Страхувам се от възрастта си

  • 7 432
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 227
Здравейте момичета,
Няма да ви разказвам цялата си история, че е дълга и широка. Но с две думи: щастливо омъжена съм / до преди две години бях самотен родител/ и много искам още едно дете. Опитваме съвсем от скоро и още няма резултат, но моите си притеснения са моята възраст. Не се намирам за стара, но съм чувала какви ли не ужасии за раждане след 35. Извинявайте, че ви занимавам с тези неща, но просто няма с кой да споделя страховете си. Надявам се да ми вдъхнете кураж и спокойствие.

# 1
  • Мнения: 2 309
Ако нямаш доказани проблеми,за забременяване и риск по износването,не виждам причина да се страхуваш newsm78
Годините ти никак не са много Peace - 35...
Леля ми роди на 35 първо дете,преди 2г...
Пътувам често до Италия...за твое успокоение - там под 35 годишни не съм виждала,да не казвам масово над 40 раждат ooooh!
Успех!!! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 291
Ако това ще ти помогне и окуражи, ние сме три деца и брат ми е късно бебе - майка го роди около твоята възраст. Жив и здрав е и до днес (само леко глезен  Embarassed), просто предварително се консултираха с доктор.

# 3
  • Мнения: 547
Възрастта би могла да фактор,който да забави забременяването, възможно е тази бременност да ти се стори по-тежка,а може и да нямаш никакви проблеми-да забременееш бързо,да изкараш леко и бебчето да си е здраво.Има много жени,които след борба с безплодието успяват да забременеят около или след 35г.,дори и след 40г. и раждат здрави деца.А от друга страна и 20г. жена може да има проблеми със забременяването,тежка бременност,трудно раждане или детето да има някакво заболяване.Обикновено възрастта плаши жените от гледна точка на това дали ще успеят да забременеят, като се има впредвид това че организма се променя и яйцеклетките намаляват и намалява и тяхното качество.Ако това те притеснява щом имате няколко месеца неуспешни опити можете да се консултирате със специалисти в клиника по стерилитет,за да се види дали всичко и при двамата е наред и ако се открият проблеми да се премине към отстраняването им.Успех!

П.П.Какви точно ужасии си чувала и какво всъщност те притеснява?

# 4
  • Мнения: 1 369
По Европата жените масово се сещат за възпроизводство след 35 години. Пък като ги гледам,масово бутат колички:) Не мисля,че възрастта ти е проблем. Не го мисли много и ще стане. Важното е после да направиш необходимите изследвания ,за да си спокойна.
Желая ти успех!!!

# 5
  • Мнения: 1 227
Благодаря ви за бързите отговори.
За тези, които не са погледнали профила ми , аз съм на 37.

Не се притеснявам за забременяването, защото още е много рано за притеснения. Не се притеснявам и от бременността, макар че дъщеря ми беше 4та поред и 1ва успешна бременност...

....П.П.Какви точно ужасии си чувала и какво всъщност те притеснява?
Тривиалните: увреждания на плода. Може би съм малко глупава в момента. Винаги съм била много силна, но сега незнам какво ми става и затова се обърнах към вас. Четейки този форум, реших, че няма начина да не ми помогнете да се стегна. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 789
Мади,
наша позната, която живее в Италия роди миналата зима 2-ро, а тя е колкото моите родители - около 50...... Дъщеря й е на 23, а вече си има малко сестриче......
Така, че ....никога не е късно! Praynig
Стискам палци скоро да се похвалиш с добрата вест! Praynig Peace

# 7
  • Мнения: 1 765
Мади,

Медицината ни все пак е доста по-развита и се правят толкова изследвания, които да предотвратят раждането на силно увредени деца, така че не се притеснявай предварително, а и предполагам имаш добър лекар, който да не допусне лош край на дай боже скорошната  ти бременност. А що се отнася до евентуални скрупули, просто ги забрави и се радвай на щастието си.

Аз самата имам сестра, която е 16 години по-малка от мен, майка и я роди на 37-38 години, а сега да е жива и здрава, всички ни вътре на малкото си пръстенце.

Кураж и успех ти пожелавам  Hug  bouquet

# 8
  • Мнения: 707
На бременни над 35 год. zадължително се правят иzследвания, които покаzват дали плода е увреден или не. Така че не се притеснявай. И не си чак толкова "стара".

# 9
# 10
  • Мнения: 2 270
Ако си здрава - няма проблем!!!
Познавам няколко жени над 35, които забременяха и родиха без проблем, под по-голям лекарски контрол!
Успех,мила! Hug

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
О,Мади,добре дошла в отбора Hug.Ти сякаш си писала вместо мен,сякаш си ми прочела мислите.По този повод аз отидох при гинеколога си и му споделих терзанията си.Отговора му беше ,че когато се наблюдава бременноста не трябва да се тревожа за нищо и че има много случаи на жени около нашата възраст,които си износват и раждат напълно нормални деца.Така че не си сама,ще се подкрепяме когато имаме нужда Hug  bouquet

# 12
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Мади,danibaby, ставаме три.Аз съм на 36. Преди 3 дни ги навърших и много искам второ детенце.Много мои близки казват не е ли късничко ,а и баткото е на 15 г.,но нищо няма толкова значение, важното е че ние всичките го искаме.Стискам палци за всички нас.Притеснявам се и от факта,че съпругът ми е на 42, но мисля че при мъжете не е толкова важна възрастта ,какво ще кажете?

# 13
  • Мнения: 957
Много мои близки казват не е ли късничко ,а и баткото е на 15 г.,но нищо няма толкова значение, важното е че ние всичките го искаме.Стискам палци за всички нас.Притеснявам се и от факта,че съпругът ми е на 42, но мисля че при мъжете не е толкова важна възрастта ,какво ще кажете?

Ще кажа близките да си гледат работата и да не се бъркат, където не трябва!Аз съм на 33 и в момента съм бременна с първото си дете. Моята най-добра приятелка от гимназията е на 34 и също чака първо дете. Аз бях леко комплексирана, че чак на 33 ще ставам майка и дори леко виновно смотолевях пред докторите *малко късно, на 33 години съм*, при което всички ме гледаха изумени като, че ли съм им казала най-абсурдното нещо. Вярно е, че в Европа-та никой не се е засилил да ражда на 20. Като гледам бременните пред женската консултация, отдавна са преминали 20те. В България робуват на стереотипа, който съществуваше преди години, че като завършат гимназия, ако не ходят в университет младежите и девойките се женят. Мъжът отива в казарма и оставя вече забременената булка да го чака и да плаче. Неее това не е за мен. Нито възрастта ми преди повече от 10 години беше подходяща за деца, нито нагласата ми нито зрелостта ми. Може би има известни рискове да станеш майка по-късно, но за малко ли рискови бременности на 20тина годишни може да се прочете ежедневно в този форум. Подкрепям *закъснелите* майки и мисля, че няма нищо по-хубаво от това в един по-зрял период от живота си да се изпита за първи път или още веднъж удоволствието да носиш живот в себе си.  Не си мислете за рискове! В края на краищата 35 години са ужасно малко !!! А като стана въпрос за баткото, който бил вече на 15, мисля, че е в идеална възраст да се сблъска по-от близо със темата за отговорността и грижите, свързани с отглеждането на един човек. Мисля, че би му се отразило благоприятно Sunglasses

# 14
  • Мнения: 1 227
...По този повод аз отидох при гинеколога си и му споделих терзанията си....

А аз ги споделих само в този форум и не сбърках. След всичките прекрасни отговори, мога да кажа, че съм доста по-спокойна.

...Така че не си сама,ще се подкрепяме когато имаме нужда Hug  bouquet
Ето точно от това имах нужда, danibaby, благодаря ти  love001

...Притеснявам се и от факта,че съпругът ми е на 42, но мисля че при мъжете не е толкова важна възрастта ,какво ще кажете?
Че не трябва да се притесняваш за това, Силви Hug

elfljo,     202uu   bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
Успех  и зарежи тез притеснения, аз съм на 32 - първа бременност ми е и съм си забранила да мисля за лоши неща.  Peace

# 16
  • Мнения: 4 451
Няма за какво да се притесняваш. В нашата компания от майчета си имаме една мама на 40г. с бебче на 5м. Имам и позната, която роди на 38г. Какъв е проблема? Гинеколозите си правят задължителните за тази възраст изследвания, така че давай смело! Hug
Аз, например, съм мераклийка за трето детенце, но смятам да е след около 4г, когато ще съм на 35-36г. Simple Smile

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Цитат
На бременни над 35 год. zадължително се правят иzследвания, .....
Желателно/ препоръчително, не задължително.

Да не повтарям другите ама и аз да се включа, да не ги мислиш така нещата.
Аз чакам трето, като разликата с баткото и каката ще са 12 и 14 г. ... както някой вече писа, смятам добре ще им се отрази... януари направих 35г.

Само с оглед на това  -
..... дъщеря ми беше 4та поред и 1ва успешна бременност......
ти предлагам ако навъртите около 6 месеца неуспешни( дано не !) опити да се обърнеш гъм специалист.

Успех ти желая! Hug

# 18
  • Мнения: 1 081
Мади, виждам че и дъщеря ти не е родена на 20, така че какви са тези притеснения. Naughty  Аз родих на 29, смятам второто да е след 4-5 години. За собствено успокоение, обаче отиди на лекар и после дерзай смело и скоро към Отчетни!  Peace

# 19
  • Мнения: 676
Нямаш никакво място за притеснения-аз съм на 33г. и преди 6м.родих първото си дете-както казват лекарите възрастна първескиня.Родих нормално и горе-долу бързо за 3ч.,а на теб даже няма да ти е първо раждане.Спокойно това са отживелици.

# 20
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Поуспокоихте ме, сега продължавам смело напред.Дано не се бави много бебчо.На всички други кандидат-мами около и над 35 г.желая късмет и по-скоро здраво и хубаво  ylinfant

# 21
  • Мнения: 1 227
Мади, виждам че и дъщеря ти не е родена на 20, така че какви са тези притеснения. Naughty  ...
Айде де, и аз това се чудя. Ни в клин, ни в ръкав, взех, че се стегнах Simple Smile Но, нали знаеш - чувствително женско създание - понякога си откачам. Joy А и да ти кажа честно, ми беше неудобно да си споделя притесненията с близките си, да не ме помислят за crazy...

Благодаря на всички Вас    bouquet

# 22
  • Мнения: 1 081
То притесненията пред близките при всички ги има, затова е и форума, де. Тук поне инкогнито можеш да получиш съвет, а и много по-спокойно се говори с препатили и заинтересовани хора, отколкото с роднини и приятели. Така че споко и скоро  baby_neutral

# 23
  • Мнения: 2 825
Никакъв проблем не е възрастта ти. Мойта стринка роди първо дете на 42, а второто на 44. И двете бременности минаха безпроблемно, просто малко повечзе я наблюдаваха и ражданията бяха секцио.
Много успех и скоро да се похвалиш   bouquet

# 24
  • Мнения: 6 390
На бременни над 35 год. zадължително се правят иzследвания, които покаzват дали плода е увреден или не. Така че не се притеснявай. И не си чак толкова "стара".
Peace да, не се притеснявай излишно, а за възраста / точно на време си е  Wink Grinning

# 25
  • Мнения: 5 317
И мен ме гонят притеснения.На 30 и още не съм забременяла. Thinking

# 26
  • Мнения: 2 120
И аз съм на 37, а мъжът ми е на 53. Нито за миг не допускам мисълта, че няма да стане. Просто на тези години ако нямате проблеми процесът на забременяване е по-бавен и трябва волско търпение. Успех.

# 27
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Аз съм на 38 и в момента работим за второ, смятам че е съвсем навреме.

# 28
  • София
  • Мнения: 128
И аз да се включа  отговор,
майката на приятеля ми роди 2-рото на 36 и разликата между двете деца е 18 год, а сестра й направи същото
сега роди на 36 год. 2-рото и разликата им е пак 18 год. и двете имаха леки бременности като на леля му направиха амниоцинтеза за да са спокойни !   Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че всичко е много индивидуално и не трябва да се притесняваш предварително. Братовчедка ми роди първото си дете на 19 - тежка бременност, тежко раждане, 13 часа, форцепс, шевове до дупето, направо ужас ooooh! Второто - на 35. Забременя след 2-3 месеца опити, изкара супер бременност, направо цъфтеше и накрая за всеобщо учудване роди за 3 часа без всякакви усложнения Simple Smile

# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Майка ми роди на 42г. Мисля че се правят специални изследвания за плода - консултирай се но със сигурност възрастта ти не би била никакъв проблем   bouquet

# 31
  • Мнения: 205
Здравеи, аз се омъжих на 34 и 4ак на 36 направих опит за бебе и сега съм бременна. Не мисля 4е е късно. Ще родя края на 06, на4алото на 07 месец 2007 на 37 г. Имах до сега много лека бременост. Желая и на теб скоро да се похвалищ 4е си бременна.  Grinning

# 32
  • Мнения: 561
Мади,danibaby, ставаме три.Аз съм на 36. Преди 3 дни ги навърших и много искам второ детенце.Много мои близки казват не е ли късничко ,а и баткото е на 15 г.,но нищо няма толкова значение, важното е че ние всичките го искаме.Стискам палци за всички нас.Притеснявам се и от факта,че съпругът ми е на 42, но мисля че при мъжете не е толкова важна възрастта ,какво ще кажете?
Ставаме 5 с Миао69  Simple Smile, аз съм на 35 Wink, ще родя живот и здраве на почти 36.

# 33
  • Мнения: 157
Наскоро четох, че Сандра Бълок е бременна, а е на 42!!! smile3521
Аз съм на 29. В четвъртия месец съм

# 34
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Вие познавате, най - добре здравословното си състояние.Ако то позволява, защо не?
Моя позната роди първото си дете на 36, а второто на 40...

# 35
  • Мнения: 255
Мади, аз съм на 38, нямам други деца и съм в подготовка за ин витро. Чувствам се млада и жизнена, нали трябва да се грижа за детето си - живот и здраве, може и да са две  newsm30 newsm30

# 36
  • Мнения: 957
Аз съм на 33 и ще раждам през Август първото си дете. Карам супер лека и приятна бременност. Живот и здраве за второто ще мислим чак след няколко години  Grinning

# 37
  • Мнения: 3 010
Това да ти е най-малката грижа, моя колежка е на 42 има сигурно 6-7 опита ин витро и едва миналата година се отказа. Важното е как изглеждаш и как се 4устваш! Сега има толкова методи за подмладяване, които дават самочуствие на жената.

# 38
  • Мнения: 28
Ставаме 5 с Миао69  Simple Smile, аз съм на 35 Wink, ще родя живот и здраве на почти 36.

Аз не пиша често тук, но се присъединявам към групата. Скоро ставам на 37 и в края на тази година, когато с мъжа ми се съберем отново в една държава, ще почнем да опитваме за бебе.
Впрочем, майка му го е родила на 42 г. без никакъв проблем.
Успех на всички!!!   bouquet

# 39
  • Мнения: 393
Не се безпокойте. Сина ми го родих на близо ... 43 години. Естествено минах през всички тестове и изледвания. Разликата между бебока и голямата кака е 17 г. и 1 ден. УСПЕХ

# 40
  • Мнения: 161
Казваш че се страхуваш от възраста си.
Че какво й е на възрастта ти.
Чудесна възраст за раждане на бебе. Simple Smile
Изобщо не се притеснявай за това. Надявам се, че вече всички съвети на момичетата са успели да разсеят съмненията ти. Може малко по-често да ти се наложи да ходиш на прегледи, но това ще е за твое собствено спокойствие. Възможно е да се прави и амниоцентеза, ако държиш на това изследване, защото тя не е задължителна, а е пожелателна.

Аз съм на 35, мъжа ми на 40  и въпреки че правим опити вече 7 г. даже за момент не се приснявам за възраста си. Е, искаше ми се вече да е станало бебето, но надявам се да е скоро.

Хубаво е да започнеш да пиеш фолиева киселна. Това е вит.В9 -намалява риска от увреждане на невралната тръба. Дори е добре да се започне  да се пие  3мес преди планирана бременност, (за да се натрупа в организма) както и в първите 3 мес. от бременноста.
Ако бебето се забави повече от 6 месеца, бих те посъветвала да се обърнеш за консултация към специализирана клиника по стерлитет, за да може да се "забързат" нещата.

Желая скоро да се похвалиш с 2 чертички.

# 41
  • Мнения: 73
На 36г забременях от раз.Синът ми е на 14.Ходих в 16 г.с на фетална морфология при Мазнейкова.Карам една прекрасна бременност и се надявам да мине всичко добре.Държа да отбележа,че съм дългогодишен фитнес инструктор,и водих часове по Тае-бо до четвъртият месец.Нито ми е било дискомфортно,нито нищо.
Желая успех на всички жени които са решили да имат бебета,независимо от българските скрупули за "късна  бременност"  bouquet

# 42
  • Мнения: 38
Аз съм на 38 год. Когато неочаквано забременях много мислихме със съпруга ми дали да оставим бебето и основната причина беше възрастта. Решихме да си го имаме след като дойде така изненадващо и сега не съжаляваме. Това ми е 3-та бременност, имаме синове на 18 и 12 год. В 15 г.с. съм и се чувствам много добре засега и всичко е нормално. На 19 год. родих големия ми син и се чувствах по същия начин през бременността, а раждането беше кошмарно.
Така, че възрастта не оказва никакво влияние ако здравословно нещата са в ред.

# 43
  • Видин
  • Мнения: 168
Успокоих да ви кажа честно.Аз съм почти на 34 и започнах да си мисля не е ли късно вече? Как ще се справя ,ще имам ли сили ? Но вече се реших ,така че пожелайте ми късмет .

# 44
  • Мнения: 2 422
34г. в разцвета на силите си
късмет
newsm10 smile3525

# 45
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Успокоих да ви кажа честно.Аз съм почти на 34 и започнах да си мисля не е ли късно вече? Как ще се справя ,ще имам ли сили ? Но вече се реших ,така че пожелайте ми късмет .


Успех скъпа

# 46
  • Мнения: 1 227
..Аз съм почти на 34 и започнах да си мисля не е ли късно вече? Как ще се справя ,ще имам ли сили ? Но вече се реших ,така че пожелайте ми късмет .

Разбира се, че ти пожелаваме късмет, а и на всички нас   bouquet

# 47
  • Мнения: 1 817
Не знам на колко години си, но не мисля, че възрастта е проблем за това да имаш дете!  Peace
Аз живея в Германия и тук е съвсем нормално да раждаш след 35. Освен това майка ми и леля ми родиха вторите си деца на по 40 години. Втората жена на баща ми също роди на 40. Давай смело напред, щом искаш детенце! Успех!   bouquet

# 48
  • Мнения: 3 500
Кумата ми роди на 37 г. Има прекрасно момиченце.

# 49
никой не трябва да се страхува от възрастта си. на който когато му е писано. стига да го искаш от сърце - няма значение на колко си. дерзайте и успех   bouquet

# 50
  • Мнения: 157
Ако го искаш, изобщо не се колебай!!!

# 51
  • Мнения: 474
Родих на 34 г. Наложи се спешно секцио, но не поради възрастта, а защото бебето беше 4100 гр.
По случайност се сприятелих с майка, която е родила 2-то си бебе на 37 год. Сега си правим компания по парковете и си гледаме бебетата.
Успех и дано всичко стане както го искате!

# 52
  • Мнения: 1 467
Здравейте момичета,
Няма да ви разказвам цялата си история, че е дълга и широка. Но с две думи: щастливо омъжена съм / до преди две години бях самотен родител/ и много искам още едно дете. Опитваме съвсем от скоро и още няма резултат, но моите си притеснения са моята възраст. Не се намирам за стара, но съм чувала какви ли не ужасии за раждане след 35. Извинявайте, че ви занимавам с тези неща, но просто няма с кой да споделя страховете си. Надявам се да ми вдъхнете кураж и спокойствие.


Здравей! Средната възраст в Италия за първо дете е 35 години:) Свекърва ми е станала майка на 38 с трето дете! В България са й казвали: бабата ще става майка, но на нея не й е пукало особено. Успех и давай напред!

# 53
  • Мнения: 2 270
..Аз съм почти на 34 и започнах да си мисля не е ли късно вече? Как ще се справя ,ще имам ли сили ? Но вече се реших ,така че пожелайте ми късмет .

Разбира се, че ти пожелаваме късмет, а и на всички нас   bouquet
Аз съм на 38-най малкото ми дете е на 1.8.Смело мога да заявя,че с него съм най спокойна,че изобщо не страдам от липса на сили-даже напротив.

# 54
  • Мнения: 1 446
Пожелавам ти късмет. Мисля, че нямаш повод за притеснения, но ако след 6 месеца, не стане, не отлагайте консултацията с лекар!

# 55
  • Мнения: 340
Здравейте момичета,
Няма да ви разказвам цялата си история, че е дълга и широка. Но с две думи: щастливо омъжена съм / до преди две години бях самотен родител/ и много искам още едно дете. Опитваме съвсем от скоро и още няма резултат, но моите си притеснения са моята възраст. Не се намирам за стара, но съм чувала какви ли не ужасии за раждане след 35. Извинявайте, че ви занимавам с тези неща, но просто няма с кой да споделя страховете си. Надявам се да ми вдъхнете кураж и спокойствие.


Здравей! Средната възраст в Италия за първо дете е 35 години:) Свекърва ми е станала майка на 38 с трето дете! В България са й казвали: бабата ще става майка, но на нея не й е пукало особено. Успех и давай напред!

А баба ми, която е родена 1911, е родила за първи път на 37, и то след спонтанен аборт малко преди това поради мъкнене на шкаф. Второто го е родила на 42 - майка ми. И не си спомням да ми е казвала, че се е притеснявала от възрастта. Омъжила се е по любов на 36 след 2 седмици познанство с дядо ми, виден ерген хихихих  Laughing Peace Психиката е много важно нещо. Като сметнете, че след като пометнала баба ми, се опитвали от общината да я глобят, защото по онова време абортите били забранени. А второто дете го отложили поради странните разбирания на бабето ми да не правели цигански работи едно след друго...

# 56
Според мен възрастта няма значение, стига да го искаш от сърце и да си готов за последствията след това, радостите и преживяванията. Hug

# 57
  • Мнения: 343
аз сега съм на 38 ,но ще родя през октомври тогава ще съм на 39
Първа бременност ми е , за сега всичко върви просто чудесно
нямам никакви оплаквания Това са най хубавите месеци в живота ми
а само като си помисля ,че и аз се страхувах от годините си
виждам , че е било напразно 

# 58
  • Мнения: 140
Здравейте момичета! Звучите доста успокоително. Вече съм на 33г., а още не сме постигнали съгласие с половинката за бебе. Виждам обаче, че не трябва да се притеснявам прекалено.
Успех на всички!  thumbsup

# 59
  • Мнения: 534
за успокоение на всички - през август ще правя 41, а през декември, живат и здраве, чакам първо бебе...за сега всичко върви повече от прекрасно, без каквито й да е смущения и неразположения...фолиева започнах да взимам от есента, а бебето стана през март... Simple Smile, и съм невероятно спокойна Peace

# 60
  • Мнения: 639
Преди няколко часа пуснах подобна тема в проблемна и рискова бременност.Сега прочетох всичко тук и се успокоих.Аз ще навърша 37г. през август и искаме 4-то дете с мъжа ми който е на 41г.Децата ми са на 19г.,16г. и 5г.Много искам още веднъж да преживея това щастие и да гушкам пак бебче.Пожелавам на всички това!

# 61
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Неви и аз ще навърша 37 г август месец. Дъщеря ми е на 12 и половина. Тя винаги е искала братче или сестриче. Но понеже финансите ни все не стигат не сме се решавали за второ. Сега много искам , но не зная как да убедя съпруга си че не сме стари за дете. Ако някой има идея как да го накарам моля да помогне

# 62
  • Мнения: 126
Никога не е късно да си имаш детенце!!!!Това ,че просто на някой им се дава възможност много по-късно ...това не значи дай са да не правим деца ..стари сме !!!!
ГЛУПОСТИ!!!! ooooh!Има хора на по 50-60 години искат  и даже някой постигат желанието си вий се притеснявате като сте още в разцвета на младоста си!!!Действайте по въпртоса и УСПЕХ!!!  bouquet

# 63
Алоуууу Hug я слезте на земята LaughingСнощи гледахте ли новините?52г жена с 1 дете роди близначета -ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ!Цитирам я:"В нас има потенциал."Няма да увесвате нослета,а ги вирнете!Оня горе си знае работата,ама от жегите може да е задрямал и да си е забравил задълженията към някои от нас  #2gunfireНе е важно на колко години сме!Важното е във всеки момент ,когато можем да създадем живот да го правим,защото такава е нашата мисия на тази земя! Peace

# 64
  • Мнения: 62
Аааааа, я горе главата  Hug
Аз съм на 35 и въобще и през ум не ми минава да си помисля, че съм стара за бебун  Grinning
Напротив! Правим го със всичка сила останала, в "старите "  ни тела!След два неуспеха пак не се давам Grinning
Просто ако си здрава няма проблем, пък и по-зрелите мами са по-готини и осъзнати според мен.
Стискам палци Peace

# 65
  • Мнения: 2 591
това според мен е някакво насадено чувство в Бг. аз съм живяла в Германия, а там е съвсем нормално да почнеш да мислиш за дете след 35-годишната си възраст!

и не мога да не споделя за един профилактичен преглед при гинеколог, който като разбра, че съм на 28 и направо ми се развика какво съм чакала до сега и защо нямам още дете  hahaha

# 66
  • Мнения: 2 336
Аз пък онзи ден се спаружих, че станах на 25.
Всички ми се смеят, ама на мен ми е гадно... Sad

# 67
  • Мнения: 189
Не знам дали авторката на темата се е успокоила, но аз определено се почувствах по-добре. На 29 съм, а не ми се очертават деца поне още 2 години и се бях притеснила, че вече съм стара Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 255
Боже, 29 - каква хубава възраст. Аз се моля само за 3 години назад - да се върна на 35 и да имам достатъчно време и спокойствие за всякакви процедури и опити.  Късмет и се радвай на годините си !

# 69
Боже, 29 - каква хубава възраст. Аз се моля само за 3 години назад - да се върна на 35 и да имам достатъчно време и спокойствие за всякакви процедури и опити.  Късмет и се радвай на годините си !
и на тези години ще успееш, само вярвай и щастието ще те споходи. кураж. Praynig  bouquet

# 70
  • Мнения: 3 069
В никакъв случай не се притеснявай от възраста си.
Родих Виктор на 40 години без 2 месеца.Прекрасно дете е и не съжалявам дори за миг.
Време е в БГ да се гледа вече малко по Европейски на тези неща.
Не би трябвало да се интересуваш от хорското мнение.Родих го секцио и се възстанових много бързо!
Успех  bouquet

# 71
  • Мнения: 1 483
В днешно време вече жените раждат по-късничко.Аз в момента съм на 30г и имам бебе на 7мес.А следващото мисля да е след 2 години някъде.

# 72
  • Мнения: 165
И аз реших да се включа в темата. Освен, че ходих на амниоцентеза, за да се успокоя и в предродилна зала ми казаха, че съм "дърта първескиня", нямах други проблеми - нито със забременяване, нито с износването (на 36 години съм). Вярвам, че тичането като проходи детенце, ще ми е по-зор, отколкото ако бях на 18, но мисля да се справя. Не мисля, че чак толкова съм закъсняла. Така че, смело щом искате дете - правете го. Стискам палци на всички.

# 73
  • Мнения: 1 209
Мади, успех! Дано решението ти да бъде правилно... Не оставяй с едно дете , ако имаш възможност поне за още едно  Praynig

# 74
  • Мнения: 1 227
Не знам дали авторката на темата се е успокоила, но аз определено се почувствах по-добре. На 29 съм, а не ми се очертават деца поне още 2 години и се бях притеснила, че вече съм стара Rolling Eyes
Разбира се, че съм се успокоила,виждаш каква прекрасна силна група сме. А относно твоята "старост": дъщерята я родих на 32 и тя е толкова невероятна, че искам още едничко...а вече съм на 37и....

... Аз се моля само за 3 години назад - да се върна на 35 и да имам достатъчно време и спокойствие...
Калианна, и твоята възраст си е много хубава. Времето не зависи от нас, а спокойствието трябва сами да си го намираме. Успех  bouquet

Емоли,    bouquet

# 75
  • Мнения: 1 227
Мади, успех! Дано решението ти да бъде правилно... Не оставяй с едно дете , ако имаш възможност поне за още едно  Praynig
Верич, благодаря ти Hug

# 76
Здравейте, и аз се страхувам от възрастта си. Сега съм на 29, а имам проблем със забременяването. Това може да се окаже много дълъг процес. Имам поликистозни яйчници. Съветвам всички млади момичета да не чакат като мен, кариера, собствено жилище и куп битови проблеми, защото когато се окаже, че си готов и го искаш повече от всичко то не се получава. С поздрав: Дани

# 77
  • Мнения: 2 422
Стига с тия страхове когато искаш нещо и е реално възможно защо не Hug

# 78
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Здравейте, и аз се страхувам от възрастта си. Сега съм на 29, а имам проблем със забременяването. Това може да се окаже много дълъг процес. Имам поликистозни яйчници. Съветвам всички млади момичета да не чакат като мен, кариера, собствено жилище и куп битови проблеми, защото когато се окаже, че си готов и го искаш повече от всичко то не се получава. С поздрав: Дани


Успех Дани  Peace

# 79
  • Мнения: 1 868
Няма страшно нали затова се следи бременноста.А и 35 не са много.

# 80
  • Мнения: 65
Ето ме и мен в отбора...През юни станах на 36. Имам дъщеря на 5 и половина и това, което всички ние си желаем е още едно сладурче в семейството. Но за сега е само едно желание от наша страна- нещо не се получава от почти година, но ще cтане- знам!
Може би ще ние е по-трудно от "другите": още вероятно зачеването,после самата бременност (предлагат се много специфични изследвания на плода, но до колкото се информирах някои от тях да сравнително опасни, затова лично аз като му дойде времето много ще се замисля на кои да се подложа- така че внимавайте с това!); не са изключени подмятания от недоброжелатели и Бог знае още какво...Но си заслужава- убедена съм!Бъдътe силни и ще бъдете възнаградени!
На всички "колежки" тук искам да пожелая от сърце късмет!   Praynig

# 81
  • Мнения: 140
Хей, какво значи "стара"? Аз след месец правя 33 и не се чувствам стара, напротив. Имам приятелки, които родиха децата си на 30-35 години и всички бебета са толкова спокойни. Казват, че на зрелите родители децата са по-красиви и по-умни. Така че не виждам смисъл в раждане на деца на крехката възраст 18-20, та дори и 25.

# 82
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не мисля,че майките на 18-20 години са по-лоши от тези на 30 Crossing Arms
Важното е кога узряваш за това и колко си отговорен и колко го искаш...
Ти може да не виждаш смисъл, но има

# 83
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Хей, какво значи "стара"? Аз след месец правя 33 и не се чувствам стара, напротив. Имам приятелки, които родиха децата си на 30-35 години и всички бебета са толкова спокойни. Казват, че на зрелите родители децата са по-красиви и по-умни. Така че не виждам смисъл в раждане на деца на крехката възраст 18-20, та дори и 25.
Какво трябва да означава това TiredЧе Вашето дете ще е по - красиво и по - умно от моето дете, защото Вие сте била по зряла от мен, когато сте го родила ShockedОсобено пък за красотата и възрастта на майката връзка не виждам newsm78
Вие може и да не виждате смисъл от раждането на деца преди 30 - 35 години(май това се подразбира от поста Ви), но смисъл да се роди дете между 18 и 25 има и то много голям!Една от много сериозните причини е, че точно по - малката разлика в годините прави общуването дете/родител по - лесно!За останалите причини можете да попитате лекар, както и за рисковете на късната бременност, които са доста повече от рисковете на една по ранна такава!
Не мисля,че майките на 18-20 години са по-лоши от тези на 30 Crossing Arms
Важното е кога узряваш за това и колко си отговорен и колко го искаш...
Ти може да не виждаш смисъл, но има
Много е права тази съфорумка Peace

# 84
  • Smallville
  • Мнения: 994
Тук вече можем да поспорим.Да има риск в по късна възраст да има дефекти в плода,но нали има изследвания за това,при съвременната медицина би било неразумно да не се възползваш.Аз не виждам смисъл да се ражда 18-25,заради идеята на всяка цена да станеш майка,щото времето ти изтичало,а пък партньорът ти е неподходящ или от натиск на роднини.Аз лично родих точно на 25 и след това по лошо стечение на живота се разведох,стана така че срещнах подходящия бъдещ татко едва преди 3 години.Така,следва ли да се откажа от желанието си да стана майка за втори път,само защото съм изпуснала "влака".Между другото гинекологът ми ми се изсмя,на тези мои притеснения,за възраста..Да,аз не виждам смисъл да се ражда 18-25,ако не си готова за това и няма подходящи условия,имам предвид подходящия баща.Близостта  между родители и деца зависят само и единствено от възпитанието и характерите.А за красотата и интелигентноста няма да го коментирам,това е неразумно твърдение,изникнало от незнам къде

# 85
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Тук вече можем да поспорим.Да има риск в по късна възраст да има дефекти в плода,но нали има изследвания за това,при съвременната медицина би било неразумно да не се възползваш.Аз не виждам смисъл да се ражда 18-25,заради идеята на всяка цена да станеш майка,щото времето ти изтичало,а пък партньорът ти е неподходящ или от натиск на роднини.Аз лично родих точно на 25 и след това по лошо стечение на живота се разведох,стана така че срещнах подходящия бъдещ татко едва преди 3 години.Така,следва ли да се откажа от желанието си да стана майка за втори път,само защото съм изпуснала "влака".Между другото гинекологът ми ми се изсмя,на тези мои притеснения,за възраста..Да,аз не виждам смисъл да се ражда 18-25,ако не си готова за това и няма подходящи условия,имам предвид подходящия баща.Близостта  между родители и деца зависят само и единствено от възпитанието и характерите.А за красотата и интелигентноста няма да го коментирам,това е неразумно твърдение,изникнало от незнам къде
Съгласна съм с поста Ви - смисъл от раждане на дете, просто защото "времето изтича" за мен лично също е неразумно.Аз лично смятам, че детето е много специална личност и не трябва да се появява по гореспоменатата причиниа.
Не ставаше въпрос, че преди или след определена възраст не трябва да се предприема стъпка за създаване на нов живот, а въпросната съфорумка, към която бях обърнала предишният си пост, като че ли осъди жените, които по - рано в живота си са направи тази стъпка.Място за съдене няма, независимо каква е възрастта на майката.Все пак това е индивидуално решение за всяка от нас.
Близостта и общият език между родител/дете наистина са и много индивидуални неща и зависят от много неща!, но като цяло по малката разлика между родители и деца е и предпоставка за по близки възгледи спрямо предпоставката време!Последното разбира се си е мое лично мнение!
JeniS се е изказала доста остро, меко казано, спрямо една доста голяма част от българските(а и не само) майки, което според мен е най - малкото несправедливо!
Без лоши чувства  bouquet

# 86
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не се притеснявай и не се предавай, успех Peace

# 87
  • Мнения: 2 005
Мисля , че просто няма причина , за която е нужно да се притесняваш Peace Успех, миличка  bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 320
И аз да се запиша.От известно време се ровя из форумите за бъдещи мами,защото най-после убедих съпруга ми,че ни е време за второ.Аз съм на 37.Притеснявам се не от това ,че съм на повече години,а че разликата на децата ще е по-голяма - дъщеря ми е на 6.Преди 2 седмици ходих на лекар, за да си пусна стандартните изследвания и се оказа,че имам хламидия. Sad
Сега се лекувам и след ограмотяване в нета по този проблем,се надявам лечението да не се проточи,за да започваме с бебеправенето.
Надявам се да се срещнем във форума, вече очакващи бебе...

# 89
  • Мнения: 1 227
..Аз съм на 37.Притеснявам се не от това ,че съм на повече години,а че разликата на децата ще е по-голяма - дъщеря ми е на 6....

Ками,ние сме в почти еднакво положение. И аз съм на 37, а дъщеря ми е на 5... Не мисля, че разлика от 6 и повече години между децата е някакъв проблем. Неса е уведомена за нашето решение да имаме още едно дете и сега чака с нас да се случи....
И аз си направих рутинните изследвания и се наложи да лекуваме разни бактерии... Два месеца изпускахме момента и сега много се надявам да се е случило...
 Hug Hug Hug

# 90
  • Мнения: 226
но смисъл да се роди дете между 18 и 25 има и то много голям!Една от много сериозните причини е, че точно по - малката разлика в годините прави общуването дете/родител по - лесно!

Не мисля, че това е вярно. Разликата между мен и майка ми е 36 години и никога не сме имали проблеми с общуването. А познавам  по-млади жени от нея, които така и не намериха общ език с децата си, които са ми връстници.

# 91
  • Мнения: 140
Съжалявам ако съм засегнала някого с "острото" си изказване. Все пак световните тенденции са в увеличаване на детеродната възраст. Както и да е, искам да пожелая успех на всички желаещи бебета, независимо от годините на които са. В крайна сметка всички сме тук защото искаме деца, а от това по-хубаво няма.

# 92
  • Мнения: 410
за това няма граници!щом се чувстваш здрава и способна да гледаш дене защо не.давай Peace

# 93
  • Мнения: 2 673
Мади,
кви ги говориш бе жена  ShockedИз имам близначки на 14, почти 15 години, и родих от втория си мъж на 35  ShockedЧувствам се превъзходно..Е, не като преди десет години но...още съм мацка трепач, имам повече търпение..По-зряла съм!

Дано скоро да се сдобиеш с рожбичка!

# 94
  • Мнения: 179
късмет и от мен вярваи в себе си никога не е късно има жени които раждат на по 40 така че горе главата

# 95
  • София
  • Мнения: 95
Привет на всички смели жени ! Дълбоко съм убедена, че за майчинството не може да има граници, включително възрастови. Клишетата, предразсъдъците и статистиките не могат да определят човешката съдба и да моделират живота ни. Не може да има стандрати, кога една жена може и е готова да бъде майка - това е строго индивидуално, както и начинът, по който всяка една жена се изявява като майка. Освен това всеки един живот е своеобразен, всяка една съдба не може да повтори друга.... Единственото, от което може да се страхува една жена, то това е животът и здравето на децата й и нейният собствен (не само по време на бременноста и раждането, а дълги години след това). Също така не смятам (в отговор на изказване на bloodywhite), че възрастта на родителите определя разбирателството с децата им.
Това, дали родителят и децата ще се разбират и ще имат прекрасни взаимоотношения, се определя до голяма степен от доверието, изградено между тях, а доверието между хората не зависи от възрастта. Схаващанията, разбиранията за живота и възпитанието на децата и т.н. се определят от много фактори и възрастта е на едно от последните места, поне така мисля аз.
Само един пример от моето семейство - мама ме е родила, когато е била на 33 г., а сестра ми на 36 г. - това по разбиранията на ония времена (70-те години на миналия век) си е било направо, как да кажа, неприемливо, не е влизало в клишетата. При това бременностите и ражданията са минали без особени проблеми. А защо на тази възраст - просто "по-късен" брак. Мога да кажа, че родителите ми (да са живи и здрави още дълги години) до ден днешен са най-добрите ни приятели, на сестра ми и мен и сега от позициите на моя 36-годишен житейски опит заявавам най-отговорно, че те са първият и най-голям късмет в живота ми. От сърце го пожелавам на всички, включително и на моите все още бъдещи и очаквани деца.
Самата аз до момента имам една-единствена, уви неуспешна бременност, през миналата година, но причината за това не беше във възрастта ми, а по-скоро в неудачния избор на доктор, който да следи бременността - пропусна някои съществени неща. Това, което мога да посъветвам всички жени, без разлика във възрастта, е внимателно да избират своя лекар, за да могат пълноценно да се наслаждават на бременността и майчинството. Прекрасно е да си бременна, още по-прекрасно е да си майка !!!

# 96
  • Мнения: 27 524
О, я стига  Hug Всичко ще е наред, не мисли такива неща и не се отказвайте. Аз съм на 33 и поне след няколко години ще искам второ, не се притеснявам и не го мисля. Имам куп близки и познати, станали майки на 38 и нагоре  Peace И то за първи път.Пожелавам ти го   Hug

Общи условия

Активация на акаунт