Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 816
  • 884
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 230
Честита нова година, здреве, успех и любов.

# 631
  • Мнения: 2 761
4НГ и от мен!

Честита Нова Година ! Да е мирна и щастлива!

Снощи бяхме на гости на едно семейство с бебе на което му се сменяше косичката от раждането.
Замислих се - има ли връзка с някакъв конфликт този косопад? Чела съм, че е нещо нормално за бебе, но при моята щерка например изобщо нямаше и следа от подобно явление.
Бебчетата териториален конфликт ли изживяват като напускат коремчето на майката? newsm78

Бебетата не знам,но майките може и да изживяват-ве4е не могат да разполагат със себе си.Дали пък падането на косите след раждане не е териториялния конфликт при тях?Моята тогава нямам спомен да е опадвала,но за сметка на това сега я намирам доста посребрена.Добре,4е тази година среброто е на мода,мога да поспестя от грижите с натурални бои Laughing

Аз да питам за т.нар. инфекциозни болести-не6то не разбрах.Ако не се предават от 4овек на 4овек,какво става с инкубационните периоди и карантините?На една позната детето и хванало варицела и ми развива6е теории как 3 седмици стояла изолирана вкъ6ти.Според мен това си бе6е 4исто извинение от нейна страна,както и да е.

И друго да питам-ако една слу4ка се повтаря няколко пъти по един и съ6ти на4ин,то конфликта преди появата на първото събитие ли се търси,или за всеки отделен слу4ай има нов конфликт?

# 632
  • Мнения: 222
а имунитетът след варицела как се обяснява?

# 633
  • Мнения: 184
Здравей Кристиян

Може ли да ми пратиш на меил , както и материялите който сте превели до сега: ========
Предварително благодаря!
Поподали ли сте на алопеция и описание какъв конфликт води до нея ?
Имам 20 годишен проблем с тази болест, търся причината да съм поела този път и как мога да реше най после този проблем окончателно.
Благодаря на всички който са писали в тази тема, научих много полезно за мен неща !


Фьстьче,
Има таблица на Хамер zа болестите.120 см на 160 см.
Наряzал сьм я,Ще я копирам и Ще си я праЩаме,но на емаили,иначе тук не е поzволено.
Имам и таблица и на нервите сьЩият раzмер.
Таблиците са правени от Хамер.
Ето малко от нея..
http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Tabelle/tabelle.htm
А тук е по букви на симптомите и zаболяванията
http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Terminol/A.htm

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 23:21 от Vivi

# 634
  • Мнения: 2 761
Сребърната плочка, намерена в района на Белинташ, дава изключително ценна информация за историците. На нея тракийският бог е изобразен като седнал на скален трон. Смята се, че държи в ръка клонка като символ на живота и на кръговрата в природата. Заобиколен е от змии, за да напомня за връзката му с бащата-змей Зевс. Две от змиите се извисяват над главата му и олицетворят душата и връзката с космоса, смятат изследователи. Главите на другите влечуги са ориентирани към корема ­ вътрешните органи, сърцето ­ чувствата, и към главата ­ разума. Змиите са бузести. Те заемат особено място в елинската митология, но са основание за сериозни научни спорове в момента.

Не знам дали са ви интересни такива не6та и може да го сметнете за спам,но аз мисля 4е е много интересно и много важно.Или аз ли4но го свързвам с връзката мозък-тяло-ду6а.И древните определно са имали невероятни познания.

# 635
  • Мнения: 4 392
amber.x , имаш ли вече преводите? Ако не-пиши ми.

Моля, не занимавайте Christian с такива молби. Пишете на мен на ЛС или на някой друг от темата. Той ни е безценен като консултант.  Това хич не е малко   bouquet

П.П. И си давайте и- мейлите само на ЛС, ако не искате да се напълните със спам.
За алопецията имам минимални наблюдения. Една приятелка се похвали с успех...Не знам, дали е  прилагала ГНМ, но последно каза, че я "бори" нетрадиционно, въпреки,ч е беше против тези методи. Wink

За много години! Grinning

# 636
  • Мнения: 230
От години ми излизат херпеси по устата. Някой може ли да ми каже какъв конфликт го причинява? Ужасно са болезнени. Все по- трудно отминават.

# 637
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Прочетох с интерес цялата тема. Намерих отговори на някои въпроси и си изясних, връщайки се хронологично 20 и повече години назад защо се е появявало и изчезвало кървенето ми между циклите. Без да знам що е това решение на конфликт, ползвах нещо като автотренинг , за да се лиша от тази екстра Wink Поне засега.
Имам въпрос за витилигото. Страдам от това повече от десет години. Доколкото разбрах, причината за витилиго е брутална раздяла. Не мога да я открия Sad Може ли да има и друга причина?
Голямата ми дъщеря е с много нисък ръст (150см), за съжаление - казват окончателен. Имах подозрения, че това при нея е отказ да порасне. Покрай грижите за средното си дете (с ДЦП) май не съм била добре майка за голямото. Sad Като се запознах с ГНМ, затвърдих предположението си. Права ли съм според вас и дали това може да се коригира някак  Praynig?

# 638
  • Мнения: 4 150
Любоzнателна,виж тук,на немски е.
http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Sonderpr/Haut.htm

Брутална раzдяла може да има и преносен смисьл.Например да си далеч и да ти бьде сьобЩено,че някой е починал и ти да не си го видяла преди това или пьк да си му каzала лоШи,нагрубяваЩи думи като zа последно.
При кинесиолог може да се види кьде е бил конфликта ти Щом не се сеЩаШ.
ПОнякога е много трудно човек да си открие сам конфликтите.

Аz например сьм zапочнал да си zаписвам в една малка тетрадка,когато се хваЩам,че някои думи на колеги,приятели,роднини,някои сьбития и случки се zапечатват негативно в сьzнанието ми и се опитвам да ги превьzмогна оЩе на сьЩия ден,zа да иzбягна zдравословното последствие (ако са били конфликти).ПОнякога става,понякога не.


Рьста е генетично zаложен.Не може да се повлияе от мисьл или психика.Поне така е официално прието.
ЗаЩо мислиШ,че не е искала да порасне,zа да бьде наравно с малкото ти дете ли??
Няколко см могат да се повлияят чреz спорт (баскетбол,волейбол).Един раzговор с детето сьЩо може да е много полеzен.


 
Цитат
Покрай грижите за средното си дете (с ДЦП) май не съм била добре майка за голямото.

Това веднага го zабрави,веднага. Stop Това е тежьк конфликт и има сериоzни последици.Природата така е отредила и трудно се вьрви среЩу нея,обикновено има zаЩо.Не можем всичко да zнаем.
По ГНМ има лечение и zа ДЦП.Ако не е било сьс самото раждане (вьтреутробен тежьк конфликт,най вече от видеоzон,който е бил често по време на бременността),то има начин да се оправи.


Елица,
За херпеса....херпеса на устните (не друг херпес) е  конфликт на раzдяла.При теб явно е постоянна или поне доста често,но не е от много блиzьк човек (например майка,баЩа,дете).

Амарена,благодаря ти.Напоследьк наистина сьм много zает.

Бенче,
Имунитет след варицела.
Дьлго време и аz исках да си обясня всичко около "инфекциоzните zаболявания".Честно да кажа,все оЩе не мога да си ги обясня сьвсем,макар че бях свидететел на очевадни сьбития,които са свьрzани с ГНМ и zаконите й.
По принцип даден конфликт (напр.всичките детски Шарки най ве4е) се преживява и се раzбира само ведньж и то zавинаги.
"Тати ходи на работа и zатова Ще се врьЩа всеки ден след 19 часа".В началото детето плаче,тьрси  и чака баЩа си,иzкарва варицела или морбили,или рубеола и след като дойде "уzряването" на моzька,че тати трябва да работи ЗА ДА получа АЗ храна и играчки,тогава се получава тоzи имунитет zавинаги.


Омега,
Цитат
И друго да питам-ако една слу4ка се повтаря няколко пъти по един и съ6ти на4ин,то конфликта преди появата на първото събитие ли се търси,или за всеки отделен слу4ай има нов конфликт?
Това не го раzбирам неЩо...
След пьрвият конфликт (ако е имало ДХС,т.е отраzило се е в моzька като конфликт) то Ще има симптоми оЩе след пьрвата случка.Всяка втора и следваЩа Ще е само качване на Шина и повтаряне на симптомите.

Фьстьче,
Доколкото сьм учил официално,това е нормално zа бебетата.Но не сьм стигнал в ГНМ дотам,че да се интересувам и от тоzи "проблем" Grinning

# 639
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Christian, благодаря за отговора  bouquet За голямата ми дъщеря - тя самата е казвала, че иска да си остане малка, още когато наистна беше такава.  Аз съм 160см, баща й е 167см, ръст 150 ми се струва твърде нисък за наследствен Rolling Eyes Може би и при нея има конфликт от раздяла - тя е от първия ми брак. Спортът може и да помогне, но никой треньор няма да приеме сериозно желанието й да спортува точно това с този й ръст Confused
За средното ми дете - с ДЦП - нямам представа кога е настъпило увреждането. Забременях с нея след 2 неуспешни бременности и имах много тежка бременност, но такава беше и със синът ми, той не е с ДЦП. Как бих могла да й помогна, тя почти нищо не разбира (с атипичен аутизъм е)

Какво е кинесиолог Embarassed

# 640
  • Мнения: 4 150
Може би има много неЩа,които не си иzкаzала,zа да се прецени какво точно е причината.Но не те карам да го правиШ или поне само на лични,ако имаШ желание.
Ако тя не иска да порасне и сега,няма да можете да я накарате да спортува.Не сьм сигурен ,че 150 е прекалено ниско при условие,че ти си 160.Освен това ми се вижда доста красива и чаровна на снимката ти.

Какво zначи "тежка бременност"? Предполагам сте я следили нон стоп,иzследвания,видеоzони и тн...паника при теб,при мьжа ти...
ДЦП или атипичен аутиzьм? Какво имаШ предвид "атипичен"?Питам zаЩото всеки го раzбира раzлично.
И на колко е години?И кога се установи това?

Кинеzиолоzи има и в БГ.Нека някой да даде инфо,аz нямам на бг еzик.Или виж в гугл какво е. Peace

# 641
  • Мнения: 2 761
Кинеzиолоzи има и в БГ.

Да не би да става дума за кинезитерапевти?Такива има-обу4ават се в София-мисля към НСА,или Русе.

За ръста помага една асана от йога-мисля бе6е триъгълник,но сега не мога да открия къде съм го 4ела.Твърде6е се,4е 4овек можел да порастне с 3-4см.

P.P.
При кинесиолог може да се види кьде е бил конфликта ти Щом не се сеЩаШ.
ПОнякога е много трудно човек да си открие сам конфликтите.

Видиях,4е е едно и съ6то.Само дето не знаех,4е се занимават и с това.Всъ6тност реинкарнацията ли има6 впредвид като метод?
http://www.alternativa2007.hit.bg/ekaterina/ekaterina.htm

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 18:21 от Omega

# 642
  • Мнения: 4 150
Омега,
Може би е сьЩото.В линка,който си дала имах предвид последните 4етири иzброени,като zа реинкарнация не сьм 100% сигурен.
Влеz в Thalia или друг магаzин и раzгледай книги на таzи тематика.Ще ми е трудно да го прераzкажа с 2 думи.
Тук се плаЩа,не се поема от касата.Около 60 евро струва един час.

# 643
  • Мнения: 439
Здравейте,

чета, възхищавам се на силата ви, на стремежа за нови знания, за прозрение, чета...
Тук съм и не изпускам нито ред!
Опитвам се да се уча от опита на другите, опитвам се да проумея много от описаните неща, голяма част става интуитивно, за другата се изисква опит и време.

Пожелавам на всички здрава и обична 2008ма година!

# 644
  • Мнения: 184
Здравей Amarena

Не нямам ги , може ли да ми ги пратите на лични. предварително ви благодаря

amber.x , имаш ли вече преводите? Ако не-пиши ми.

Моля, не занимавайте Christian с такива молби. Пишете на мен на ЛС или на някой друг от темата. Той ни е безценен като консултант.  Това хич не е малко   bouquet

П.П. И си давайте и- мейлите само на ЛС, ако не искате да се напълните със спам.
За алопецията имам минимални наблюдения. Една приятелка се похвали с успех...Не знам, дали е  прилагала ГНМ, но последно каза, че я "бори" нетрадиционно, въпреки,ч е беше против тези методи. Wink

За много години! Grinning


Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 12:13 от amber.x

Общи условия

Активация на акаунт