Греша ли във възпитнието на децата си?

  • 9 337
  • 232
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 008

. Бас държа, че повечето мислят "моя баща сигурно щеше да ми хвърли един бой (конско)"

Дано да не са си го помислили

# 61
  • Мнения: 2 270
Не съм съгласна-има страхотни учители и те нямат такива проблеми-успяват да стигнат до всяко дете.не помните ли,че в класацията на "Великите Българи" имаше и учител и то на челно място GrinningПросто много хора не желаят да променят методите си на работа,а съвременните даца са много по-различна от преди 20 години,по-информирани,по-свободомислещи,по-искрени и по-объркани.
[/quote]
просто не можеш да си представиш,какви ученици има и изобщо какви са 70% от осмокласниците /например/Само с твърда ръка и наказания може да се постигне някакво що годе споразумение.Синът ми сега е 10клас и при тях нещата са вече по различни,може би защото повечето вече са преминали пубертета и други неща ги вълнуват от това да се правят на интересни пред учителите,но когато бяха в 7-8 клас не мога да ви опиша за "какво иде реч"Само като усетят,че някой учител е малко по лабилен и му се качваха на главата.Това мобилни телефони ,псувни и какво ли още не-са само малка част от глупостите които си позволяваха.Класния им -мъж на 35г -учител по физическо ,беше вдигнал ръце и просто не знаеше как да се справи ,как да постъпи с учиниците ,които са го боготворели допреди 1 година.
Така,че не учителите ,ами такива татковци са най виновни за състоянието на днешните ученици

# 62
  • Мнения: 2 768

 Бас държа, че повечето мислят "моя баща сигурно щеше да ми хвърли един бой (конско)"

Дано да не са си го помислили


Точно защото знаех, че ще бъда наказана или ще ми четат конско, не съм извършила много глупости като ученичка.
Възпитаваше ме само майка ми, баща ми след развода не поддържаше никаква връзка с мен. На моменти тя беше много строга, но съм й благодарна за това.
Винаги преди да направя нещо откачено си представях нейната реакция  Mr. Green Благодарение на това дори не пропуших, както направиха 90% от съучениците ми.
Но в никакъв случай, не съм живяла в страх, просто знаех че има правила и ако ги наруша ще си понеса последствията.

# 63
  • Мнения: 2 270

 Бас държа, че повечето мислят "моя баща сигурно щеше да ми хвърли един бой (конско)"

Дано да не са си го помислили


Точно защото знаех, че ще бъда наказана или ще ми четат конско, не съм извършила много глупости като ученичка.
Възпитаваше ме само майка ми, баща ми след развода не поддържаше никаква връзка с мен. На моменти тя беше много строга, но съм й благодарна за това.
Винаги преди да направя нещо откачено си представях нейната реакция  Mr. Green Благодарение на това дори не пропуших, както направиха 90% от съучениците ми.
Но в никакъв случай, не съм живяла в страх, просто знаех че има правила и ако ги наруша ще си понеса последствията.

точно за това говоря-децата трябва да имат респект от родителите си и да знаят,че ако сгафят трябва да си понесат последствията

# 64
  • под тепетата
  • Мнения: 9 332
Цитирам дословно от бележника:
  Ученикът няма право да  :
т.4 накърнява с поведението си авторитета и достойнството на учителя;
т.5 създава пречки на учителя при и по повод изпълнение на служебните му задължения;
т.8 да ползва мобилен телефон по време на учебните часове.
 Да , сигурно и аз бих изхвърлила в момент на афект телефона след неспазването на тези писани правила  и 7 години в училище не са били достатъчни на някого да ги запомни и спазва.
  По темата-мисля, че възпитаваш отговорни за постъпките си деца и не грешиш.Поне и мен така са ме възпитавали.

# 65
  • Мнения: 2 839
ОК, явно контрола е добра тактика, но ...
КЪде е границата? Ето Ета казва, майка и я държала изкъсо. Да, ама аз познавам горе-долу отношенията им, те са като 2 приятелки, а не майка и дъщеря. Моята майка също винаги ми дишаше във врата, но аз винаги съм се успявала да се осуквам, прикривам, много я лъжех. И до ден днешен се опитва да ме контролира, от много години няма никакви успехи на този фронт, обаче не се отказва. Което няма защо да ви обяснявам как ме дразни.
Как някой контролират с твърда ръка в мека ръкавица, а други си оплескват отношенията с децата??

# 66
  • Мнения: 13 512
Вероника, оставам с впечатлението, че нямаш около себе си ученици, прекалено идеалистично виждаш нещата.
Дъщеря ми се наложи да я защитя един-единствен път, беше виновна и го направих. Отогава зявно разбра,че каквото и да и се случи, аз съм човекът, който може да и помофне, да я защити. Е,добре,че това беше един-единствен път...В 8ми клас. класната и ми се обади да ми каже, че от 20 дни не е на училище...при което аз онемях на теефона и успях нещо си да смотая ,че е болна и т.н. Беше минала и ваканцията, значи след 1 месец тя ми звънна. /няма да казвам името на елитното училище, не е това темата на разговор/. Изчаках я да се прибере, случи и се това, което  и се случи, каза ми причините, поради които не е ходила и какво е правила в това време/ тя никога не ме лъже/.
Аз се захванах, намерих кой да ми каже в кои дни е отсъствала, намерих и бележка и това жеше. тя никога повече не го повтори, не ми е създала никакъв проблем повече,нито с училището,нито в къщи- в момента е 10 клас, на 17 годинни.
Но синът ми- той винаги е по ръба..в 4 клас имаше проблем с английския- не искаше и не искаше  да го учи. Всички обвиняваха учителката, аз обвинявах него. накрая отидох и и казах- оставете го на поправителен! не му го давайте юнии и го оставете за сетември! Но...уви, на нея просто не и се занимаваше лятото. няколко пъти отидох да я помоля, но тя му остави 3...така той разбра, че и да не учи ангийски- все ще мине метър.. та него никога не го защитавам,защото това, което стгне до мен-винаги той има вина.може би в другите ситуации успява да се оправи сам, както казва Дива.

# 67
  • Мнения: 1 426
Някой каза: преподавателката се е издънила. Какво значи - издънила се. Всеки човек има праг на нормално реагиране, а учителите за съжаление цялото ни законодателство отдавна ги е лишило от разумните възможности за реакции спрямо учениците.
Безумно ме изумява това, че се толерират наглите и безочливи ученици, които са единици, за сметка на свестните деца, които са болшинство.
Разбира се, че учителката е реагирала правилно, а ако бяхме нормална държава, бащата трябваше за дребно хулиганство да бъде пратен три дни да почиства някоя градинка.

# 68
  • Мнения: 13 512
Аз никога не показвам пред сина ми,че учителят не е прав. и него това го дразни много- знае,че аз не  съм съгласна с учителя, а твърдя обртното. Защото нам,че ако аз призная/ а аз съм безспорен авторитет/- свършено е с този учител....уважение и респект няма да има. И по този повод  ми е казвал- все аз съм виновен, а учителите- прави". ами как да е...

# 69
  • Мнения: 5 255
Вината е в родителите  Sick
Няма да коментирам стойноста на телефона /в случая е бил важен за бащата  Sick/.
Родителят е този, който давайки му тази вещ трябва да обясни кога е редно и кога не да се ползва тя.
Става дума за "правилата"  Peace, а когато ги няма - жалко и за двете страни  Sick.
Учителката - ерудирана личност, направила е "грешка" в момент на слабост, за което е уязвима  Tired

# 70
  • Мнения: 15 253
Цитирам дословно от бележника:
  Ученикът няма право да  :
т.4 накърнява с поведението си авторитета и достойнството на учителя;
т.5 създава пречки на учителя при и по повод изпълнение на служебните му задължения;
т.8 да ползва мобилен телефон по време на учебните часове.
 

Това е добре, но какво следва при нарушаване на тези правила.

Не искам да вземам страна, но ми прави впечатление, че учителите все по често вдигат ръце и казват, че нямат права. Ако и родителите сторят същото .....
Преди доста години учителя можеше да ти забие  шамар и никой по никакъв начин не мислеше, че това е насилие. Днес една по остра дума от страна на учителя е унижение.
Вярно е, че времената са променени, но ученика също има задължения и те трябва да са ясни и на родителите.

# 71
  • Мнения: 13 512
Цитирам дословно от бележника:
  Ученикът няма право да  :
т.4 накърнява с поведението си авторитета и достойнството на учителя;
т.5 създава пречки на учителя при и по повод изпълнение на служебните му задължения;
т.8 да ползва мобилен телефон по време на учебните часове.
 

Това е добре, но какво следва при нарушаване на тези правила.
практиката е показала, че нищо не следва от страна на училището.Ако и от  родителите не последва...виждаме  ги резултатите.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Някой каза: преподавателката се е издънила. Какво значи - издънила се. Всеки човек има праг на нормално реагиране, а учителите за съжаление цялото ни законодателство отдавна ги е лишило от разумните възможности за реакции спрямо учениците.
Безумно ме изумява това, че се толерират наглите и безочливи ученици, които са единици, за сметка на свестните деца, които са болшинство.
Разбира се, че учителката е реагирала правилно, а ако бяхме нормална държава, бащата трябваше за дребно хулиганство да бъде пратен три дни да почиства някоя градинка.
newsm10 newsm10 newsm10
по-точно от това не бих могла да се изкажа!  Peace

# 73
  • Мнения: 8 464
Не,не грешиш.
Мога да си представя,какво и е било на тази учителка,за да стигне до такива крайности.
А какво ще кажете за случай,в който учителката прибира мобилните телефони на целия клас и ги оставя на катедрата,най-спокойно и въздържано и най-бойното момиче на класа се опитва да се бори с нея,за да си вземе телефона???Истинска случка в 9 клас.Не  е лесно.Кавото и да направи,винаги ще има възражения,обсъждания.Родителят е абсолютно виновен за случката.Телефонът може да струва и 100 000 лева,но той самият си е поел риска,пращайки детето си с такъв скъп телефон на училище.И е бил длъжен да му обясни как  и кога се ползва скъпата играчка.
Повече права на учителите и на училищното ръководство и нещата ще се оправят!
Демострацията на скъпи вещи и на благосъстояние не трябва да става в училище,а липсата на възпитание идва от семейството.Нелепо е да се очаква учител да възпитава в рамките на 40 минути 30 деца,всяко със своята семейна среда и своя собствен опит,вместо да им преподава материал.И-училищни психолози!
Нямам много време  и го написах доста объркано.Извинявам се!

# 74
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако повече родители разсъждават като теб, монда, то в часовете ни ще има ред и дисциплина.
Естествено е да са буйни децата, но не е естествено да са нагли благодарение на възпитанието вкъщи.
В часовете е забранено да се3 ползва мобилен и щом ученикът нарушава правилата, то не трябва да се търси вина и на учителя, който вече е безсилен.
И на мен ми се е случвало, аз прибирам телефоните(и това нямам право да правя, че са чужда собственост) и ги давам на класните им, те да им ги връщат както и когато решат.

Общи условия

Активация на акаунт