Нисък ръст и секцио?

  • 5 465
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 008
Няма зависимост между височината и раждането. Дали ще родиш бързо, бавно, трудно или лесно зависи от родовата ти дейност. Всичко е до организъм...
Аз съм 1.56 м. ,45 кг. и родих съвсем нормално, бързо и сравнително лесно. Друг е въпроса, че таза ми наистина е тесен и въпреки малкото бебе се наложи да ме цепнат малко... Но това е за предпочитане през операцията. Според мен ако няма друга основателна причина, няма нужда да се подлагаш на операция...

# 31
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Dimianki, виж в отчетни какво съм ти писала, че да не спамя излишно. Няма такова нещо като нисък ръст и задължително секцио. Ама много лекари предпочитат да правят секцио по други причини - май ЗК им отпуска на болницата в такъв случай повече пари. Ако си недоволна от лекарката, да те пратя при моя. Той е от другия тип - първо навива за нормално и само в краен случай реже.

# 32
  • Мнения: 5 468
Това няма нищо общо с онова Peace.

# 33
  • Мнения: 3 161
Има общо, но не е задължително. Смята се, че по-високите жени имат по-широк таз и раждат по-лесно. Аз съм под 1.60 и непрекъснато го изтъкваха като довод за наложително секцио - от различни лекари го чух. Може и да са докторски легенди, но така го мислят хората. Аз обаче се запънах и родих нормално (при все че имам секцио преди 3 г.) Никакъв проблем. Само че до последно не дадох да ме сложат по гръб, ходих, кляках, за да се отвори максимално тазът.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 720
Е все пак един човек има който ми вся поне малко спокойствие Simple Smile че аз си луднах днес Simple Smile значи на нея и се вижда и таза малък и за това смята сигурно да е така за да е по сигурно всичко.....  newsm78 

# 35
  • Мнения: 67
До колкото знам (от личен опит говоря) ниския ръст е предпоставка за секцио само когато плода е голям. И то понятието "нисък ръст" е много относително: аз съм висока 169 см, но ръста ми не беше достатъчен (както и ширината на таза ми) за да родя нормално дете 4.650 кг  #Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 5 720
ООО.......е да това е огромно бебче! ДА ти е живо и здраво мила!  Hug Ми може би и тя за това да изисква секцио в понеделник ще съм при нея на консултация и ще я поразпитам малко повече!  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
Отиди в Окръжна болница-София. Там 90 на сто от лекарите са почитатели на нормалното раждане и никой няма да те кара да раждаш секцио, ако не е супер наложително. Ако искаш подробности пиши ЛС!  bouquet

# 38
  • Мнения: 4 784
Може би предпоставката за секцио да е друга, но ръстът... newsm78!!! Аз съм 159см  и родих секцио по други причини. До последно разчитахме на естествено раждане, но се оказахме възпрепятстване поради други причини, но не и ръстът ми.

# 39
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз съм 1.60 висока и двата пъти съм си раждала нормално. Никога и по никаква причина не ми е споменавано секцио, камо ли пък във връзка с ръста.

# 40
  • Мнения: 1 924
Емем го е казала най-точно. Това е .
Често по-ниските жени имат по-тесен таз, ( а както знаете, несъвместимост между таза и размера на бебето е предпоставка за секцио) ,та оттам идва цялата история.

# 41
  • Мнения: 3 161
Аз съм 1.60 висока и двата пъти съм си раждала нормално. Никога и по никаква причина не ми е споменавано секцио, камо ли пък във връзка с ръста.

Ама 1.60 си е нормален среден ръст за жена и аз се очудвам, че на авторката на темата са й казали подобно нещо при 1.62.

# 42
  • Мнения: 4 965
Ако не е тайна, коя е лекарката, че ми звучи познато (не за ръста, а за безумните идеи)  newsm78.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 720
Няма тайна лекарката е Силвия Савова от Тина Киркова/Света София/ за ръста и аз не мисля че съм дребна чак пък толкова но явно си го иска заради нейното спокойствие а и става по бързо ...... не знам!

# 44
  • Мнения: 162
Стига беееее. Аз за тази лекарка съм чувала само добри отзиви и то не само във форума ами и от други места. Ти защо не попита само ръста ли според нея е причина???? Сигурно ще ти обясни подробно. Пък и то има ли вече лекари които да не правят секцио???! Едва ли е само за това. Пък и не виждам причина да се притесняваш толкова - първо имаш още доста време и второ за съм 1.60 и родих първото си бебе 4 кг. нормално - повчрвай ми не беше лесно. Сега съм с показатели за секцио но и да не бях пак щях да поискам. Не знам дали е по добре но мами които са раждали така казват че не е чак толков страшно. Каквото и да решиш успех

Общи условия

Активация на акаунт