По стар български обичай на сватба

  • 12 927
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 358
Лиска, ей сега утрепА рибата  hahaha

# 46
  • Мнения: 1 174
Liska, и аз ще почерпя Joy
Традициите не са това,което бяха,живеем в 21 век.
То по традиция булката трябва да е в народна носия Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 4 867
На мястото на всеки гости имаше оставен плик с картичка. Получихме много мили пожелания; в някои пликове имаше и пари. Който искаше да ни поздрави и да ни даде подарък лично, идваше при нас на масата. Не сме обикаляли. Намерихме начин да приседнем за минутка до всеки от гостите и да му отделим няколко минути без това да има формата на стандартната обиколка и без през това време да получаваме нещо.
След тържеството в ресторанта събрахме родителите и кумовете на едно място да си допиват, а ние отпрашихме на сватбено пътешествие. Чаршафът го е разнасяла камериерката в хотела. Трябва да изискам записа от охранителните камери в пералното. Дали ги пазят повече от 13 години?

# 48
  • Мнения: 765
Не смятам да обикалям гостите , доколкото ги познавам и те не смятат .
Няма да сме в ресторант , няма да има бели покривки , всички ще се настаняват и групират по интереси - кой както си иска, така че нямам намерение да се ръчкам между тях и да им развалям купона с подноси , шаферки и булки . Така съм си решила .
На влизане ще има красива висока масичка с прозрачна кутия , пликове , химикали , картички - ако някой иска да твори пожелания и да ги пуска вътре , ако някой иска да оставя плик с пари - кутията е на негово разположение . Кой каквото иска да си прави на моята сватба , само моля  от мен хора , чаршафи , танци с пилета и обхождане на народа да не се очаква  Grinning .
Ще замоля никой да не се пъне да ме настъпва - обувките ми не са без пари , също така менчета и китки да оставим за по-романтичните души - сега има видеозони , пола се знае от рано .
 За някои може да е скучно така , за мен е идеално Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 2 891

Ще почерпя целия форум, ако някой обаче
публикува снимка, на която свекървата води
хорото, а в ръцете си вее окървавен чаршаф!


Това не виждам как ще се получи, поради липса на девствени булки  Mr. Green

Много съм проста, забравих за естетичната хирургия и 160-те вълшебни лева. Взимам си думите назад!

# 50
  • Мнения: 765
Какво ще черпиш ? Дай оферта . Blush

# 51
  • Мнения: 3 423
Черпя кой каквото си пожелае!
Много съм дащна! Особено като
пък знам изхода от залаганията.

# 52
  • Мнения: 599
Лисоооо,ти все така ще ги обърнеш нещата PartyСмисълът беше друг,но го разбирайте както искате.

# 53
  • Мнения: 3 521
На нашата сватба имахме едно огромно керамично прасе касичка на една маса, бяхме насипали пясък, коктейл и чадърче пред свинята и кратко стихче, че ни се ходи на Сейшелските о-ви. Вицът беше, че повечето гости мирно и кротко се отбиваха да нагледат добичето, но едни сладури обърнаха техните пари в монети и ги насипаха под пясъка, връчиха ни лопатка и сито и казаха да сме тренирали за родители Crazy.

# 54
  • Мнения: 2 386
Направете си gift list с желаните подаръци - хем ще улесните гостите, хем ще сте доволни (а рекет няма да има)  Wink

# 55
  • France
  • Мнения: 726
Едни познати, в поканата за сватба, дадоха номер на банкова сметка, по която да се превеждат пари, вместо да се купуват подаръци.
Също така, големи вериги магазини за техника и мебели, предлагат ваучери от 50,100,200 и т.н. лева специално за младоженци.

# 56
  • Мнения: 121
Много мислихме и бяхме решили на сватбата ни подаръците да се оставят на една маса, а ние после да минем само да се видим с гостите ни. Е да, но DJ-я ни в последния момент изпрати заместник, който не беше инструктиран да предупреди хората. Но не съжалявам. Така всеки лично ни поднесе подаръка си (в което не виждам нищо срамно и страшно, аналогично на подаръците за РД), който шаферката поемаше и отнасяше. Стана съвсем спокойно по време на основното ястие. Тогава така и така всеки седеше и похапваше. Гостите ни не бяха много, така че успяхме с всеки да си кажем по няколко приказки най-спокойно. Обичаят с връзването на гердани от пари никой не си е помислял да спазва. Родителите ни нямаха нужда от такава показност, за да ни подарят подаръците си.

# 57
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Сложете една празна маса върху, която има 1-2 подаръка и една кошничка/кутия с 1-2 плика. Хората сами ще се досетят какво да направят  Wink


това ми харесва, като идея. Peace

# 58
  • Мнения: 3 423
Едни познати, в поканата за сватба, дадоха номер на банкова сметка, по която да се превеждат пари, вместо да се купуват подаръци.
Също така, големи вериги магазини за техника и мебели, предлагат ваучери от 50,100,200 и т.н. лева специално за младоженци.
Това е прекрасна идея! Даже си струва да се
ожени човек. Как иначе ще научи човек номера
на банковите сметки на познатите и приятелите...

# 59
  • Мнения: 6 206
А, най-кофти е "купуването" на булката с пари в ботуша. Бляк.
Това е култово направо.
Моят зет, живял човека години в чужбина, незапознат с нашите привички, в деня на сватбата като влиза при булката и чува репликата "обувката е широка на булката, какво ще правим"
си отговорил най-искрено "е, вие не ги ли мерихте тези обувки преди да ги купите" и притеснен какво ще прави. Намерил се е веднага някой да обясни, че трябва пари да дава, но смях е паднало...
Иначе има много неща, които могат да се правят цивилизовано на сватбата. За мен нормално е младоженеца и булката лично да приемат гостите си и тогава да мине момента с подаръците. Много неща са ми непонятни на мен и за моята сватба си ги изкривих както на мен ми беше удобно.

Общи условия

Активация на акаунт