Смятате ли, че децата сами си избират родителите?

  • 8 416
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 840
Въх!
И кой, според теб, е този Някой?

Бог, Аллах, Буда, Кришна, Ин и Ян, Съдбата, Зевс, 14те алхимични елемента, Ра, Мора, Перун...кой комуто лежи на сърце. Въх!
Е как изтърва баш тоя, дет на мойтос сЪрце лЕжи - Тангра newsm20

И Перун..... newsm60

# 46
  • Мнения: 6 993
А, Перун го е написала последен Flutter

# 47
  • София
  • Мнения: 2 840
А, Перун го е написала последен Flutter

Кофти грешка.
А дано ми прости.

# 48
  • Мнения: 3 521
Въх!
И кой, според теб, е този Някой?

Бог, Аллах, Буда, Кришна, Ин и Ян, Съдбата, Зевс, 14те алхимични елемента, Ра, Мора, Перун...кой комуто лежи на сърце. Въх!
Е как изтърва баш тоя, дет на мойтос сЪрце лЕжи - Тангра newsm20

.... и други Mr. Green . Спамим, усещате ли?


Клонка, грешиш - концепцията ми е съвсем ясно написана в първия пост по темата - това дали едно дете ще се роди или ще го замразят още като зародиш във фризера го решава лекарят, дали ще има тежко генетично заболяване е въпрос на случайна кръстоска на гени. Образ и подобие сме единствено на биологичните ни родители. Всичко е случайност.
п.п. Самонадеяни е думата, която не помниш  Wink, не припадай - няма смисъл .

п.п.п. Не отричам, че има невероятна красота в идеята за прераждането, в това как децата 2 години ни обхождат, наблюдават и избират и т.н., но като погледнеш какви темерути създават поколение и колко страдат децата им е кажте ми как да не ти се разбият на пух и прах всичките дзен прекрасности в главата?

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 16:40 от surfline

# 49
  • Мнения: 2 952
Ще да се поровя  из Кабала като един достоен мъдрец. smile3529 blahblah

# 50
  • Мнения: 25 610
Запомнила съм го, защото по същия начин моя милост и дон Философио мамихме и двете си отрочета.  Party


Мамили били... Тц, тц, тц... Пък ний едно време му викахме секс на туй!   Blush

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля си... ако бях душа, предстоящо й да се роди, щях да искам да съм дете на Анджелина Джоли и Брад Пит... Е да ама, сигурно ще трябва да се наредя на опашка- предполагам наплива за там е голям, как мислите? Дали в някой семейства не се бутат повечко души... newsm78

# 52
  • Мнения: 3 818

....дали ще има тежко генетично заболяване е въпрос на случайна кръстоска на гени. Образ и подобие сме единствено на биологичните ни родители. Всичко е случайност.

Това изразява моето мнение.
Не, не вярвам, че децата си избират родителите, нито че родителите си избират децата.
Мисля, че всичко е въпрос на случайност, а идеята за избора ми звучи романтично, но далеч от действителността Wink

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Hamaelleon ™, в очакване сме на следващата "бомба"... Пускай Hug  ....нещо за "душата" Mr. Green 
 
 

# 54
  • София
  • Мнения: 2 840
Въх!
И кой, според теб, е този Някой?

Бог, Аллах, Буда, Кришна, Ин и Ян, Съдбата, Зевс, 14те алхимични елемента, Ра, Мора, Перун...кой комуто лежи на сърце. Въх!
Е как изтърва баш тоя, дет на мойтос сЪрце лЕжи - Тангра newsm20



Клонка, грешиш - концепцията ми е съвсем ясно написана в първия пост по темата - това дали едно дете ще се роди или ще го замразят още като зародиш във фризера го решава лекарят, дали ще има тежко генетично заболяване е въпрос на случайна кръстоска на гени. Образ и подобие сме единствено на биологичните ни родители. Всичко е случайност....


О, аз просто открих противоречие в думите ти, иначе не споря по темата.Самата аз казах, че идеята за изначалния човешки избор ми е симпатична, но дотам спирам, без да бъда неин последовател, поради ред причини.

Просто ме заинтригува това, което каза -  че някой друг решава вместо нас - разбра се, че това според теб е Бог, а сега се оказва, че  е лекар, случайност и т.н.

Що се отнася до гените, не е случайност да се получат малформации, ако рисковете са предвидени.Понякога, въпреки знанието за възможни, дори налични малформации, родителите решават  детето да се роди.

Но това е съвсем друга тема, тя не е за избора на детето, а за избора на родителите.

# 55
  • Мнения: 3 835
Hamaelleon ™, в очакване сме на следващата "бомба"... Пускай Hug  ....нещо за "душата" Mr. Green 

Да, нещо за любовта, има логика след темата за децата.

# 56
  • Мнения: 3 835
Запомнила съм го, защото по същия начин моя милост и дон Философио мамихме и двете си отрочета.  Party


Мамили били... Тц, тц, тц... Пък ний едно време му викахме секс на туй!   Blush

Как'Сийке, чак сега забелязвам, че тоз емотикон, засрамения, много ти се връзва с аватара, и там си една засрамена.

Извинявам се за спама.

# 57
  • Мнения: 25 610
....

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 21:43 от Как`Сийка

# 58
  • Мнения: 2 792
 Не, не смятам, всеки рано или късно осъзнава капана на цялата случка  ем не можеш да ги избереш, ем не можеш да се отървеш от тях после, животът е иронично гаден.
 п.п. Не съм чела темата, отговарям на въпроса от първия пост, не съм чела и темата за преражданията.

 п.п.п. Няма да пиша хиляди разяснения и уточнения какво съм искала да кажа и кой какво е разбрал  (и така до безкрай), кой както иска да си го разбира това. точка 

# 59
  • Мнения: 73
Хамелеон, ще берем ядове, май Grinning
Да внесем малко ред, предлагам и да уточним за какво говорим. Темата за избора на децата НЕ Е ТЕМА ЗА ТЕЛЕСНОТО ИМ ПОЯВЯВАНЕ, за сперматозоидите и яйцеклетката, за доктора, който замразява, за акушерките и секса. Това е тема за избора на Душа към Душа. Моля, върнете се на тема1 за прераждането, та да сме в контекста. Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт