Смятате ли, че децата сами си избират родителите?

  • 8 414
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
Ако е истина - горките ни деца - вероятно нещо им има  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 3 521
Не, не смятам. Не мога да приема това твърдение, защото
1) Вж. в "Проблемно"  - има толкова много майки, които искат деца, но не става. Тях никое дете ли не желае да ги избере? Едва ли!
2) Скоро много добра моя приятелка направи инвитро. От 6 жизнени зародиша върнаха 2. Изборът е направен от лекар!

# 17
# 18
  • Мнения: 7 723
Горките. Не си ги избират.

# 19
  • Мнения: 984
Не могат да избират, точно в това е замисъла на природата. Колкото и ужасяващо да е...
Въпреки това гласувах с традиционна опция за хейтърките. Още чакам да осветлиш въпроса със връзката между децата на хейтърката и злобата, която си съчиняваш. Ама не си ербап гледам. Само много плямпаш. Mr. Green Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 212
Не знам дали съм си избрала или не родителите, но нито за миг не съжалявам, че съм попаднала точно на тези родители. Ако можех да се върна и да избирам - наистина точно тях бих избрала.
Надявам се някой ден моите бъдещи деца да кажат същото за мен.

# 21
  • Мнения: 103
Какво да ти обяснявам? Кое точно формира децата ли? Лицемерното възпитание, наречено педагогика или подражанието, което е в природата на всяко едно дете, родено на тази Земя? Да пушиш пред детето, но да му казваш, че е вредно и да очакваш и то да не пропуши? Да гласуваш с две ръце за кучешки геноцид вместо да решиш собствените си проблеми и да очакваш, че детето ти като порастне няма да застреля свой съученик, защото му се е подиграл.. и да се чудиш как се е стигнало до там, след като цял живот си повтаряла, че насилието ражда насилие и злобата умножава злобата? И т.н.

Какво значи ербап?

Какво очакваш да правя освен да плямпам (все пак става дума за интернет), недоумявам? Може би очакваш да се дигна до морската столица и да ти вкарам два тупаника, за да ти потвърдя становището за мъжете като свиркаджии и каквото там би казала една хейтърка?

Придържай се към темата Mr. Green Ама само ми обясни какво е ербап hahaha

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Много хубава тема. Има моменти, когато съм се замисляла по въпроса, но не непременно свързано с прераждането. Въпросът е емоционално оцветен.

Ако децата не си избират родителите - значи е въпрос на късмет какви родители ще ти се паднат. За родителите също би трябвало да е на късмет - каквото дете им се падне. Следователно всеки си върви с късмета
Ако децата си избират родителите - гъделичка самочувствието на родителите, защото е приятно да бъдеш избран за нещо хубаво. Но може и да е малко страшно - дали ще оправдаеш доверието.

От теолозите и учените още не могат да се разберат по въпроса за душата и тялото

# 23
  • Мнения: 3 521
erbap (tur.) = познавачи; майстори; компетентни лица; специалисти

# 24
  • Мнения: 103
Късмет - да избягаш от отговорност, случайност - да не си признаваш, че не знаеш как стоят нещата Mr. Green

Аха, схванах, е то е ясно бе, може ли един свиркаджия да е познавач и майстор?

Мерси, научих още една дума Mr. Green

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз гласувах, предполагам като Рени. Не съм за третия отговор обаче.

# 26
  • Мнения: 2 716
Има един древногръцки мит за това, че душата присъства на създаването на тялото си. И гледайки как се любят бъдещите й родители, си избира пол.
Тъпо е да знаеш, че си гледал как баща ти е награбил майка ти.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен този мит ми звучи романтично.
И какви са критериите за пола?

# 28
  • Мнения: 6 993
На мен този мит ми звучи романтично.

На мен ми звучи ужасно...В смисъл - моите дечица сега да ни гледат? Shocked И кой знае какви неща си мислят... #Crazy
"Яяяяя, на тати му е по-хубаво, я да взема да бъда момченце"...Или обратното Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Това са остатъци от всички ужасни табута от средновековието. Не случайно на този период му казват Dark Ages.
Римляните ми изглеждат по-човечни, а не изтъкани от страхове игрехове.
Децата не са асексуални.

Общи условия

Активация на акаунт