Поздравяват ли ви ....

  • 3 083
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Иса, в началото не ме поздравяваха  и аз не поздравявах. Чувствах се леко стресирана и не на място. На първата родителска ми беше много кофти - никой не ми каза и думичка... После, покрай РД на децата се опознахме и точно мамите, които смятах за "най-надути", се оказаха много симпатични. Та в началото и аз си мълчах, сега "като старо куче" поздравявам наред. Може да почнат да поздравяват по-нататък Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Лекси, ха дано, че ми е едно такова неуютно така, а и не само /последното обаче ще си го спестя, за да не излезе, че съм предубедена/ Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Поздравявам с усмивка и винаги ми отговарят. На повечето не знам имената, то на децата още не мога да оправя имената нищо, че сме 4та група, но поздравявам. И съседите си поздравявам.
Да влезеш в стая и да не поздравиш си е простащина.

# 18
  • Мнения: 17 407
Някои- да, други- не. Аз по-рядко ходя де, но повечето не поздравяват.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Винаги поздравявам, но понякога посланието е различно.
Първите няколко пъти поздравявам. Когато на втория или третия път вече родителят също ме поздрави, всичко е наред.
Но ако след, например, седмица упорито добронамерено поздравяване от моя страна получа като реакция мръщене, извръщане на главата или високомерен поглед, тогава започвам да се забавлявам. Пак поздравявам, но вече е с определени нюанси.
По това много лесно се ориентирам кои родители са дружелюбни и кои се правят на големите тежкари. И обикновено предвижданията се оправдават на родителската среща.

Не мога да разбера, какво толкова лошо има родителите да се поздравяват. А как ще научим децата да се държат добре помежду си, ако ние сме темерути?

# 20
  • Мнения: 17 407
Аз си мисля, че повечето не се поздравяват, защото не се познават. Ще питам и мъжа ми, че той основно води и взема.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз винаги поздравявам първа и в повечето случаи ми отговарят. Но често се случва да ме отминават без да отговорят на поздрава ми, от което ми става много неприятно.

# 22
  • Мнения: 516
Обикновено поздравявам първа. До сега не ми се е случвало да не отговорят на поздрава ми.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз съм от новите родители- Влади е от 4 дена на градина, засичала съм двама или трима татковци и съм ги поздравявала- много тъпо ми се струва да седим в едно помещение и да си чакаме децата и да сумтим, примерно newsm78
Първите два дни поздравих през сълзи  Embarassed
Иса, всъщност за себе си съм установила,че колкото съм по-любезна и възпитана, толкова по-вкиснати и надути са хората с/у мен  #Crazy Ама,не се отказвам,де  Naughty Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 1 220
 Всички, които се разминават  на територията на детската градина се поздравяват, едва ли се познават всички помежду си.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм от новите родители- Влади е от 4 дена на градина, засичала съм двама или трима татковци и съм ги поздравявала- много тъпо ми се струва да седим в едно помещение и да си чакаме децата и да сумтим, примерно newsm78
Първите два дни поздравих през сълзи  Embarassed
Иса, всъщност за себе си съм установила,че колкото съм по-любезна и възпитана, толкова по-вкиснати и надути са хората с/у мен  #Crazy Ама,не се отказвам,де  Naughty Crossing Arms

Има нещо много вярно в написаното от теб, за жалост.
В квартала има една мама с много хубаво и лъчезарно детенце. И колкото е хубаво хлапенцето, толкова е антипатична майка му. Всеки път като я видех, аз я поздравявах с усмивка, а тя демонстративно ми показваше, че и досаждам с поведението си. Обаче аз пак се разминавах с нея усмихната, и пак я спирах с някакви въпроси от рода на :"Как сте?".
Докато един ден не чух от обща позната, че съм много досадна, все съм я поздравявала, разпитвала за детето...И просто не съм се сещала да я оставя на мира да се разхожда с количката. Стана ми много тъпо. Мислех, че хората харесват усмихнати и приятелски физиономии, с които да си кажат едно "здрасти".
И даже в яда си констатирах, че тая майка трябва да ми е благодарна, че въобще контактувам с нея, защото интелектуалното и ниво е далеч под средното за една съвременна жена.
И спрях да се усмихвам, спрях да я поздравявам. И тя си отдъхна.

# 26
  • София
  • Мнения: 819
Аз съм тъпа, упорита и поздравявам. Laughing

Другата седмица Стела като тръгне на детска настоявам да поздравиш и мен, иначе АЗ ще те поздравя некисело Laughing  bouquet

По темата - да, винаги поздравявам и ме поздравяват Peace

# 27
  • Мнения: 51
И ние с мъж ми сме от хората, които държат на тези уж "елементарни обноски"  Flutter и поздравяваме дори и хора, които са ни просто познати или хора, които познаваме бегло но срещаме често в градинката на детенце.  Grinning И даже според мен това дава много добър пример за децата - вежливоста е хубаво качество.

p.s. И честно да ви кажа незнам защо на някой хора им тежи да кажат едно "добро утро" например  Thinking

# 28
  • Мнения: 46 511
Явно не съм в ред  Mr. Green добре, че видях темата, преди да я пусна на градина, за да не се излагам  Embarassed

Никога не бих поздравила непознат човек, а ако мен ме поздрави, после 1 седмица ще си бия главата от къде ме познава  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз си мисля, че повечето не се поздравяват, защото не се познават.

Е, аз и продавачките в магазините не ги познавам, но ги поздравявам... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт