Дублаж или субтитри?

  • 3 454
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Субтитри предпочитам.

Освен повечето от гореизброените причини имам и други - обикновено се случва да гледам телевизия по нощИте, а както не чувам добре, това значи звук, усилен до дупка и целият блок да не спи Wink, съответно пропускам филма/ сериала или каквото е там.

# 16
  • Мнения: 3 423
Дублираните филми са ми по-лесно възприемчиви, но има такива, които дублажа ги скапва.

Ай, стига, бе, по-възприемчиви.
Поне да ангажираха повече народ
да дублира, пък то едни и същи мазни
гласове. Да, Торн, не, Стефани. Какво
каза, Рич, така си и знаех, Брук....

# 17
  • Мнения: 4 733
Няма приток на нови гласове, вярно е. Обаче Liso, цял ден се цъкля в един монитор и предпочитам някой вечер да им говори вместо да се напрягам да чета Wink

# 18
  • Мнения: 7 821
Определено субтитри. Снощи попадна по Канал 1 на One Tree Hil с дублаж, теглила съм го от нета и съм го гледала със субтитри, все едно са два различни филма. Ужас, а да не говорим за Лост  ooooh!.

# 19
# 20
  • Мнения: 4 068
Уф, ето че със Стоян пак сме на различни мнения. Wink
Ми `щот мЪ харесваш, за туй Simple Smile Противоположностите се привличат... Аз - негъЛ ут Африка, ти - русо моме от България... Ням-ням! Ела при батко, батко добъЛ, няма Иде теб...


Ха ха ха, кефиш ме верно. Ш'ти звънна.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз предпочитам субтитрите, но както отбеляза 100jan, напоследък срещам толкова неграмотно направени, не само в нета ами и по телевизиите, дори и на оригинални ДВД-та  ooooh!  че направо ми развалят целия кеф от гледането  Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 203
Субтитри

# 23
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...напоследък срещам толкова неграмотно направени, не само в нета ами и по телевизиите, дори и на оригинални ДВД-та  ooooh!  че направо ми развалят целия кеф от гледането  Confused
Аз в тоя случай и при наличие на повече свободно време се хващах да ги редактирам - кефът после е двоен Wink.
За съжаление е неприложимо в случая с телевизията Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 3 205
Субтитри. Предпочитам да слушам, отколкото да чета. 

# 25
  • Мнения: 250
Качествени дублажи.

# 26
  • Мнения: 2 563
Субтитри. В  България има около 50 000 души с увреден слух. Надявам се да доживея някой да се сети и за тях и да сложи субтитри на всичко, включая новините. Писнало ми е да слушам как за инвалидите нямало рампи, все едно тия с двигателни увреждания са единствените инвалиди у нас.

# 27
  • Мнения: 75
Субтитри. В  България има около 50 000 души с увреден слух. Надявам се да доживея някой да се сети и за тях и да сложи субтитри на всичко, включая новините. Писнало ми е да слушам как за инвалидите нямало рампи, все едно тия с двигателни увреждания са единствените инвалиди у нас.

По тази логика-дублаж.Незрящите,неграмотните,възрастните хора също са немалка част от обществото.
Иначе дублажа е идеален за сериалите,които една домакиня следи.Спокойно може да върши и нещо друго.

# 28
  • Мнения: 4 392
Определено субтитри, поради причините, изброени от Бу.

Лиска, гледала съм кабеларката в Угърчин, но нямам такива вЧепЕтления като твоите. Wink

# 29
  • Мнения: 2 563
Субтитри. В  България има около 50 000 души с увреден слух. Надявам се да доживея някой да се сети и за тях и да сложи субтитри на всичко, включая новините. Писнало ми е да слушам как за инвалидите нямало рампи, все едно тия с двигателни увреждания са единствените инвалиди у нас.

По тази логика-дублаж.Незрящите,неграмотните,възрастните хора също са немалка част от обществото.
Иначе дублажа е идеален за сериалите,които една домакиня следи.Спокойно може да върши и нещо друго.

Ти какво? Мислиш, че се правя на интересна ли?  Grinning

Да, за незрящите - дублаж. Но засега дублираните  филми са повече от субтитрираните, та точно с телевизията незрящите си нямат проблеми. За неграмотните - субтитри, от къде на къде пък ще мислим за достъпност за неграмотните? newsm78 Колкото повече четене, толкова по-добре за тях.  Възрастните - не знам кои са повече нечуващите или недовиждащите възрастни...


Един ден може би ще живеем в общество, удобно за всички...

Общи условия

Активация на акаунт