А подаръци от България?

  • 2 563
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Провокирана от съседната тема пускам тази. На мен ми беше много мъчно, когато майка ми ме попита дали знам цените на колетите до 2кг от БГ, за чий да ми праща, в Канада има всичко и по този ред на мисли. Аз исках само мартенички, чубрица, джоджен и девисил. За децата някоя дребничка сребърна висулка, кръстче, сърчице, такова нещо.Български вестник, от тези дето ги няма в нета, малко българска мастика или качествена ракия за мъжа ми....такива неща. Студени ми ставаше в душата други българи като ни поканят и ни кажат, че еди кво си е от мама и татко, че всеки месец им пращат ракия, цигари, луканки...е, аз такива работи не съм искала, нито всеки месец, а за Коледа, Великден, Баба Марта, за децата най-вече.
А не съм искала с нейни пари, аз оставих пари в БГ с тази цел.
Родителите на мъжа ми, както и брат му, на тях не им минава през ума изобщо, че може дори картичка да пратят на внуците си....
Не че държа особено да получавам нещо, само малко ме заболя...


Е хайде стига сега...Мартенички и подправки разбирам, но мастичка, ракийка, цигари и луканки си има предостатъчно.  Както и сребърни джунджурийки с отличен дизайн и на двойно по-ниски цени. 

Мен пък много ме дразни като кажа "нищо не искам" и да ми се пращат неща, които мога да си купя и тук за същите пари че и по-евтино. Crossing Arms А пък пращане на дрехи направо ме изкарва от равновесие. Сърцето ми се къса да ходят на боклука подаръците от родителите ми.

Цитат
Иначе пращам на приятели чужденци...ще ме изцедят тия хора - искат ядки, сушени плодове, кроасанчета с шоколад, вино (това вече няма как да им пратя), бисквити.... ooooh! Ще ме разоряд, ама ми е кеф да им пращам Peace

 #Crazy Тези пък от коя страна са та такива неща си нямат?

Абе хора, вие ме смайвате направо с тези лютенички, вафли мура и сиренца по колети. Shocked Такива неща има в цял свят...не сте сигурно в африканско племе в джунглата... newsm78

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 17:59 от xenia

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм пращала малки подаръци за Канада.

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Моите родители ни пращат колети за рожденните ни дни и Коледа. В началото се противях, но след един разговор, в който ми казаха "Остави ни да се почувстваме добре, че правим нещо за вас", вече само благодаря и се радвам на подаръците. Много е разочароващо обаче, когато не ми доставят колета, а го връщат обратно с бележка "непотърсен". Шеста година съм в Канада и досега колет към БГ не съм пращала, нося подаръци като си ходя всяка година.

# 18
  • Мнения: 420
xsenia, извинявай, но сребърни малки нещица са тук шир потреба, аз искам филигран примерно! А мастика "пещера" е за мъжа ми, не че няма узо тук. Луканки и салами, вино, аз правя сама, не е сложно и не това сам искала.
И мартеници мога тук да си направя, много по-красиви от тези в БГ, не е там въпроса....а да получиш нещо като мил жест, от там, където си роден....

# 19
  • Мнения: 1 761
На мен майка ми няколко пъти ми е пращала колет с каши "Слънчо"за бебето.Тук тогава нямаше,отскоро има, но само един вид.
Наистина е скъпо-2 кг-25 лв.

# 20
  • Мнения: 1 800
Дoкато сестра ми живееше в Бг получавах малки неща за Коледа и рожден ден. Откакто живее тук, баща ми или никой друг не ми изпраща, но аз и не искам. Храна никога не ми се прияжда, ако е сирене, кисело мляко, лютеница, тук винаги се намира. Когато си ходя тогава си взимам каквото съм се присетила( последно 2005).

# 21
  • Мнения: 22 432
Нормално е всеки да иска да получи нещо дребничко от България или от родната му страна.
Вярно е че разхода за изпращането на колета понякога е по-голям, отколкото съдържанието му, но не смятам, че това е толкова важно.

# 22
  • Мнения: 4 380
xsenia, извинявай, но сребърни малки нещица са тук шир потреба, аз искам филигран примерно! А мастика "пещера" е за мъжа ми, не че няма узо тук. Луканки и салами, вино, аз правя сама, не е сложно и не това сам искала.
И мартеници мога тук да си направя, много по-красиви от тези в БГ, не е там въпроса....а да получиш нещо като мил жест, от там, където си роден....


 ooooh!Не ми е минавало на ум да се сещам за филигран при наличие на хубав италиански дизайн (който не може да се нарече шир потреба в никакъв случай). Луканки и салами и прочие хранителни продукти в магазините бол. Имаш си вероятно какви ли не национални магазини и сигурно и български.
Жеста не се оценява с подобни неща. Той се вижда в ежедневието в загрижеността от проблемите ти и готовност за подкрепа преди всичко. Още повече че подобно харчене от тяхна страна е абсолютно безсмислено.

# 23
  • Мнения: 420
xenia,мартеници беше споменала нещо в друга тема.
Пак да поясня, аз съм оставила пари в БГ, иначе тук има всичко наистина.
А ти що не си ги направиш мартеничките сама?
Извинявай, но някак си се набиваш в очи с киселото си настроение и заядливост.
Аз с удоволствие бих ти пратила мартеници, имам красиви български и неразопаковани...ако искаш дай ми координати на ЛС

# 24
  • Мнения: 4 380
С такива глупави претензии как няма да е заядлив човек? #Crazy Това е толкова унизително- направо като рекламата за шпек леки ли беше... Егати, емигрантите умряли от глад за луканки, лютеници и вафли Мура. Joy Joy Щеше да бъде много смешно, ако не беше тъжно. На мен лично ми е тъжно че заради подобни истории се създават стереотипи в обществото на умиращите в чужбина от глад емигранти и също така пропагандистки лозунги и тънки намеци по медии. Crossing Arms
Чудно ми е с какъв доход са родителите ти и какво е съотношението на цената на едно такова мааалко колетче към техния доход и обратното- съотношението на всичките тези покупки тук към вашия.

# 25
  • Мнения: 3 423
Хубаво е да получаваш неща от България.
Шпек Леки, примерно. Последния колет,
който получих, беше от моя приятелка -
дънково костюмче за детето и "Капитал"
за мен. Получавала съм вестници, книги,
списания, обикновени вафли, черни чорапи.
Мартеници и картички така или иначе.
Обожавам да получавам писма. Писани на ръка.

# 26
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пращат ми, де ще идат, като няма хранителни добавки и разни лекарства,на които имам доверие в бг!отделно , витамини за деца, луканка, някои бг. кремове, подаръци за малката, за нас! липов 4ай, 4убрица, ленено семе, овесени ядки!ей, такива неща!парите са си мои!

# 27
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Изпращала съм на кумовете и на приятели сладко от рози и ликьор от рози.
Както и подправки - сминдух, девисил, джоджен, балканска чубрица.
Луканки и ракии си ги поръчват онлайн, дори и в Америка.

# 28
  • Мнения: 4 380
Черни чорапи ли си нямате Лиске? hahaha Марси, преди да бяха внесени овесените ядки и лененото семе в България, те първо бяха супер-популярни във всички останали страни. Joy

# 29
  • Мнения: 966
Nikoi nishto ne mi prashta. Tyk vsi4ko si ima. Dori lutenisa Olinezko  Grinning Grinning Grinning. 4e i kiselo zele proizvedeno v  bg v byrkani moje da si kypish Grinning Grinning Grinning.

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 20:35 от mariane

Общи условия

Активация на акаунт