Не успях да изчета всичко, така че се извинявам, ако се повтарям. Мога да кажа как беше на нашата сватба. Имахме отделна масичка, на която се оставяха подаръците. Не съм държала да са специално надписани, защото не исках да притеснявам хората. Поканила съм ги на сватбата си не заради подаръка, който ще ми донесат, а защото те имат значение за мен и искам да споделят с мен този ден.  Всички гости знаеха това предварително и никой не беше неподготвен. Ако някой случайно не е знаел, момче от ресторанта го насочваше към масата. Пари не сме получавали, с някои много малки изключения (хората намериха начин да ни ги дадат сами, в подходящ момент). И не съм обикаляла по масите, защото аз самата се чувствах неудобно. НО: минах с една специална тетрадка, в която помолих всеки от гостите да напише пожелание. Докато те пишеха, аз си бъбрех с тях, чуквахме се за здраве и всички доволни. А тази тетрадка е най-хубавото, което остана от сватбата ми. Някои от нещата вече се изпочупиха, други обаче все още ми напомнят за този ден.
Всеки има право сам да избере традициите, които да спази на сватбата си.
Каквото и да решите обаче, добре е гостите да го знаят предварително, иначе стават едни недоразумения.
И най-важното: със или без традициите, важното е в живота ви заедно след това сами да  създавате ваши традици. Успех! smile3525