Секцио и помощ в отглеждането на дете

  • 2 043
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 903
вива-нова - а не може ли докато ти вършиш другите неща, бебето просто да си лежи в креватчето или в шезлонга?
за външния си вид съм се грижила, докато малчо спи. това включва къпане, боядисване на коса, епилиране, маникюр-педикюр и т.н. Срещата с приятели може да е в присъствието на бебето - в кенгуру или количка, то не пречи на срещата.
Изобщо, смисълът на нещата, които говорим с Кремена, е че бебето може да е непрекъснато до теб и пак да не те ангажира на 100 процента. Не е нужно да търсиш бавачки, за да си вършиш всичко.
имам съседка с близнаци - няма баби, таткото работи от тъмно до тъмно - ами гледа си ги перфектно, и  всичко й е наред.

# 31
  • Мнения: 3 425

А това само по себе си води до извода, че все пак някой помага отстраниии ......  Wink


Не никой не помага скрито отстрани...докато спи или лежи бебето...ако си много уморен лягаш с него,ако не-действаш.....даже при мен свеки идваше всеки ден,та да пием кафенце разбираш ли и само да надига как не съм и се обаждала всеки ден и не съм искала да излизам с нея на разходка....т'ва и беше помоща на моята свеки,но и никой не и я искал де,защото има хора,които просто не умеят да помагат...затова сами си е най-добре...правиш това,което искаш...организираш се,както ти си искаш и това е  Peace

Не мога да разбера кое е толкоз извънземно и неосъществимо  newsm78 важното е добро възстановяване от секциото и организация  Peace 

ПП А и сега пералнята пере(макар че аз първия месец перях на ръка), гладиш за минути(ако въобще гладиш),храниш или на цицка, или АМ 3-4лъж в топла вода,стерилизараш или с те4ност(20мин),или вариш(незнам колко мин),или микровълнува(пак минутки,но не знам колко), сменяш папми на всеки 3 часа в началото(може и по-често според зависи),не сменяш дрехи на всяко хранене освен ако не повърне????
Та затова се чудя какво му е странното да се справиш сама и задължително някои да помага?!


 

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 10:58 от Kaлa(Bella13)

# 32
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Амо може и сама,като предварително си подготвиш някой неща за поне 2 седмици напред.
Купуваш си храна и водичка за около 2 седмици.
Подготвяш дрешкитте и другите консумативи за бебчо и нямаш никакъв проблем.
След 2-ият ден спокойно можеш да си ходиш (дори и да наболява), така че ако си сама сготвяш нещо набързичко(през това време стерилизираш),почистваш праха в стаята,оправяш бебо (памперс и манжа) и когато заспи, лягаш и ти.
През ден-два изпираш (като гледаш да не вдигаш тежки легени).
Простираш на сушилник че да не се протягаш или си слагаш по-ниско въже
Дори и да съм пропуснала нещо, ти можеш да си прецениш кога можеш да го свършиш.
Не е никак сложно.
Проблем само има около бюрократичните дела (записвания тук там,имена, ЕГН,майчински и т.н) При нас обаче таткото помогна  Laughing

# 33
  • Мнения: 959
Е,какво толкова пък има да му се гледа на едно новородено бебче-то основно спи и се буди за да яде или да поплаче.Толкова време има да се свърши всичко останало в домакинството.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 011
Е,какво толкова пък има да му се гледа на едно новородено бебче-то основно спи и се буди за да яде или да поплаче.Толкова време има да се свърши всичко останало в домакинството.
Именно! Peace
През времето,когато спи намирах време за всичко,дори и за БГ Мамма Joy
Сега вече е на 6 месеца и иска повече внимание и да играеш с него,но в началото наистина имаш време за себе си,за домакинството и за бебето,разбира се!И аз не виждам нищо суперуомънско в това ежедневие,дори след раждане със секцио.Най-непостижимото за мен беше да изхвърля водата от ваничката,която е на стойка.Затова това го прави таткото и досега.

# 35
  • Мнения: 9 903
Най-непостижимото за мен беше да изхвърля водата от ваничката,която е на стойка.Затова това го прави таткото и досега.

ааа, аз пък изгребвах с канче лека-полека Simple Smile сега се сещам за мили спомени.
Най-милият ми и ужасен в същото време спомен е как оставих бебето на месец и половина само вкъщи, за да размразя колата отвън. Беше навалял сняг, слязох уж за 5 минути да разгреба, и се оказа, че всичко е замръзнало. Успях да отключа колата и после ни напред, ни назад. Не мога да затворя вратите, за да заключа. И седях около час навън на включен мотор, докато се размрази всичко, и нямаше никой който да помогне, нито да звънна, и не можех да оставя така колата  ooooh! само си представях  апокалиптични картини с бебето/то тогава повръщаше след ядене/.
Като се качих, той си гукаше на висящите играчки, но оттогава не оставям колата да замръзне.
Количката ми седеше в багажника на колата, за да не я качвам и свалям.

# 36
  • Мнения: 288
Съвсем сама си гледам бебето, със секцио родих и благодарение на перфектната операция от 7ия ден тичам като кон у дома. При това 7 месеца пролежах бременността си за задържане. Аз нямах и избор кого да търся дами помага, а пък и тъй като не бях на работа от финансова гл.т. предпочетох да купя нещо за бебо, отколкото да дам пари за детегледачка. Справям се сама - пазарува тати. Вече като отрасна бебо и може да се носи в кенгуру - навсякъде сме заедно и това ми позволява да излизам и да си върша работата с бебето.
Не се притеснявай - ще се справиш и сама, ако нямаш възможност за помощ. Дори за мен това е по-добрият вариант, защото така сме много близки с бебето и познавам неговите усещания, реакции, навици. Не съм склонна поради вродения ми индивидуализъм и да споделям тези грижи с други освен с татито. Така че на мен ми е добре да си гледам сама детето - искам да кажа, че този избор зависи и от гледната точка на майката.
Докато се гледахме успях да понапиша някои неща и да свърша някои важни за семейството задачи по Интернет. Така че - има време и за други неща, стига да искаш да се организираш.
Никога не съм използвала майчинството си като повод за предимство или по-различно отношение - последно искам да кажа, за да не остава впечатлението, че си помагам и с други средства. Както за другите - така и за мен. единствено преди Великден бях тръгнала да търся козунак и много приятно ме очуди една леличка - продавачка, която като ме видя с количката на опашката извика на цялата опашка - бебето най-напред да каже какво иска. това е било единственото ми предимство.

# 37
  • Мнения: 1 114
Аз също родих секцио, прибрах се вкъщи на 5-ия ден и се гледаме сами. Можеш да се справиш сама, няма как да не можеш. Аз лично от време на време искам някой да ме отмени за 1,2 часа, за да имам време и за себе си, без да се притеснявам дали ще се събуди или разплаче. Обаче няма желаещи за помощ, освен таткото. Майка ми ходи на работа, работи доста активно, а и явно няма желание да гледа внуче, защото 2 пъти дойде да седи 2 часа привечер за да излеземе ние, и на 3-ия път ме отряза. Така че, учи се да се справяш сама, а пък ако някой вземе да ти помогне добре ти дошло.

# 38
  • Мнения: X
Точно ,за да не е преуморено и изнервено мамчето има нужда да прави и неща различни от грижите за бебето,разнообразие,а и миисльта й трябва да е достьтьчно заангажирана с различни неща ,а не да седи само до бебето и да мисли-диша ли,не диша ли и работи от сорта. Сьщо така е редно да обрьща и внимание на таткото и себеси,да се погрижи за вьншния си вид,да се среща с приятели и други такива.
А и никой не може да ме убеди,че грижите около новороденото могат да ти отнемат цялото време-та то само спи и яде, и плаче понякога.
ПО вашата логика като проходи и започне да пипа навсякьде ще трябват поне 3 -ма гледачи,защото тогава си наистина ангажиран всяка минута и го следиш вьв всеки един момент какво ще лапне,какво ще пипне,кьдеще падне и т.н.

Като ги чета тези неща, се успокоявам, че има и жени, които продължават да се държат нормално, като родят. По едно време се бях притеснила, че ще вляза в някакъв 24-часов ужас от кърмене, пране, гладене, сменяне на памперси, обикаляне като недоспал вампир... И така около 40 дни в изолация. И като се заредят едни ми ти баби да висят вкъщи и да дават съвети по един месец, минимум... Поне това ми разказват повечето жени, които питам. Особено с оня обезумял поглед: "Ще видиш какво е!".

Окуражихте ме, момичета.
Продължавам да чета темата с интерес.

# 39
  • Мнения: 3 069
Никой не ми е помагал!
Мъжа ми имаше малко останала отпуска и каквото можа той да направи-направи го!
Най-важното за теб след секциото е да не вдигаш нищо по тежко от бебето поне до 3-я месец.
Някои може и по 2 къщи да са изчистили след секциото си НО всеки организъм е различен и може да стане голяма беля при някой друг!
Индивидуално е!

# 40
  • Мнения: 339

Като ги чета тези неща, се успокоявам, че има и жени, които продължават да се държат нормално, като родят. По едно време се бях притеснила, че ще вляза в някакъв 24-часов ужас от кърмене, пране, гладене, сменяне на памперси, обикаляне като недоспал вампир... И така около 40 дни в изолация. И като се заредят едни ми ти баби да висят вкъщи и да дават съвети по един месец, минимум... Поне това ми разказват повечето жени, които питам. Особено с оня обезумял поглед: "Ще видиш какво е!".

Окуражихте ме, момичета.
Продължавам да чета темата с интерес.

Точно така кураж ти трябва а не помощ, то обезумелия поглед идва най-вече от тази "помощ" мога да ти го демонстрирам ако искаш   smile3556 и мен така ме подлъгаха "40 дни няма да можеш да ставаш, до третия месец трябва да има кой да ти помага" дрън дрън smile3527 та бабите и двете месеци преди да родя си уредиха отпуските и билетите за самолет  afwitch да се редуват - ужас и смърт още не мога да се отърва само се пречкат smile3511, не искам да изляза неблагодарна щото наистина не съм мила чинии отпреди да родя ама не защото не ми стига времето а защото не обичам да го правя и така и така като има кой друг 1dishes поне да не ме е съвсем яд

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
На мен никой не ми е помагал.Родих секцио,но се и възстанових бързо,и не на последно място имам много  добро дете .

# 42
  • Мнения: 4 546
а като не трябва да се вдига тежко кой ви е помагал през деня за количката - да я спуснете или качите по стълбите, като искате да излезета на разходка ?  newsm78

# 43
  • Мнения: 1 064
Родих секцио и единствената помощ, която получих по мое желание, беше при къпането...Майка ми къпа бебо първия месец...а иначе на 3-4 ден се бях възстановила от операцията и нямах проблем с домакинските задължения и гледането на младежът Mr. Green

# 44
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Само първата седмица свекъва ми помагаше, после татито къпеше бебчо. Справям се сама. Ще се справиш и ти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт