Гризане на нокти

  • 19 610
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 370
и ние го имаме този проблем.появи се ,когато тръгноа на градина и така до сега. взех от горчивия лак,но продължава да си ги гризе ноктите. Weary

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И ние сме със същият проблем.Не знам откъде дойде,но започна преди няколко месеца.Първо си гризеше само десния показалец, сега вече гризе всичко,понякога до кръв.Ходи на ясла от 1.4 годишен, вече е 2-ра група, едва ли е стрес от градината. Не знам, не съм пробвала нищо, а бих искала. Ако има нещо ефикасно, което го има тук- задължително ще го купя.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Хайде и аз да се запиша в отбора на гризачите. И дъщеря ми като тръгна на градина започна да си гризе ноктите. Всичко е на психологическа основа според мен, но продължи много време и ме е страх, че се превръща в навик. Имахме един прогрес преди три месеца беше спряла лакирахме ги,но  беше за кратко  за около месец и отново започна да ги гризе. Weary

# 18
  • Мнения: 1 652
Всичко е на психологическа основа според мен, но продължи много време и ме е страх, че се превръща в навик.

Гризането на ноктите е агресия към родител. Разбира се не винаги, но не е зле да се има впредвид и това, особено, когато продължи.

# 19
  • Мнения: 9 052
моето е на 2,5 и от няколко седмици ги гриzе. Питах детския лекар и той ми обясни, чЕ децата гриzат ноктите при иzнервеност или от скука има и други прчини. Препоръча да ги режем и да подравняваме с пиличката, zа да няма ръбчЕта. Каzа също и zа гела, но аптекарката не го препоръчА zа малки деца , zа въzрастни можело ...
Та сега се опитвам да открия причината и не му поzволявам да си пъха ръцете в устата , като го видя, въzпитателките в яслата са също информирани ... ДА видим какво ще иzлеzе , но zа сега гел не слагам

# 20
  • Мнения: 2 448
При нас, когато ходеше на ясла не е имал такъв проблем, но като го преместих в градината започна. Никога не е бил проблем и рязането на ноктите, но от тогава режа само на краката, Simple Smile на ръцете изобщо не мога да ги дочакам да станат за рязане.В началото го виждах като ги гризе и му правих забележки, но сега изобщо не мога да го хвана.Не мисля, че е някаква нервност заради градината, защото първия месец имаше проблеми докато свикне, но сега цяла година след това си ходи с голямо желание.За агресия към родител напълно го изключвам, той е направо влюбен в мен, дори пристрастен. Simple Smile Веднъж го питах защо ги гризе, а той ми казва, че били черни и така махал мръсното.  Shocked Ама как да му обясня, че не е това начина като явно на градината никой не обръща внимание на това и да му прави забележка. Честно отказала съм се. ooooh!

# 21
  • Мнения: 22 887
И моя син ги гризе,смятам,че е на нервна почва.Свързвам го с ходенето на градина.

# 22
  • Мнения: 224
И ние сме от гризещите малката е на 1,8 месеца и ги гризи ,но когато заспива или гледа някое детско през другото време не.Не знам от кога не съм и ги рязала  Embarassedзащото тя  не им дава възможност да израснат Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
И дъщеря ми започна да ги гризе напоследък, но не мога да разбера причината  Rolling Eyes Гризе ги само докато гледа телевизия и то не винаги. Засега нищо не предприемам, освен като я видя да й махам ръчичката от устата. Не й правя точно забележки, а по-скоро говоря с нея за това.

# 24
  • Мнения: 35
Здравейте мили мами!
Искам да ви разкажа за печалния си опит с гризането на нокти-аз ги гризя от 2 годишна и досега не съм спирала(сега съм на 28)-не са помагали никакви мехлеми , лукове , люти чушки и други тем подобни. За съжаление този грозен навик наистина се придобива в следствие на някакво вътрешно безпокойство. А разните мазила могат да имат само временен ефект. Имах само няколко периода на затишие-това са били и най-спокойните дни от живота ми. Надявам се само моето съкровище да не започне и то, че това е най-отвратителният навик, който познавам.
Ще се радвам ако при някое от децата наистина са имали траен ефект...

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Само да добавя, че тази вечер, както си гледахме телевизия, по едно време дребната небрежно загриза нокътя на кутрето ми. Казах си: "Чакай да видя какво ще направи" и докато си го помисля го изгриза  Shocked

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да се похваля от два дни не си гризе ноктите. Обещах и да и купя какъвто лак си избере като пораснат ноктите и да я лакирам, дори така да ходи на градина. Дано да успее да се откаже.  PraynigПреди няколко месеца пак с този стимул се отказа, но за месец и пак започна да ги гризе.

# 27
  • Мнения: 7 821
Слях темите, смених заглавието.

# 28
  • Мнения: 3 886
Мами помогнете синът ми е на 4.5 год и си гризе ноктите.Всичко започна когато тръгна на ясла там от стреса или защото е видял от някое дете и започна да ги гризе.През лятото спира защото контрола е по голям но като тръгне на детска пак почва опитахме с обяснения и наказания но нищо не помага вече виждам че му е станало като тик и даже не се усеща като го прави .Незнам какво да правя моля помогнете с идеи и съвети ако някоя мама е имала същия проблем. newsm78 newsm78 newsm78
Здравей!И аз имах същия проблем с големия ми син след посещенията му в яслата.1 год ги ядеше,пробвах с  DAUM-EXOL-ефект нямаше.Изпратиха ми от Англия NAIL BITE LOTION-за 1 седмица спря да ги яде.От 2-3мес му режа ноктите.Като види лака изпада в ужас newsm48незнам дали го има в нашите аптеки,все пак провери.Наистина е много ефикастно и мнооооого гадно на вкус-от 1 капка ми горчи 30-40мин,дори и да пия или ям нещо гадния вкус си остава.Дано да намериш в аптеките или някои ако може да ти изпрати.
Би ли казала колко струва там моля те??

# 29
  • Мнения: 9 052
маслата за нкти отказват да ми ги продават в аптеките за малко дете . Били от 12 г. нагоре. НЕ е зле да се гледа инструкцията първо.

Общи условия

Активация на акаунт