Бременност и куче вкъщи

  • 12 318
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Здравейте на всички!

Преди няколко дни разбрах, че съм бременна и искам да ви попитам дали има проблем да продължаваме да отглеждаме кучето си (Уили - Микс + Лабрадор) в апартамент?

Има ли някакви опасности по време на бременността и след раждането?

Знам, че много хора живеят с дете и куче
 Praynig

Благодаря

# 1
  • Мнения: 4 111
Предполагам, че кучето ви е ваксинирано и обезпаразитено. Няма проблем. Лека бременност!

# 2
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Проблем не съм забелязала, освен космите, които все повече те дразнят
Аз изкарах бремеността с куче /плюс е че покрай него се разхождаш и ти  Laughing/, малкия орасна с него.
Чудесно се разбират и съжителстват.
Даче вече взе да ми помага в разходките - държи каишката  Joy

# 3
  • Мнения: 1 479
Ами да, ваксинирано е с вси4ки необходими ваксини, даваме му редовно хапчета против вътрешни паразити и го мажем с Frontline против бълхи и кърлежи  Simple Smile Проблемът е, 4е има много косми, които падат и трябва да се чисти основно, а не всеки път това е възможно  Cry

Та значи кавате да съм спокойна поне по време на бременността?

Благодаря много Hug

# 4
  • Мнения: 1 479
 Praynig Благодаря!!! Наистина само космите ме дразнят! Но той нали ходи навън и души постоянно някакви неща, не може ли да пренесе зарази в къщи?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 941
Аз не бих оставила куче при детето! За бременността - по може Peace

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Лично аз съм против.  Naughty

# 7
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ако имаш по-голямо дете ще го изпратиш ли някъде другаде, защото ходи на вън и се търкаля в пясъчника, а пък и в детската градина или яслите комуникира с други деца? Животно вкъщи не е проблем, стига да се спазват няколко прости хигиенни правила - измиване на лапи, дупе и муцинка след разходка, често ресане и поне първия месец да не се допуска кучето прекалено близо до детето.

# 8
  • Мнения: 1 479
Може би след раждането не е хубаво да има куче поне 6 месеца, но пак казвам, познавам хора, които са отгледали децата си с куче и даже децата стават някак си по-добри няма злоба в тях....не знам трудно ми е да се разделя с това същество и ще се опитам да на правя вси4ко възможно за да не го махна  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 306
Ако имаш по-голямо дете ще го изпратиш ли някъде другаде, защото ходи на вън и се търкаля в пясъчника, а пък и в детската градина или яслите комуникира с други деца? Животно вкъщи не е проблем, стига да се спазват няколко прости хигиенни правила - измиване на лапи, дупе и муцинка след разходка, често ресане и поне първия месец да не се допуска кучето прекалено близо до детето.
Абсолютно! newsm10
Мойта щерка също израстна с куче, даже с две! И то ти става като член от семейството....Риск има всякога от какво ли не...Дори и ние с контакта си с други хора може да си навлечем беля на детето...

# 10
  • Мнения: 1 479
Благодаря на всички bowuu ще казвам какво друго съм научила  Blush

# 11
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ами не се разделяй с него Peace и не нанасяй такава травма на животното, което всъщност си е част от семейството.
П.С.
Ние също чакаме бебчо през януари, но нямаме никакво намерение да се разделяме с Титко, пък било дори и за няколко месеца. Това е абсолютно неприемливо. Просто ще се наложи да почиствам по-често, но от това печелим всички  Mr. Green.
Успех!

# 12
  • Мнения: 1 479
Ирамира, твоето ку4енце е малко, нашето е 30 кг и има доста косми  Sad има ли зна4ение?

# 13
  • Мнения: 63
Не мисля, че има от какво да се притесняваш.  Аз вече съм в  осмия месец и у дома също имаме куче - лабрадор. Вярно, че космите са малко в повече, но пък покрай него всеки ден къщата ти е по-чиста  Laughing На нас и през ума не ни е минало да го махаме или да го дадем временно на някого. От както разбрах че съм бременна кучето се научи и не влиза в стаята, в която ще бъде бебо, а и смятаме първите 2-3 месеца изобщо да няма достъп до бебешора. А и искам до допълня, че котките, които по принцип не излизат от апартаментите носят много повече болести и зарази от колкото кучетата, които се разхождат ежедневно навън, така че спокой си бременей и не му мисли!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
Не се разделям с кучето си, то си е част от семейството. Важното е да се обезпаразитява всеки месец и пак всеки месец да се пръска за бълхи и кърлежи.
Ако си неспокойна и ти се отразява зле, естественно че тогава се търси решение, но не разбирам хората който правят нещастни животните.

Все пак една молба - нека мнението да си дават само майки, който все пак са гледали или гледат животни.

# 15
  • Мнения: 575
Аз също съм бременна, но никога не сме обсъждали въпроса да махаме кучето. И не виждам защо. Спазваме хигиена, след разходка лапите се мият. Кучето си е с ваксинации. Единственото, което се промени след като забременях, е че спряхме да го пускаме да влиза в спалнята.
Аз не мисля, че ще имам някакъв проблем с кучето от хигиенна гледна точка. Повече ме притеснява, че ще проявява ревност към бебето. Но те в началото няма да имат контакт, така че ще свиква някак си. Grinning

# 16
  • Мнения: X
Да споделя моя опит, че ми бяха израснали на главата глупостите и съветите да махна кучето.
Кучето спеше при нас на леглото, откакто разместихме последния месец вкъщи и подредихме за бебето, му забранихме да влиза в спалнята. Само там го ограничихме, а вратата между двете стаи е хармоника и стои отворена.

Доведохме бебето и кучето го беше страх да го подуши дори. Тъжно е и ревнува, но се крие, когато се опитам да му поднеса бебето да го подуши. Опитва се от време на време да влиза в стаята, но не му позволяваме. Само на третата вечер ни беше издебнало и се беше мушнало под спалнята. Повече инциденти не е имало. Сега, когато разнасям бебето за оригване, влизам и в другата стая или го държа на дивана в стаята, в която е кучето. То винаги лежи на земята и не мърда.

За хигиената - мие се всяка сутрин, метат се косми  по няколко пъти. Кучето го реша в кухнята или навън, галя го, когато имам време и се мия. Забърсвам с мокра кърпичка креватчето на бебето, шалтето на спалнята, на която го слагам да кърмя, забърсвам дивана, на който се качва нощно време кучето /въпреки, че му постилам чаршаф/.
Косми не се виждат. Това е. За самото куче си знаеш.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не е проблем. Никакъв.  Hug

# 18
Според мен няма проблем, щом е обезпаразитено и ваксинирано кучето.   Ние имаме немска овчарка- на мама момчето Grinning  Карах си бременноста с него,  а сега живеем всички заедно- в апартамент. Той е много привързан към бебка- спи и пред вратата и при най- лек шум от нея , сигнализира. Да не говорим когато  заплаче Simple Smile Душици Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 804
Бременна съм и ноември живот и здраве ще си имаме бебче. Кучето ми (ротвайлер) се води на профилактични прегледи. Сега имаше ранички - направиха му микробиологично изследване и всичко е наред, не е заразно, мажем го. Наслушах се на щуротии, бях заплашена, че бебето ще прилича на куче в лицето  #Crazy Ако детето има алергия тя ще се отключи веднага и ще махнете животинката, но каква майка ще бъдеш ако от сега се отнасяш безотговорно за създанията, за които си поела грижа. Ако плаче бебето и те довежда до нервни кризи и него ли ще разкараш! newsm78 Вярвам, че ще вземеш правилното за теб решение. Леко раждане, прекрасно и здраво бебче ти пожелавам!  bouquet

# 20
  • Мнения: 195
Няма пробел ако е обезпаразитено!
И аз имам куче, с което не бих се рзделила! Първите месеци го държа само в едната стая за да няма досег до бебето заради хвърчащите косми, но минем ли 6 месеца мисля, че двамата ще се харесат и ще станат приятели  Laughing
Лошото е само, че кучето страда от липса на достатъчно внимание от моя страна, но няма начин за момента...

# 21
  • Мнения: 2 005
Когато забременях имах куче, но колкото и да го обичам го дадох на отглеждане в мои близки newsm78

# 22
  • Мнения: 1 269
през цялата ми бременност живях не с едно,а с две кучета и единствения проблем беше чистенето (особено,ако са дьлгокосмести)не се притеснявай,няма да си пьрвата Peace

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
през цялата ми бременност живях не с едно,а с две кучета и единствения проблем беше чистенето (особено,ако са дьлгокосмести)не се притеснявай,няма да си пьрвата Peace

И аз така   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 216
Аз искарах цялата си първа бременноста с куче в къщи, не съм имала грижи даже всичко е било по-положително.

# 25
  • Мнения: 660
etaniel, според мен тук няма да получиш реален отговор. Майките с кучета ще ти кажат, че няма проблем и че е супер за детето и обратното. Така че ти сама трябва да вземеш решение.
И ние имаме куче, голямо е колкото твоето, само че е още по-космато.  Mr. Green Никога не е стоял въпросът - бебето или кучето. Това, което ние направихме, когато разбрах, че съм бременна беше да почнем да я учим да не ми скача като ми се радва и също така - да не влиза в нашата спалня, където живот и здраве ще сложим бебешкото легло. Освен това смятам, че след като кучето е обезпаразитено, ваксинирано, мият му се лапите след разходка и е част от семейството - няма никакъв проблем. А и вашето е лабрадор - една от най-подходящите породи за хора с малки деца. А и не мисля, че е добре децата да растат в стерилна среда.  Peace

Ако решиш да го оставите при вас - не би било проблем според мен!  Така, че спокойна бременност и изобщо не го мисли. Hug

# 26
  • Мнения: 34
Аз имам куче и не искам да се разделям с него, мисля да го задаржа. Опитвам се да го възпитавам по-добре, за да ме слуша когато се роди бебето и да не ми създава проблеми. Незнам как ще се справя с двамата, защото таткото е нон-стоп на работа и не ми помага много за кучето, но ще направя всичко възможно, защото ми е много мил, а и смятам че е добре децата да израстнат с домашен любимец

# 27
  • Мнения: 864
Аз мога само да ти кажа,че имам и куче и коте и джербил  Laughing а проблеми никакви!

# 28
  • Мнения: X
Аз имам куче и не искам да се разделям с него, мисля да го задаржа. Опитвам се да го възпитавам по-добре, за да ме слуша когато се роди бебето и да не ми създава проблеми. Незнам как ще се справя с двамата, защото таткото е нон-стоп на работа и не ми помага много за кучето, но ще направя всичко възможно, защото ми е много мил, а и смятам че е добре децата да израстнат с домашен любимец

Когато се роди бебето ще имаш нужда от помощ за разходките на кучето, няма начин. Трудно е сутрин, когато трябва да се храните, а кучето дава зор, да правиш и двете неща. Опитай, ако е възможно да включиш таткото. Аз, откакто влезнах в 7 месец, та досега не съм си грижила за сутрешната разходка. Но пък вечерно време е кеф - цялото домочадие сме в парка.  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 081
опасност има от токсоплазмоза, изследвай се, имунизирай си кучето, поддържай идеална хигиена и не мисля, че ще има проблем. Аз лично не бих държала животно в къщи докато съм бременна или с малко дете, но много хора го правят и пак нямат проблеми

# 30
  • Троян
  • Мнения: 141
И аз за сега живея с куче ,тя е пинчер и нямам никакви проблеми ,но мъжът ми настоява да я дадем за няколко месеца на майка ми.На мем не ми се разделя с нея,но си мисля ,че няма да мога да и обръщам достатъчно внимание.

# 31
  • Мнения: 4 447
Мисля, че докато си бременна не е проблем, стига ти да се чувстваш добре, кучето да е обезпаразитено и да не го разхождаш ти.

Но моя съвет е преди да родиш, кучето да не е при вас. Аз лично не харесвам много кучета, и подарихме нащо на мили и грижливи хора. Не мога да си представя детето ми в проходсилката и онова даму ближе ръцте или лицето. Още повече някой кучета имат непоносимост към детски плач. Нащо изпадаше в истеричен лай, когато племенницата плачеше.

Леко бременееене! Peace

# 32
  • Мнения: 1 085
Аз лично съм чувала че не бива и то най-вече заради инфекциите които може кучето да ти навлече.По- добре не рискувай особено когато бебето се роди! Praynig

# 33
  • Мнения: 2 677
Когато животното е обезпаразитено и ваксинирано, с високо поддържана хигиена, няма от какво да се безпокоиш. Аз самата изкарах цялата си бременност заедно с куче и котка и проблеми не съм имала.

# 34
  • Мнения: 998
И двете ми деца (8г и 2г) растат заедно с кучето ни. То е коли и космите са основен проблем. Но все пак рискове съществуват, независимо от ваксините и обезпаразитяването. Изисква се перфектна хигиена, по-честа дезинфекция, истерично миене на ръце и т.н. Животните са си животни, пренасят си заболявания без да имат вина за това. Естествено кучкарите трудно биха се разделили с домашния любимец, та той е член на семейството.
Затова - остава! Но с повишено внимание Peace

# 35
  • Мнения: 219
Аз съм с детенце на 4г и съм бременна.Имаме 2 кучета -питбул и "улична".И през ум не ми минава да ги махам,единственото им ограничение е че няма да влизат в детската стая.Иначе разходките не са ми проблем,защото живея в къща и излизат на двора когато си пожелаят,нямат пропуснати нито една ваксин и обезпаразитяване,но знам че ме че ме чака двойно и тройно чистене Simple Smile

# 36
  • Мнения: 4 447
Аз съм с детенце на 4г и съм бременна.Имаме 2 кучета -питбул и "улична".И през ум не ми минава да ги махам,единственото им ограничение е че няма да влизат в детската стая.Иначе разходките не са ми проблем,защото живея в къща и излизат на двора когато си пожелаят,нямат пропуснати нито една ваксин и обезпаразитяване,но знам че ме че ме чака двойно и тройно чистене Simple Smile

Ще видиш като дойде бебето, как друга песен ще запееш  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 219
Надявай се.За тези кучета,по специално едното-човек бих убила ако трябва.
Само аз си знам какво ми е било да тичам след дете на годинка и куче на месеци което пишка навсякъде и прави куп бели.
Те са част от семейството ми.Неизменна.Толкоз.

# 38
  • Мнения: 307
Аз лично бях доволна, че имах куче в къщи по време на бременността. Лежеше до мен на леглото и ми правеше компания, действаше ми успокояващо.
Когато се роди детето, кучетата останаха в коридора и вече не припарваха по стаите.
Сега, когато детето ми е малко по-голямо, ги пускам от време на време вътре. Пък и Ники така им се радва, чак цвърчи от радост.  hahaha
Аз не бих си махнала кучето, но решението е твое. Успех и лека бременност!  Hug

# 39
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не мисля че има проблем,освен ако кучето няма необходимите ваксинации и каишки против бълхи,но за всеки случай се консултирай с гинеколога си Peace.Аз лично имам пекинез,но го дадох на майка ми за неопределено време,но страшно много косми пуска и е невъзможно да съжителстват бебе и кучето в малък апартамент

# 40
Бременноста си изкарах с кучето в скута - е поне докато не се конкурираше с корема ми за място . В деня на изписването ни от болницата пратихме кучето на гости у роднини за около 2 месеца и после пак си го прибрахме . Сега малкия е на година и два месеца и се гонят взаимно с "бау-бау".Трудно ми беше да ги събера заедно когато бебока започна да пълзи и прохожда , но и с това човек се справя щом кучето е ваксинирано обезпаразитено и т. н. смятам че няма страшно.

# 41
  • Мнения: 724
Според мен няма никакъв проблем.След това моето мнение че бебето и кучето трябва да се отделят.Имам много познати на които децата им ровят на кучето в устата но чесно казано не съм привърженик на това!

# 42
  • Мнения: 75
Здравейте и ние имаме куче и не сме мислили никога да го махаме имаме само един проблем поначало живеем пет човека в апартамента и той е свикнал да спи при някого а в момента сме само аз и съпруга ми и той спи при нас. Имам две седмици до раждането и още не сме го отвикнали от навика да влиза в нашата стая. Снощи пробвах докато спя да затворя вратата и той цяла вечер плака отпред. Ще е малко трудно но ще се справим. Успех и няма никакъв проблем според мен.

# 43
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
И нашето куче е глезльо и спи при мен. Не знам как ще се справим с това, но все има начин.

# 44
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Ако имаш възможност,след кат се роди бебето,дай кучето временно на някой.
Дете и куче одобрявам,но бебе и куче - не! Naughty

# 45
  • Мнения: 5 362
Не мисля,че е проблем.То си е част от семейството ви все пак и си го гледате като такъв Peace

# 46
  • Мнения: X
Здравейте и ние имаме куче и не сме мислили никога да го махаме имаме само един проблем поначало живеем пет човека в апартамента и той е свикнал да спи при някого а в момента сме само аз и съпруга ми и той спи при нас. Имам две седмици до раждането и още не сме го отвикнали от навика да влиза в нашата стая. Снощи пробвах докато спя да затворя вратата и той цяла вечер плака отпред. Ще е малко трудно но ще се справим. Успех и няма никакъв проблем според мен.


И нашата беше така до последния ден, но като доведохме бебето и не й даваме да влиза. Пък и то кучето се плаши от бебето, поне повечето са така. Е, ще опитва да влиза при вас, но си трябва малко твърдост, дори понякога да ти се къса сърцето. Успех!

# 47
  • Мнения: 512
И бременна, и с бебе - кучето си беше все с нас. Не сме имали проблеми, само чистенето е повече... newsm28
newsm75
 newsm79

# 48
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И ние сме с куче. Просто не влиза в стаята ни, където спиме.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Родена съм с куе в къщи, отгледана съм с куче в къщи и сега съм бременна с куче в къщи, а живот и здраве като родя кучето пак ще си е в къщи. Ваксинирано е , обезпаразитено е . Много важно, че има малко козинка  Mr. Green

# 50
  • Мнения: X
Ох, аз вече като оригвам бебето и го разнасям из цялата къща. Кучето лежи под масата, аз седя на дивана и си я държа. Смятате ли, че е твърде рано да са в една стая?

Честно да си призная, много ми липсва кучето в леглото или под леглото поне /да му виждам опашката/. Може да ви се стори налудничаво, обаче така съм свикнала да ми спи в краката, че сутрин направо ми е студено. Цялата бременност изкарахме така. Доживотна присъда ли е спането в друга стая?  Embarassed

# 51
  • Мнения: 148
И ние сме с куче, и ние много се притеснявахме. Цялата си бременност изкарах с две кучета. За съжаление малко преди да родя, едното почина от старост. Когато родих "командировахме" нашата ягдтериерка при брат ми, но това беше по-скоро за облекчение от ежедневните грижи към нея, докато свикнем с новопоявилия се член на семейството. Притесняваха ни разходките. Тъй като нашия татко дава 24 часови дежурства за мен щеше да е голям проблем разходката на песчо, когато съм сама в къщи. Когато бебка навърши месец и половина, си прибрахме кученцето и сега си живеем тримата. И ние не й даваме да влиза в стаята при бебока (там, където бебето спи). Иначе през деня, когато бебка е на люлката или я разнасям из апартамента са заедно. Мисля, че бебчетата трябва да придобиват имунитет, защото утре като ги изведем навън и като започнат да слагат всеки боклук от земята в устата, какво ще правим? А иначе кучето ни пази. Когато сме на разходка не позволява никой да се доближи до количката. Племенникът ми израсна с три кучета в апартамент и едно много сладко и здраво детенце.

# 52
  • Мнения: 219
malko_mishlence първо -честита рожбичка,дае жива и здрава,много да ви радва и много късмет в живота  bouquet  bouquet
Второ-на мен не ми се струва налудничаво това за спането по причина,че големия куч също спи при нас-независимо ден ли е нощ ли е той от нас не мърда изобщо.И затова съм решила живот и здраве бебо като се роди ще спи  в отделна стая където той няма да влиза а ще си спи пак при нас.
Иначе през деня,няма как-заедно ще са.

# 53
  • Мнения: 2 211
При ваксинирано и обезпаразитено куче, бременност да, но бебе и куче - твърдо НЕ!

# 54
  • Мнения: X
malko_mishlence първо -честита рожбичка,дае жива и здрава,много да ви радва и много късмет в живота  bouquet  bouquet
Второ-на мен не ми се струва налудничаво това за спането по причина,че големия куч също спи при нас-независимо ден ли е нощ ли е той от нас не мърда изобщо.И затова съм решила живот и здраве бебо като се роди ще спи  в отделна стая където той няма да влиза а ще си спи пак при нас.
Иначе през деня,няма как-заедно ще са.

Благодаря ти за пожеланията. Ей сега си лежи на канапето в другата стая и направо ми иде да си я взема пак в леглото, ама бебо лежи между нас, че е с колики. Мечтая си за време, когато цялото домочадие ще се събираме в едно легло.  Joy

# 55
  • Мнения: 1 335
Никакъв проблем няма да имаш бебе и куче. Видно от подписа ми, съм бременна. Имам куче, котка и костенурка. Няма никаква обективна причина кучето да ти повлияе зле по време на бременността, щом досега не го е направило.  Редовно почистване, обезпаразитяване и обща хигиена му е майката. Това колко тежи кучето също е без абсолютно никакво значение.
Когато се роди бебчето, дръж кучето в друга стая обаче задължително!
Лека бременност ти желая Hug

# 56
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Не мисля, че е проблем. И аз съм така. Имам ротвайлерка. При мен обаче нещата стоят по малко по-различен начин. Татито иска да махаме куча, нещо не му се занимава с нея, а като ги гледам понякога колко сладко си играят, се чудя какво не му харесва. Не знам дали ще успея да го убедя, а така ми се иска.
Когато разбрах, че съм бременна попитах докторката си има ли проблем, че сме с куче в къщи. Отговорът й беше "никакъв не е проблема, стига хигиената му да е на ниво". Това е, повече не се и замислих...

# 57
  • София
  • Мнения: 5 079
Проблемите ще дойдат след раждането, ако кучето е свикнало да бъде център на вселената ви. Ревност, пакости и т.н.  Rolling Eyes
Имам и куче, и котка, но винаги съм подкрепяла съжителството с последното животинче. Кучетата са като малките деца - шумни са, цапат, изискват цялото ти внимание и време. Трудно се балансира между грижите за собственото дете и "косматото"... А и животинката се чувства пренебрегната и изолирана. За ваше добро бих те посъветвала в началото да намериш подходящ дом за любимеца, а като поотрасне дечко да си го вземете обратно. Ще е голям купон! Но в самото начало...  ooooh!
Представи си картинката, току що си приспала равящото мъниче, някой минава по стълбите и кучето се разлае... Много е неприятно. За чистенето мога цяла тирада да ти изнеса.  Sick Много е трудно. И все пак си опира да животно и стопани. Аз не случих с много умно  Laughing и възпитано кутре, затова съм ПРОТИВ. Ако имах възможност да го дам на някого, няма да се замисля. Много неудобства ми донесе доброто сърце и вярата, че формулата бебе + куче работи...  Tired

# 58
  • Мнения: 219
Не мисля, че е проблем. И аз съм така. Имам ротвайлерка. При мен обаче нещата стоят по малко по-различен начин. Татито иска да махаме куча, нещо не му се занимава с нея, а като ги гледам понякога колко сладко си играят, се чудя какво не му харесва. Не знам дали ще успея да го убедя, а така ми се иска.
Когато разбрах, че съм бременна попитах докторката си има ли проблем, че сме с куче в къщи. Отговорът й беше "никакъв не е проблема, стига хигиената му да е на ниво". Това е, повече не се и замислих...

Ами да не е ако само той я извежда? newsm78Че и моя много ги обича но извеждането му беше... #2gunfire #2gunfire
То и защото нашия е доста конфликтен характер и с мъжки е безкомпромисен та ако живеехме още в апартамент 100% щеше да иска и той сигурно да го махаме #2gunfire #2gunfire

# 59
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз и снаха ми бяхме бременни с котка в дома-децата ни отрасват с нея.Племенника ми е асматик,но единственно към животни няма алергия/казват че е заради котето/
Ако не ти създават проблеми- живей си с животинките
Лека бременност

# 60
  • Мнения: 8
Здрасти и от мен!
Единственият ти проблем може да са космите.Щом кучето е ваксинирано и му давате редовно хапчетата за вътрешни паразити всичко е ок.Имаме куче Бобтейл,синчето ни е на 11 месеца и си ги гледаме заедно в апартамент.
Всичко добро.

# 61
  • Мнения: 1 128
Честита бременност.
Когато забременях въобще не съм се замисляла да махам кучата.Тя е равноправен член на семейството.Когато сме я взели сме поели отговорността да я отглеждаме каквито и трудности да ни се препречат.А бременноста определено не я определям като трудност в това отношение.Много я обичам,за да си помисля да я махна.А и плюс това знам,че когато започне да разбира повече бебо също ще е много щастлив с нея

# 62
  • Мнения: 500
Винаги сме имали куче в къщи.И по време на бременноста и след нея.То си има ваксина,обезпаразитено е.

# 63
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Лично аз съм против.  Naughty


И аз

# 64
  • Мнения: 179
като си има всички нужни инжекции не виждам преблем

# 65
  • Мнения: 138
Мисля си ,че не е много редно да има куче или котка , ...където има малко бебе поради редица хигиенични особености..

# 66
  • Мнения: X
Мисля си ,че не е много редно да има куче или котка , ...където има малко бебе поради редица хигиенични особености..

Какви са, извинявай тези хигиенни особености?!  newsm78

# 67
  • Мнения: 4 733
Не съм привърженик на отглеждането на бебе и едър домашен любимец паралелно.

# 68
  • Мнения: 3 069
Това само вие можете да си го решите.
Лично аз не бих гледала детето си с животно у дома.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 524
Винаги агитирам в такива теми да не се включват хора който не гледат в къщи животни.

Тяхното мнение (извинете ме) не струва и пет стотинки, все едно да питаш вегетарянец кое е по-вкувно пиле или патица.

# 70
  • Мнения: 179
аз имам котка и съм бременна но лекарката ми каза че няма страшно като си е чиста домашна котка.

# 71
  • Мнения: X
Винаги агитирам в такива теми да не се включват хора който не гледат в къщи животни.

Тяхното мнение (извинете ме) не струва и пет стотинки, все едно да питаш вегетарянец кое е по-вкувно пиле или патица.

Много точно казано, ама кой ли слуша. Важното е да не се одобрява гледането на дете и домашен любимец.

# 72
  • Мнения: 3 611
Аз съм абсолютно против бебе и животно да съжителстват в един апартамент.
Ако животното е навън и попорасналото вече детенце си играе с него, не виждам кой знае какъв проблем, но в една стая... не, не. Доста съм крайна в това отношение. Бебето иzисква особена чистота при отглеждане.
Животните _ навън.  Naughty

# 73
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз съм абсолютно против бебе и животно да съжителстват в един апартамент.
Ако животното е навън и попорасналото вече детенце си играе с него, не виждам кой знае какъв проблем, но в една стая... не, не. Доста съм крайна в това отношение. Бебето иzисква особена чистота при отглеждане.
Животните _ навън.  Naughty

Ето един пример на човек, който няма животно и не е имал животно в къщи. Всъщност само така си мисли, а мухите, а паяците, а хлебарките и мишките в по-старите кооперации, мога да продължа да изброявам.
До сега не съм чула нито едно отрицателно мнение на лекар. При добра хигиена проблем няма. При проява на алергии вече е различна картинката и много тежко става.

# 74
  • Мнения: 3 611
Аз съм абсолютно против бебе и животно да съжителстват в един апартамент.
Ако животното е навън и попорасналото вече детенце си играе с него, не виждам кой знае какъв проблем, но в една стая... не, не. Доста съм крайна в това отношение. Бебето иzисква особена чистота при отглеждане.
Животните _ навън.  Naughty

Ето един пример на човек, който няма животно и не е имал животно в къщи. Всъщност само така си мисли, а мухите, а паяците, а хлебарките и мишките в по-старите кооперации, мога да продължа да изброявам.
До сега не съм чула нито едно отрицателно мнение на лекар. При добра хигиена проблем няма. При проява на алергии вече е различна картинката и много тежко става.

Откьде накьде реши, че не сьм имала животно в кьщи?  Grinning
Точно zащото сьм имала, така раzсьждавам.
Не обобщавай, моля.
Лично мое мнение си е.

# 75
  • София
  • Мнения: 1 524
Извинявай, но съм почти убедена, че КУЧЕ не си гледала в къщи, или ако си се извинявам педварително.

Връзката между кучето и стопанина е много силна - преди не можех да проумея как някой хора говорят за животните си и ги описват като равностойни членове на семейството, сега вече ги разбирам напълно.
Пак подчертавам, че хората са на първо място. При липса на проблем, само заради едното чистене не бих се отказала от кучето си.
Баща ми е абсолютен противник на идеята куче в апартамент, но моето така му е влязло под кожата, че даже си спинкат двамата заедно.

# 76
  • Мнения: 753
Изживях го..9 месеца бременност, малко куче, повръщане, правеше всичко в къщи....косми,...после порасна, бебето се роди,....ротвайлера стана огромен, едни големи лиги, косми, миризма,....апартамент,..косми,...много косми, няма чистене,....преди да проходи детето се 'разделихме' с кучето,....станах лоша, но много по спокойна, и без косми наоколо...трудна тема..

# 77
  • Мнения: 512

Представи си картинката, току що си приспала равящото мъниче, някой минава по стълбите и кучето се разлае... Много е неприятно. За чистенето мога цяла тирада да ти изнеса.  Sick Много е трудно. И все пак си опира да животно и стопани.

Съгласна съм - зависи и от животинката - нашето куче (порода далматинец, не са особено умни Mr. Green) прояви забележителна интелигентност, когато се роди детето.
Точно два пъти му се скарахме да не лае, защото бебето спи - и престана да лае - ако щете вярвайте. Живеехме на 1-ви етаж до асансьора - по 1000 пъти на ден се тряскаха вратите и песът лаеше диво. Сега си лае навън по време на разходка, вкъщи е тих като мишка. Е, сега вече го окуражаваме да полайва, защото дечко порасна, но дзверо май е свикнал.
Освен това никога не влиза в детската стая - стои отворено по цял ден, но прага не прекрачва. Даже сме го викали вътре - не идва  newsm78. Има спомен от ранните бебешки дни, когато не го пускахме там, но... повече от 4 години минаха оттогава. Или кучето ми е много умно, или аз съм доста убедителна, като се карам...
 Twisted Evil

# 78
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не сме имали никакво проблеми с кучето,продължаваме да се гледаме.Чистя повече,кучето седи извън стаята където детето пълзи,когато заспи вечер малката пускам кучето да ходи свободно,на сутринта изчиствам основно.
Голяма любов са двете но се притеснявам че бебето я пипа и си лапа ръцете.Малко като порасне детето ще ги събирам заедно Hug

# 79
  • Мнения: 512
И в един момент виждаш ето тази незабравима гледка... и разбираш, че си направил добре, дето си гледаш и детето и кучето заедно. Hug

# 80
  • Мнения: 159
Тази гледка на снимката е чудесна, но в свекърва ми съм виждала и други гледки. Sick Shocked

Няма смисъл да обяснявам и разказвам, защото може някой да повърне или да пометне.

# 81
  • Мнения: 138
Аз съм абсолютно против бебе и животно да съжителстват в един апартамент.
Ако животното е навън и попорасналото вече детенце си играе с него, не виждам кой знае какъв проблем, но в една стая... не, не. Доста съм крайна в това отношение. Бебето иzисква особена чистота при отглеждане.
Животните _ навън.  Naughty

Ето един пример на човек, който няма животно и не е имал животно в къщи. Всъщност само така си мисли, а мухите, а паяците, а хлебарките и мишките в по-старите кооперации, мога да продължа да изброявам.
До сега не съм чула нито едно отрицателно мнение на лекар. При добра хигиена проблем няма. При проява на алергии вече е различна картинката и много тежко става.

Откьде накьде реши, че не сьм имала животно в кьщи?  Grinning
Точно zащото сьм имала, така раzсьждавам.
Не обобщавай, моля.
Лично мое мнение си е.

То който се е напатил,с животни в къщи,знае как е ..Не искам да до уточнявам ,че ще стигне темата до небесата:)

# 82
  • на плажа
  • Мнения: 1 866


Наложих си автоцензура, за да не бъда груба.

# 83
  • Мнения: 1 877
И двете бременности съм ги изкарала в присъствието на даже две кучета.Така че няма проблеми!Леко бременеене ти желая!

# 84
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Няма проблем, гледай си бебо и кучо и си свиркай! За съжаление, поради липса на пространство, аз нямах тази възможност и колкото и да не ми се искаше, го дадох за отглеждане преди да родя.

# 85
  • Мнения: 3 611
Извинявай, но съм почти убедена, че КУЧЕ не си гледала в къщи, или ако си се извинявам предварително. 

Позна, куче не съм гледала в апартамента, но пък съм гледала 3 котки подред... 
Единствено zадьлжение (не можеш да мръднеш никъде, щото няма кой да я храни; чистиш космарлаци до откат; едната ми котка пък повръщаше, където свари по килима, а аз тичах с един Фибриz след нея...).
не, не, това не е за мен.
Единствено риби бих могла да гледам, щото няма да ме притесняват... но пък и те си искат занимавка...
...поне ако умрат, няма да ми е жал  Mr. Green



П.С. Да допьлня, сега се сетих... гледала сьм един женски ротвайлер 3 седмици и ми беше особено приятно, беше супер любвеобвилна и спеше до мен. Като легнеше, чак ме отместваше  Laughing
А като надувах флейтата и тя "пееше"... много яко  Laughing
Но тогава нямах дете и килимьт ни не беше бял...

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 23:30 от arrows

# 86
  • Мнения: 3 611
То който се е напатил,с животни в къщи,знае как е ..Не искам да до уточнявам ,че ще стигне темата до небесата:)

Няма да ти повярват  Mr. Green

# 87
имам пекинез на 3 години и не виждам как ще го махна.НИКОГА!
това е нашето първо дете,просто не можем без него.смеяда твърдя,че моето куче е по-чисто от много хора,яде само месо и е редовно ваксинирано и обезпаразитено.има косми,но ще чистя,неме мързи.
ощеот сега си представям колко ще е весело с 2 бебета и куче и как ще им краде играчките.това е верно,че хората които нямат кучета в къщи не могат да ни разберат.аз гоцелувам,прегръщам и т.н.,не ме е гнус от него

# 88
  • Мнения: 138
То който се е напатил,с животни в къщи,знае как е ..Не искам да до уточнявам ,че ще стигне темата до небесата:)

Няма да ти повярват Mr. Green
Че то не е за вярване - 10 котки в едно малко апартаментче .. да ти е драго да се ядосваш ..

# 89
  • Мнения: 3 611

Няма да ти повярват Mr. Green
Че то не е за вярване - 10 котки в едно малко апартаментче .. да ти е драго да се ядосваш ..

Стига ве    Shocked
10 ли станаха вече?   #Crazy
До последно бяха 9?   ooooh!

# 90
  • Мнения: 138

Няма да ти повярват Mr. Green
Че то не е за вярване - 10 котки в едно малко апартаментче .. да ти е драго да се ядосваш ..

Стига ве    Shocked
10 ли станаха вече?   #Crazy
До последно бяха 9?   ooooh!
::Ами домъкнаха още едно малко ,но май ще бъде  в  къщата ,а не в апартамента ..щото някои хора наддадохме вой !

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 13:29 от nassko76

# 91
това май вече е лудост

# 92
  • Мнения: X
Не мога да разбера защо хора, които не понасят животни изобщо се разписват в подобни теми?!
Ясно, не се кефите, живейте си живота. Не е нужно да ни поучавате и да одобрявате избора ни.
Хора, които имат притеснения и имат животни е по-добре да се съветват с хора, които отглеждат техните деца с домашен любимец.

Не случайно се нарича любимец, защото си приел, че това животно ти е приятел и нито косми, нито болести, наакано, повръщано може да те отврати от него. На който не му харесва, да не си взема. Малко в повече идва дървеното философстване по темата...

# 93
  • Мнения: 4 733
Темата е за мнения...Никъде не е конкретизирано кой да отговаря и кой не.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 524
malko_mishlence аз се отказвам да пиша в тази тема, просто ми писна да чета глупости. Да ти призная на мен хора, които не обичат животни са ми антипатични. Даването на "компетентни" мнения е явно спорт за някой дами във форума.
Когато не съм се сблъсквала с даден проблем, просто не си давам мнението, или давам линкове към статии, но не говоря само да се намирам на приказки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт