Там,където сме нещастни

  • 8 726
  • 188
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Има ли такова място,където се чувствате не на място,подтиснати сте и нямате търпение да си тръгнете?Или виждате снимка на такова и сте сигурни,че не бихте били щастливи?Просто нещо ви кара да сте неспокойни и постоянно да си казвате:Не,не ми е тука мястото!

# 1
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Има, в офиса. Tired Така, сега да се включа и аз по-сериозно по темата.

София. Настръхвам само, като си помисля, че по някакъв повод трябва да ходя. Усещам тежест в стомаха и нервите ми се изопват.
Друго, жп гарите. Мразя гари. Всички лица и образи, които срещам там все едно са излезли от някоя лудница. Освен това винаги се чувствам мръсна след съприкосновение с гара и влак.

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 21:55 от fam

# 2
  • Мнения: 1 533
Да, Ямбол ме изпълва с дълбока печал и ярост едновременно.

# 3
  • Мнения: 524
Най-добре се чувствам в къщи (независимо къде живея), всяко друго място ме потиска.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
На прима виста се сещам за едно място от
сънищата ми, което миналата година видях и на яве.
Уж плаж, ама не съвсем - някакво плажче
5 на 5 метра и морето отпред черно като катран
и дълбоко още от брега. Като сънувам това
място изпитвам ужас и ми става ужасно гадно.
Такова място видях на Балчик пред Двореца.
Направо настръхнах  Sick

# 5
  • Мнения: 2 161
На мен това място ми действа подтискащо.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Видя ли пустиня и нещо се преобръща в мен  Crazy/надявам се никога да не посетя такава/...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 176
Първото за което се сещам са здравните заведения. И да не съм болна се разболявам.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз имам ужас от жилищни комплекси ... Винаги съм живяла в къща, с двор и градина.... като малка баба ми ме води на гости на роднини в Дружба ... беше много мрачно и студено, валеше дъжд, хората в автобуса миришеха на спарено и гадно ... комунистрически гаден пейзаж ...толкова подтисната и изплашена не съм се чувствала никога до тогава , а блоковете и сивотата ме хвърлиха в ужас и ме заболя корема... от тогава, била съм на 5-6  много често съм сънувала в кошмарите си огромни сиви блокове , а когато минавам през някой такъв квартал, когато вали и до сега ми се свива корема



# 9
  • Мнения: X
Аз имам ужас от жилищни комплекси ... Винаги съм живяла в къща, с двор и градина.... като малка баба ми ме води на гости на роднини в Дружба ... беше много мрачно и студено, валеше дъжд, хората в автобуса миришеха на спарено и гадно ... комунистрически гаден пейзаж ...толкова подтисната и изплашена не съм се чувствала никога до тогава , а блоковете и сивотата ме хвърлиха в ужас и ме заболя корема... от тогава, била съм на 5-6  много често съм сънувала в кошмарите си огромни сиви блокове , а когато минавам през някой такъв квартал, когато вали и до сега ми се свива корема




Отраснала съм на сто метра от блоковете на тази снимка. Вярвай ми, имах чудесно детство.  Grinning

Аз лично мразя заводи...дълги мрачни коридори и цехове...запуснати стопански дворове...но може би е там работят хора, които са щастливи! Просто така изглеждат на външен човек.
Мразя и ЖП гари.

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 21:47 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 871
Има, Шумен....

# 11
  • Мнения: 2 401
Всяко място, където видя мутра.

# 12
  • Мнения: 1 629
Търново. Понасям го, ако не съм сама, инак екзистенциалният ужас се процежда и през ушите ми.

# 13
  • Мнения: 1 317
Търново. Прекрасен град, но прекалено много спомени...вече не ми е там мястото.

# 14
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На мен това място ми действа подтискащо.

От къде е снимката. Изглежда симпатично.
На въпроса - нямам такова място.

# 15
  • Мнения: 2 161
На мен това място ми действа подтискащо.

От къде е снимката. Изглежда симпатично.
На въпроса - нямам такова място.
Публикувана е в темата на Дона Любов необяснима.

# 16
  • Мнения: 1 455
Всяка една болница..,зъболекарския кабинет.
Сигурно са много,но лошите неща гледам да останат зад гърба ми и не ги помня...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
г. Нови пазар - имам чувството, че се задушавам щом влеза в града.

# 18
  • Мнения: 4 585

София - цялата, с изключение на пространството пред НДК.
Родното ми село - накъдето и да погледна, виждам нещо което е променено,
не както в детството ми, изпитвам чувство на безвъзвратна загуба.

# 19
  • Мнения: 3 622
Болници, лекарски и зъболекарски кабинети  Confused

# 20
  • Мнения: 918
Дупница - никога не съм ходила в този град, но когато минаваме покрай него ми е супер призрачен. Излъчва ми лоша енергия.

# 21
  • Мнения: 419
ВИЕНА, НЕБЕТО И МОРЕТО.

# 22
  • Мнения: 227
Родилното в Бургас. Close

# 23
  • Мнения: 2 161
Болниците,гробищата и зъболекарските кабинети може да не ги споменаваме.За тях е ясно.

# 24
  • Мнения: 227
Болниците,гробищата и зъболекарските кабинети може да не ги споменаваме.За тях е ясно.
Ок,тогава.Родният ми дом-лоши спомени просто..........

# 25
  • Мнения: 2 070
Зъболекарски стол, магаре при гинеколог, болнични коридори....
И аз Търново. дано не обиждам някой. Много ми е депресарско там, тясно ми е, не мога да дишам.
Уф, предпочитам в донината тема.

# 26
  • Мнения: 375
Да, на Женския пазар в София  Close

# 27
  • Мнения: 2 818
На мен това място ми действа подтискащо.

 Grinning


Лъвов мост.

Бяла (Русе) и региона не ми действат добре.



# 28
  • Мнения: 138
Не се чувствам на място ,когато вляза в градската болница ..мирише ми на болница  и туй то ..кофти място ...

# 29
  • Мнения: 318
у свекърва ми Simple Smile

# 30
  • Sf
  • Мнения: 808
Търново. Понасям го, ако не съм сама, инак екзистенциалният ужас се процежда и през ушите ми.

Същото... Може би защото ми е роден град и винаги съм искала на други места да ида и да видя... Търново е прекрасен за тези, които не живеят в него. Както и за всеки друг град важи същото.

# 31
  • Мнения: 3 521
Лом, Монтана, Видин. Няколко пъти ми се е налагало да съм за по-дълго от седмица там и се чувствах все едно всяка вечер са ме били с пръчки...а иначе не са лоши градове, но просто не са "мои" Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 1 100
Мразя тъмните и мрачни постройки. Такива обикновено са болниците и изобщо държавните сгради в моя град.

# 33
  • Мнения: 1 100
Видя ли пустиня и нещо се преобръща в мен  Crazy/надявам се никога да не посетя такава/...


И в мен нещо се преобръща, но в другия смисъл. Направо пеперуди ми пърхат, дори при мисълта за пустиня.  Embarassed Много вълнуващо ми се вижда. Искам да живея в бедуински лагер. Имам чувството, че нещо танцува в мен някакъв много дивашки танц, когато си помисля за пустиня през нощта.

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Пловдив. Задушава ме този град.
Ужас ме обзема, когато трябва да отида там.

# 35
  • Мнения: 4 841
Граничните/митнически пунктове. Всеки път, когато приближавам за проверка, стомаха ми се свива на топка и ми идва да хукна в обратна посока. Винаги всичко ми е ОК, винаги се информирам къде какво и колко мога да нося и досега не ми се е случвало да нарушавам някакви плавила. Така че чувствата ми са напълно необясними, но много силни - и най-вече в главата ми започват да се въртят някакви апокалиптични представи как ме арестуват, хвърлят в затвора, или ми бият черен печат, или ми конфискуват багажа  Crazy А по принцип пътувам по работа, в достолепната компания на един шеф и един-двама колеги  Crazy Като премина проверката, имам чувството, че са ми поникнали крила  Crazy

# 36
  • Мнения: 2 161
Аз така се чувствам,когато ме спре катаджия.Или ме заговори полицай.Умирам.Гърлото ми пресъхва,стомахът ми почва да трепери.Почти не чувам какво ми се говори.Мъжът ми все казва,че не децата,а мен трябва да плаши с чичкото полицай,много съм се кротвала.

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Перник.
Сливен- две поредни лета ни се чупи колата около него, на път за морето. Вече изтръпвам като го наближиме.
Белово- като дете ме заточваха по две седмици при баба, само лоши спомени.

# 38
  • Мнения: 3 294
Изпитвам ужас от болници,там никога няма да се чувствам по-различно от нещастна

# 39
  • Мнения: 1 400
Лошо е когато не можеш да си се представиш, да се впишеш в някаква обстановка....Много лошо, да. Къде точно се чувствам нещастна....на гроба на близък човек. Къде не бих си представила да живея - София. Шумно, мръсно, подтискащо и самотно, но ако ми се наложи - ще си се представя Wink. Друго място, което ми е правило кофти впечатление - Париж. Или по-точно - предградията Tired

# 40
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Видин ми действа депресиращо заради табелките по къщите "До тук стигна Дунав през 19..г". Не помня точната година.

# 41
  • Мнения: 13
Крайните квартали и изоставените села.Там където всичко изглежда мръсно или забравено от Бога.

# 42
  • Мнения: 3 818
Болниците,гробищата и зъболекарските кабинети може да не ги споменаваме.За тях е ясно.

Е как е ясно Laughing Аз обичам зъболекарските кабинети, обичам миризмата им, изпълва ме с много хубави чувства Grinning

Иначе на въпроса - определени места в София, около Лъвов мост, Женския пазар, уличките към гарата. Чувствам се ужасно там.

# 43
# 44
  • Варна
  • Мнения: 672
Където има мизерия и мръсотия Sick

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Кв. Кайсиева градина във Варна, Шумен има такъв идиотски квартал и гр. Омуртаг.
Всевъзможните жилищни комплекси с блокове на по 10-12 етажа, складовете за строителни материали, Метро и Била, строежите.

# 46
  • Мнения: 11 747
Стара Загора (и болница,все пак да кажа)

# 47
  • Мнения: 6 029
Миналата година бяхме на Априлци на гости на приятел на мъжа ми. Е от там исках да си тръгна на секундата. Не знам защо.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 405
Това, което истински ме подтиска са селата. Понятието "китно селце" важи за навсякъде другаде, но не и за България.
Порутени и изоставени къщи, възрастни хора, които се броят на пръстите на двете ми ръце, бедност и усещане за обреченост и самота.

# 49
  • Мнения: 412
Просто нещо ви кара да сте неспокойни и постоянно да си казвате:Не,не ми е тука мястото!
Вкъщи  #Cussing out

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Подтиска ме вилата ,която си построи баща ми-тясно,претрупано с мебели,задушаващо ми действа.Той се сърди,че не обичам да ходя там, но мисълта да преспя дори една вечер ме влудява.
Мразя претъпкаи автобуси,просто не се качвам. Rolling Eyes

# 51
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Болниците,гробищата и зъболекарските кабинети може да не ги споменаваме.За тях е ясно.

Защо пък ясно? Аз харесвам и болниците и гробищата ("кофти" възпитание в детството, предполагам).
Болниците ги свързвам повече с излекуване, отколкото със смърт.
Старите гробища са ми безкрайно пълнокръвни със саморъчните градинки, паметници от различни периоди, направо можеш да проследиш историята на цели родове в тях. Всъщност, като се замисля, и дъщеря ми, и аз май познаваме колкото живи роднини, толкова и мъртви, при това с вторите понякога се "срещаме" по-често и спомените за тях са винаги хубави. 

Аз мразя високотехнологичните, олизани офиси от стомана и потъмнено стъкло, дето ги дават по рекламите, винаги в студена синьо-сива гама и на изкуствено осветление, направо са ми смърт. Добре че на живо не съм виждала такъв!
Подтискащо ми действат и кварталите около ЖП гарите - опушени, олюпени сгради, с тук-таме виснал на простор забравен парцал, все едно извънземни са изнесли отведнъж всичко живо.

# 52
  • Мнения: X
Родното село на баща ми, по-точно къщата, в която са живяли и вече е мноооого стара, да не кажа и изостваена. Цялото място наоколо е едно призрачно, чак настръхваш. Има си и причини, ставали а доста............хм, подозрителни неща.
Иначе не понасям стари сгради с малки прозорчета, много подтискащо ми действат.

# 53
  • Мнения: 2 323
Миналата година бяхме на Априлци на гости на приятел на мъжа ми. Е от там исках да си тръгна на секундата. Не знам защо.

Интересно - на мен Априлци ми подейства много успокояващо. Било мястото, което е второ в Европа по концентрация на кислород

# 54
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Радомир - лоши спомени.
Гарата на гр. Левски Sick.

# 55
  • Мнения: 11 747
гробища и аз обичам - спокойно ми е,уютно ми е

болниците не ги свързвам със смърт - свързвам ги със страх,безпомощност - дали хората в бели престилки знаят какво правят... (нямам им доверие)

# 56
  • Мнения: 3 447
В моя квартал... В Студентски град...
Лом ми се стори много, много тъжен град.
Колкото обичам гарите и миризмата на влак, толкова мразя автогарите и миризмата на рейс.
Една необяснима ненавист - не обичам кафенета. Нито пък напитките, които се сервират - еспресо, капучино, безалкохолно. Висенето в кафене за мен е пълна загуба на време, не мога да си представя как се прекарват часове на кафенце, цигарка и клюка. Самото словосъчетание "кафенце и цигарка" ми е толкова противно, колкото "салатка и ракийка".

# 57
  • Мнения: 11 747

Една необяснима ненавист - не обичам кафенета. Нито пък напитките, които се сервират - еспресо, капучино, безалкохолно. Висенето в кафене за мен е пълна загуба на време, не мога да си представя как се прекарват часове на кафенце, цигарка и клюка. Самото словосъчетание "кафенце и цигарка" ми е толкова противно.
Точно така мисля и го чувтсвам и аз,ама..... Confused Налага ми се да търпя по малко,заради другите,около мен.
Мога цял живот да не стъпя в кафене и няма да ми липсва.

# 58
  • Мнения: 431
Една необяснима ненавист - не обичам кафенета. Нито пък напитките, които се сервират - еспресо, капучино, безалкохолно. Висенето в кафене за мен е пълна загуба на време, не мога да си представя как се прекарват часове на кафенце, цигарка и клюка. Самото словосъчетание "кафенце и цигарка" ми е толкова противно, колкото "салатка и ракийка".

Е, дойде време и аз да кажа - това все едно аз съм го писала.

# 59
  • Мнения: 1 400
Просто нещо ви кара да сте неспокойни и постоянно да си казвате:Не,не ми е тука мястото!
Вкъщи  #Cussing out
Значи не си си у вас. Тоест- не това е твоят дом Wink

# 60
  • Мнения: 3 268
Грозен панелен комплекс,високи небостъргачи,много вода на едно място/Затова не съм за круиз/,снежно поле,гореща пустиня,магистрален път.

# 61
  • Мнения: 211
Свищов Sick
4 години вече не мога и не мога да го заобичам и тва си е!
Радвам се, че най-после завършвам и с това завършват и мъките ми. Grinning

# 62
  • Мнения: 3 818
Една необяснима ненавист - не обичам кафенета. Нито пък напитките, които се сервират - еспресо, капучино, безалкохолно. Висенето в кафене за мен е пълна загуба на време, не мога да си представя как се прекарват часове на кафенце, цигарка и клюка. Самото словосъчетание "кафенце и цигарка" ми е толкова противно, колкото "салатка и ракийка".

Да, и аз изпитвам същото към кафенетата. Имам една много близка приятелка,  с която вижданията ни винаги са толкова вълшебни, че не мога да си представя да се видим в кафене. Веднъж се наложи просто и тогава и тя разбра колко противно нещо са кафенетата.

# 63
  • Мнения: 1 416
Стара Загора.
Боровец.
Сталинистки блокчета - ужасяват ме! Високите им тавани, мрачните им стълбища... Най-големите ми кошмари са свързани с подобни места. Въобще мразя всички стари блокчета - и тези от началото на века, осеяни из центъра на София.

Много ме впечатлихте с ненавистта към кафенетата... Аз толкова ги обичам. От долната каравана до хубавата сладкарница. Това е омраза само към кафенетата, така ли? Обичате ли барове например?

# 64
  • Мнения: 3 447
Много ме впечатлихте с ненавистта към кафенетата... Аз толкова ги обичам. От долната каравана до хубавата сладкарница. Това е омраза само към кафенетата, така ли? Обичате ли барове например?
Баровете са моето място  Simple Smile 4 часа, прекарани в бар, за мен не са загуба на време, но 4 часа в кафене - да. Първо, барът е много по-задушевно и интимно място. Второ, има музика. Трето, има алкохол  Mr. Green Четвърто, комбинацията от предните три придава на разговора насока и дълбочина, която не се постига в кафене  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 205
Автогарите Close Ужасна миризма на гориво Sick Само си представям как ще ми стане лошо докато пътувам

# 66
  • Мнения: 2 631
гр. Рудозем
По време на "градския" празник. А и не само.
Кой дявол ме накара, да отида там...
Друг свят!

 Tired

# 67
  • Мнения: 1 371
Пирогов.

# 68
  • Мнения: 1 416
Баровете са моето място  Simple Smile 4 часа, прекарани в бар, за мен не са загуба на време, но 4 часа в кафене - да. Първо, барът е много по-задушевно и интимно място. Второ, има музика. Трето, има алкохол  Mr. Green Четвърто, комбинацията от предните три придава на разговора насока и дълбочина, която не се постига в кафене  Simple Smile
Светна ми...  Simple Smile
И аз съм голям фен на баровете, въпреки че свестни в София трудно се намират.
Като цяло обаче умирам за всякакви заведения (без кръчми с чалгийка) и ми стана странно...

# 69
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Дописвам, Сл. Бряг, Пампорово, Боровец. Мръсни, шумни, пренасели, комерсиализирани места.

# 70
  • Мнения: 3 268
Банско не остава по-назад вече

# 71
  • Мнения: 3 818
Много ме впечатлихте с ненавистта към кафенетата... Аз толкова ги обичам. От долната каравана до хубавата сладкарница. Това е омраза само към кафенетата, така ли? Обичате ли барове например?

Да, обичам барове, кръчми, всякакви такива неща. Само не кафенета. С полуудобните си столове и масички, с неуютната си обстановка, чувствам се толкова не на място там, че и дума свястна не мога да обеля. Свързвам го с хора, подпрели се на лактите си на масата, разбъркващи кафе, често дори несъблекли си връхните дрехи и чудещи се кога ще мине по-бързо времето, та да си тръгнат. Sick
С това разбира се, не казвам, че всички, които ходят в кафенета правят това, моля обидчивите да не подскачат възмутено Peace

# 72
  • Мнения: 3 447
Свързвам го с хора, подпрели се на лактите си на масата, разбъркващи кафе, често дори несъблекли си връхните дрехи и чудещи се кога ще мине по-бързо времето, та да си тръгнат. Sick
Да  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 416
Да, обичам барове, кръчми, всякакви такива неща. Само не кафенета. С полуудобните си столове и масички, с неуютната си обстановка, чувствам се толкова не на място там, че и дума свястна не мога да обеля. Свързвам го с хора, подпрели се на лактите си на масата, разбъркващи кафе, често дори несъблекли си връхните дрехи и чудещи се кога ще мине по-бързо времето, та да си тръгнат. Sick
С това разбира се, не казвам, че всички, които ходят в кафенета правят това, моля обидчивите да не подскачат възмутено Peace
Не вярвам някой да се обиди, но аз наистина съм впечатлена. Никога не съм обръщала внимание на точно тези неща - връхни дрехи, подпрени лакти, клюки... Има доста истина във вашите наблюдения.
В същото време за мен "кафене" = интересен разговор с приятел или близък човек.

# 74
  • Мнения: 6 029
Аз пък обичам кварталните кафенета. Задимени. Пиеш кафе, пушиш и след половин час се изнасяш. Мен ме разтоварва.

# 75
  • Мнения: 1 629
Подсетихте ме за италианските кафенета, нищо общо с нашите. Малки, с много правостоящи места, малко маси направо на улицата, без сервитьорки. Не са за висене, а за кафе пауза, пиеш и продължаваш.

# 76
  • Мнения: 3 447
А, Мю, не намесвай италианските кафенета тука  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 7 111
Кремиковци, Перник - изпитвам отврат от комините им.
Горубляне.
Търговище - място, забравено от всички.
Къщите без вътрешни WC клетки.

# 78
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз обичам кафенета. Но не всякакви. Не харесвам задимени. Обичам да са малки, уютни, да сервират кифлички и голееееми чаши горещо капучино. Вън да вали, а аз да съм в приятна компания вътре.
А итал. кафенета, ех. Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 1 629
Не ги намествам, ама се присетих  Grinning Кафенетата тип квартално барче са ми непоносими, с кафето Елит или Нова Бразилия, олюцени стени и гнусни чашки, брррр Но хубавите кафенета, добра музика, разнообразие от кафе, бисквитки, атмосфера...обичам, че и с вестник.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 074
Най-добре се чувствам вкъщи (независимо къде живея), всяко друго място ме потиска.

 Peace

# 81
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Но хубавите кафенета, добра музика, разнообразие от кафе, бисквитки, атмосфера...обичам, че и с вестник.

Това е моето място. Събота сутрин...

# 82
  • Мнения: 660
Да много
ме е подтискала бившата ми квартира където живеехме в София с бившия ми мъж,винаги ми миришеше на гадно и влажно.Колкото и да проветрявах и чистих,беше усойно и нямаше никакъв поглед ,забита нова кооперация между блокове и в ниското,много подтискащо и гадно действаше на психиката.... Sick

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 21:27 от Ирра

# 83
  • Мнения: 3 268
Парижките кафенета с топлите кроасани сутрин,това е нещо,което пожелавам на всеки да види и усети,но нали темата беше къде си нещастен,а не къде си щастлив?

# 84
  • Мнения: 7 111
Всъщност с така формулираното питане "там, където сте нещастни", си мисля, че малко хора биха отговорили без да излязат от конкретния въпрос.
Нещастна съм понякога и в собствената си кожа. Понякога и в ушите си, че не винаги чуват.  Grinning

# 85
  • Мнения: 290
Болниците ясно,че е най-гадното.

На мен специално много ми е неприятно на Колхозния пазар във Варна.

И може да ви се стори странно, но много мразя големи магазини като Метро, Пикадили и т.н. Самата навалица там от хора просто много зле ми влияе.

Така като се замисля май места с много,  много хора накуп са ми неприятни.

# 86
  • Мнения: 11 314
Болниците,гробищата и зъболекарските кабинети може да не ги споменаваме.За тях е ясно.
Ами виждала ли си западни гробища? Разхождала ли си се там?
Няма по-прекрасно място за уединение, за успокояваща разходка там. И е красиво.
http://www.flickr.com/photos/10545985@N04/1597428923/

# 87
  • Мнения: 11 747
БГ гробищата не са чак тъй поддържани,ама също не са лоши.
Варненските стари гробища биват,но аз повече съм се шляла по тези в Тополи и съм изпитвала истинско облекчение от това.

По темата с кафенетата,дето писах,че не обичам,стана дума и за барове и т.н. "лъскави" кафенета.Не обичам ни лъскави,ни стари и мръсни.За барове не мога да кажа,щото подозирам,че във Варна няма такова за каквото говорите,но не обичам да седя на барстол!
Обичам ресторанти - вкусна храна,хубаво вино и разговора пак става задушевен и дълъг! Peace

# 88
  • Мнения: 799
Видин - кофти спомени, мъжът ми беше войник там.
Равда - заради цялото строителство. Всичките ми ученически и студентски лета за разрушени и застроени. Лозенец и Оазис са поели по този път също.
Коктейли и други "ВИП" събития - не ми е там мястото. Ходя, пия едно протоколно, изнервям се от парвенющината и си тръгвам.
Роднински сбирки - повече от половината ми роднини са дребнави мрънкалници. Единствено с бабата, която е на 80 години мога да си комуникирам нормално.
И... у нас - цялото това чистене, готвене, пране, дете, работа - направо не ми се прибира  Sick

# 89
  • Мнения: 3 268
Като бях малка,до 7 годишната ми възраст,живеехме в къща и недалеч от нея имаше гробище.Това беше любимото ни място за игра с моята приятелка.Слава Богу,близките ми са живи и отдавна не съм ходила на гробище,но е красива наистина.Все пак не бих прекарала свободното си време там

# 90
  • Мнения: 2 161
Болниците,гробищата и зъболекарските кабинети може да не ги споменаваме.За тях е ясно.
Ами виждала ли си западни гробища? Разхождала ли си се там?
Няма по-прекрасно място за уединение, за успокояваща разходка там. И е красиво.
http://www.flickr.com/photos/10545985@N04/1597428923/
Вечерница,мисля,че ако бяхме погребали баща ми в гробищата,които намираш за прекрасни,пак нямаше да се разхождам за успокоение и нямаше да ми дадат покой на душата.Това,което си написала ме остава без думи,а рядко ми се случва.

# 91
  • Мнения: 600
настоящият ми дом. обзаведен с много мислене и желание. пак не стана уютен. мисля, че в него има нещо, което не подлежи на корекция. дори и празен новият ни апартамент изглежда по-уютен Mr. Green

и банята при майка - студена, с мозайка на пода и сини плочки.

# 92
  • Мнения: 11 314
Болниците,гробищата и зъболекарските кабинети може да не ги споменаваме.За тях е ясно.
Ами виждала ли си западни гробища? Разхождала ли си се там?
Няма по-прекрасно място за уединение, за успокояваща разходка там. И е красиво.
http://www.flickr.com/photos/10545985@N04/1597428923/
Вечерница,мисля,че ако бяхме погребали баща ми в гробищата,които намираш за прекрасни,пак нямаше да се разхождам за успокоение и нямаше да ми дадат покой на душата.Това,което си написала ме остава без думи,а рядко ми се случва.
Кое те учудва и оставя без думи? Казвам ти истината. Ела, виж и сама прецени.
Аз просто споделих, че за мен това място не е мястото,което ме кара да съм нещастна.

# 93
  • Мнения: 2 161
И сигурно нямаш близки погребани там.Нямаш спомени на бучки пръст върху ковчег.Нямаш спомен как майка ти вие.Ако нямах такива спомени и аз щях да чета Луси Краун под някое дърво,до някой стар гроб.

# 94
  • Мнения: 677
На сватба с оркестър и хора.
На ресторант с цигани и барабани.
В Банско.
На места, къдо хората танцуват и се хранят едновременно, изобщо.

# 95
  • Мнения: 11 314
И сигурно нямаш близки погребани там.Нямаш спомени на бучки пръст върху ковчег.Нямаш спомен как майка ти вие.Ако нямах такива спомени и аз щях да чета Луси Краун под някое дърво,до някой стар гроб.
Напротив! Имам точно такива спомени и то много тежки. Погребах девера на 41 г. Confused
И пак бих чела книжки под някое старо дърво там.
Усещанията ни явно са различни.

# 96
  • Мнения: 2 161
Девер не означава баща.

# 97
  • Мнения: 11 314
Девер не означава баща.
Издребняваш Wink
Не искам да те убеждавам в нещо, което трябва да изпиташ лично.

# 98
  • Мнения: 2 161
Издребнявам,защото съм отвратена.

# 99
  • Мнения: 799
Стига, де, всеки има право да има/няма вкус.

# 100
  • Мнения: 11 747
Понеже също се изказах за гробищата.....
Погребала съм с огромна мъка,много близък човек в гробищата на Тополи.Мисля,че точно това е и причината там да ми е толкова приятно.Все едно съм на гости,нали в действителност не мога да ида,на погребания.
Мислех да напиша още за това,но става много лично.
Шанел,просто всеки различно го възприема,един намразва мястото,друг го заобичва.Не ти се чудя на теб,ама хич,че не обичаш гробищата,но напълно разбирам Вечерница,защото и аз като нея ги харесвам!

# 101
  • София
  • Мнения: 2 840
Mестата, на които наистина съм нещастна, са вътре в мен.
Извън мен - неприятни усещания и дискомфорт изпитвам при мисълта за градския транспорт.Селски кръчми с хора, които ме гледат странно.Заводи, халета, запуснати складове.
Всякакви митинги и т.п.
Социалистически банкетни зали.
Перник.
И още няколко населени места по пътя към Гърция.

Новата кола на мъжа ми - още по-нещастна съм, ако и детето е в нея.Оттам наистина ми се ще да се хвърля в движение.

# 102
  • Мнения: 740
Центъра на Варна ме депресира, особено отсечката между Катедралата и магазина Теранова. Изпитвам дискомфорт да минавам от там по всяко време на денонощието и годината. 
Това лято се пробвах да премина няколко пъти ... нц, първата отбивка и на бегом по-далече.

# 103
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 Дори да умирам от глад,няма да седна сама в заведение или ресторант да се нахраня-ужасна самота ми лъха от човек,седнал сам на маса.

# 104
  • Мнения: 11 747
Дори да умирам от глад,няма да седна сама в заведение или ресторант да се нахраня-ужасна самота ми лъха от човек,седнал сам на маса.
това аз правя без проблем.Знам,че много хора,точно така - биха по-скоро умрели от глад,но няма да седнат сами!Мене не ми пречи.

# 105
  • Мнения: 3 459
Нещастна не,но има един град,който ми навява много лоши спомени и се чувствам много потисната,да не каже зле.Да отбележа,че не става въпрос точно за самия град,а малко преди него.

# 106
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Как можах да забравя противната циганска Ябланица. Пфууу ужасно местенце  Sick

Едно лято на 40 градусова жега, в 12 ч на обяд, трябваше да чакам мъжът ми да ме вземе, а идваше от Плевен. Батерия на телефон паднала, всякакви роми ми предлагат такси и нямаше нито един бял от стотината човека около мене...  Whistling

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Там, където съм нещастна е къщата, в която живеем в момента. Не съм си у дома, не мога и за миг да се отпусна и да се почувствам свободна да правя нещата, които обичам. Живея с мисълта да се махна оттам...дано да е скоро  Praynig

Градовете които ме подтискат са Несебър и Банско, а преди ги обожавах. Сега са ми претруфени, препълнени с хора...действат ми клаустрофобично...

# 108
  • Мнения: 1 277
Нещастна е силно казано, но ми е изключително неприятно да влизам в месарница.

# 109
  • Sf
  • Мнения: 808
Парижките кафенета с топлите кроасани сутрин,това е нещо,което пожелавам на всеки да види и усети,но нали темата беше къде си нещастен,а не къде си щастлив?

Това си е направо за друга тема, Донината. Малките масички, една до друга и си допирате гърбовете с хората от съседната маса и се побутвате с лакти, без да искате...

Да, това е за другата тема...

# 110
  • Мнения: 1 134
Ужасно се чувствам във фризьорски/козметичен салон... Имам се за поддържана жена, обаче едночасови разговори относно дължината на ноктите, стърчащия кичур коса и последната височайша особа, която е минала под този сешоар, ме карат да се чувствам все едно съм претърпяла лоботомия.

# 111
  • Мнения: 2 161
А на мен ми дай там да кисна.

# 112
  • Мнения: 796
Кв. "Левски" в София. Язовир Балчик. Клаустрофобично ми действа Венеция.

# 113
  • Мнения: 14 654
Като влизам в някое училище или детска градина, страшно ми е неуютно. В общината и полицията, данъчните служби. Лозе. В Силистра- отвратителен за мен град.

# 114
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Това, което истински ме подтиска са селата. Понятието "китно селце" важи за навсякъде другаде, но не и за България.
Порутени и изоставени къщи, възрастни хора, които се броят на пръстите на двете ми ръце, бедност и усещане за обреченост и самота.
Същото чувствам, когато съм на път и минавам през подобни места Tired.

Неуютно ми е все още и в новата ни кооперация, въпреки че вече 7 години минаха, откакто сме се нанесли, дразнят ме разни безумия, които ни завеща строителят. Но тях рано или късно ще ги оправя, докато при ситуацията със селата нищо не зависи от мен Confused.

# 115
  • Мнения: 3 491
Има ли такова място,където се чувствате не на място,подтиснати сте и нямате търпение да си тръгнете?
Да - домът на свекъра и свекърва ми. За моя радост не съм прекарвала там повече от 3 дни накуп, и то от дъжд на вятър, но и това е достатъчно да го броя за мястото, от което си тръгвам с най-голямо нетърпение.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да, в Бургас се чувствам така, откак стъпих тук.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 623
Как не се сетих по-рано ИНФЕКЦИОЗНА БОЛНИЦА
Да не се заричам, но само умряла бих се върнала там  Sick

# 118
  • Мнения: 2 697
Подсетихте ме за италианските кафенета, нищо общо с нашите. Малки, с много правостоящи места, малко маси направо на улицата, без сервитьорки. Не са за висене, а за кафе пауза, пиеш и продължаваш.

Хм, без сервитьорки? Може би защото има достатъчно снажни италианци сервитьори Heart Eyes
Сериозно, не пия кафе, не обичам български кафенета особено, но в италианските се влюбих, особено в тези на площад "Навона" в Рим...Там времето просто спира...

# 119
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Асеновград. Не ми е там мястото. Там живее свеки...
Слава Богу, ходя радко, но наистина нещо ме хваща за гърлото, като тръгна само в тази посока  Confused

# 120
  • Мнения: 375
Как не се сетих по-рано ИНФЕКЦИОЗНА БОЛНИЦА
Да не се заричам, но само умряла бих се върнала там  Sick

Подкрепям те напълно  Peace И аз имах честта да прекарам няколко дена там, едва не получих нервна криза от обстановката  ( с една тоалетна на етажа, без баня и топла вода, депресиращи стаи) Сори за отклонението от темата  Peace

# 121
  • Мнения: 457
В домовете за деца, било здрави, било с увреждания. Нещо ме стяга за гърлото и очите ми се пълнят със сълзи. А, кофтито е че има един близо до нас и често минавам покрай него и всеки път се подтискам, като се сетя за децата в него, а като видя линейка да идва с надута сирена към дома или да тръгва ми е адски депресивно. Ходя и ще ходя в такива домове, но не мога да го правя често. Все ми се реве, а и си рева, като се прибера у нас.

# 122
  • Мнения: 2 386
Тетевен, Тутракан и Враца - злокобни са ми чак!

Какво и е на Стара Загора? Пътят за морето ли ..  Mr. Green

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 00:04 от evanescent

# 123
  • Мнения: 27 524
Има, Шанел, планините  Confused

# 124
  • Мнения: 211
Няма по-прекрасно място за уединение, за успокояваща разходка там. И е красиво.
http://www.flickr.com/photos/10545985@N04/1597428923/
Не, мерси Sick

# 125
  • Мнения: 528
Болници, лекарски и зъболекарски кабинети  Confused
като влезнах да раждам преди две години ревях а да не говориме че поне 30 минути ми беше лошо.А щом минеме през пирогов това от 10 години насам мие така от както трети път си цепих главата и щом мина от там било с рейст,трамвай или кола ми прилошава и ми се гади.Дори да не видя самата сграда ми прилошава.За мое съжелени най добрата ми приятелка живее на горна спирка и като се виждаме гледам да е преди пирогов.Иначе в зъболекарските кабинети си заспимав още щом седна на стола.Ако съм уморена си заспивам дълбока и нямам нужда отупойка щото нищо не усещам като заспа дълбоко.Като свърши стоматолога ме бутва лек и аз откарала 30 минути сън и отпочинала.Най ме приспива машинката дето кърти.АЗ й викам зъболекарска бормашина hahaha hahaha hahaha

# 126
  • Мнения: 2 161
Има, Шанел, планините  Confused
В швейцарските Алпи пак ли ще си тъжна? Wink

# 127
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Мисля, мисля и не се сещам за такова място.
Като че ли на всякъде, където съм била, съм  намирала някакво 'очарование'. По-скоро не мястото, а хора, ситуации или определени настроения са ме карали да се чувствам не на място, подтисната и да искам бързо, бързо да си плюя на петичките. Но не и мястото. До сега.

# 128
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
...където е тясно... или е мръсно... или мирише... или ме гледат лошо...

# 129
  • Мнения: 3 447
...където е тясно... или е мръсно... или мирише... или ме гледат лошо...
Градски транспорт?  Simple Smile

# 130
  • София
  • Мнения: 4 751
Има такова място, една вила, която родителите ми имаха и която свързвам с много неприятни спомени. Не бих стъпила повече там, дори мисълта да отида в същата местност ми е депресираща.
Иначе най-зле съм се чувствала на една училищна екскурзия преди няколко години- на Демир баба теке (Гробница на Демир баба – алиански светец). Сега намерих снимки и в Интернет

До ден днешен не мога да си обясня усещането от това място, исках просто да избягам, сякаш се задушавах.  Sick

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Мисля, мисля и не се сещам за такова място.
Като че ли на всякъде, където съм била, съм  намирала някакво 'очарование'. По-скоро не мястото, а хора, ситуации или определени настроения са ме карали да се чувствам не на място, подтисната и да искам бързо, бързо да си плюя на петичките. Но не и мястото. До сега.

Това е и моят отговор.  Няма такова място дори и инфекциозна б-ца не ми е омразна. Нали е място където лекуват , че е гадна гадна е, но няма да живея там. Навсякдъе се чувствам комфортно.
Всъщност малко плахо стъпвам в Токуда от входа до асансьорите, защото януари месец там припаднах и всеки път като се запътя към асансьора и си втълпявам, че пак ще тупна

# 132
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Нещастна чак не съм била, но в местността Рупите се чувствах ужасно. Замъкнаха ме там, било свято място.  Outta Joint
А когато видях и църквата с онези демони и дяволища, избягах.
П.П. Пояснявам, става дума за стенописите на Светлин Русев. Да беше продължил с ятаците, вместо да рисува такива изроди - уж светци.
"Изруди" ми се прищя да напиша.
Разпалих се, пардон. Пфю, гадно място.

# 133
  • Мнения: 796
Нещастна чак не съм била, но в местността Рупите се чувствах ужасно.

И на мен там изобщо не ми хареса.

# 134
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гадно е, наистина

# 135
  • Мнения: 4 371
Париж. Един сив, мръсен град, който те задушава.

# 136
  • Мнения: 3 447
Ето на, за Рупите ме подсетихте. Преди 5 години бях, тази година също... а чувството си е все така гадно. Все едно някой ми е седнал на гърдите и ме души. Изключително напрегнато и натегнато. Имам сравнително развити сетива за енергията на дадено място... ей богу, нищо свято и добро не усетих, напротив.

И за Светлин Русев, впрочем, мнението ми е много сходно с Василисиното.

# 137
  • Мнения: 410
София (без лично да засегна някой,лично мнение)...мръсотия,блъсканица,студени хора,вирнати носове,нечовешко отношение.Задушавам се само влизайки в столицата и виждайки смока който направо си е покрил всичко.....и този въздух се диша от хора #Crazy?!

# 138
  • Мнения: 183
За съжаление "вкъщи" съм нещастна.
Иска ми се да си взема детето и гащите и дим да ме няма.
Веднъж да се махна от там...

# 139
  • Мнения: 4 068
Град Петрич е моето място където съм нещастна. Винаги когато сме там се чувствам така сякаш някой ми е стъпил на врата. Не се чувствам свободна, не мога да си поема дъх с пълни гърди. Много ми е гадно там и добре, че решихме да не се връщаме да живеем там. Всеки път като отидем и си тръгвам депресирана. Абе ужасТ направо.

# 140
  • Мнения: 727
гр.ЛЪКИ Sick

# 141
  • Мнения: 4 965
ЖП гарите и Рупите (като отидох там - за първи и единствен път, ми прилоша и исках да си тръгна максимално бързо).

# 142
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Тетевен, Тутракан и Враца - злокобни са ми чак!

Какво и е на Стара Загора? Пътят за морето ли ..  Mr. Green


Тетевен е много сладко градче, аз го харесвам Simple Smile

Изпитвам необяснима паника ако се озова в малко помещение с тръби за вода в него - от онези дебелите. У нашите в мазата мразех да слизам, защото под тавана минаваха две огромни тръби за парното - по 20-на сантиметра в диаметър. А веднъж се разхождах из гората сама, близо до нашето "лозе" и попаднах на някакво ручейче, което се изливаше в нещо като пропаст. На ръба на тази пропаст имаше някаква бетонна постройка - мъничка, колкото дворна тоалетна. Вратичката беше отворена и вътре се виждаше, че стаичката е пълна с вода донякъде и минаваха някакви тръби. За момент тръпки ме побиха, не знам защо. За нищо на света не бих докоснала тази вода, нито тръбата. Тръгнах си веднага.

# 143
  • Мнения: 1 517
мне ме потискат толкова определени групи места, както някои се изразиха за болници и т.н.. Чувствала съм се потисната и на шумно място и на пусто такова. Понякога на едно и също място съм се чувствала и щастлива и нещастна...луда работа

# 144
  • Мнения: 2 161
Париж. Един сив, мръсен град, който те задушава.

А аз умирам за този град.

# 145
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ямайка - бях изпаднала в ужасна депресия там. Само докато разглеждам снимки и ми става лошо, ако гледам филм за някой остров - също. Ужасно горещо, бедно място. И страшно скучно, с голяма престъпност. Няма къде да отидеш, няма нищо интересно, винаги много опасно ако излезеш сам....

# 146
Далеч от дома -тогава съм нещастна!

# 147
  • Мнения: 2 759
                    София - много ме подтиска. Обичам си я, харесвам си я, но ме подтиска ужасно.

# 148
  • Мнения: 3 268
ЖП гарите и Рупите (като отидох там - за първи и единствен път, ми прилоша и исках да си тръгна максимално бързо).
В Рупите наистина е отвратително,просто те смазва.

# 149
  • Мнения: 2 697
Париж. Един сив, мръсен град, който те задушава.

А аз умирам за този град.

А аз умирам поне да го видя, ако ще и да ме посрещне сив и мръсен, ще си го доукрася Wink със стиховете на Превер на някоя тиха улица примерно Flutter

# 150
  • Мнения: 14 489
ЖП гарите и Рупите (като отидох там - за първи и единствен път, ми прилоша и исках да си тръгна максимално бързо).
В Рупите наистина е отвратително,просто те смазва.

е нали уж някаква енергия имало там, за какво я строиха онази църква на ванга?
иначе и на мен много подтискащо ми действат повечето села, особено в балкана

# 151
  • Мнения: 2 161
Енергия има,обаче Светлин Русев омаскари всичко там.И други,сигурно...На гроба на Ванга,сред цъфналите мушката се почувствах добре,но в църквата...

# 152
  • Мнения: 3 268
Париж. Един сив, мръсен град, който те задушава.

А аз го видях слънчев,шарен,прекрасен...Бях там през юни,най-хубавия сезон за Париж мисля.Дърветата по ШанзЕлизе бяха зелени,Монмартр беше целият в картини,а куполът но храма блестеше снежнобял.Нощната разходка с корабче по Сена завърши  като корона емоциите ми.

# 153
  • София
  • Мнения: 3 880
мислех, мислех и не се сещам...няма такива места все още за мен. само хора, които ме подтискат и ме карат да се чувствам нещастна...един по един ги игнорирам.

# 154
  • София
  • Мнения: 3 880
Париж. Един сив, мръсен град, който те задушава.

А аз го видях слънчев,шарен,прекрасен...Бях там през юни,най-хубавия сезон за Париж мисля.Дърветата по ШанзЕлизе бяха зелени,Монмартр беше целият в картини,а куполът но храма блестеше снежнобял.Нощната разходка с корабче по Сена завърши  като корона емоциите ми.


и за мен Париж е прекрасен. почувствах го сякаш винаги съм живяла там, сякаш е невъзможно да се загубя.

# 155
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Блоковете над 9 етажа, онези, които на етаж имат и по 6 апартамента...Като цяло мразя да влизам в чужд блок.

# 156
  • Мнения: 47
Ами,кофти  ми е  в  някой  малък   умиращ  град  като  гр.Твърдица/Сливенско/.Лъха  те  бедност  и  отчаяние.Жалко,а  природата  в  Стара  планина  е  невероятна.Също  така  не  ми  е  приятен  и гр.Лом,мизерия  и  пак  мизерия. smile3518

# 157
  • Мнения: 2 759
...Лъха  те  бедност  и  отчаяние...
                  Мен лично тези усещания ме карат да се чувствам повече човек. Ставам по-разбираща, по-сърдечна, по-непретенциозна... По-истинска някак...

# 158
  • Мнения: 14 489
...Лъха  те  бедност  и  отчаяние...
                  Мен лично тези усещания ме карат да се чувствам повече човек. Ставам по-разбираща, по-сърдечна, по-непретенциозна... По-истинска някак...

да, хората там нямат тези претенции като в "напредналите" градове

# 159
  • София
  • Мнения: 2 671
В съда, в моя факултет, по разни учреждения...

# 160
  • Мнения: 2 759
...Лъха  те  бедност  и  отчаяние...
                  Мен лично тези усещания ме карат да се чувствам повече човек. Ставам по-разбираща, по-сърдечна, по-непретенциозна... По-истинска някак...

да, хората там нямат тези претенции като в "напредналите" градове
                  И ако паднеш, никой няма да те остави на улицата  Peace.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 825
В Момчилград. Надявам си никога повече да не се върна там.
В миришещия на евтини цигари и одеколон от времето на социализма кабинет на шефа ми. Радвам се, че след непълни 3 месеца се разделяме.

# 162
  • Мнения: 138
.... Понякога на едно и също място съм се чувствала и щастлива и нещастна...луда работа
И на мен ми се е случвало на едно и също място да се чувствам щастлив и нещастен ...дори наскоро ми се случи ....,но някак си не мога да ненавиждам мястото(града) заради добри или лоши спомени ....

# 163
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Там , където живея сега... Чувствам се далечна и на самата себе си, аз не съм това....всичко там ме кара да се чувствам чужда, изкарва най-лошото в мен, подтиска ме...мразя всички и всичко.

# 164
  • Мнения: 2 818
Социалните  #2gunfire
За 15 мин там ми трябват 2 часа да се успокоя.

# 165
  • Мнения: 6 164
Навсякъде, където съм без мъжа ми. Всичко ми е противно и не на място, страх ме е и се задушавам.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 428
Най-зле се чувствам в болници - обстановката, мизерията, страданието в очите на хората... страшно е!

# 167
  • Мнения: 573
За съжаление това е Добрич.Колкото пъти си отида ,толкова пъти ми става пусто и самотно.В Габрово също не се чувствам комфортно .
Малките запостели селца също ме депресират.

# 168
  • София
  • Мнения: 504
Рилският манастир,различни крипти,катакомби и подземни помещения,както и монумента в Шумен-май че беше Асеневци името му ThinkingВеднъж съм била там,като съвсем малка,но още ясно помня ужаса,който изпитвах и как се молех на майка ми веднага да си тръгваме.
Гробища-не съм ходила от 8 години-откакто баба ми почина,нещо ми стана тогава,дори и на погребението не отидох,бях на училище.Когато нашите ходят,чакам в колата на улицата.

# 169
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Навсякъде, където съм без мъжа ми. Всичко ми е противно и не на място, страх ме е и се задушавам.

Оу, това е кофти .. не ти ли се иска да бъдеш по- незвисима ?

# 170
  • Мнения: 12
Русе  Sad, Женския пазар, Лъвов мост -София

# 171
  • Мнения: 843
      Подлезите.
      Не онези лъскавите, с магазини и чистота...  онези, в крайните квартали... мрачни  , олющени, нашарени, вонящи.
      ужасно ми е да минавам... обзема ме чувство на безнадежност.

      Момин Проход, кв. на Костенец.  Минаването ми  през това кътче  е всъщност леееко мазохистично... Хем  ми е добре,  хем ми се плаче с глас.
      А колкото до гробищата , положението е като с  онзи Момин Проход. Хем- хем.
       Гаровите и автогаровите кафенета....Имаш чувството , че си се върнал във времето и то не на правилното място. Апатично - меланхолично, но за съжаление апатията е в повече. Иначе нямам против меланхолията и Шаде.

         

# 172
  • Мнения: 347
Ами,кофти  ми е  в  някой  малък   умиращ  град  като  гр.Твърдица/Сливенско/.Лъха  те  бедност  и  отчаяние.Жалко,а  природата  в  Стара  планина  е  невероятна.Също  така  не  ми  е  приятен  и гр.Лом,мизерия  и  пак  мизерия. smile3518
Стана ми мъчно като прочетох това,защото съм израсла в този  много красив подбалкански  град.Преди 2 седмици бях там на сбор ,времето беше мрачно и беше пълно със цигани на центъра .Е не ми се говори как се почувтвах Cry.

п.с .Става въпрос за Твърдица

# 173
В моя квартал... В Студентски град...
Лом ми се стори много, много тъжен град.
Колкото обичам гарите и миризмата на влак, толкова мразя автогарите и миризмата на рейс.
Една необяснима ненавист - не обичам кафенета. Нито пък напитките, които се сервират - еспресо, капучино, безалкохолно. Висенето в кафене за мен е пълна загуба на време, не мога да си представя как се прекарват часове на кафенце, цигарка и клюка. Самото словосъчетание "кафенце и цигарка" ми е толкова противно, колкото "салатка и ракийка".
За първи път чувам че има такова явление против кафенетата.

На мен ми е много злокобно в къщата на село,от години не съм ходила,винаги сънувам страшни неща свързани с това място.

В старчески дом съм влизала,хем в Германия беше,и ми стана много гадно и потиснато,незнам защо ,но ми се доплака.

У някои хора на гости изобщо не ме свърта,чудя се как да си тръгна.

# 174
  • Мнения: 1 008
ЖП гарите и Рупите (като отидох там - за първи и единствен път, ми прилоша и исках да си тръгна максимално бързо).
В Рупите наистина е отвратително,просто те смазва.
Да, много точно си го казала. Мен Рупите направо ме смазват.

# 175
  • София
  • Мнения: 127
доста често ТУК ми е тягостно и мъчно..., но такива теми чета
в същото време ми е любимо място...

# 176
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Болници, социални домове, хосписи, гробища, ж.п.гари и влакове, цехове, фабрики, заводи, цигански квартали, разни убити села и махали, места, където няма никаква цивилизация или пък такива, на които се събират прекалено много хора. Да не пропусна и градския транспорт в София. А също и кв. Ботунец, там само веднъж се заврях за малко и се почувствах като във филм на Хичкок. Супер мизерно, мръсно, зловещо.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 02:08 от Unknown_lady

# 177
  • Мнения: 3 569
Сигурен съм, че не бих се чувствал комфортно в една от онези стаички в публичните домове, в които има вериги, "колело на късмета" - като онова в играта на Къци, но със завързан върху него мъж за китките и глезените.

В такова помещение не ми се влиза.
  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 178
  • София
  • Мнения: 504
Момин Проход, кв. на Костенец.  Минаването ми  през това кътче  е всъщност леееко мазохистично... Хем  ми е добре,  хем ми се плаче с глас.
Сподели,защо се чувстваш така?
Питам,защото аз съм от Костенец и хиляда пъти съм минавала оттам.
Иначе за мен подтискащ е санаториума в Момин Проход-десетки дечица-с увреждания,парализирани,едно ужасно място.Била съм няколко пъти там и винаги се чувствам ужасно и се чудя накъде да гледам за да не виждам очите на тези деца.

Потдискащо ми действа да отида в магазин и да ме гледат странно,чувствам се не на място ooooh!

# 179
  • Мнения: 2 759
                     Понякога кухнята ме подтиска, обзема едно ужасно чувство на безнадежност и винаги се чувствам не на място  Whistling...

# 180
  • Мнения: 843
Момин Проход, кв. на Костенец.  Минаването ми  през това кътче  е всъщност леееко мазохистично... Хем  ми е добре,  хем ми се плаче с глас.
Сподели,защо се чувстваш така?
Питам,защото аз съм от Костенец и хиляда пъти съм минавала оттам.
Иначе за мен подтискащ е санаториума в Момин Проход-десетки дечица-с увреждания,парализирани,едно ужасно място.Била съм няколко пъти там и винаги се чувствам ужасно и се чудя накъде да гледам за да не виждам очите на тези деца.

Потдискащо ми действа да отида в магазин и да ме гледат странно,чувствам се не на място ooooh!

          Именно санаториума.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 14:18 от Найка

# 181
  • Мнения: 157
Най-нещастна съм се чувствала на гробищата когато изпратих баща си.НЕ искам никога повече да се чувствам така

А потисната и обезверена се чувствам когато виждам страдание,болка и мъка в очите на хората а дори и на животните.

# 182
  • София
  • Мнения: 504
        Именно санаториума.
По случайност прочетох точно преди да редактираш.Съжалявам сега,че попитах,не знаех.Не го пожелавам на никой.

Като бях малка подтискащо ми действаше детската ми стая,после това се промени.Сега се чувствам ужасно в къщата ни,вече от 2 години не живея там и го преживях много тежко.Въпреки това,най-ужасно се чувствам на първия таж,където живееше баба ми.

# 183
Родния ми град. Макар че ми е роден ме кара \когато съм там\ да се чувствам някак си изгубена. Сякаш няма изход пред мен. Ужас!!!

# 184
  • Мнения: 843
           eaven всичко е наред:-))  Отдавна съм го споделяла тук, но темата не е за това  и реших да го махна:-))
 

# 185
Винаги когато се сбогувам с някой когото обичам...не зависимо къде съм!Чувствам се зле...отчаяна и само болка нищо др не усещам  Cry (особено когато изпращам Бебото за София  smile3518 )

# 186
  • Мнения: 2 908
Чувствам се нещастна във всяко администратично звено на тази страна в което се редя на дълги опашки,тъпчат те,унижават те,правят те на мравка.Както вчера и днес в пощата.В градският транспорт на София,напоследък-в Студентски град;на село получавам депресия по-точно,защото там отраснах,а сега на какво прилича... Cry;напоследък и в къщи.... Rolling Eyes

# 187
  • Мнения: 121
В момента то4но където трябва да ми най уютно-при мъжа ми newsm45Ве4е не ми е мястото при него,щом не ми говори и се разминаваме като непознати и понеже ми каза,4е няма какво да ми каже ве4е и 4е скоро няма да имам семейство,разбирам,4е ще поиска развод Crossing Arms

# 188
  • Мнения: 3 569
В момента то4но където трябва да ми най уютно-при мъжа ми newsm45Ве4е не ми е мястото при него,щом не ми говори и се разминаваме като непознати и понеже ми каза,4е няма какво да ми каже ве4е и 4е скоро няма да имам семейство,разбирам,4е ще поиска развод Crossing Arms

Keep walking ...  bouquet

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 09:06 от deja pere

Общи условия

Активация на акаунт