Изумена от цена на кухня!

  • 70 436
  • 178
  •   1
Отговори
# 165
Моята кухня я направиха в България, преди година. Вратите са от Полша. Нямам никакви забележки. Но сега мои познати питаха за цената на такава кухня, цените са с ок. 30 % нагоре. А уж и ние като тях сме в Европата.
Каква марка са ти нещата да знаем да не копуваме Cry

# 166
  • Мнения: 46 553
Да използвам темата ... фирмата, в която си правихме кухнята се е преместила и не открихме къде, отидохме в друга, но направо се стъписах, не вярвам цените за 3 години да са скочили толкова, възможно ли е за една етажерка 60/60/60, без гръб, от най-смотания и евтин материал да струва 116 лв.  Shocked това даже било с отстъпка  Crazy

# 167
  • Мнения: 2 768
Възможно е и още как! Има основни доставчици на материали, които си вдигнаха цените от началото на тази година 5-6 пъти!

# 168
  • София
  • Мнения: 1 477
Аз не разбрах все пак, наистина ли е реална цена 11 000 лв за кухня, като само външните врати са от МДФ? Изобщо не се заяждам, просто питам, защото моята кухня я правих преди 3г, и сега ми се вижда фрапираща тази цена.
Иначе, както е казала Льо, най-красивата , скъпа и голяма кухня , в която съм влизала е на моя позната, която дори и кафе не приготвя вкъщи:)

# 169
  • Мнения: 308
Да използвам темата ... фирмата, в която си правихме кухнята се е преместила и не открихме къде, отидохме в друга, но направо се стъписах, не вярвам цените за 3 години да са скочили толкова, възможно ли е за една етажерка 60/60/60, без гръб, от най-смотания и евтин материал да струва 116 лв.  Shocked това даже било с отстъпка  Crazy

Няма и година откакто си правихме кухнята. Цените започнаха да скачат още в края на миналата година. Така че много от цените, който чета тука ми се струват дори нормални.

# 170
  • Мнения: 2 768
Аз не разбрах все пак, наистина ли е реална цена 11 000 лв за кухня, като само външните врати са от МДФ? Изобщо не се заяждам, просто питам, защото моята кухня я правих преди 3г, и сега ми се вижда фрапираща тази цена.
Иначе, както е казала Льо, най-красивата , скъпа и голяма кухня , в която съм влизала е на моя позната, която дори и кафе не приготвя вкъщиSimple Smile


Абсолютно реално е, но все пак зависи тези вратички МДФ какво покритие имат - ако е лак или фурнир, цената е супер.
Механизмите също ускъпяват.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 477
Аха, мерси , мамма миа #Crazy Simple Smile

# 172
  • Мнения: 46 553
Възможно е и още как! Има основни доставчици на материали, които си вдигнаха цените от началото на тази година 5-6 пъти!

За качествени материали съм съгласана, но за талашит няма да дам толкова пари.
Същите материали ги има в Бриколаж на старите цени, явно ще си ги вземем и ще дадем само да ги нарежат и обкантят, като не знаят от кои доставчици да купуват  Tired

# 173
  • Мнения: 1 107
Според мен проблемът идва и от това, че малка или голяма поръчка-трудът си е труд и той се включва в цената. Май и поради тази причина по-малките мебели ни се виждат по-скъпи. Иначе искрено завиждам на тези, които могат сами да си правят мебелите- мой познат сам направи кухнята си-вярно от ПДЧ е, но по нищо не отстъпва на същата, поръчкана от мебелна къща.
За съжаление е вярно-цените се покачиха и май няма да е само до тук Sad

# 174
  • Мнения: 2 149
Аз не разбрах все пак, наистина ли е реална цена 11 000 лв за кухня, като само външните врати са от МДФ? Изобщо не се заяждам, просто питам, защото моята кухня я правих преди 3г, и сега ми се вижда фрапираща тази цена.
Иначе, както е казала Льо, най-красивата , скъпа и голяма кухня , в която съм влизала е на моя позната, която дори и кафе не приготвя вкъщи:)
След като разгледах стройкото, мога да кажа, че цената от 11 000 ле в реална.
Една кухня около 3м, само заради МДФ и лак/мат + механизми за чекмеджетата струва около 4 000. Това, което се описва като екстри, голямата колона-кошница, стенен панел от закалено стъкло, механизмите за горен ред...това са доста скъпи неща.
И когато човек иска пълен лукс и цената е по-висока.
Иначе работата си е работа.
Плотовете са около 110 лв л.м., но изкуствен камък е още повече. Аз съм харесала "обикновен плот" на 220 лв!
На Стройкото видяхме плот, който бе 1500 лв л.м. #Crazy
Иначе една скромна кухня, без екстри и механизми, да я наречем "средностатистическа" е около 3500 лв.

# 175
Съжалявам ако съм реагирала по-остро в изказването си!
Така съм свикнала с цените, че когато се поспреш и се замислиш в/у някоя цена наистина изумяваш.
И аз не съм съгласна обикновено парцалче да се продава с 300% надценка, но това е живота.
За покачването на цените... от септември миналата година вносителите на плочи покачиха цените си на 3-4 пъти с по 10-на %

# 176
  • Мнения: 292
И аз съм изумена от цените в България на кухни,мебели и обзавеждане!! #Crazy

Най - обикновената и проста кухня в Австрия, с ВКЛЮЧИТЕЛНО обикновена печка , вграден хладилник,фурна и мивка и естествено няколко шкафчета е 600!! евро!!!
След няколко месеца ще почнат разпродажбите и ще ви пусна линка с проспекта ако не ме вярвате
Какви са тези цени в България и защо е така??!!

# 177
  • Мнения: 292
Ето набързо какво намерих:
http://www.moemax.at/icat/stage/v10-7-b/blaetterkatalog/blaetter … lete/complete.pdf

като това са нормални цени, при разпродажби са още по ниски

# 178
  • Мнения: 180
И аз съм изумена от цените в България на кухни,мебели и обзавеждане!! #Crazy

Най - обикновената и проста кухня в Австрия, с ВКЛЮЧИТЕЛНО обикновена печка , вграден хладилник,фурна и мивка и естествено няколко шкафчета е 600!! евро!!!
След няколко месеца ще почнат разпродажбите и ще ви пусна линка с проспекта ако не ме вярвате
Какви са тези цени в България и защо е така??!!

В България също има кухни за около 600- 800 лв./ шкафове /долни и горни /по 2.60 м  / Даже са доста прилични.Е без мивка и техника.  Високите цени за които тук става дума са за индивидуален дизайн и поръчка на кухнята+ доста екстри.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт