Играчки за дълги пътувания с колата

  • 1 848
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
най-добре е да заспи.... най-добрата играчка Laughing

И аз така процедирам. Гледам да тръгнем винаги, когато трябва да спи...и най-дългата отсечка в БГ се преполвява от един 3 часов сън...

# 16
  • София
  • Мнения: 44 098
най-добре е да заспи.... най-добрата играчка Laughing

И аз така процедирам. Гледам да тръгнем винаги, когато трябва да спи...и най-дългата отсечка в БГ се преполвява от един 3 часов сън...

даде но остава друга тричасова полувина Wink

а мен ме е страх в движение да го храня, да не се задави или нещо такова...

# 17
  • Мнения: 2 755
Книжки с картинки няколко броя вършат чудесна работа. Поне една с животни.
Споделям мнението ти. Освен книжките, може и някакви списания, вестници, въобще нещо шумолящо и с повече картинки ( без неподходящи, разбира се ) Laughing. Всъщност, на тази възраст повече спят в колата.  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз така процедирам. Гледам да тръгнем винаги, когато трябва да спи...и най-дългата отсечка в БГ се преполвява от един 3 часов сън...

Винаги така пътуваме на дълъг път - най-често до морето. Тръгваме малко преди обяд и след 1 час максимум тя вече се е унесла, заспива в столчето и с малко повече късмет се събужда малко преди да стигнем. Иначе най-много й грабва вниманието някое ново списание или книжка.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
даде но остава друга тричасова полувина Wink
а мен ме е страх в движение да го храня, да не се задави или нещо такова...

Е, защо? Пътя от София до Варна е 5 часа, от София до Бургас е 4 /това е нормално каране, аз ги вземам за по-малко  Embarassed/. Като тръгнете детето заспива след 30-40 мин., спи 3 часа и после още 30-40 мин. и сте във Варна...

И аз не давам храна... може само нещо меко.

Дъщеря ми обаче вече е е свикнала да пътува, а и й е интересно и път от 2-3 часа го изкарва без проблем само на дискове с детски песни и въпроси от рода: "На кой е тази къща, мами?", "Къде отива тази кола?" и прочие...

# 20
  • Мнения: 2 839

Но ще използвам темата, за да попитам къде в България се продават ДВД-тата? В Техномаркет и Технополис по скорошна информация - няма.

Купихме преди месец от Технополис. Питай, вероятно ще получат пак, защото преди половин година купувахме такова пък за подарък. ЯВно доставят регулярно, такъв момент си улучила. Нашето е СОни. Аз обаче предпочитам лаптопа, ДВДто май само прашасва в къщи. Има и поставки, монтират се на предната седалка и ДВДто се пъха в тях.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 098
дам като тръгнеме детето заспива обаче за 5-10 мин...3 часа ни е до търново - последно ходихме, на отиване спа през цялото време, на връщане обаче реши че ще спи към 2 часа и после един час крещя имрънка....но като че л напоследък почна по-подълго да спи, вместо разпокъсано на ден си го взима в един ден съня, та може и да имаме шанс на дълъг път да е както ти казваш...а дано, че нещо иначе не се виждаме до морето, независимо от играчките...освен да пътуваме с преспиване в търново...Wink

А за ДВД-тата , мъжът ми каза че е виждал в техномаркет, технополис, както и в компютърните магазини... newsm78

# 22
  • Мнения: 1 327
и аз се замислям за двд в колата, само че искам да е с USB вход.
правя си сметката така, че на по-дълги разстояния да пътувам, когато и е време да спи. Когато е будна пееме песни, учиме как правят животните (тя вече почти всички ги е научила и вчера направо се изпотих докато се сетя кое животно не знае  Whistling), търсиме по пътя кучета и котки.. чакам да дойде времето да брои да броиме колите и камионите по пътя...
иначе с книжките е хубаво, докато не ги бутне на земята и ихх как го мразя момента със спирането за някоя играчка дето е под седалката ooooh!
преди гледах в един магазин на неделчев поставка за столче за кола, която се използва за играчки и книжки. Не мога да открия снимка да ви я покажа... Някой ползвал ли е такава? Доволен ли е?

# 23
  • Мнения: 112
Портативнот ДВД върши супер работа - ние си го купихме от Вали - имат няколко модела. Оказа се, че най-евтиния е най-здрав и върши най- много работа - чете ДВД и сички ДИВХ-ове. Батерията държи около час, има в комплекта зарядно за кола, адаптер, специална чанта за носене и закачане за облегалката за глава. Каквото съм записал всичко е проччело, има изход за ТВ, за слушалки и дистанционно. Мисля че е около 240 лева, може да ви спести ДВД за дома. Ето линк http://www.mustek.com/ProductDetail.aspx?product=MP72
Дори сега от време на време като отидем на заведение някъде семейно и много се раздивеят малките вадя го от колата и веднага всичко утихва. Малкия е на 3 години и това ни е спасението засега Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 367
miналата седмица пропътувахме 1200км (14 часа) 2 пъти,с 2те деца,без двд; противник съм на тв е кола и туй то;
много книги,бисквити,често спиране; играхме на цветове,животни,опозиции,пяхме,сменихме около 10 дикса с приказки и песни,рисуваха с моливи,завинтваха едни капачки сигурно 2 часа,късаха един вестник,после го правихме на оригами..занимавки бол!
ако можете да купите 2-3 нови книжки ще замажете поне няколко часа..

# 25
  • Мнения: 5 622
Имаме портативно ДВД. Габ обожава анимационните филми, така че му го пускаме в колата, ако не спи.

# 26
  • Мнения: 1 640
Нашите занимавки са предимно книжки и списание"Бърборино"или"Мечо Пух".Други играчки не вадя обикновено.

# 27
  • Мнения: 1 172
Имаме портативно ДВД. Габ обожава анимационните филми, така че му го пускаме в колата, ако не спи.
И ние сме със същото решение от доста време насам.
DVD-та продават в Метро, и в Технополис съм виждала. Цените им варират межу 200-250 и 600-700 лв.

# 28
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Сами си избират и носят играчите в колата - обикновено са разни колички, камиончета, книжки... А и Гого доста си поспива в колата Sunglasses

# 29
  • Мнения: 24 467
Големият е на 7 години и досега никога не е искал да играе с каквото и да било в колата, когато пътуваме. Има си играчки най- различни. Единствено се е заигравал по път с Гейм- бой, от тези, с малките дискетки вътре, които са като компютърни игри, но беше за кратко и загуби бързо интерес.
Малкото е на 1 г. и в колата също не играе, каквото хване го хвърля по земята, неговата най- любима играчка на път е баткото с изплезения език и опулените очи, много му се кефи, но такива играчки не се продават по магазините и са много скъпи....
Иначе блеят навън и се бърбори.

Общи условия

Активация на акаунт