като се разшири таза

  • 5 213
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Мами с опит, кажете като ви се разшири таза при бременноста, после прибра ли се? Аз съм много слаба и нося дънки номер 25 и знам, че няма да се размина без това, ама дали някога пак ще влезна в старите си джинси? Много ще е грозно да кача номера и да се клечат някви тънки крака в тях с огромен ханш   Sad

# 1
  • Мнения: 115
По принцип казват, че до една година от раждането тазът си връща предишните размери. Макар че при мен аз не мога да намеря някаква съществена разлика от преди бременността и сега.

# 2
  • Мнения: 7 418
    Надявам се така да е!Родих съвсем скоро и чакам да се "прибера"  в старите си дрехи.
    Родилите ми приятелки твърдят,че са си възвърнали предишните форми,така че сигурно е възможно да си облечеш дънки номер 25 отново!
    Успех!

# 3
  • Мнения: 1 043
преди да родя бях като скакалец , носех даже не 25 а 24 номер , може да се посмеете но полички от детски магазин съм си купувала , след като родих носех 26 номер и бях на същите кила както преди да родя , сега се моля поне 27 да нося  Crazy ама качих някое друго килце и още не съм смъкнала нито едно  та ще видя кога ще се вмъкна в стари дънки  Sick

# 4
  • Мнения: 999
Моя не се прибра Sad

# 5
  • Мнения: 215
Аз в 6-тия месец реших да пробвам да си обуя едно дънки и успях да го надяна само до колената #Crazy. Не че бях толкова надебеляла колкото цялата структура ми се беше променила, все едно бях друг човек. Направо се изумих и бях убедена, че никога няма да си възвърна старите форми. Да ама не. 4 месеца след като родих си влязах и в най-тесните панталони!Явно всичко си идва по местата рано или по-късно! Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 3 406
Аз нося 27 номер и съм висока 172.
Родих нормално, бебето беше 3600 и около 3 месеца след раждането бях в старите си дънки.

# 7
  • Мнения: 1 216
Това с разширяванео на таза е относително, не се тревожи излишно.

# 8
  • Мнения: 6 461
От близо месец си влизам във всички дрехи от преди да забременея. Peace
Доста време мина докато си върна предишните форми. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 14
Аз бързо се побрах в старите си дрехи. Не виждам някаква съществена разлика. И аз знам че след около година уж се връщат размерите.

# 10
  • Мнения: 1 321
Вече почти 4-ти месец си смъкнах килцата но таза си ми е още широк.Не смея да се пробвам в старите си дънки. Mr. Green Sick

# 11
  • Мнения: 475
5 месеца след като родих се побрах в старите си дънки, а още на 3-я си  бях върнала килограмите.Така че-споко.Всичко си идва по местата Wink

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз така съм чувала, че около година след раждането тазът си възвръща предишните размери.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
Моя остана малко по широк, и аз нося 26 номер дънки сега се събирам само в такива с много ниска талия, а от другите ми трябва 27 ама в ханша са добре а надолу грозна гледка  Sad

# 14
  • Мнения: 639
НЕ се разширява таза, увеличава се обиколката на ханша но заради натрупаните мазнини!

# 15
  • Мнения: 6 164
Аз нямам грам натрупани мазнини и имам чувството, че съм по-широка, но може и да си внушавам.

# 16
  • Мнения: 4 392
Аз също имам чувството, че съм по- широка в таза. Tired

# 17
  • Мнения: 2 757
Душицо, ханша ти ще се разшири толкова минимално, че с просто око дори няма да се забелязва разлика. Така че не се бой за тънките крака с широк ханш.
За моя не знам дали се е разширявал и прибирал и колко и кога, защото не си влизам в дрехите заради повечето килца, които така и не успях да смъкна, а не заради по-широкия ханш. Майка ми каза, че ми се бил разширил, ама тя не ме беше виждала от години та според мен просто е пораснал с времето, а не от бременност и раждане. Лично аз мисля, че дори да се разширява таза, след няколко месеца си се прибира до предишния размер. Ама за да го докажа, трябва първо да си възвърна нормалните кила, което в интерес на истината ми се струва невъзможно.  Cry

# 18
  • Мнения: 11 004
Казвали са ми, че се разширява само с 1 см Simple Smile и най-късно след година се свива. Дано Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Спокойно, не си представяй такива потресаващи картинки... Naughty
При мен поне нямаше проблеми - няколко месеца след раждането си влязох в старите дънки. Не забелязвам да съм с по-широк ханш, напротив...

# 20
  • Мнения: 5 362
Все още имам 2 чифта дънки,които не ми стават точно,заради това.Но като цяло не съм чак толкова променена,нямам някаква фрапираща разлика, и се чувствам добре. Wink

# 21
  • Мнения: X
здравейте, аз излизайки от родилен дом веднага влязох в старите си дънки, дрехи.бях качила 9 кг., беба се роди 3.200.раждах секцио и на 37 години.няма страшно, всичко е до организъм и строго индивидуало.аз просто нямах какво да свалях,тежах колкото преди да забременея.

# 22
  • Мнения: 3 092
Таза се разширява , да но това не е така очевадно колкото другите тлъстинки около ханш , дупе и корем , който са истинските виновници да не си влезем в дрехите . може и да е гадно , но е така .
Вярвам че всяка от родилите мами рано или късно ще си върне старата форма , пък ако ли не ...здраве да е . Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 1 775
Както се разширява таза, така се и прибира. Все пак бебето трябва да излезе от някъде, не може да е както преди, но после се прибира. След първото раждане станах с по- малка обиколка от преди забременяването Peace. Сега съм в очакване Mr. Green.

# 24
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Това с разширяването на таза е относително, не се тревожи излишно.
  Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 389
Всичко си идва на място.Не се притеснявай.

# 26
  • Мнения: 27 524
По принцип казват, че до една година от раждането тазът си връща предишните размери. Макар че при мен аз не мога да намеря някаква съществена разлика от преди бременността и сега.

Това е и моето мнение  Peace

# 27
  • Мнения: 1 691
И на мен май не ми се е разширил особено тазът. Ако не е шкембето, което още не мога да прибера, щях отдавна да си влизам в старите дънки.

# 28
От 9месеца на сам си влизам в старите дънки с номер 24,   

# 29
  • Мнения: 391
Аз не вярвах ,че  таза ми  ще се прибере ,за това  подарих  два  чифта джинси  на сестра ми.След година и два месеца  вече влизах в старите си дънки и сега малко съжалявам за джинсите . Трябва да си търся други ,а нищо не си харесвам.

Ще си върнеш старата форма  Simple SmileЗа това не бързай да подаряваш  Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 44 105
прибила се. 2-3 месе;а след като родих си влазох в старите дънки.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 248
След първото си раждане се прибра таза,даже още отслабнах.Сега ще видим след второто.Имам да свалям 15кг. Peace

# 32
  • Мнения: 2 910
Няколко месеца след раждането вече влизах в дрехите си, от преди да забременя Hug
На теб пожелавам същото  bouquet

# 33
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Веднага след раждането влизах в старите си дънки. Нямах никакъв проблем с ханша, но тлъстинките около талията са...  грозна гледка Sick  Embarassed  Дано ги сваля някой ден!

# 34
  • Мнения: 104
Тазът не се променя ,просто се натрупват повечко мазнини там и затова се създава такава илюзия.Възвръщането на фигурата от преди бремеността е строго индивидуално.Аз вече нося старите си дънки.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 105
Тазът не се променя ,просто се натрупват повечко мазнини там и затова се създава такава илюзия.Възвръщането на фигурата от преди бремеността е строго индивидуално.Аз вече нося старите си дънки.

не е така наистина при самото раждане костите се "разтвариат", за ад излезе бебето. И после им тряябва време да се върнат в естественото си положение, от това идва разширяването на ханша. Аз след като родих останах с +2-3 кг, та надали те са ми пречели да си вляза в дънките.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
7 месеца след раждането вече си носех старите дънки.И понеже не се спираме,а все сме навън по разходки ми се наложи да си купувам и по-малък размер.

# 37
  • Мнения: 104
Единствения размер който се променя по време на раждане е от върха на опашната кост до симфизата.Опашната кост е единствената подвижна кост в таза .Хрущялните граници на костите на таза изчезват в пуберитета и се преврещат в костна тъкан.Не случайно таза е толкова здрав . . . познайте защо?

# 38
  • Мнения: 1 174
Тайничко се надявам и аз да влизам в старите си дънки, но ще видим. Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 1 775
За любопитките намерих ето това и го копвам  Hug
........ т.к. костите ми по време на раждането щели да се разтворят колкото е нужно....
Костния таз не се разширява нито по време на бременността, нито по време на раждането. Промяна в размерите при външно измерване в началото и в края на бременността има, но тя се дължи на увеличаването на тапицировката, а не на костите. При разрехавяването на съединителната тъкан в областта на симфизата ( срамната кост) е възможно разширяване но не по-голямо от 0,5 - 0,7 см., а това е крайно недостатъчно за раждане при наистина тесен таз.
Позицията на главата на бебето и способностите за конфигурация на костите са определящи за това дали ще е възможно нормално раждане при тесен таз. Истинско "разтваряне" на костите ( по-скоро разтягане на симфизата) е проблем, недобре преценено раждане и е съпроводено със сериозна болка в симфизата, дори до проблем с ходенето. Непосредствено след раждането бебетата на майки с тесен таз имат силно издължени главички (като Нефертити), два-три дни след раждането възстановяват формата на главичката си.
А  има и упражнения, които прибират т. нар. таз. Съответно има и за разширяване Mr. Green.

# 40
  • Мнения: 649
Моя таз се сви, както беше преди. Даже предишните дрехи вече са ми широки и ги смених.
Етърва ми е много слаба и при нея две седмици, след като роди, все едно не е била бременна.
Така, че - ти си слаба, ще се оправиш без проблем.

# 41
  • Мнения: 2 891
Влизах в старите си дрехи след 10 месеца.

# 42
  • Мнения: 4 621
Влизах в старите си дрехи 2 месеца след раждането. Сега нося по-малък размер от преди да забременея Hug

# 43
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Успокой се, прибира се. Индивидуална е само скоростта, с която тазовите кости се връщат на старото място. При някои става за месец-два-три, при други и година не стига. Но можеш да си помогнеш с малко упражнения. Не ги започвай само че преди да минат поне 2 месеца след раждането. А ако е секция май бяха три месеца.

# 44
  • Мнения: 3 456
прибила се. 2-3 месе;а след като родих си влазох в старите дънки.
Peace

# 45
  • Мнения: 639
Успокой се, прибира се. Индивидуална е само скоростта, с която тазовите кости се връщат на старото място. При някои става за месец-два-три, при други и година не стига. Но можеш да си помогнеш с малко упражнения. Не ги започвай само че преди да минат поне 2 месеца след раждането. А ако е секция май бяха три месеца.
Не мога да разбера защо смятате, че тазовите кости се местят, разширяват, прибират, свиват и прочие???? Голяма дивотия!!!

# 46
  • в Низината
  • Мнения: 705
И моят таз се прибра и след около4 месеца след раждането влязох във всичките си дрехи отпреди бременността.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 775
Нани, допреди да прочета какво си писала по темата и аз мислех , че таза се разширява. Благодаря, че ми отвори очите newsm51. Може ли един въпрос, понеже разбрах, че си акушерка? Кажи ми как може да не се види големината на плода ( 5300), при положение, че ме гледаха и на триизмерния ехограф? Кое може да ги обърка? Засега обвинявам гинеколога си, но ми се иска да не го правя. Не биваше да раждам нормално и заради дисковата херния, която е на две нива и имам доста проблеми с нея. Бях 6 месеца с пареза на краката и получавам рецидиви, които ме повалят от време на време. Нямам думи за случилото се. Радвам се че се размина и на мен и на бебо. И още нещо, как мога да проверя за имената на акушерките, които водеха процеса? Невероятна работа свършиха, а от болка и мъка не можах да потърся имената Embarassed? Бебо беше с пареза на ръката, която се оправи. После разбрах, че това е най малкото, което можеше да му се случи  ooooh!. Предварително благодаря Hug.

# 48
  • Мнения: 639
Кажи ми как може да не се види големината на плода ( 5300), при положение, че ме гледаха и на триизмерния ехограф? Кое може да ги обърка? Засега обвинявам гинеколога си, но ми се иска да не го правя. Не биваше да раждам нормално и заради дисковата херния, която е на две нива и имам доста проблеми с нея.
Радвам се, че поне една мама е вече по-наясно с това дали таза се разширява или се променя дебелината на обвиващите го тъкани!
Не ми се ще да оправдавам лекаря ти, трудно ми е да повярвам, че не е било възможно да диагностицира толкова голямо бебе и при това с такъв ехограф... На практика всеки един УЗ апарат работи с предварително зададена схема относно определянето на големината на бебето. Измерват различни диаметри и обиколки на бебето и спрямо получените резултати компютъра на ехографа дава очакваното тегло. Често грешката е голяма - плюс/минус 300 грама. Дори и да е грешка на компютъра и 5000 грама си е много голямо бебе за нормално раждане дори и при жена без твоите проблеми! Не е трябвало да раждаш нормално! Водила съм раждане на такова голямо бебе - 5300 и цяла седмица ми изтръпваше и трепереше дясната ръка, като се сетя за това раждане още ми държи влага и притрепервам...
 За имената на акушерките не е трудно - отиваш до болницата в която си раждала и звъниш или се качваш до залата. Там ще питаш - естествено като си кажеш имената, датата на раждане и тегло/пол на бебето. Стига да не са претрупани от работа ще проверят в актовата книга и ще ти кажат. Актовата книга стои в залата и в нея се описват всички раждания подробно, включително и екипа водил раждането. Когато тя свърши се заменя със нова и старата остава при старшата акушерка на родилна зала. Като премине годината актовата книга се съхранява 5 години в архива на залата и след това отива в архива на болницата. Не съм сигурна дали по телефона ще ти кажат... Ако си раждала в Майчин дом пиши ми на лични данните и ще проверя  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 364


Но при всеки е различно.

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
До година някъде ми се прибра на 100%, като преди това също си влизах в джинсите, но ми бяха по-опънати.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 775
Нани, много благодаря за информацията newsm51. И моите акушерки едвам се справиха. Целите трепереха накрая и... нямам думи. Измъчихме се всички. Много ги обичам и съм благодарна, че ми спасиха детето при тези условия. Раждах в "Св. София" или Т. Киркова. Там не ме пуснаха до родилна зала Sad. За доктора, пак не мога да го уневиня, за съжаление. 6 пъти го молех за обменната карта, 3 от които чрез мъжа ми от родилния дом вече раждаща. Не обичам да обвинявам, незнам.

# 52
  • Мнения: 28
Аз качих 14кг през бремеността си ,свалих 8кг след раждането ,но вече детето ми е на 8,5месеца и аз не съм мръднала в кг,много се надявам това да стане до лятото ,но ако не здраве да е

# 53
  • Мнения: 177
До година някъде ми се прибра на 100%, като преди това също си влизах в джинсите, но ми бяха по-опънати.
и при мен е така

# 54
  • Мнения: 4 546
на мен бикините ми стягат вече, а смея да твърдя, че не съм станала слон. до края сигурно ще заприличам на каца. ooooh! дано ефектът да е временен  Praynig

# 55
  • Мнения: 182
Мами с опит, кажете като ви се разшири таза при бременноста, после прибра ли се? Аз съм много слаба и нося дънки номер 25 и знам, че няма да се размина без това, ама дали някога пак ще влезна в старите си джинси? Много ще е грозно да кача номера и да се клечат някви тънки крака в тях с огромен ханш   Sad
Няма такъв филм да не ти се прибере таза  Laughing Всичко си идва на мястото най - много след година . Не се шашкай толкова , а се грижи за себе си и мисли за бебо сега ! Той/Тя имат огромна нужда от теб !!!!
Леко и спокойно бременеене   bouquet

# 56
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073

и моя за жалост ,не се прибра! Cry

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Няма такъв филм да не ти се прибере таза  Laughing Всичко си идва на мястото най - много след година . Не се шашкай толкова , а се грижи за себе си и мисли за бебо сега ! Той/Тя имат огромна нужда от теб !!!!
Леко и спокойно бременеене   bouquet
Не му мислете , покрай бебоците лесно се отслабва, аз бях с 2 кг. по-малко от преди да забременея. Проблема идва после, поне при мен стана така, когато се върнах на работа и живото стана по-монотонен. Сега съм с поне 5кг. повече Weary

# 58
  • Мнения: 8 917
Мами с опит, кажете като ви се разшири таза при бременноста, после прибра ли се? Аз съм много слаба и нося дънки номер 25 и знам, че няма да се размина без това, ама дали някога пак ще влезна в старите си джинси? Много ще е грозно да кача номера и да се клечат някви тънки крака в тях с огромен ханш   Sad
Няма промяна тазът ми.

# 59
  • Мнения: 574
Аз също носех 25 и от седица пак нося,но при всеки е индивидуално!

# 60
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Няма проблеми,започва да се събира след 6-ия месец.Ето ме след 3-то ражане:
Вече си влизам в панталоните отпреди да забременея Peace

# 61
  • Мнения: 2 271
Леле,не знам какво да ти кажа след поста на Pigi(а защо ли се е нарекла така ми е чудно)

# 62
  • Мнения: 173
на мен бикините ми стягат вече, а смея да твърдя, че не съм станала слон. до края сигурно ще заприличам на каца. ooooh! дано ефектът да е временен  Praynig
Вярвам, че като родя всичко ще си дойде на мястото, важното е бебо да е добре

Общи условия

Активация на акаунт