HILD

  • 4 027
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 759
...Не можеше да се гледа сама вече, искаше обгрижване. Преместиха я в тяхното жилище, грижеха се добре за нея - но на нея й се скъса сърцето от това, че трябва да изостави дома си, където е живяла над 30-40 години. Изпразниха й жилището за продажба, още докато живееше при тях - не им трябваше самото жилище. За три месеца си отиде, предаде се и й  беше много мъчно. Ако можеше да си живее в жилището, а някой да я обгрижва срещу заплащане, може би нямаше да стане точно така...
Та - общо взето ми се вижда добра идея.
                   Хилд няма да обгрижват, доколкото разбрах  newsm78? Пак сам трябва да си намериш някой, на когото да плащаш. И да имаш доверие, разбира се. Възрастните не виждат добре и могат лесно да бъдат лъгани в сметките, и не само. Освен това, ако им се наложи болничен престой или операция примерно - кой ще им помогне? Хилд ли? Нямам мнение по въпроса, просто си разсъждавам...

# 46
  • Мнения: 2 697
Хилд няма да обгрижват, доколкото разбрах  newsm78? Пак сам трябва да си намериш някой, на когото да плащаш. И да имаш доверие, разбира се. Възрастните не виждат добре и могат лесно да бъдат лъгани в сметките, и не само. Освен това, ако им се наложи болничен престой или операция примерно - кой ще им помогне? Хилд ли? Нямам мнение по въпроса, просто си разсъждавам...

Така е - обгрижване няма - възрастният просто става наемател в дома си.

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
...Не можеше да се гледа сама вече, искаше обгрижване. Преместиха я в тяхното жилище, грижеха се добре за нея - но на нея й се скъса сърцето от това, че трябва да изостави дома си, където е живяла над 30-40 години. Изпразниха й жилището за продажба, още докато живееше при тях - не им трябваше самото жилище. За три месеца си отиде, предаде се и й  беше много мъчно. Ако можеше да си живее в жилището, а някой да я обгрижва срещу заплащане, може би нямаше да стане точно така...
Та - общо взето ми се вижда добра идея.
                   Хилд няма да обгрижват, доколкото разбрах  newsm78? Пак сам трябва да си намериш някой, на когото да плащаш. И да имаш доверие, разбира се. Възрастните не виждат добре и могат лесно да бъдат лъгани в сметките, и не само. Освен това, ако им се наложи болничен престой или операция примерно - кой ще им помогне? Хилд ли? Нямам мнение по въпроса, просто си разсъждавам...
Не обгрижват, да. Но с парите можеше да си наеме гледачка, да речем. Теоретизирам, разбира се.

# 48
  • Мнения: 524
Не се знае дали парите ще стигнат, за да плати на гледачи. Малко хора ще се съгласят да гледат възрастни за малко пари (имам в предвид памперси смяна и т.н.) А дали ще плащат или ще се покрият в това е въпроса.

# 49
  • Мнения: 2 759
...Не обгрижват, да. Но с парите можеше да си наеме гледачка, да речем. Теоретизирам, разбира се...
                  Абе най-добре възрастен човек да не остава сам. Ако си с Алцхаймер или нещо от сорта.. пък дори и просто да не можеш да се обслужваш, инвалид, раково болен... с 400 лева си точно за никъде. Теоретизирам и аз...
                  Истината е в наследниците ми се чини  Whistling...

# 50
  • Мнения: 274
Мисля, че е една добра алтернатива за възрастните хора. Не е нужно всеки над 65 да се включва, но като знаем колко са богати и предприемчиви възрастните хора у нас - това звучи добре...

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
За мен това е ПИРАМИДА. Sick

# 52
  • Мнения: 2 759
За мен това е ПИРАМИДА. Sick
                  Не е по темата, ама какво е 'пирамида'?

# 53
  • Мнения: 1 230
1. Стереометрична фигура
2. Предаване на Светла Петрова
3. Организация при която участниците в по-долните нива (или взели участие на по-късен етап) финансират участниците от по-горните нива (по-ранен етап) в йерахията на същата. С други думи при тези отгоре се концентрират значителни финансови суми, без да правят нищо, освен да разчитат на разрастването на организацията с нови балами. Вж. т.1 и си го представи нагледно.

Предполагам blue eye има предвид т.3  Grinning

Ех, Лигле, млада си и не помниш зората на дивия капитализъм Wink

# 54
  • Мнения: 2 759
...3. Организация при която участниците в по-долните нива (или взели участие на по-късен етап) финансират участниците от по-горните нива (по-ранен етап) в йерахията на същата. С други думи при тези отгоре се концентрират значителни финансови суми, без да правят нищо, освен да разчитат на разрастването на организацията с нови балами. Вж. т.1 и си го представи нагледно.

Предполагам blue eye има предвид т.3  Grinning

Ех, Лигле, млада си и не помниш зората на дивия капитализъм Wink
                   Мерси за комплимента относно възрастта   bouquet, хареса ми, макар действителността да е друга.. В този смисъл обаче Хилд не е пирамида. Първите включили се не извличат никаква полза от следващите или обратно... Който живее повече - печели повече... Любопитно ми е само, ако хората поживеят повече от предвиденото и компанията започне да губи пари, дали пък тайно не помагат на въпросния възрастен да си отиде от този свят  newsm78? Или пък ако остане в кома за известно време те могат ли да решат системата да бъде изключена? В случай, че хората наистина нямат наследници и роднини...

# 55
  • Мнения: 1 230
Ами то си има статистика за тази работа - правят хората едни изчисления спрямо реални данни и прогнозират бъдещето (без кристална топка  Mr. Green). Тя продължителността на живота си намалява. Един ще поживее повече, ама други 20 - по-малко и сметката ще излезе...

# 56
  • Мнения: 534
Надявам се да не стане накрая стотици възрастни хора останали без дом и без пари  Praynig

# 57
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
След внимателно проучване, стигнах до извода, че това  са поредните мошеници. Ама докато има будали, ще има и тарикати.

# 58
  • Мнения: 2 759
...Тя продължителността на живота си намалява... и сметката ще излезе...
                    Що бе? Нали медицината уж таковата... Аз искам да се хвана на хорото с ХИЛД и три месеца след сключване на договора да открият как да станем безсмъртни  hahaha... Да видим как ша ма накарат да умра  Whistling...

# 59
  • Мнения: 917
Всеки дъртак има право да изхарчи всичко, за което е бачкал като луд до стотинка или да не харчи, да живее по-бедно за онези, които тепърва ще живеят след него. Онези от фамилията му.

Защо да е редно да оставяме някакви материални блага на децата - и без това сме им плащали училище, храна, дрехи.....ако са поне 1% кадърни значи сами ще направят нещо в живота, нали така?

Мисля, че ХИЛД дава чудесна възможност на дъртаците да харчат, да ходят по заведения, да си купят хубава кола на лизинг и да имат хубави манекенки около тях до края на дните им, който е близо (или поне това е надеждата на ХИЛД).

Супер кофти явление е това с наследството - да чакаме да получим нещо от мама и тате за да ни е по-лесен живота. Или го можеш или ходи се гръмни, поне според мен - търговеца на оръжие Мирослав Велинов a.k.a. The Merzavec.

За правото за харчене не споря. Еми така е повечето родителите са психясали и са мазохисти и дори теглят заеми заради децата си.. иди ги разбери

Разбира се - защо да оставям пари, коли, апартаменти на собствените си деца аз да не съм луда?!? На чужди хора ще дам квото имам а децата ми да се спасяват кой както може! И ако не ще да ми мие насрания зад..к и да ми сменя памперса ще извадя доводите че съм му плащала за образованието!

ХИЛД са страхотни и си мечтая да съм на 65 вече! Мисля и монумент в Морската да им направя.. с моите ръце.. по-лично да бъде! Баба ми има повече на месец от колкоте те предлагат пък нито по заведения ходи, нито на почивки по островите и кола на лизинг не взима дъртачката и с дъртачка.. и манекени около нея няма - поне аз щях да намажа ама нъцки /казвай къде си щот аз съм по-добре от нея и искам там почивките, колата и да съм заобиколена от манекени  Whistling

Кофти е ми - баси хората да чакат нещо от родителите си! Да се гърмят всички !

п.п. кофти опит да си продадеш оръжието - отървете света от себе си чрез лекарства! Повечето са ментета, но аз имам качествени!  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт