На ясла през пролетта

  • 8 261
  • 209
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 038
Цитат на: tedi_b
Такааа...
Оги влезе с рев, но бързо се е успокоил. Малко преди 12 часа' пак е взел да мрънка, но си е изял всичко.
Когато госпожата го изведе, той пак мрънкаше, но като излязохме от яслата и повървяхме малко - спря.
Сега спи като къпан.
Това е. Дано свикне бързо... дано и аз да свикна бързо Embarassed


Ще свикне няма къде да ходи,още два три дни ще помрънка и ще му хареса. Wink
Сега нямам търпение да взема и моята бубулечка от градина,да видя как е минало. #Onfire  #Milti  #Onfire

# 196
  • Мнения: 612
Момичета, приеха Дани в ясла и ми обещаха че ще го вземат когато приготвим изследванията и докуметите/те са готови почти/.
Имам един въпрос. Можете ли да ми кажете имат ли някаква давност изследванията? Защото утре ще занесем проба в ХЕИ, в четвъртък - кръв и урина ще правим. А мисля да го пуснем идващия понеделник, но може и следващия , затова ви питам за изследванията.
Момичета свива ми се сърцета защото на мен в неделя ще ми махат сливиците и ще го гледа свекърва ми. И дефакто мъж ми и мама свеки ще го заведат за първи път на ясла и 1- 2 седмици ще бъде при баба и дядо. Още от сега го мисля как ще ме търси милото, че напоследък толкова е свикнал с мен и се е привързал, че незнам....

# 197
  • Мнения: 4 358
Magimon, как мина при вас градината?  Simple Smile

# 198
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Цитат на: BILIANA
Можете ли да ми кажете имат ли някаква давност изследванията? Защото утре ще занесем проба в ХЕИ, в четвъртък - кръв и урина ще правим


Изследванията от ХЕИ-то важат 15 дни Обаче личния лекар трябва да даде нещо като направление за яслата Shocked /непомня как се казваше точно/, което е с валидност три дни В него се описват бележките от хеито + допълнителни въпроси като  - контактно ли е със болни от шарки и др

# 199
  • Мнения: 612
Изследванията от ХЕИ-то важат 15 дни Обаче личния лекар трябва да даде нещо като направление за яслата Shocked /непомня как се казваше точно/, което е с валидност три дни В него се описват бележките от хеито + допълнителни въпроси като  - контактно ли е със болни от шарки и др[/quote]

sun_flo, нашата педиатърка не ми е дала направление за ясла. Имам 2 документа - " Медицинско свидетелство за постъпване на деца в детски ясли" и "Лично  здравно-профилактична карта", те ми бяха дадени от яслата.
След като направя изследванията предполагам , че тогава  ще ми даде това направление, ама тя може да го даде по вс. време, така  че това не ме притеснява щом от ХЕИ - то важат 15 дни. Всъщност не разбрах какво те  Shocked - ра, или на мен не ми е ясно нещо?
Благодаря за ифото за ХЕИ.

# 200
  • Мнения: 1 038
Цитат на: tedi_b
Magimon, как мина при вас градината?  Simple Smile


Вчера като за първи ден,мина добре,защото явно не осъзнаваше какво става и къде точно отива,за разлика от днес обаче.Сутринта стана с желание и сама каза,че ще ходи на градина,каза че няма да плаче като си ляга/вчера е плакала/.
Докато ходехме до градината ми обясняваше всичко това,и вече като се обухме с пантовките,ела да видиш.........един рев ужас,ама какво да се прави.Скъса ми се сърцето и сега нямам търпение да стане време да си я взема,че вече не мога да си намеря място вкъщи #Onfire  #Milti  #Onfire

# 201
  • Мнения: 1 038
Tedi_b А при вас как мина втория ден Confused:

# 202
  • Мнения: 2 534
Силве , във вашата група сме даже ...Докато чаках да ми я донесат понеделника , видях че Никол е в списъка .

Иначе как мина при нас...
Поли изобщо не плаче , тя е малка за да разбере какво става . Днес е поплакала малко , но това е било , защото е била гладна .
Ще видим в сряда как ще сме , защото за първи ден ще спи там.
Аз определено обаче бях по-спокойна , отколкото си мислех че ще съм ...

# 203
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Magimon
Tedi_b А при вас как мина втория ден Confused:
Сутринта Оги само е маркирал мрънкане на вратата, но не е плакал (мъж ми го заведе, аз останах вкъщи).
Като го взех на обяд ми казаха, че е бил по-спокоен от вчера. Много се надявам в яслата да му харесва!

# 204
  • Мнения: 811
На Малчо му трябваха 3 дни да загрее  Grinning
днес на вратата се чу едно възмутено: АЙ АЙ АЙ АААААААААААЙ......, но видя закуската и се втурна: АМ АМ АМ  eat  Mr. Green
Засега положението е спокойно, но го взимам ужасно гладен. След като току що е обядвал, вкъщи пак обядва  Mr. Green
Нали е на мама   261uu и помолих да му дават допълнително.
Като го взимам ми дават пълен отчет - какво е ял, с кого си е играл, как е танцувал и пр. Сестрите са мили и внимателни.

Поздрави на дечковците  Stuck Out Tongue

# 205
  • Мнения: 4 358
Ние бихме рекорда по бързина на заболяване  Neutral Face
Оги е с хрема и си го оставих днес при мен. Тя и педиатърката ме предупреди, че ще боледува повече, ама ми е криво  Sad

# 206
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: tedi_b
Ние бихме рекорда по бързина на заболяване  Neutral Face
Оги е с хрема и си го оставих днес при мен. Тя и педиатърката ме предупреди, че ще боледува повече, ама ми е криво  Sad

Не се притеснявай и ние бяхме така - Таня ходи 4 дни до обяд и се разболя...няма начин явно - ако има някой леко хремав и веднага прихващат децата, важното е да не е нещо сериозно.
Дано Оги се оправи бързо и да се връща при децата  Simple Smile

# 207
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ей Теди много бързо се е разболял Оги!? Дано си остане само с хремата и бързо се оправи!

А аз днес ходих до яслата /тази на Св. Наум/ и говорих с директорката! Стори ми се мила пък да видим! Каза че няма проблем да я приемат от средата на май и да отида някоя сутрин през седмицата да ми покаже яслата и да ми каже точно какви изследвания да направим! Та може би утре или вдругиден ще отида да я разгледам!

# 208
  • Мнения: 6 315
Теди, дано бързо се оправя Оги и само с хремата да се разминете!

Ирка, уговори ли се предварително с директорката и към колко часа отиде да видиш яслата? Аз ходя на работа и по обед ми е най-удобно - да скоча в обедната.....

# 209
  • Мнения: 7 821
Момичета ще заключа темата, че стана много голяма и ще отворя нова, в която ще преместя последните няколко мнения  Simple Smile .
Пишете си на воля там  Wink

Общи условия

Активация на акаунт