Кое ви харесва в държавите,в които сте?

  • 3 787
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Тъй като положително всяка страна има неща с които да ни впе4атли.
За Испания.
Държавата е огромна и много разли4на като природа.Харесва ми се цялата северна 4аст,като най-много Страната на баските и Галисия.
Харесва ми,4е каквото строят,независимо какво е то-къща,административна сграда,мост,се прави както трябва и добре.Е,има грешки,но то къде ли са безгрешни.
Обожавам модерната архитектура във Валенсия.Способна съм да стоя с 4асове пред такава сграда и да я наблюдавам. LaughingНапълнила съм си компютъра със снимки.  Whistling
Харесвам кухнята им.Много богата,питателна и здравословна.
Възхищавам се на земеделците в южната 4аст на Испания.Земята представлява една сушина,примесена с пясък.Но те се грижат за нея и тя им се отплаща.
Харесвам пътищата и пътната им мрежа.Като сравнително наскоро направена тя е доста удобна и пътуването е удоволствие(е,ако няма трафик).
Харесва ми това,4е труда се уважава.
Харесвам испанското кино.
Харесва ми онзи упойващ и с нищо несравним дъх от портокалите напролет.
Някои го оприли4ават на липа,други на магнолия,трети на люляк.

Пo-нататък ако се сетя за още нещо,което ми харесва ще допълвам.Вие сте. Hug

# 1
  • Мнения: 2 563
Тъй като положително всяка страна има неща с които да ни впе4атли.
За Испания.
Държавата е огромна и много разли4на като природа.Харесва ми се цялата северна 4аст,като най_много Страната на баските и Галисия.
Харесва ми,4е каквото строят,независимо какво е то_къща,административна сграда,мост,се прави както трябва и добре.Е,има грешки,но то къде ли са безгрешни.
Обожавам модерната архитектура във Валенсия.Способна съм да стоя с 4асове пред такава сграда и да я наблюдавам. LaughingНапълнила съм си компютъра със снимки.  Whistling
Харесвам кухнята им.Много богата,питателна и здравословна.
Възхищавам се на земеделците в южната 4аст на Испания.Земята представлява една сушина,примесена с пясък.Но те се грижат за нея и тя им се отплаща.
Харесвам пътищата и пътната им мрежа.Като сравнително наскоро направена тя е доста удобна и пътуването е удоволствие(е,ако няма трафик).
Харесва ми това,4е труда се уважава.
Харесвам испанското кино.
Харесва ми онзи упойващ и с нищо несравним дъх от портокалите напролет.
Някои го оприли4ават на липа,други на магнолия,трети на люляк.

По нататък ако се сетя за още нещо,което ми харесва ще допълвам.Вие сте. Hug

Че данъците ми се ползват по предназначение (когато не се ползват за воюване в Близкия изток, но това за другата тема  Twisted Evil). Два примера: от библиотеката мога да си взема всичко наскоро излязло, а ако го нямат, ще ми го доставят от друга библиотека, безплатно и компютъризирано е всичко; стане ли топло, се започва ремонта на улиците, методично, с протокол за сигурност, ограждения, полицай, обяви кога кое ще е затворено в нета и по телевизията. Работят и нощем и след себе си чистят.

# 2
  • Germany
  • Мнения: 1 262
ред; дисциплина; всичко е регламентирано и ясно; можеш да разчиташ на полицията тук; образованието и експириънса се цени; спокойно се живее; хората спазват законите и правилата

# 3
  • Мнения: 1 216
Харесва ми природата тук, където живея - океан и планина, целогодишно е зелено, има много растителност- храсти, малки дървета, освен вековните секвои.
Ванкувър е един пъстър, многокултурен град, може да срещнеш всякакви хора, да се докоснеш до тяхната култура, да опиташ разнообразна кухня.
Очарованието на даунтаун Ванкувър- като малък остров в океана. Където и да си, за 15 мин стигаш до брега. Няма друг такъв по света.
 Чистотата и реда,
 За децата има всевъзможни условия- паркове, басейни, площадки, програми.
 Харесва ми шопинга тук- за разлика от Европа тук дрехите/ и много други неща/ са на половин цена, много от марковите неща също.
 Харесва ми, че не се пуши никъде на закрито.
 Достъпният висок стандарт, който имаме.
 

# 4
  • Мнения: 2 563
Харесва ми природата тук, където живея

Точно това си мислех одеве докато си гледах цветята. Мога да живея на зелено и да имам контакт с  животни най-разнообразни без да се завирам в девета глуха. Плажът е на седем минути, безплатен целогодишно, много чист.

# 5
  • Мнения: 907
Чистота, уреденост, можеш да разчиташ на обещания в повечето случаи, държат на думата си. Хората обмислят и се чувстват отговорни за всяка своя постъпка. Не мрънкат срещу абстрактни понятия като "държава", "управници" и пр.  Peace

# 6
  • Мнения: 994
Най-много ми харесват библиотеките Simple Smile
Това е, което ми идва веднага на ум при прочитане на въпроса.

# 7
  • Мнения: 6 167
зеленината, чистотата,  капучиното, езика,  сигурността, морето, слънцето, хубавото вино, земните хора.
сладкия живот.

# 8
  • Мнения: 1 128
Марица,вчера се чудех дали да пусна тема със същия въпрос Mr. Green,на една вълна сме явно.
За Испания,освен много от споменатите от Марица
Толерантни са към чужденците.
Кухнята.
Радват се страшно много  и искренно на децата.
После ще добавям Mr. Green

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Отношението на холандците към природата: уважение и защита!
Харесвам нашата област: днес си мислех колко съм облагодетелствана да попивам всеки ден, пътувайки с влака, толкова много красота.
Това, че държавата ме стимулира да уча, като ми плаща.
Това, че има закони, които се спазват. Ако съседката реши да ме тормози, ще бъда защитена.
Цветята на Холандия и как хората се грижат за градинките си.
Как всички карат колело.
Зачитането на личният избор на другите.

Сигурно има още....ще допълвам.

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В добавка към Марица и Фрики:

1. закони, които се спазват.
2. като се оплачеш от нещо, в 99 % от случаите се променят нещата.
3. труда се цени
4. чистотата (с изключение на времето, когато има фиеста)
5. природата и грижите, които полагат за нея.

# 11
  • Мнения: 1 147
Харесва ми климата, особено тук където съм, Калифорния.
Харесва ми гледката на океана, това, че небето е много синьо и въздуха е много чист, зеленината, слънцето, чистотата.
Харесва ми, че имат много и достъпни паркове, които са поддържани, детски площадки, градини.
Че мога да се разхождам вечер спокойно по улиците и не ме е страх.
Че имам славей, който пее всяка сутрин в градината, и често виждам сърни, които се разхождат наоколо, включително в задния ни двор.
Мога да си оставя къщата или колата отключена с часове, и дни, и вероятността някой да се възползва от това е близка до нулата.
Почти насякъде е чисто и подредено, хората си прибират боклуците, и някой чисти (невидимо и вероятно нощем   Grinning)
Нещата се правят с размах, и мисъл, има планиране дългосрочно.

# 12
  • Мнения: 3 367
.. възможността за професионална реализация и уважението на околните към труда ми
..отношението към хора с увреждания от всякакъв тип
..липсата на агресия
..реда във вси1ки сфери,вклю4ително и ли1ни взаимоотношения
..отворените 24 1аса магазини , библиотеките и книжарниците

# 13
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Направо не знам дали мога да изброя всичко, което класира Виена на парво място по качество на живот между всички европейски столици и на трето в световен мащаб (след Ванкувър и Женева, които все пак не са столици!  Wink )

# 14
  • Мнения: 1 910
Като цяло живота ми се вижда по-спокоен , от там, от където идвам.
Почти всички говорят английски (и това не е родния им език  Wink). Често знаят и ползват поне още един език.
Можеш да си свършиш много работа от вкъщи - само ти трябва компютър и интернет.
Пътищата им - най-добрите, по които съм пътувала. Включително маркировка и отношния между каращите.



# 15
  • Мнения: 2 093
-Харесва ми че мога да отида на концерт на групи и изпьлнители за който само сьм си мечтала в Б-г или на шоу тип Бродуей
-Харесва ми кафето в Starbuck
-харесват ми алкохолните магазини. Има невероятна селекция на вина от цял свят, включително и на Домейн Бояр и др. бг. вина
-харесва ми есентта, много е пьстро и красиво
-харесва ми че езерото прелича и мерише на море
-харесва ми че бюрокрацията е минимална. Разбира се има много правила, но те са ясни и установени, така че ако ги спазва човек няма проблеми. Много често документи се подават по интернет и не се виси на опашки
-харесва ми че хората тук ще те поздравят за успехите ти или ще те окоражат и няма да те критикуват
-харесва ми че амбициите се насьрчават и че може да постигнеш много с упорит труд
-харесва че мога да намерия от пиле мляко
-харесва ми че живея в такьв космополитен град и че мирогледа за света ми се промени толкова много и мога да бьда толеранта кьм другите култури.
-харесва ми че мога да отида на почивка в Куба, Карибите или Щатите на доста прилични цени ( това все още не сьм го правила)


# 16
  • Мнения: 2 563
Етническото и религиозно разнообразие.
Движенията за граждански и човешки права.
Отношението към природата.
Възможността да инвестираш за старините си.
Електронното банкиране и факта, че не ми се налага да ходя в банката за всяко малко нещо.

# 17
  • Мнения: 2 254
Удобствата-от всякакъв род(на прима виста-с дете съм в заведение-не се пуши,има столче за него,има маса в тоалетната да сменя памперса...).
 Това,че мога да си свърша почти всичко(да не напиша всичико) по телефона.
Библиотеките вече споменаха,да кажа и аз.
Фестивали цяло лято из парковете,за смешни пари,или без такива ти пее кой ли не....

# 18
  • Мнения: 27 524
Строгия контрол от полицията. Уредеността като цяло. Умереният климат (но пък жалко, че няма 4 разграничени сезона, както у нас).

# 19
  • Мнения: 1 783
  • Професионалните възможности
    Уважението към жените - не съм чула един път да ми подмята някой простотии по улиците, както за съжаление е практиката на много мъже в България
    Парковете
    Чистотата по улиците, дори и там където се върви, а не само коли се карат
    Уредеността на държавните учреждения
    Любезността на хората - познават те не познават, ти се усмихват и поздравяват, не срещам простаци, които за щяло и не щяло ме псуват
    Уважението към личността и индивидуалността
    И колкото и еднотипни да изглеждат американците, не съм била другаде където да съм видяла толкова голямо човешко разнообразие, макар че тъпанари има навсякъде
    Възможността да се прави всичко електронно

# 20
  • Мнения: 1 072
Зачитането на личният избор на другите.
newsm10

# 21
  • Мнения: 664
Здравеопазването и социалната политика като цяло.
чакането по 3 часа в спешното не ме притеснява, защото знам, че после много добри лекари ще се погрижат за детето ми (както се е случвало нееднократно и съм им много благодарна).

Многото градинки и паркове за децата в Париж.

Харесва ми кухнята(с изключение на някои неща, които ми идват много мазни).

Езикът, влюбена съм в този език, никога не се уморявам да го слушам.

Учтивостта на хората.

Многобройните кафенца и бистра, където можеш да си седиш необезпокояван с часове.

Сигурно пропускам доста неща в момента...


# 22
  • Мнения: 2 907
Ето това :

# 23
  • Мнения: 136
-чувството им за естетика и подреденост, без значение дали става въпрос за красиви паркове,градини,добре подредена маса или вътрешна декорация.
-любезността и търпението им- въпреки,че понякога ми идва в повече
-толерантността им 
-липсата на йерархия в училища,детски градини и т.н
-възрастните двойки,които вървят усмихнати и хванати за ръка

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 16:32 от KpoTka DuBa KoTka

# 24
  • Мнения: 4 111
Харесват ми много неща, със сигурност нещо ще пропусна. Ще започна със сладкото, правят уникално вкусни торти, пасти, други сладкарски изделия. Има много фурни за хляб и хлебни изделия, също много вкусни. Харесва ми музиката, която създават, песните, които пеят. Умеят да се забавляват, обичат да танцуват, ценят високо културата си, ходят на театри, обожават актьорите си, обичат певците си. Дълбока почит към църквата – кръстят се винаги когато дори само минават покрай църква. Харесва ми, че мога да ходя безплатно на лекар и изписаните от него лекарства също са ми безплатни (не при всички здравни каси е така). Харесва ми, че за тях децата са номер 1. Има безплатни детски болници. Харесва ми, че си плащам сметките в тото-то и не се редя на километрични опашки. Ако забравя да платя сметката никой не идва да ми спре водата или тока, просто се трупат, да не говорим, че никой не влиза вкъщи да ми отчита водомера, електромера или парното. Харесват ми пътищата им, големите магазини, от които мога да си купя всичко, което ми скимне. Щях да пропусна фрапето. Правят хубави сувлакита (приличат на Дюнери), хубави големи палачинки, пълнени с какво ли не (крепес). Обичат цветята и зеленината, естествена почти няма, добре се грижат за градинките си. Чисто е. Сметта се събира нощем.
Харесва ми, че отстояват позициите си, стачкуват когато са недоволни, постигат целите си, задружни са.

# 25
  • Мнения: 3 371
Харесват ми много неща, със сигурност нещо ще пропусна. Ще започна със сладкото, правят уникално вкусни торти, пасти, други сладкарски изделия. Има много фурни за хляб и хлебни изделия, също много вкусни. Харесва ми музиката, която създават, песните, които пеят. Умеят да се забавляват, обичат да танцуват, ценят високо културата си, ходят на театри, обожават актьорите си, обичат певците си. Дълбока почит към църквата – кръстят се винаги когато дори само минават покрай църква. Харесва ми, че мога да ходя безплатно на лекар и изписаните от него лекарства също са ми безплатни (не при всички здравни каси е така). Харесва ми, че за тях децата са номер 1. Има безплатни детски болници. Харесва ми, че си плащам сметките в тото-то и не се редя на километрични опашки. Ако забравя да платя сметката никой не идва да ми спре водата или тока, просто се трупат, да не говорим, че никой не влиза вкъщи да ми отчита водомера, електромера или парното. Харесват ми пътищата им, големите магазини, от които мога да си купя всичко, което ми скимне. Щях да пропусна фрапето. Правят хубави сувлакита (приличат на Дюнери), хубави големи палачинки, пълнени с какво ли не (крепес). Обичат цветята и зеленината, естествена почти няма, добре се грижат за градинките си. Чисто е. Сметта се събира нощем.
Харесва ми, че отстояват позициите си, стачкуват когато са недоволни, постигат целите си, задружни са.


малееее, вземи ме там Heart Eyes. не щеш ли размяна за студена и мрачна страна  Laughing.
ако кажеш, че и намаления има прекрасни, ужас, тръшвам се на мъжа ми и ще рИва поне до понеделник час по-скоро да бЕгам от тук  Grinning. особено сега, тук сигурно няма и 18 градуса и ни залива поредната порция дъжд и студ, бляк, че гадост всемирна  Sick.

иначе тук ми харесват малко неща, но съм се примирила  Crazy Laughing . организирани са, макар и малко дървени/каквото и да значи това  Crazy/, има хубави намаления  Twisted Evil, образованието им е на ниво, чисто и спретнато, няма хаос, пътищата са отлични, стандарта на живот ми харесва също и май това е.

# 26
  • DE
  • Мнения: 967
Харесва ми това, че майка и татко са наблизо. Харесва ми също, че приятелите ми са тук. Отчасти ми харесва манталитета на хората. Харесва ми климата! Хората са красиви и много от тях са умни и образовани. Харесва ми морето и планината. Общо взето почти всичко в БЪЛГАРИЯ ми харесва, затова се върнах!!!

# 27
  • Мнения: X
много неща
най-вече невероятното спокойствие и красива и ЧИСТА природа
както и климата (колкото  и да е невероятно)
многото възможности за спорт
персоналния и индивидуален подход към всяко дете в училище
т.нар. Скандинавски дизайн - елегантен със своята простота

възможността за младежите да си доучат, ако навремето ги е мързяло или просто да си дигнат успеха за университет

уважението към околните

всичко, което се прави за възрастните и различните (т.е. хора с някакви нарушения, наречени с обидната дума "инвалиди" в БГ)

липсата на бюрокрация и възможността да се използва ИНТЕРНЕТ за всичко това
абсолютно еднаквия стандарт за цялата страна, независимо къде се намираш, навсякъде има същите магазини, същите заплати и т.н.
за тоалетните да не споменавам

# 28
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Спазването на законите в повечето случаи, уредеността на ежедневието, възможността да свърша много административни задължения по пощата/телефона/Интернет

Кухнята

Виното

Езикът

Светлините на Айфеловата кула

# 29
  • NL
  • Мнения: 520
Най-много се кефя на специалните алеи за велосипедисти и че мога да карам колело на воля без да попадна в някоя дупка или шофьор на Икарус да ме напсува,че той бил с предимство Rage.
Също така ми харесва начинът по които се грижат за къщата си и обществените места- въобще,че са нация с чувство към чистота и ред.
Харесвам си и заплатата ,преди да са ми взели нужните данъци по нея Joy Joy Joy.

# 30
  • Мнения: 1 630
* Спазването на личното пространство
* търпимостта към различията
* изключително мултикултурния облик на Брюксел и много и разнообразните чужденци
* това колко малко им пука от хорското мнение  - примерно за начин на обличане

още много други

# 31
  • Мнения: 1 169
Аз ще добавя, че тази държава ти дава въможността да сбъднеш мечтите си. Реда, дисциплината, законите, чистотата. УВАЖЕНИЕТО към жената, децата, възрастните хора и животните.
Искам да питам и вас: ВИДЯЛИ ЛИ СТЕ ДЕЦА ДА СЕ БИЯТ НА УЛИЦАТА ИЛИ В УЧИЛИЩЕ? Аз лично не.
Преди го смятах за "нормално" детето ми да се върне набито, нащипано или надраскано от детска градина или училище.
Деца в неравностойно състояние са заедно със своите връсници в равностойно в училище. Моето дете има наистина НОРМАЛНО ОТНОШЕНИЕ към тях и не ги дели по нищо.
Преди години когато се преместихме тук и дъщеря ми тръгна на училище, едно детенце и беше казало, че не говори добре английски. Тя не беше разстроена, но учителката беше чула. Извикала родителите и говорила с тях. След това дъщеря ми получи картичка това дете с извинение, беше нарисувало картинка за нея и я помоли да му бъде приятели.

# 32
  • Мнения: 3 804
спокойствието и сигурността
може6 да си оставиш колата отключена или да пуснеш децата сами да играят навън или в малките часове да излезеш да се разхождаш без да те е страх от нищо
социалната политика
има държавни училища и болници за тези които не могат да си позволят частните,учебниците са безплатни.държавата дотира основните хранителни стоки
харесват ми многото останали исторически паметници от различни епохи и народи
кухнята също не е лоша,морето е 4исто

# 33
  • Мнения: 57
Да, виждала съм набити деца, моето беше набито преди 20 дни в 5 след обед в селския парк,където са карали колела.Това в Масачусетс,оплакахме се в полицията и не си мръднаха малкия пръст дори.

# 34
  • Мнения: 558
харесва ми,че няма просещи деца по улиците,доколкото има деца в разни домове,поне не мизерстват, че има удобства за хората с увреждания и че са интергрирани в обществото,че здравната система функционира доста по-добре и да речем не се налага да се събират пари за разни операции в чужбина на болни хора, и че е горе-долу сигурно вечер по улиците,че мислят за опазване на околната среда, че има алеи за велосипедисти....другите неща ги има и в БГ...

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 00:51 от pepelja6ka

# 35
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
за Испания, Мадрид:
тук си е жив комунизъм в луксозен вариант.
като започнат да изграждат квартал първо правят улиците, градинките, осветлението.
преди малко като се прибирахме минахме точно покрай един такъв бъдещ жилищен комплекс.  лампите си светеха едновременно с всички други, ей така в нищото...
хората са много толерантни, добри са.
обожават деца, разтапят се
обичат животни
емоционални хора са, по мой вкус
само да спреш колата и да искаш да питаш някой нещо, поне още трима се спират с желание да помогнат
благодаря, извинявай са най-често използваните думи
музиката
езикът им
виното
кухнята им
чисто е
можеш да си търсиш правата
умеят да се забавляват
безкрайните им фиести
това, че не плащаш кенеф
няма бездомни кучета
морето...


# 36
  • Мнения: 1 169
Цитат
Да, виждала съм набити деца, моето беше набито преди 20 дни в 5 след обед в селския парк,където са карали колела.Това в Масачусетс,оплакахме се в полицията и не си мръднаха малкия пръст дори.
За първи път чувам. Не казвам, че е невъзможно...нистина много рядко се случва. Полицията да не си мръдне пръста  newsm12. Може няма да споря.

# 37
  • Мнения: 1 817
ред; дисциплина; всичко е регламентирано и ясно; можеш да разчиташ на полицията тук;  спокойно се живее; хората спазват законите и правилата
Peace

# 38
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сега се сетих за още нещо, което ми харесва тук: като стане по-топло времето и масово започват да организират разни празненства на открито. В 90% взимащите участие и организатори са доброволци.

# 39
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Виното и кухнята на първо място Laughing
Култура, архитектура и природа_бол.
отноШението към хората с увреждания, особено към децата, желанието (в някои сфери, все оЩе си е само желание  Confused) вся4ески да ги интегрират в социалния живот.
грижата, поне тук, в Милано, към обЩествената собственост. искат да им е 4исто и пазят.
ли4но на мен ми харесва и здравеопазването, това, 4е не предписват килограми лекарства, за да си измият ръцете, не предлагат излиШни витамини и интегратори по всякакви поводи, настинката не се смята за болест. педиатрите не са намусени доктори, а хора с подход към малките си пациенти, гинеколозите и акуШерките са спокойни и дават всякакви обяснения, дори и на най_тъпите въпроси. има безплатна превенция за някои женски заболявания, както и безплатни гинекологи4ни прегледи и никой не си позволява да се държи с теб високомерно, или повърхностно, за това 4е не плаЩаШ.

# 40
  • Мнения: X
и аз пропуснах разни неща

страхотните библиотеки, с възможност за доставка в къщи иили доставка от други библиотеки, независимо колко са далеч
ненавиждам библиотеките в БГ и избягвам да влизам в тях - книгите там са с лошо качесто на хартията, не се поддържат, повечето са мухлясали и там винаги мирише ужасно (напр. в Дания всяка година ги обработват с препарати против мухъл и гъбички, сигурно и тук е така)
аз започнах да опаковам и нашите книги с фолио, за да се запазят

грижата за децата - просещи деца няма
за деца с проблеми или в проблемни семейства - помага им се, не се оставят на улицата

многото хора с увреждания или Даун по улиците - това показва едно нормално отношение към тях, а не да ги оставят да умират от грижите им по домове в ранна детска възраст

# 41
  • Мнения: 2 427
В Италия ми харесват следните неща:На първо място италианският дизайн.Галериите за изкуство.Модата.Езика.Любовта на италианците към децата.Като изляза с количката всички му се радват на моя Теодор,в България как един непознат не го погледна! Sad

# 42
  • Мнения: 3 521
Харесват ми много неща - природата, сигурност, уреденост, социалността, уважението към държавните институции, усмихнатите хора, архитектура, естетиката, чистотата, културният живот и възможността да му са наслаждавам, регламентираното работно време и това, че изключенията са изключения, а не ежедневие, възможностите да пътувам до интересни места, МОЛовете Mr. Green, сблъсъка на различните културни общности и всичките му производни, и т.н., и т.н. и т.н.

# 43
  • Мнения: 3 388
Виното, езика, сирената, кухнята, езика, архитектурата и дизайна, природата, култ-ист. наследство.
Любовта към животните, разпродажбите, Алпите, Сардения, езерата ...

# 44
  • Мнения: 2 563
Виното, езика, сирената, кухнята, езика, архитектурата и дизайна, природата, култ-ист. наследство.
Любовта към животните, разпродажбите, Алпите, Сардения, езерата ...

Атлантика, наличието на качествена преса.

# 45
  • Мнения: 2 427
Специално за Бистрето,добавям още нещо Laughing:
В Италия отношението към инвалидите и хората с недъзи е прекрасно.Работи се по специални програми така че да им се осигури място в обществото,търсят се непрекъснато начини да се усетят ползотворни за себе си и другите.Впечатлявам се невероятно когато видя как се радват хората и на недъзите дечица по улиците,как ги заговарят,а не ги приемат като нещо неприятно както става често в БГ.

# 46
  • Мнения: 1 783
Специално за Бистрето,добавям още нещо Laughing:
В Италия отношението към инвалидите и хората с недъзи е прекрасно.Работи се по специални програми така че да им се осигури място в обществото,търсят се непрекъснато начини да се усетят ползотворни за себе си и другите.Впечатлявам се невероятно когато видя как се радват хората и на недъзите дечица по улиците,как ги заговарят,а не ги приемат като нещо неприятно както става често в БГ.
Grazie mille!  Laughing

Аз едно времe говорех италиански, ама сега нещо ми куца, особено след като от 7 години наблягам на английския. Ама мно-о-ого обичам италианския. А това за хората с недъзи май е така във всяка по-развита държава, и тук имат чудесно отношение.

# 47
  • Мнения: 2 427
Възможно е.Но аз като пристигнала от България много се бях впечатлила в началото.Дори ми беше малко страшно,защото си мислех че тук в Италия недъзите са по-разпространени.Докато не ми дойде на ум че в България повечето от тези хора или са скрити покрити по къщите и не смеят да ги изведат или са по домовете и приютите,защото близките им не ги желаят.
С бездомните кучета положението е също много различно.Обръща се много голямо внимание,отделят се много грижи.Семействата много по често вземат куче от кучкарник с бездомни животни,отколкото расово куче от развъдниците.

# 48
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Възможно е.Но аз като пристигнала от България много се бях впечатлила в началото.Дори ми беше малко страшно,защото си мислех че тук в Италия недъзите са по-разпространени.Докато не ми дойде на ум че в България повечето от тези хора или са скрити покрити по къщите и не смеят да ги изведат или са по домовете и приютите,защото близките им не ги желаят.
С бездомните кучета положението е също много различно.Обръща се много голямо внимание,отделят се много грижи.Семействата много по често вземат куче от кучкарник с бездомни животни,отколкото расово куче от развъдниците.

и на мен ми трябваШе време, за да схвана този момент, да не говорим колко време и трябваШе на майка ми.
продължаваШе да вика " при нас нямаШе такива деца"  ooooh!
много тъпо ми става всеки път, в който се замисля.

# 49
  • Мнения: 1 128
В Италия ми харесват следните неща:На първо място италианският дизайн.Галериите за изкуство.Модата.Езика.Любовта на италианците към децата.Като изляза с количката всички му се радват на моя Теодор,в България как един непознат не го погледна! Sad
Ето точно това за децата е нещото което много ме впечатлява в Испания.Толкова много и истински им се радват,винаги имат по някоя думичка,закачка .....абе каквото и да е.Като се роди Андрес получихме подаръчета от съседи,приятели на бабите,познати,колеги..от сума ти народ(все испанци) от който въобще не бях очаквала.Не е въпроса за материалните подаръци,просто искренно се радват на децата.А в българския магазин дето ходя всеки втори ден и сме си говорили доста с продавачката едно ЧЕСТИТО не ми каза.Същото и с един колега на майка ми с който са работили 20 години в България.И той едно ЧЕСТИТО не успя да каже като ме видя с новороденото бебе

# 50
  • Мнения: 3 098
На моята навсякъде й се радват.Само веднъж една докторка хи4 не й се радваше,тъй като й пипаше апаратурата. Laughing
Сетих се сега за още нещо,което ми харесва,а това са т.н."Жълти страници".Вси4ко и всеки може да се намери там,инфото е ценно.

# 51
  • Мнения: 2 051
Изобилие от културни прояви, денонощни празници и фестивали на какви ли не изкуства и къде ли не - на площади, по улиците, в метрото, в паркове, във фоайета на музеи и галерии,  в специални и неспециални зали, където можеш всякак да се включиш (това в големите градове)...

Културни центрове с библиотеки на всяка крачка (и в големите и в малките градове).

Толерантност към различните хора -  чужденци, хора с всякакви недъзи, хомосексуалисти (почти навсякъде).

Мултиетническото спокойно съжителстване - безброй играещи деца от 4 раси на един площад или поляна в парка. Grinning

Човешките права са гарантирани и при нужда можеш да си ги търсиш, общините подпомагат рекламата на подобни институции (навсякъде).

Политиците са доста по-близо до останалата част от населението, при среща можеш спокойно да си поговориш с някой от тях, тръгнал пеш със същата ризка като теб по някакви задачи Mr. Green (това в Каталуня, не знам за другите места)

Много лесно, бързо и без спънки можеш да започнеш собствен бизнес.

Любовта към децата - вече я писахте, тя е навсякъде.

Учителите и учениците са на ти, отношенията между тях са естествени и ненапрегнати, атмосферата в училище изключително открита и спокойна, творчеството се поощрява, зубренето и натягането - не.

Спокойно се качваш/слизаш с двойна бебешка количка в автобус, метро, подлез и в асансьор на публична сграда без да засядаш на вратата, по същия спокоен начин минаваш под(през) строеж или сграда в ремонт Laughing

Почти безплатните велосипеди, които могат да се вземат от паркинги на различни места из центъра и пак да се оставят там. Дългите алеи за велосипедисти.

За виното да не говорим, чудно е Crazy, кухнята е лека и сравнително здравословна.

Испанците са сърдечни, обичат семейството си  и угаждат много на жените си Mr. Green Flutter

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 19:00 от Ведра

# 52
  • Мнения: 359
Харесвами коректността на южниат италианец,вчера например ми откраднаха кофата за боклук заедно с боклука

# 53
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Още се сетих: харесва ми как се отнасят с бездомните / захвърлени от хората животни, как се грижат за тях и опитват да им намерят нови стопани.

# 54
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Харесва ми че няма бездомни кучета. В София ги мразех и ме дебнеха на всеки ъгъл.

# 55
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Харесвам Бостън, urban jewel му викат. Grinning Красив град, почти европейски в централната си част. Пълен със студенти и следователно мултикултурен. Харесвам изобилието от национални кухни в ресторантите и интересни продукти в хранителните магазини.
Ниските цени на дрехи и детски неща и (сравнително) ниските данъци.
Толерантността на обществото и отношението към жените.
Усещането, че можеш да бъдеш който си искаш.
Възможността да отида навсякъде с детето си.

# 56
  • Мнения: 945
(Германия)
Харесвам работните условия тук. Харесва ми, че колегите ми ми помагаха да навляzа в работата и търпеливо ме обучавава когато почнах работа.
Харесва ми факта, че не трябва да докаzвам пред всеки магаzинер, че съм в състояни да си платя покупката, zа да ме обслужи добре.
Обичам да ми пожелават "добъд ден" и "довиждане, приятен ден" в магаzина, в кръчмата, в данъчното, портиера във фирмата ми (работим над 500 човека в една сграда) , също така шефа ми, колегите ми  Mr. Green. Обичам и аz да го пожелавам на хората.

# 57
  • Мнения: 3 423
Транспортът е редовен, винаги има места за сядане, денонощен е.
Пълно е с паркове, езера, има реки, покрай които може да опънеш
хавлия и да събираш слънце, без някой да те нагруби или изгони.
Градът е мулти-култи, има много интересни екземпляри.
На 10 минути от центъра имаш спокойствието и тишината си.
Не си зависим от непоръбени продавачи, може да зяпаш и пробваш
дрехи на воля, никой не ти досажда с мнимо желание за помощ в избора.
Книжарниците може да ти загубят времето, няма да го усетиш, влезеш ли.
Може да се оплачеш, ако си недоволен от нещо, файда винаги има.
Има алеи за велосипедисти почти навсякъде.
Има асансьори по гарите и в магазините.
Като пресичаш на зелено или на пешеходна пътека, колите те изчакват,
колкото и да се туткаш, та дори и да е светнало червено, докато се натуткаш.
Лекарските кабинети не миришат на болница.
На работното място никой не ти се присмива, ако си новак и питаш, а обясняват.
Ако си знаеш правата и си ги търсиш, не ти се слагат прътове в колелата, а ти се съдейства.
Пощите са коректни.
Издаването на лични данни не се допуска.
Можеш да вършиш работа по телефон или мейл, не е нужно да губиш време.

# 58
  • Мнения: 1 783
Транспортът е редовен, винаги има места за сядане, денонощен е.
Пълно е с паркове, езера, има реки, покрай които може да опънеш
хавлия и да събираш слънце, без някой да те нагруби или изгони.
Градът е мулти-култи, има много интересни екземпляри.
На 10 минути от центъра имаш спокойствието и тишината си.
Не си зависим от непоръбени продавачи, може да зяпаш и пробваш
дрехи на воля, никой не ти досажда с мнимо желание за помощ в избора.
Книжарниците може да ти загубят времето, няма да го усетиш, влезеш ли.
Може да се оплачеш, ако си недоволен от нещо, файда винаги има.
Има алеи за велосипедисти почти навсякъде.
Има асансьори по гарите и в магазините.
Като пресичаш на зелено или на пешеходна пътека, колите те изчакват,
колкото и да се туткаш, та дори и да е светнало червено, докато се натуткаш.
Лекарските кабинети не миришат на болница.
На работното място никой не ти се присмива, ако си новак и питаш, а обясняват.
Ако си знаеш правата и си ги търсиш, не ти се слагат прътове в колелата, а ти се съдейства.
Пощите са коректни.
Издаването на лични данни не се допуска.
Можеш да вършиш работа по телефон или мейл, не е нужно да губиш време.
Страшно място е Свазиленд  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 910
Още се сетих: харесва ми как се отнасят с бездомните / захвърлени от хората животни, как се грижат за тях и опитват да им намерят нови стопани.
smile3555 Да, и това наиситна.
И че 99% от хората са много внимателни и мили към малките деца. Същото се отнася дори за децата.  Започнах да се сещам все повече неща, но стига толкова Grinning

# 60
  • Мнения: 2 051
Издаването на лични данни не се допуска....

...включително и видео материал. Иска се разрешението ми за снимките, които предстоят да бъдат направени на децата ми, разказва ми се да ли ще са индивидуални или групови снимките.
И давам писмено разрешение всеки път, че нямам нищо против някоя от тези снимки или клипчета да бъде качена на сайта на училището.  Simple Smile

Можеш да вършиш работа по телефон или мейл, не е нужно да губиш време.

Можеш да вършиш ЦЯЛАТА  си работа по телефона (скайп, мейл) от вкъщи, като телефонната линия се заплаща от съответната институция.

# 61
  • Мнения: 2 379
Харесвами коректността на южниат италианец,вчера например ми откраднаха кофата за боклук заедно с боклука
Joy
Ако си в /около/ Неапол, това си е направо страхотна услуга Wink

# 62
  • Мнения: 359
Именно,затова и го поместих тук.За съжеление отново се напълни,а крадците нещо са го одарили на съвест.Ако и тази нощ не го откраднат утре сте им сложа кафе и корнето до бидона дано ме съжелят

# 63
  • Мнения: 314
Харесва ми:
Толерантността към различията ( или поне липсата на демонстративна нетолерантност)
Общественият дебат - проблемите се дискутират, а понякога дори се стига до реални промени благодарение на дебата.
Забранено е със закон да се удрят деца (под каквато и да е форма).

# 64
  • Мнения: 3 461
Почти всичко. Laughing Как от пустинята са създали райско кътче с цветя, зеленина и много вода, която се лее като фонтани в морето и водоскоци по сградите.  Толерантното отношение към чужденците и космополитния дух на Бахрейн. Чарът на безбройните ресторантчета, клубове и дискотеки. Забележителната архитектура и безспирното строителство, пускам ви линк към един от жилищните проекти, който ще е готов следващата година. www.durratbahrain.com Липсата на данъци, евтинията на петрола, който е центове, страхотният шопинг и молове, болниците като петзвездни хотели, лекарите, които те молят да ги безпокоиш в извън работно време, достъпното частно образование, което е на много високо ниво, едно от британските училища тук е номер 7  в света и първо в Гълфа от тези, които следват британската система на обучение, мистиката, кухнята, това, че населението е само 700 000 души и се придвижвам от една точка на острова до друга за отрицателно време.

# 65
  • Мнения: 6 167
Ноя, като те четох в захлас ми дойде една култова реплика от " Дами канят" :  Вземи ме, лодкарю, на твоята ладия лека  Laughing

# 66
  • Мнения: 3 461
Ноя, като те четох в захлас ми дойде една култова реплика от " Дами канят" :  Вземи ме, лодкарю, на твоята ладия лека  Laughing


 Joy Да ходя да пиша за негативите. Twisted Evil

В одата за възхвала на Бахрейн забравих да спомена и страхотната инфраструктура, пътища и как ми дават предимство, дори когато нямам такова.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 22:09 от Noia

# 67
  • Мнения: 2 427
Едно от полезните тук неща е ,че обществото тук така те подтиска от към консумацията на алкохол ,че почти невъзможно да се алкохолизираш докато има кой да ти отброява глътките. Mr. Green

# 68
  • Мнения: 560
Харесва ми спокойствието,екзотиката,кухнята,морето и добронамереността на хората. Wink

# 69
  • Мнения: 7 914
Да ходя да пиша за негативите. Twisted Evil


отивам да чета негативите( дано си ги написала), че позеленях от завист Crazy

# 70
  • Мнения: 1 072
А, от amymommy се сетих - харесва ми, че е забранено да се пуши в работата, по този начин реално се сблъсквам с цигарен дим единствено при посещенията ми в България! Почти никой от познатите му тук така или иначе не пуши, но в работата ми е много добре така.

# 71
  • Мнения: 2 427
Сара,абсолютно Peace!
Аз,въпреки че пуша като комин съм загубила навика да пуша в затворени помещения,дори и в къщи пуша единствено навън.Докато бях в Бг на гости на една моя приятелка и тя ме накара да запаля вътре в стаята,освен че цигарата определено не ми вървеше,изпитвах такова силно чувство на вина,че следващата се наложи да я изпуша на терасата им,за по-приятно.

# 72
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Едно от полезните тук неща е ,че обществото тук така те подтиска от към консумацията на алкохол ,че почти невъзможно да се алкохолизираш докато има кой да ти отброява глътките. Mr. Green

да бе да, на мен, и4 не ми действа това подтискане  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 2 427
Феям,завиждам ти на свободния дух.Аз обикновено си правя хиляда паранои по случая. Sad

# 74
  • Мнения: 1 379
Първи ми харесва,че няма зима.Никакъв сняг, лед и  отрицателни температури.
Харесва ми това,че има правила и закони и те се спазват от всички.
Харесва ми ,че няма бюрокрация.Всичко е максимално опростено.Харесва ми толерантността на шофьорите.Нещо за което в БГ можем да си мечтаем. Толерантни са към чужденците.Приемат те такъв какъвто си, независимо от религия, култура и т.н.
Харесва ми спокойствието.Това,че можеш да пуснеш децата да изграят на вън ,без да се притесняваш за тях.Да се прибираш посреднощ пеш и да не се страхуваш,че някой ще те нападне.Че можеш да си оставиш колата пред къщи отключена.Съседката и прозорците си остава отворени.

# 75
  • Мнения: 2 379
Извинете, а Guinness?
Cheers cheers

# 76
  • Мнения: 1 379
Това съм го пропуснала защото не пия Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт