Килограмчета при бременност

  • 2 964
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз качих доста-около 30кг. Вече съм даже по-слаба и от преди да забременнея. newsm44

# 61
  • Мнения: 274
И аз съм днешна дата съм с две кила по-малко от преди да забременея. Чувствам се перфектно, въпреки че много кльощава изглеждам. Rolling Eyes Покрай отслабването поне разбрах, че диети и режими не мога да пазя. Tired

# 62
  • Мнения: 526
До момента съм качила 4кг,не се лишавам от нищо,хапвам си,но мога да се похваля,че винаги съм била с много добър метаболизъм.
Мисля,че лекаря ти има право.Излишни килограми после трудно се свалят,а и не са от полза по време на бременността.Сега има много плодове и зеленчуци-наблягай на тях,освен на пилешкото и рибката.Така ще набавяш и повече витаминки за теб и бебо.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 781
Аз качвах равномерно през цялата бременност - бях плюс 17кг.  Sick Все ми се караха, а не ядях повече от преди, движех се доста - просто съм склонна към трупане на кила.  Tired

# 64
  • Мнения: X
Аз съм с 3,200кг., които почнах по малко от края на 5 месец - 1кг., 6 месец - 1,5кг и сега в началото на 7 месец - около 700гр.

Проблемът при мен е, че дори на толкова малко килограми, съм закръглила дупе.
А иначе и да искам да ям нормално, не мога, защото имам ужасни киселини по всяко време и от всичко. Спряла съм да вечерям, най-много някоя малка салата да си позволя, защото няма спане.  Cry

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 18:42 от Анонимен

# 65
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Много зависи колко килограма си била преди да забременееш и как си се хранила Wink.
Аз до момента съм качила 6,5кг. Гинекологът ми ми каза, че най-добре е да качвам по кило на месец, до 6мес и след това по 2кг, така излизат общо 12кг.

# 66
  • Мнения: 207
Не разбирам , защо те е подложил на диета.Аз съм качила 15 кг. и според мен това е нормално, защото лекаря ми каза , че в болницата при раждането ще оставя 13 - 14 кг.Не се притеснявай за килограмите според мен, важно е бебето да е добре.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 738
Аз до момента съм качила +13 като съм в 8 ми месец! Повечето килца си трупнах още до 5 ия почти 9 Simple Smile сега за 1 месец съм качила само килограм но не знам до края какво ще става има мами които дори в 9 ия свалят Peace Важното е бебчетата да са ни добре пък после ще сваляме  Peace

# 68
  • Мнения: 15
Аз съм в осмата седмица  и вече съм качила 1,5 килкограма. Малко се плаша като си помисля как биха могли да се развият нещата с килограмите ако продължавам с този темп. Иначе съм си склонна към напълняване преди да   забременея ми се налагало да се ограничавам,  за да поддържам теглото си.. хм.
Чудя се, ако ми се яде например, не от глад а просто от глезотия и ако си наложа да не го ям, дали това ще навреди на бебето. Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 3 435
В 6-ти месец 13 кила са много.
Аз бях качила толкова в 8 месец, а в третия триместър се качва най-интензивно.
Още при първия ми преглед ме предупреди лекаря ми, че 12-14 кила се качват, аз качих малко повече.

# 70
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз пък качих 20

В 6-ти месец 13 кила са много.
Аз бях качила толкова в 8 месец, а в третия триместър се качва най-интензивно.
Още при първия ми преглед ме предупреди лекаря ми, че 12-14 кила се качват, аз качих малко повече.

Не мисля, че са много ! И аз бях там някъде

# 71
  • Мнения: 3 219
И с двете качих по около 13-14 кг.

# 72
  • Мнения: 8 505
Качвах всеки месец по 1кг,а последните 2-3 седмици свалих последния качен,така че за цялата бременност бях 8кг отгоре.

# 73
  • Мнения: X
Не разбирам , защо те е подложил на диета.Аз съм качила 15 кг. и според мен това е нормално, защото лекаря ми каза , че в болницата при раждането ще оставя 13 - 14 кг.Не се притеснявай за килограмите според мен, важно е бебето да е добре.

Мисля, че лекарят преценява според жената колко килограма са й много, а няма и установен стандарт. Въпреки, че повечето лекари препоръчват между 9 и 12кг. Това, че в болницата се оставят 14кг. е пълна заблуда. Абсолютно индивидуално е. Все пак лекарят преценява кое е добре за бебето, а не мненията във форума.

# 74
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Аз общо качих 38кг #Crazy и не са ми налагали да спазвам диета.До 5 месец вървях добре и от там нататък качих многооо+това че задържах и вода Sick

Общи условия

Активация на акаунт