За пръв път в детската градинка - 3

  • 13 488
  • 360
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 097
Не бързайте да хвалите шефа ми  Wink Аз работя в държавната администрация и всичко се плаща с държавни пари...

Иначе Калина сутринта започна да мрънка, че не иска на градина, но като влязохме вътре, се втурна при децата от нейната група и ме изпрати видимо щастлива.

До понеделник ще работи нашата градина и от 15-ти започва стачка.

# 76
  • София
  • Мнения: 15 460
Никое детенце ли няма със шарка? Криси ходи само една седмица, после започна стачката и от три дни е шарен та шарен,няма местенце здраво, даже и под косата.Избиха му пъпките  точно на 21-вия ден от тръгването на градина, което означава, че се е заразил още първия ден там.А уж преди постъпването всички деца минаха на преглед при сестрата от градината.Сега още 21 дни карантина и ще забрави детската градина.

# 77
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Шарка нямаме, но една от сутрините докато обувахме пантофите, дойде едно момиченце от групата с ужасна кашлица, дълбока, влажна, упорита  Confused Направо ми настръхнаха косите, явно несъзнателно съм изгледала майката / бабата и тя почна нещо да си мърмори, че детето кашляло, щото в градината му давали да пие вода  Shocked
Яни прихваща лесно разни вируси, вярно бързо му минава, но не се разминаваме без лекарства. Много е неприятно това с болните деца...

# 78
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Не бързайте да хвалите шефа ми  Wink Аз работя в държавната администрация и всичко се плаща с държавни пари...
Въпросът е принципен. Важното, че човекът се е сетил.

# 79
  • Мнения: 6 315
Първият ден ни е минал добре в градината,но имаме ново 20.От утре ефективна стачка Shocked
Досега ремонт,сега стачка ooooh!

Аз научих от тук и от познати майки, че ще стачкуват и детето не пуснах малкия в понеделник  Sad. Дано по-скоро учителите постигнат целите си и всичко да бъде както трябва! Нати - добре прави шефа ви Simple Smile.

Тайна варицелата е с инкубационен период 10-21 дни като човек може да сее вируса 2-3 дни преди избиване на обривите, така че въпреки прегледа може да е имало някое детенце, което да е било заразно. Бързо оздравяване пожелавам! При малките дечица минава обикновено леко Simple Smile.

ПетяК, мен това най-много ме притеснява с градината, че и моят много лесно прихваща. Аз го спирам при първи признаци на заболяване, но уви - не всички са като мен.

# 80
  • Мнения: 7 106
Вече трета седмица стачка Tired....чудя се дали Рони изобщо е ходила на градина newsm78...а пък тя със сигурност е забравила вече какво беше ooooh!...Добре, че чета редовно темата, та си припомням радостите и проблемите с тръгването на градина Mr. Green.

Същата работа  Confused. И Ева съвсем забрави че е ходила на градина. Тя си мисли, че е било като в София в детския клуб - поиграе си, поиграе па мама дойде да я вземе.
А като чета софиянки, че техните градини тепърва почват ефективна стачка от тази седмица, то край няма да има. И за какво изобщо я пусках - да ходи 6-7 дена и да се стресира от рев и крясъците на госпожите  Crossing Arms?!?

# 81
  • Мнения: 3 479
Матей вече почти се адаптира в детската градина и реших да се включа в темата, по-добре късно отколкото хич Laughing Досега само ви четях.
Та така, тръгнахме на детското училище (кръстихме го така, за да е като батко си) на 17 септември, направо във втора група, че миналата година я пропуснахме. Първият ден беше голям ентусиазъм, голяма радост. Следващите дни даде на заден ход и тъкмо взе да свиква и хоп, хрема. Та стана тя нашата работа: 4 дни в градината, 6 дни в къщи. На 1 октомври подновихме ходенето с уговорки и мрънкане обаче до края на миналата седмица вече бяхме в крачка. В четвъртък беше готов преди татко си и се хилеше на вратата. В петък директорката ни даде писмен разказ за прекараната седмица с много хвалби за Мати: весел, жизнерадостен, дисциплиниран, много добре играе с децата, изпълнява задачите. В събота и неделя беше много учуден, че няма детско училище. Май човекът се беше примирил, че доживот ще го водим всеки ден там Laughing В неделя пак дойде хремата и вечерта се закашля. В понеделник (вчера)имаше нова емоция, пуснахме го да пътува с бусчето, много беше впечатлен. Обаче вечерта като се върна кашлицата се беше позасилила и аз се притесних. От днес пак е в къщи Sad. Не е нещо страшно, обаче по-добре така. Освен това забелязах, че като си е с мен и редовно чистя носа, почти не кашля, пие и сиропче. Ако се справим с положението за 3 дни, ще го пусна в петък, че да не губи тренинг.
Според мен адаптацията на Матей беше сравнително бърза, обаче има една подроброст - Мати не спи в детската градина. Той и у нас не спи, а там пък хич не можаха да го склонят да спи. Следобяд си играе с големите деца от предучилищната група, които не спят. Прибирам си го направо капнал от умора, направо не знам как издържа това дете.
Уф, дълго стана, извинете Embarassed
Пожелавам на всички болни дечица, бързо оздравяване.
Тайна, поне ще знаете, че сте минали една от детските болести. Аз изтръпвам при мисълта за шарка, защото донесе ли я Мати, като нищо ще я лепне и Криси (1г9м) и ще отечем с два месеца карантина  Rolling Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина, откакто се върна на градина след болестите, отново започна със странното поведение - не се отделя от мен и не дава на никого да ме доближи и да говори с мен. Госпожата й ми каза, че цял следобяд е питала: "Кога ще дойде моята майка?"  Rolling Eyes

И явно там ги карат да се обличат и събличат сами, защото не дава на никого да й помогне, иска сама и се справя учудващо добре.

# 83
  • София
  • Мнения: 172
Най-сетне и ние можем да се разпишем, като ходещи на детска. Миналата седмица ни беше първата, но нямах време да пиша.
Мони се адаптира учудващо добре, като се има пред вид, че не се беше делил от мен, че сравнително малко се събирахме с повече деца и че като чуеше за детската - ставаше сериозен и категорично казваше, "аз няма да ходя на детска", "Нели (котката) ще ме гледа" и т.н.
Не е ревал там след като тръгнем, а на 5-тия му ден баща му го е оставил без никакъв проблем (с мен обикновено е сърцераздирателна раздялата, независимо дали да е спокоен преди това).
Имаме проблем с пишкането - у дома си сваля сам панталон и гащи, и сяда на гърне. Там първоначално стискаше, за да си свърши всичко у дома. Сега му настояват да се опитва, но той или забравя да каже или се притеснява - но имахме рекордно много напишквания. Днес се черпихме с бонбони, защото си е казвал и е пишкал на тоалетната (ние и гърне отнесохме), без да се напишка докато спи (у дома почти не се случва).
Лошото е, че от утре и нашите учителки стачкуват. Дано да не започнем после от начало адаптацията (на него и само два почивни дни са му достатъчни да почне агитацията "само тати да работи, а аз да си го гледам у дома", та сега ще видим)

# 84
  • Мнения: 3 479


И явно там ги карат да се обличат и събличат сами, защото не дава на никого да й помогне, иска сама и се справя учудващо добре.

На мен това ми беше тайната мисъл, че там ще го научат да се облича и съблича сам, защото у нас отказва, иска само аз да го правя. С нищо не мога да го убедя или мотивирам, веднага почва да се тръшка и да реве: Аз не мога. Обаче като не спи, съответно липсват и действията `обличане` и ` събличане` . Дано само не я караме така до 1 клас, че ... Embarassed

# 85
  • София
  • Мнения: 15 460
... дойде едно момиченце от групата с ужасна кашлица, дълбока, влажна, упорита  Confused Направо ми настръхнаха косите...
Не искам да ви плаша,но шарката при Кике започна точно с такава кашлица.Както единия ден му нямаше нищо, на другия започна да кашля и докато си говорехме, че му трябва лекар и пъпките започнаха да избиват - три на врата, две на гушката,3-4 на гърба,една в слабините.До вечерта имаше тук -там на групички по 3-4,а на другата сутрин нямаше и местенце без пъпка - даже и долу по пишлето,по дупето, по стъпалата, между пръстите, под косата.А в лицето е като петнисто хиенче. Grinning Първите вече завяхват, но някои станаха на мехури и се пукнаха, а и още избиват нови, вече 4-ти ден.На втория ден срещнах в магазина момченце от неговата група вече с корички  по пъпките.Явно то се е разболяло няколко дни преди Кике.Може и да е била от друго такава кашлица при момиченцето , но при Кике точно така започна шарката.За да не ги разчесва,казаха да го мажем с ментов спирт,но той много пищи и сърбежа му облекчаваме с много пудрене и често.Иначе температура имаше лека първите два дни, но сега си е същия дивак, само където иска да го пудрим непрекъснато.Лекарката каза само 9 дни карантина , но аз си мисля,че повече време ще е заразоносител.Преди ни слагаха под карантина за 21 дни. newsm78 И той  непрекъснато се облича и обува сам, явно му харесва да е самостоятелен.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 857
Отдавна не съм писала,та да се разпиша. GrinningМими ходи четвърта седмица на градина.Само първата седмица беше проблемна,но оттогава всичко е наред.Засега няма пропуснат ден,не ми е била хремава.Дано и занапред е така,че и мен много ме притесняват тези болести.Като гледам дечицата как кашлят ..Госпожата онзи ден сутринта направо се караше на една майка,че си е довела детето.Обясни,че предния ден не е могло да се нахрани от кашлица.Не знам,просто не знам какво да мисля.Поставям се и на мястото на работещите майки...но въпреки всичко ми е много неприятно,че това дете е по цял ден в една стая с моето и кашля така.
Мими имаше рожден ден и празнува и в градината.Даже оставих апаратчето на госпожата да снима:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=180418&photo=6
Госпожата не е направила настройките на апарата,но все пак си ни е спомен. Wink

# 87
  • София
  • Мнения: 344
Честито на детенце!Да е здраво и щастливо.И ние празнувахме в детската градина на 24.09 и беше много весело.Естествено и нашите снимки са поразмазани, но атмосферата си личи. Wink
Дъщеря ми е все-още болна,тази седмица май изцяло ще я прекара у дома.Искаше сутринта да ходи на детска градина при дечицата и надълго й обяснявах, че с кашлица не може....
Лек ден на всички.

# 88
  • Мнения: 46 511
Тайна, няма шарка около нас, дано не идва насам  Praynig бързо оздравяване  Hug

Валенцето, много хубава торта, да ти е жива и здрава хубавицата  Heart Eyes Hug

Много ми допадат новите госпожи  Blush добре, че старите напуснаха  Embarassed Mr. Green и София спря да крещи, беше започнала, след като тръгна в градина  Close което за мен е много показателно за отношението към децата  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 7 097
Мими имаше рожден ден и празнува и в градината.

Да ти е жива и здрава   bouquet

Много ми допадат новите госпожи  Blush добре, че старите напуснаха  Embarassed Mr. Green и София спря да крещи, беше започнала, след като тръгна в градина  Close което за мен е много показателно за отношението към децата  Peace

Аз също съм доволна от госпожите й, за разлика от едната, която ги пое в началото. Бях направо отчаяна от тази жена, даже тук в темата бях споделила. Калина не е крещяла, но за сметка на това пък като отивах да я взимам, отдалеч се чуваха крясъците на госпожата...

Сутринта Калина отново стана тъжна и тревожна и започна да се пазари за ходенето на градина, но после пък си влезе в групата с желание и интерес, даже не се обърна "чао" да ми каже. Явно й харесва, но се лигави ей така, да не се дава лесно... Wink

Общи условия

Активация на акаунт