Какво да правим ние с неваксинираните деца?

  • 16 250
  • 138
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 323
Не пускаме тема, очаквайки някой да се заяжда с нас, при това отклонявайки се от темата.
Търсим добро решение. По темата "Какво да правим ние с неваксинираните деца". Решението търсим от онези като нас с повечко опит

# 61
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
Както изглежда, проблема не е в това може или не може неваксинирано дете да посещава д.градина, а кой как тълкува наредбите.
Мисля, че има нещо, което изпускаш. За проверките които писах по-горе - правят се от Министерството на здравеопазването и при неспазване на сроковете за ваксинация има санкции за персонала на детското заведение.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
За училище - вчера занесох здравния картон на дъщеря ми при мед. сестра, както се изискваше. Тъй като дъщеря ми няма последните ваксини, тези които се слагат на 7 г.: полио, ДТК, БЦЖ, и в картона й пише временно отложена, сестрата веднага се заяде с нас, подложи ме на кръстосан разпит защо, кога и как е отложена....и изиска решението на комисията / личната ни праща на комисия/, когато отидем... #Crazy  Не знам какво да правим...Не съм сигурна изобщо в решението на комисията, а алерголожката, както и личната, смятат, че не трябва да й се слагат ДТК и БЦЖ, само полио, евентуално, но трябва да е чиста от обриви / с АД е /, но комисията кво ще каже...и кво да правим оттук насетне не знам.  Peace

# 63
  • Мнения: 1 942
Аз пък ако разбера, че неваксинирано дете посещава групата на сина ми, ще побеснея Close.
Да, всеки сам решава за децата си, но в тази страна си има закони и трябва да се спазват.
Щом ние сме ваксинирали децата си, то те не носят опасност за околните.
Но - нямам намерение детето ми да се разболее от коклюш например, да не говорим за една епидемия от полиомиелит.


Господи каква простота! Ваксинирала си детето и спасила света  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

Щом е ваксиниран нали не може да се разболее? Нали затова си го ваксинирала, ама ти от де да знаеш? Казал ти е закона "Ваксинирай" и ти ваксинираш, няма нужда да мислиш защо да го правиш, пък може и да не можеш ...  newsm78 Дано, Господи дано някъде в нашите закони не допуснат правописна грешка и вместо примерно "увивайте децата си" да напишат "убивайте децата си", че не един доказа, че не му се отдава мисленето, а само сляпото подчинение ...

# 64
  • Мнения: 4 150
Бенджи,
Има лекарска тайна и нито една сестра или лелка няма право да иzисква таzи тайна да й бьде каzана от родителя,освен ако родителя не го стори доброволно.
Медицинските интервенции вьрху даден пациент са ТАЙНА между лекаря и пациента.
Сестрата от уЩе,лелки,учителки нямат право да я zнаят.

хайде някой да го иzрови тоzи zакон на бг еzик,моля ви...

# 65
  • София
  • Мнения: 323
Съгласно Закона за здравето, сестрата в училище има право да получава, обработва и съхранява медицинска информация за целите на РИОКОЗ, при спазване на изискванията за запазване на тайната на пациента, но няма право да поставя условия или да нарушава правото на ученика на достъп до образование и по никакъв начин няма право да се намесва или пречи на образователния процес. Това че някои сестри си присвояват права и тормозят системно родителите, не означава, че служебното им положение го допуска. Ако предоставената им информация е непълна или не отговаря на някакви норми, нейното задължение е единствено да осведоми за това РИОКОЗ.
При нас също е налице проява на подобно поведение от страна на училищната сестра. Тъй като разбра, че при мен номера няма да мине, миналата година се опитваше да заплашва децата. Но аз им обясних да и кажат, ако има въпроси да се обръща към мен, и тя явно реши че няма смисъл да продължава с тормоза.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 206
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144101.0

Айде да не отваряте поредната тема ЗА и ПРОТИВ ваксините! Людмил, закачена е на 1 страница темата. Не допускам, че не си я видял  Laughing Laughing Laughing

# 67
  • Мнения: 5 468
Сестрата от уЩе,лелки,учителки нямат право да я zнаят.
Интересна работа Thinking.

# 68
  • Мнения: 12
Всеки постъпва с децата си така както смята че е правилно. Ако ще и на у-ще няма да ги даде. Случайно гледах един филм за едно хлапе дето с майка си и баща си взима по два класа на година, нито е по-умно, нито е недъгаво или пък някакви други причини. Родителите така решили, че в у-ще ще си губи времето !!!! Затона е спрян от у-ще и ходи само на приравнителни изпити. Те казват, че така има повече време за други занимания - спорт, изкуство...!!!! Представяте ли си, а нашите деца едва си пишат домашните за следващия ден, какви ти извънкласни активности ... Работата е там, че всичко се случва не в БГ, където основно има коне с капаци и 0.0000001 % дето се замислят какво правят и задават въпросите защо когато трябва ...

И аз не ваксинирам децата си, имах проблеми с първото след ваксина и благодарение на това установих, след огромно четене на материали, че ваксините са излишни в днешно време.

Като ще водите спорове, поне се подгответе.

Rolling Eyes

# 69
  • usa
  • Мнения: 2 113
Аз пък ако разбера, че неваксинирано дете посещава групата на сина ми, ще побеснея Close.
Да, всеки сам решава за децата си, но в тази страна си има закони и трябва да се спазват.
Щом ние сме ваксинирали децата си, то те не носят опасност за околните.
Но - нямам намерение детето ми да се разболее от коклюш например, да не говорим за една епидемия от полиомиелит.

Щом сте решили така без да ни питате нас, родителите на ваксинирани деца - устройвайте си отделни детски градини.

Въпрос на личен избор.
Но и на обществен морал.

Прекалено много се преекспонира темата за тези ваксинации.
Не ми се мисли ако ги нямаше колко народ щеше да измре от вариола например...

Абсолютно подкрепям  Peace
Искам само да попитам, настрани от темата, защо тогава без ваксинации, само допреди 100 години нашата нация е била сред най-дълголетните в Европа? Нашите баби и дядовци са били здрави и силни до последния си дъх и не са стъпвали на доктор. И защо днес, при толкова много болници, лекарства и ваксинации сме на челно място по детска смъртност, на първо място в Европа по по смъртност от болести на кръвообращението и сме на последно място по дълголетие? И защо Япония, въпреки, че там живеят в по-голям стрес и замърсяване от тук, остава дълголетната нация? А дали не е, защото там ваксинациите са незадължителни и въпрос на избор?

а може ли да те попитам за мнението ти по въпроса защо в средата на миналия век(когато ваксинирането не е било масово) населението на земята е било около 2.5 милиарда, а днес въпреки всички ваксинации, замърсявания и прочие се е увеличило с повече от три пъти? отчети, моля те, факта, че населението се ваксинира повсеместно не само в българия и че въпреки всички заговори на фармацевтичните компании и официалната медицина средната продължителност на живота също се е увеличила значително...

подчертавам също, че лично аз не съм фен на ваксините и на още доста официални методи на здравеопазване, но също съм против и на евтината пропаганда и симплистичния начин на правене на изводи, какъвто ти демострираш.

# 70
  • Мнения: 3 116
Какво да правите вие с неваксинираните деца ли?
Ами поемете си всички грижи, неприятности и отговорности от постъпката, която смятате за правилна.
Включително частна детска градина, детегледачки и кой както се уреди.
Ами, като се замисля, това хич не е лошо. На един приятел детето посещаваше частна детска градина и хич не му беше зле.

Без ваксинациите не може да посещава частна градина. Моята дъщеря беше в частна ясла и искаха същите документи каквито и при държавната  Thinking

# 71
  • Мнения: 4 150
Цитат
сестрата в училище има право да получава
Правото на сестрата да научи тайната zа пациента не оzначава автоматично и zадьлжително,че родителят е дльжен да я каже.Това е по желание.
Дайте го тоzи zакон да го прочетем,моля ви...В лекарският сьюz сигурно го имат...
 

# 72
Всеки постъпва с децата си така както смята че е правилно. Ако ще и на у-ще няма да ги даде. Случайно гледах един филм за едно хлапе дето с майка си и баща си взима по два класа на година, нито е по-умно, нито е недъгаво или пък някакви други причини. Родителите така решили, че в у-ще ще си губи времето !!!! Затона е спрян от у-ще и ходи само на приравнителни изпити. Те казват, че така има повече време за други занимания - спорт, изкуство...!!!! Представяте ли си, а нашите деца едва си пишат домашните за следващия ден, какви ти извънкласни активности ... Работата е там, че всичко се случва не в БГ, където основно има коне с капаци и 0.0000001 % дето се замислят какво правят и задават въпросите защо когато трябва ...

И аз не ваксинирам децата си, имах проблеми с първото след ваксина и благодарение на това установих, след огромно четене на материали, че ваксините са излишни в днешно време.

Като ще водите спорове, поне се подгответе.

Rolling Eyes

Иzлишни са, zащото болшинството деца (и въzрастни) са ваксинирани.
Интересно ми е , ако има ваксина против СПИН дали ще  кажат хората в Африка (където в някои региони zаболяваемостта е 80% и милиони иzмират),  че от ваксини полzа няма ...

# 73
  • Мнения: 1 942

а може ли да те попитам за мнението ти по въпроса защо в средата на миналия век(когато ваксинирането не е било масово) населението на земята е било около 2.5 милиарда, а днес въпреки всички ваксинации, замърсявания и прочие се е увеличило с повече от три пъти? отчети, моля те, факта, че населението се ваксинира повсеместно не само в българия и че въпреки всички заговори на фармацевтичните компании и официалната медицина средната продължителност на живота също се е увеличила значително...

Хм, без да се опитвам да ти отговоря на въпроса - казват че повечето цивилизовани държави са с отрицателен прираст. Тогава увеличението на населението идва от държави като Китай, Индия и третия свят /то и ние сме там, ама .../ това пък би значило че пак неваксинираните увеличват населението.

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нещо не мога да зацепя... високата смъртност идва от ваксините ли?

Общи условия

Активация на акаунт