Защо наричате бившите си мъже донори?

  • 3 458
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 327
Пак ще трия мнения...
Моля ви за пореден път да не се палите толкова - достатъчно е един път да обясните, ако този отсреща не схваща колкото и да говорите няма да има резултат.
Не разваляйте средата заради няколко човека, които предпочитат да не спазват добрия тон и да нападат.

Приемам забележки по повод изтритите мнения, трудно ми е да преценя кое не е за тук или по-точно кое е за тук.

А ако продъжите в тоя дух, това ще е поредната заключена тема.

# 46
  • София
  • Мнения: 8 348
аз пък се чудя що го приемат толкова лично някой
аз мога да наричам моя екс както си искам, защото достатъчно съм му търпяла простотиите и съм си заслужила правото
пред детето лоша дума не съм казала и не позволявам друг да каже
ама и той да не е малоумен да не прецени какъв е баща му щом не го е виждал 12 год

# 47
  • Мнения: 2 327
Оттук нататък толерирам само мнения по темата.

# 48
  • Мнения: 920
Баах, мама му, 5 год. да живееш с 1 човек и да не знаеш какво представлява.

И това да го каже пак разведена жена... Малко глупаво звучи. Явно ти си се оженила с явното съзнание, че ще се разведеш някой ден.



Децата ми са създадени с любов. И не са от донор, а имат баща.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 177
Много ви моля, мили дами, в никакъв случай не съм искала да предизвикам остри спорове и озлобление. Съжалявам, че зададох такъв тъп въпрос и ви благодаря отново, че първоначално съвсем коректно ми отговорихте.
Всеки знае себе си и съдбата си, всеки е прав за себе си. Тъжно ми е,че трупаме такава омраза и озлобление и сме толкова нетолерантни всички ние към хората, които са били нетолерантни с нас. Никой не е застрахован от провал в брака си и от самота, на всеки може да се случи. Въпросът за мене е да си останем човеци, независимо от проблемите и изпитанията, пред които се изправяме. Защото това като че ли ни е най-трудно.
Съжалявам за общите приказки, но наистина мисля така. Колкото по-малко се озлобяваме и отмъщаваме, толкова по-лесно ще намерим хармонията в душите си.
Вие сте невероятно силни жени, аз наистина се възхищавам на смелостта ви да продължавате и да успявате сами.
Прощавайте, ако ви засегнах с въпроса си. Confused

# 50
  • София
  • Мнения: 6 477
Eх, какви спорове са се заформили...Понеже аз доста често съм използвала - "донор" и "БНД", та да си кажа. Що да не му викам така? Аз лично го приемам като такъв и ще му казвам както си искам! А защо го приемам такъв, няма да обяснявам сега понеже виждам, че има разни госпожи, които веднага ще попитат кък, защо и къде съм правила щерка си.
И в заключение да кажа, че няма по-люто нещо на света от изоставена жена...беше мисъл на някой известен човек, ама не помня кой....така, че ще го наричам донор до края на света Wink

# 51
  • Мнения: 515
А как да го нарека?в приподата дори при жиовотните мъжкият стои и се грижи за потомството си.Ти как би нарекла 4ожек ,който не го е грижа дали детето му е болно или здртаво,дали е нахранено и има ли нужда от нещо.ами тези, които с години не виждат децата си как ги нари4аш-бащи ли?Ами тези които са до децата-наре4ени втори бащи,които се грижат за тях и ги оби4ат и пражят жси4ко за да не им липсва нищо и се  притесняват дали някога децата ще ги нарекат-татко!тях нари4ам аз бащи ,а другите са само донори-осеменители. #2gunfire

# 52
  • Мнения: 2 863
 
И в заключение да кажа, че няма по-люто нещо на света от изоставена жена...беше мисъл на някой известен човек, ама не помня кой....

хареса ми много това на всичкото отгоре е и вярно hahaha

# 53
  • Мнения: 1 425
А "донор" всъщност е положителна дума.

# 54
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
[[/quote] Каси, бившия ми съпруг не познава майка си, бил е изоставен от нея на 9 месечна възраст, тропнат на баща му  Rolling Eyes
той как да я нарече,  :донор: не става  Thinking
[/quote]

ИНКУБАТОР

# 55
  • София
  • Мнения: 2 177
Е, да, някои МЪЖЕ, а и ЖЕНИ не се интересуват от децата, които са създали или родили. Мъжете са донори, а жените как се наричат?
Имам близък роднина, който бившата му жена не нарича донор, а мръсник, говедо, малоумник и прочие "прекрасни" епитети. Той се разведе с нея след 10-годишен брак и едно дете. Спомням си, че беше страшна драма, родителите й го заплашваха, тя  го заплашва със самоубийство в борбата й да си върне мъж, който твърдеше,че просто не я обича. Тя ми е приятелка и до ден днешен, но безумната й ревност я съсипваше, изтормози се да го подозира във всички земни грехове. Той се ожени отново за много свястно момиче, сега има малка дъщеричка, а бившата му съпруга не му позволява достъп до детето, нарича баща му пред него "онзи кретен, дето те е създал" и разни подобни. Ужасно ми е жал за детенце, то не само,че не мрази родния си баща, а го героизира. Много е грозно, много е пошло отстрани.
Всички случаи са различни, но разказах тази история, защото тя ме провокира да пусна темата и да се опитам да разбера повече. Това е.

# 56
  • Мнения: 2 863
Добре е да се държи сметка, че майката може да го нарича по определен начин или с  епитети (който чете отдавна  тука, знае че  никога не съм била привърженик на обидните  думи или обращения и това ми е чуждо, но в определени ситуации  мога да го разбера ) но все пак да запазва добрия тон пред детето.
В случая разказан от теб това разбира се е много грозно, но все си мисля, че дори някой от момичетата, които наричат по този начин " бащите" на децата си, не го правят пред самите тях. Имали сме дълги дискусии тука по тоя въпрос, обвинявали са ме че се правя на Майка Тереза, но истината е че ако има и най-малък шанс да се запазят някакви отношеия и което страшно много зависи и от двете страни, то със сигурност не става с лошото. Може да бъдеш категоричен, без да обиждаш, можеш да си държиш  на правата- своите и на детето, без да си груб и разни ей такива....
Но има няколко случая тука, които са ме оставяли безмълвна с чудовищното поведение на съответните индивиди от мъжки пол
(мале каква съм деликатна) и в тези случаи, напълно съм в състояние да разбера афекта на майките.

# 57
  • Мнения: X
Е, поне децата ми са добре. Няма да рева - ау той не ги поглежда, ау, не мога да им купя гуменки.
И смяташ, че това е твоя заслуга?... hahaha

Не. Негова си е. Че не се поддаде на тъпите приказки на новата си жена.  Колко излишно много давал за децата ми.
А моята заслуга е, че избрах него - човек отговорен, който се грижи за децата си.
А мойта заслуга е че сама му купувам гуменките.
Който не може сам - си търси друг да му го прави.
Айде и със здраве.
Пък в другия живот опитай сама.

# 58
  • Мнения: X
А "донор" всъщност е положителна дума.
Е Пантер ето пак случай в който съм съгласна с тебе. Та дори не виждам какъв е проблема. Фактът си е факт и не виждам защо някой се опитва да оспори.

# 59
  • Мнения: 920
Пък в другия живот опитай сама.


Защо да опитвам сама? Децата не са само мои.

Общи условия

Активация на акаунт