козметиката на Талодерма - 6

  • 102 758
  • 505
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 630
Извинете, ако това вече е обсъждано, но не намерих такава информация.
Интересува ме избелващата серия, а именно, кога се използва тоник, кога лосион и кога крем? Имам пигментни петна от бременността, а и от стоенето на слънце, предполагам, които много ми се ще да махна.

Благодаря.
Привет   bouquet
Продуктите от избелващата ни серия са високоефективни и могат да бъдат прилагани, както комплексно така и по отделно. Редът на прилагане е следния:
1.Върху почистена и подсушена кожа се нанася избелващия лосион, изчаква се 10-15 мин. и се изплаква  с хладка вода.
2.Върху пигментните петна и/или върху цялото лице /ръце/ се нанася избелващия серум
3.Избелващия крем се нанася последен след другите продукти или самостоятелно.
Избелващите продукти трябва да се прилагат в сезоните със слабо слънчево греене и заедно със слънцезащитни продукти с висок фактор.Тоника е със доста по-слабо действие от другите продукти и може да се използва повече като поддържащ продукт, след видимите резултати, защото той подтиска синтеза на меланин.
Лек ден!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 043
amadis,  много ти благодаря за изчерпателния отговор  Hug
Сърбят ме ръчичките да си напазарувам избелващите продукти още утре, обаче явно ще трябва да изчакам до есента.

Обаче ми възникнаха още няколко въпросчета  Embarassed

Аз започнах от скоро да използвам следните продукти на Талодерма:

1. Тоал. мляко за мазен и смесен тип кожа;
2. Тоник за мазен и смесен тип;
3. Избелващ тоник;
4. Околоочен гел с ройбос на цялото лице;
5. Крем за мазен и смесен тип кожа в тубичка.

Прилагам ги в дадената последователност сутрин и вечер.

6. Eudermol 3;
7. Регенериращ крем за ръце.


Въпросите ми са следните:

1. Има ли някой от горните продукти, както и тези от избелващата серия, който не е съвместим с кърменето?
2. Когато му дойде времето, къде да включа избелващите продукти? След тоника ли?
3. Има ли продукти за мазен и смесен тип кожа, които не съдържат парфюмна съставка, т.к тя май дразни очите ми?

Знам, че много ми станаха въпросите, ама като няма кого друг да питам   33uu.

Много благодаря още веднъж   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 1 270
Момичета вчера си купих антицелулитния на Талодерма и снощи се намазах.Наистина лепнах цяла нощ ,защото явно попива бавно , но сега кожата на краката и дупето ми е много нежна и мекичка.Нека някоя от Вас сподели опит има ли ефект след по-продължително използване.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 270
Amadis , знаеш ли дали лавандуловото масмо на Етерика е дермален разтвор.Аз си го купих ,но се колебая дали мога да го ползвам за маската с хумата така в чист вид

# 49
  • Мнения: 58
Amadis , знаеш ли дали лавандуловото масмо на Етерика е дермален разтвор.Аз си го купих ,но се колебая дали мога да го ползвам за маската с хумата така в чист вид

Аз си купих същото масло, но то не е дермален разтвор. Взех си и едно шишенце масло от гроздови семки на ИКАРОВ - в него си разтворих лавандулата.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 270
Amadis , знаеш ли дали лавандуловото масмо на Етерика е дермален разтвор.Аз си го купих ,но се колебая дали мога да го ползвам за маската с хумата така в чист вид

Аз си купих същото масло, но то не е дермален разтвор. Взех си и едно шишенце масло от гроздови семки на ИКАРОВ - в него си разтворих лавандулата.  Peace
В какво съотношение направи разтвора?

# 51
  • Мнения: 58
На около 10мл масло от гроздови семки капнах по 2-3 капки етерично масло. На същия принцип си правя и масажното масло но с жасмин.  Peace

# 52
  • Мнения: 58
Amadis, здравей!
  bouquet
След като се наслаждавам на приятното усещане на кожата си реших да помогна на приятелка.  Peace
Ето нейното описание на кожата й:
- тънка кожа с повърхностни капилярчета по нея;
- омазнява се в Т-зоната, но понася добре измиването с продукти за мазен тип кожа;
- порите по периферията на лицето се запушват;
- много бързо образува лунички от слънцето ( освен на лицето пигментни петънца й се появяват и на раменете);
Иска ни се ако може да препоръчаш цялостна грижа за кожата й от серията на Thalloderma

Благодарим ти!!!    bouquet   bouquet   bouquet

# 53
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Добро утро от мен,
 Heart Eyes
От козметиката на Талодерма досега съм ползвала само околоочното гелче с Ройбос и останах доволна. Иска ми се обаче да си променя козметиката, защото тази, която ползвах зимата (различни марки) вече ми е тежка и въпреки че тогава бях много доволна нещо напоследък не съм.

Та по същество:
Amadis ще те помоля за съвет - кожата ми е смесена - повече мазна, от време на време се появява някоя пъпчица и черни точки по носа. На 28 години съм. Какви продукти да избера?
И още нещо - иска ми се нещо околоочно против бръчиците, но въпреки че бях много доволна от гела, някъде по темите четох, че е за по-млади хора newsm78


Благодаря  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 1 270
На около 10мл масло от гроздови семки капнах по 2-3 капки етерично масло. На същия принцип си правя и масажното масло но с жасмин.  Peace
И след това колко капки от този смес слагаш в хумата?

# 55
  • Мнения: 58
За маската с хума и масло от лавандула:

 Ами на 1 супена лъжица хума след като я смеся с хладка вода, за да стане на гъста кашичка аз си слагам около 4-5 капки.

  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 1 270
За маската с хума и масло от лавандула:

 Ами на 1 супена лъжица хума след като я смеся с хладка вода, за да стане на гъста кашичка аз си слагам около 4-5 капки.

  bouquet
Благодаря ти

# 57
  • Мнения: 630
Здравейте момичета   bouquet
Извинете ме за закъснението, с което се включвам, но напоследък ме тресат едни... Ще отговоря на всички в рамките на 2 дена - обещавам.
Вчера имах рожденничка - дъщеря ми стана на 6 години. Имаше голямо тичане по организацията, но купона беше невероятен.
А има и друго събитие - точно вчера етърва ми роди още едно момиченце - 4 250!!! Така станаха 5 братовчедки. Сега очите са вперени в мен за момченце, но...ще видим. Много съм щастлива, разсеяна, изморена... Едва успявам със стандартната работа в офиса.

mjoy, много мерси за компетентните включвания. Отговаряш като мой достоен заместник. Личи си, че си чела внимателно темите. Благодаря   bouquet
airamber, великолепно са отговорили на въпросите ти. Извинявай, че не съм се включила.


mjoy, наистина, ако не прекарваш доста време на открито и работата ти е "офис" тип - не е задължителен толкова висок фактор, освен когато си на разходки или плаж. Ако много те дразни това лъщене, скоро предложих продукт на Клиник с висока защита. Той не лъщи, защото филтрите са на друга основа. Лично аз не съм фен на Клиник, но марката не е лоша /малко е скъпичка!/
Нашата козметка се води медицинска и е насочена към решаване на проблеми - лъщенето от високите филтри се счита за по-второстепенно.
Продуктите с Ройбос се произвеждат в Талодерма по поръчка на Лечител. Ето и по-подробно описание на продуктите, за които питаш:
Крем за ръце с Ройбос
Активни съставки: екстракт Ройбос, Глицерин, Бадемово масло, вит. А и Е
Боди лосион с екстракт от Ройбос
Активни съставки: екстракти Ройбос и Алое, натурални масла от гроздови семена, Авокадо, сусамово, урея, Д-пантенол, вит. А и Е
Екстракт от Ройбос /Aspalathus Linearis/ е основният биологично-активен компонент в състава. Екстрактът от фините игловидни листа на РОЙБОС е богат на алфа-хидроксикиселини /АНА/, биофлавоноиди и цинк, които спомагат за поддържането на водния баланс и отстраняването на мъртвите епидермални клетки, забавяйки процесите на стареене и оставяйки кожата гладка, жизнена и еластична. Съдържа 14 антиоксиданта, притежава антибактериални, противовъзпалителни и антиканцерогенни свойства. Той подпомага лечебните процеси при кожни заболявания.
Сега пускам този пост, че го пиша 2-ри път./първия се затри  #2gunfire /
За второто питане - ще пробвам днес, но ако не успея - утре!
До скоро!

# 58
  • Мнения: 630
........
А нещо за разширените пори би ли ми препоръчала?
Привет   bouquet
Мога разбира се. В случая най-подходяща е комбинацията:
Крем за лице – за мазен и смесен тип кожа
Конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е
Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
Действие:
·   Премахва мъртвите клетки от повърхността на кожата - лек “пилинг-ефект”
·   Подобрява кожното кръвообръщение
·   Регулира секрецията на мастните жлези
·   Антибактериално
·   Създава приятно усещане за свежест и хладина
·   Премахва и предотвратява образуването на “черни точки” (комедони) и акне.
Употреба:
Преди употреба нанесете върху малка площ на вътрешната част на пред-мишницата. Ако до 24 часа не се появи сърбеж и/или зачервяване преминете към системно приложение. При употреба върху лицето пазете очите и лигавицата на носа. При нарушена цялост на кожата е възможно да се появи парене, което бързо преминава. Да не се използва от лица със свръхчувствителност към компонентите на продукта!
Мазен и смесен тип кожа: 1-2 пъти седмично се нанася тънък слой върху цялото лице и се оставя за 30-60 минути.
Акне (различни форми): Прилага се всяка вечер и се оставя през цялата нощ. След достигане на задоволителен резултат се употребява 1-2 пъти седмично. Само новопоявяващите се единични обриви се третират всяка вечер. Измиването на маската става с хладка вода. Веднага след това се нанася крем за мазен и смесен тип кожа “Thalloderma”


Лек ден   bouquet

# 59
  • Мнения: 630

...

Въпросите ми са следните:

1. Има ли някой от горните продукти, както и тези от избелващата серия, който не е съвместим с кърменето?
2. Когато му дойде времето, къде да включа избелващите продукти? След тоника ли?
3. Има ли продукти за мазен и смесен тип кожа, които не съдържат парфюмна съставка, т.к тя май дразни очите ми?

Знам, че много ми станаха въпросите, ама като няма кого друг да питам   33uu.

Много благодаря още веднъж   bouquet

Здравей   bouquet
Дано не съм ти забавила много отговорите, но за избелващите в момента е без значение  Wink До момента няма изследвания, които показват, че съставките в избелващите ни продукти са напълно безопани при бременност и кърмене. За другите посочени - няма проблем. До колкото знам салицила в маската против акне я прави неподходяща, но ти не я ползваш / аз си я слагам в Т-зоната. Едва ли ще ми навреди толкова малко количество/
Така, че съвета ми е  избелващи процедури - след като спреш с кърменето.
Когато му дойде времето - процедурите се правят вечер - след почистване с тоалетно мляко - лицето се измива и подсушава. Следва лосиона. Отново измиване след 10-15 мин. и нанасяне на серума. Накрая и избелващия крем. Избелващия тоник може само да поддържа постигнатото - сега можеш да го изключиш в този сезон. Разчитай на слънцезащитните  Peace
Само в продуктите за чувствителна кожа няма ПК. Околоочния контур почиствай с млякото за чувствителна кожа, отмивай с хладка вода и пропусни тонизирането в зоната.
Дано съм била ясна и изчерпателна. Ако не е така - не се притеснявай да питаш.
Лек ден и цветуща кожа    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт