имаме и печка с дърва, която палим само в най-студените вечери, а такива нямаше много. За климатика не знам, ако е добър сигурно има смисъл. Ние си направихме сметката, че не можем да си купим наистина читав климатик и затова минахме на този вариант, но не съжалявам!

# 33
  • Мнения: 948
Но понеже и моето бебе е лятно , си пусках климатика  Peace Никой не може да ме убеди , че е по вредно за детето да му е хладно от климатик , отколкото да се мъчи в жегите !
PeaceА по въпроса - използваме климатик.Никога не сме имали проблеми. Hug

# 34
  • Мнения: 327
Ползваме климатик,засега е добре с него.

# 35
  • Мнения: 1 440
При майка ми където сме временно сме с парно, а иначе с климатик и маслен радиатор за спалнята  Peace Мисля, че всички си имат предимства и недостатъци  Peace

# 36
  • Мнения: 1 925
Живот и здраве април и ние ще гледаме бебка на климатик  Peace Защото :
1. Не е шумен, изобщо не се чува, дори да се заслушаш .( това зависи с какъв климатик сте, защото например като отварям прозорците да проветря се чува климатикът на съседите като трактор, не искам да си помисля в тях както е...  ooooh! )
2. Може да поддържа Т, в най-големите студове миналата година е поддържал 20-24 градуса.
3. При редовно почистване на филтрите, даже е добре, защото събира праха от стаята.
4. Няма никакво течение от него... Никога не съм се схващала или нещо подобно. Нагласям го да духа в най-горна позиция и е ОК.

# 37
  • Мнения: 2 677
Отопляваме се с камина и екобрикети. У дома е страшно приятно.
Лични впечатления от климатиците нямам, но доста познати се отопляват така и всички са много доволни.

# 38
  • Мнения: 663
От както се е родил сме на климатик.
1.Намествам го да духа към тавана.
2.Изобщо не е шумен,аз лично не го чувам(незнам какви марки са ви климатиците,моя е куча марка и пак си е тих)
И ние така. Peace

# 39
  • Мнения: 94
Отопляваме се с маслен радиатор и с обикновенна духалка от както се е родила малката ,почти година. Спряли сме парното от години и още не сме се издлажнили.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 522
С климатик сме, не виждам проблем. Може би наистина изсошава въздуха, но ние сме близо до морето и това компенсира. Не е шумен и не замръзва зимата дори и при - 20 градуса /говоря за температурите миналата зима/. Подържа постоянна температура. Редовно проветрявам и почиствам филтрите и съм много доволна от избора си. Peace

# 41
  • Мнения: 5 026
С парно.

# 42
  • Мнения: 999
Ние сме с парно.Аз лично не бих ползвала климатик при бебето, поне в началото.

# 43
  • Мнения: 8 917
При майка ми - с климатик. При нас - с парно Peace

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
С климатици сме.Често проветрявам и се надявам да нямаме проблеми и за в бъдеще.

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 561
С климатик сме, не виждам проблем. Може би наистина изсошава въздуха, но ние сме близо до морето и това компенсира. Не е шумен и не замръзва зимата дори и при - 20 градуса /говоря за температурите миналата зима/. Подържа постоянна температура. Редовно проветрявам и почиствам филтрите и съм много доволна от избора си. Peace

И ние сме така  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 7 045
С маслен радиатор,климатика е в хола  Peace

# 47
  • Мнения: 596
С парно.

# 48
  • Мнения: 117
С климатик - от момента на изписването ни от родилното та до днес. Сина ми се роди зимата беше доста студено, живеехме в къща и единствения начин за поддържане на постоянна температура беше климатика.  Както са казали и други майки, често проветряване, редовно миене на филтрите му. Задължително вечер преди лягане (а понякога и през деня) пусках на овляжняване на въздуха, или през нощта слагах 2-3 дрешки да съхнат в спалнята, така проблема със изсушаването на въздуха беше решен.

# 49
  • Мнения: 157
Ние използвахме климатик. Беше топло, но не беше уютно. Confused Създаваше едно микротечение, което се блъскаше в студената стена и се връщаше като хладен въздух. Мъжът ми получи ухобол  Sad от това. Сега сме с парно и е много по-приятно, потопличко, по-уютничко Wink Макар климатика да има някои предимства - не изсушава въздуха, регулираш температурата, имаш програма за включване и изключване...Но смятам, че парното е по-удачно Peace

# 50
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
С климатик сме от самото раждане. 

# 51
  • Мнения: 598
в началото с печка духалка (роден е октомври), сега с маслен радиатор и сме много доволни. Но не мисля че киматик би бил проблем, стига детето да не е директно на  пътя на течението създадено от климатика.

# 52
  • Мнения: 5 362
С климатик сме в хола,а с духалка в детската стая.поддържаме 20-21 градуса.
нямали сме проблеми до сега.

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
С климатик сме от както се е родила бебка.

# 54
  • Мнения: 1 564
Да, отопляваме с климатик, не сме имали от гореизброените проблеми..
Peace

# 55
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
С климатик сме от раждането до сега.

# 56
  • Мнения: 4 362
с климатик,от както се е родила  Peace

# 57
  • Мнения: 365
И ние разчитаме на добрата стара Топлофикация  Laughing

# 58
  • Мнения: 204
Ние сме с парно, но не виждам защо да не се отоплявате с климатик. Имам приятелки, които отгледаха децата си на климатик.

# 59
  • Мнения: 363
Ако е много студено с парно на ток, но по принцип включвам климатика, а също и овлажнителя.

# 60
  • Мнения: 390
С локално парно сме.

# 61
  • Мнения: 795
Ние сме с конвекторен радиатор - поддържа зададената температура от 22-24 градуса. предпочетох го пред климатика, защото е безшумен и не се усеща движение на въздуха.

# 62
  • Мнения: 88
С климатици откакто се е родила бебонката! Дадохме сериозна сума за тях (по 2500 на парче), няма шум, има йонизатор, а за сметката на тока - изцяло сме на климатици и е под 100 лв!(едната стая е огромна, но климатиците са много икономични)

# 63
  • Мнения: 6 164
С парно. Не понасям духането на климатиците, ако нямаше парно, бих използвала конвектор. Confused

# 64
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
С маслен радиатор,мислим да слагаме климатик но есента.

# 65
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
С камина.От време на време,поставях съд с вода, да се изпарява и да не става много сух въздуха.
Знам че климатика в началото не е добра идея.Защо - и представа си нямам

# 66
  • Мнения: 2 381
С маслен радиатор в началото Peace

# 67
  • Мнения: 1 691
С климатик сме. Не изсушава въздуха повече от парното, а и ако се проветрява често, всичко е наред.

# 68
  • varna
  • Мнения: 1 012
нямам нищо против климатиците, ние се топлим с радиатор,но скоро ще сложим и климатик,мисля че ако имаш и освежител за въздух или озонатор всичко ще е наред.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Сложихме климатик, когато синът ни беше на няколко месеца. Не сме имали никакви проблеми. Нито съм забелязала да изсушава въздуха, нито детето ми е изтивало. Вече е на година и 2 месеца и не е боледувал. Климатикът си има опция за проветряване, т.е. внася въздух от вън, не е шумен въобще (спим на него) и освен това праха значително намаля. А и много лесно се поддържа постоянна температура. Естествено редовно проветряваме стаята и почистваме климатика. Сега бебето ще го гледаме изцяло на климатик. Peace

# 70
  • Мнения: 3 478
На климатик от първия ден. Ама тук сме с централен и няма как иначе. Парно много би ми харесало, но... На шума съм свикнала, но като имаме гости от БГ всички се оплакват от него.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 967
Не с климатик. Когато беше по-студено, пускахме ел. печка.

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
с климатик-доволна съм Peace

# 73
  • Мнения: 520
С маслен радиатор!

# 74
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
с централно отопление сме

# 75
  • Мнения: 8 917
В началото с климатик. След това - с парно.

# 76
  • Мнения: 492
Ние сме на парно, но мисля, че ако  въздушната струя не е насочена към детското креватче няма проблем да се отоплявате с климатик!

# 77
  • София
  • Мнения: 3 688
вкъщи сме изцяло с климатик,педиатърката казва че няма проблем.

# 78
# 79
  • Мнения: 1 422
За мен климатиците изобщо не са смислена опция за нищо. Шумът не го понасям изобщо. А такъв постоянен звучен фон за малко дете според мен е невротизиращ.

# 80
  • Русе
  • Мнения: 1 000
Ние сме на парно, но мисля, че ако  въздушната струя не е насочена към детското креватче няма проблем да се отоплявате с климатик!
  Peace

# 81
  • Мнения: 1 264
Ние сме на парно. А когато не са го пуснали още или са го спрели в края на сезона, ползваме духалка. Нямаме климатик, но сигурно заради летните жеги ще си купим. Мисля да го поставим във всекидневната и когато охлажда, бебо да е в друга стая, вратите да са отворени.  Wink

# 82
  • Мнения: 576
Ние се отопляваме с маслен радиатор. За климатика знам, че не го препоръчват за малки деца.

# 83
  • Мнения: 4 447
Заклиматика - твърдо НЕ Naughty

Ание отоплявахе с локалко парно.

# 84
  • Мнения: 3 069
Аз не съм особено компетентна,но моето бебче е лятно и бяха ужасни жеги.Всички казваха да не пускам климатик,но аз не ги послушах-пусках климатика,но в другата стая и така детето беше много по-спокойно и спеше по-дълго:)Сега вече е по-голяма,топлим се с климатик,и честно да си кажа не виждам защо не?Даже с климатик много по-лесно се поддържа постоянна температура.Според мен единствения недостатък е че много изсушава въздуха и няма как да сложиш купичка с вода върху него например.За целта си купихме овлажнител

Съгласна съм с този вариант.
Ние се отпляваме с парно но толкова изсушаваше въздуха, че се наложи да купим овлажнител.
Миналото лято беше ужасно топло но Вики беше малък и не го усети много неразположението от горещините, но сега ще слагаме климатик.
Не мисля, че е вредно да сте на климатик, но ако ви е сух въздуха купете си овлажнител.И да не духа в бебока Grinning

# 85
  • Мнения: 4 546
ами лятото като се поддържа в къщи Т доста по-ниска от тази навън, как ги извеждате малчовците? изключвате климатика няколко часа преди разходка или направо от 24-25 градуса ги изкарвате на 30-35?

# 86
  • София
  • Мнения: 508
ами лятото като се поддържа в къщи Т доста по-ниска от тази навън, как ги извеждате малчовците? изключвате климатика няколко часа преди разходка или направо от 24-25 градуса ги изкарвате на 30-35?
Лятото го извеждам сутрин от 9 до към 11-12ч. когато не е такава жега, както и след 5ч. а климатика го пускам на 26-27 градуса за да не е чак такава разликата

Общи условия

Активация на акаунт