Фотография -19

  • 22 812
  • 581
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 909
Slavi, знаеш ли каква скука ще настане, ако Фрий пак спечели конкурса?  Joy

# 46
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Вечерница, Честит Рожден Ден!
Бъди усмихната, обичана, щастлива! И както каза Джеми, обективи и т.н. на корем Mr. Green!


Аз пак да питам за ИСО-то, шума и изобщо снимането на кофти светлина...?! Praynig

# 47
  • Мнения: 1 110
Вечи, Честит Рожден Ден!!!! Много много ххубавини да ти се случват и получаваш от днес и насетне   bouquet

Фрии Соул колелото е невероятно!

# 48
  • Мнения: 4 915
Може спокойно да спечели медалче в текущият конкурс   Wink
Ти пък сега, защо й каза!  Mr. Green

Slavi, знаеш ли каква скука ще настане, ако Фрий пак спечели конкурса?   Joy

 smile3560

А, не!  Naughty Не мога повече да измислям теми.  Mr. Green
Колелото се позачудих дали да го мятам в конкурса, още се чудя, май няма. Искам нещо друго, одушевено да метна, но с неуспехите ми в портретните неща, може и нищо да не направя.  newsm78 И двете идеи ми хрумнаха вчера, случайно, когато качвах и преглеждах снимките на компа.
Джеми, имам и кадър със седалка, ама без предно колело.  Crazy Laughing А, и в "цял ръст" колелото, ама не е добре фокусирано.  Tired

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 12:04 от Free Soul

# 49
  • Мнения: 11 314
Вечерница, Честит Рожден Ден!
Бъди усмихната, обичана, щастлива! И както каза Джеми, обективи и т.н. на корем Mr. Green!


Аз пак да питам за ИСО-то, шума и изобщо снимането на кофти светлина...?! Praynig
Питаш за ИСО.  От личния ми опит с китовия мога само да ти кажа, че маже ужасно. Откакто снимам с 50 мм, който е и много светлочувствителен, то се родих просто. Моя е по-обикновения модел, не като на Джеми - 50мм/1,8 но пак върши работа.
Аз например се дразня от китовия, че въпреки светлочувствителност от 3,5, той ми сменя автоматично на 5  Shocked и трябва да удължавам скоростта Crazy Тогава става мазало. Не знам как е при теб.
Освен това се опитвай да ползваш рефлектори - бял картон, бял чаршаф или пеленка, за да не се получава около лицето тъмно.
Давам ти един пример с тази снимка - http://www.flickr.com/photos/10545985@N04/1759879206/
За цялата сесия съм ползвала само светлината на прозреца през едно тънко воалено перде и около креслото бях постлала бели пеленки, поради липса на голям чаршаф. Пак има тъмни участъци по лицето, но понеже снимах в роу и можех да използвам запълващата светлина, за да изравня участъците.

Фрий, ела да снимаш в гаража ми. Имаш нюх за снимане на архивни неща, а у нас е пълно с такива, особено детски. ooooh! Колелото е много добра находка, обработката също, забележката ми е като на Джеми.
Ти в роу снимаш ли?

# 50
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Знаех си аз, че пропуснах нещо, ама...
И аз за колелото на Фри Соул - харесва ми много, тонирането е жестоко Peace

Веч, мерси, но не разбрах как ще ми помогне белия чаршаф...?!
С моя китов на 3.5 седи само на 18мм, като приближа и я затваря Crossing Arms
Ще пробвам и аз в роу да снимам, пък да видим. Това, че обектива ми е виновен е успокоително до известна степен, ама пак не мога да си намеря място. Трис не снима ли и тя с китов, който отваря само до 3.5?! (не, че с нея ще седна да сравнявам фотографските си познания, таланти и способности...)

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 12:08 от Муцуна

# 51
  • Мнения: 4 915
Вечи, нямам роу-опции на камерата. Снимам си в jpeg.
Мерси на всички за коментарите на снимката.  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 292
честит рожден ден Кати!!! Много много щастие, усмивки и красиви снимки ти желая  Mr. Green

  bigdance2 Tada

# 53
  • Мнения: 2 242
да въведем ДДС върху златото а Mr. Green

Да ви покажа какво ме осени снощи - идеята за цветни реки светлина в тъмното (по темата контрасти) не била на булеварда Banghead ми ме чакала на две крачки вляво  hahaha Ей я на - хили ми се

      

# 54
  • Мнения: 11 314
Вечи, нямам роу-опции на камерата. Снимам си в jpeg.
Мерси на всички за коментарите на снимката.  Simple Smile

С каква камера снимаш, че нямаш роу режим? Я поразгледай пак менюто.

Муцунче, белия чаршаф рефлектира дори и най-малката светлина и я увеличава, т.е. на теб ще ти е нужна по-малка скорост, няма да стават толкова шумни и тн.
Не знам защо се притесняваш да се сравняваш с Трислон. Тя прави чудеса от храброст с китовия според мен.
За мен падне ли малко светлината в помещението и вадя 50 мм. Дори новия дето го взех не става за вътрешни снимки - много маже, защото му е мек фокуса Close

Слави, кефиш! Средната ми е любимка.

# 55
  • Мнения: 2 957
Вечи честит рожден ден !  Hug
Бъди все така упорита и постоянна;)

# 56
  • Мнения: 823
Вечи, честит рожден ден! Да си много щастлива и обичана!   bouquet  bouquet

Уааау, Слави, какво си снимала? Харесват ми много първите 2.


# 57
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Тя прави чудеса от храброст с китовия според мен.
Е точно затова де, 'щото прави чудеса тя, ама който го може-  си го може Peace

# 58
  • Мнения: 4 915

С каква камера снимаш, че нямаш роу режим? Я поразгледай пак менюто.


С  тази. Няма роу.  Simple Smile

Слави, какво е това? Невероятно е!  Grinning

Ще вземем да направим един под-албум на Фоточелънджа "Неосъществени навреме конкурсни снимки".   Mr. Green И ще метнем там - едни печени чушки на тема "Есен" (чии бяха?  Embarassed), На Вечи дечурлигата, на Слави цветните реки, опитите с кубчето лед... Laughing

Това със слабата светлина и на мен ми е голям тормоз за домашни снимки. Западно изложение сме у дома, аха да влезне малко светлина към 16-17 часа и то за кратко, а пък обикновено тогава сме навън...Или каката спи в уикендите в тази стая, която е по-светла...Пробвах отразена светкавица, само чаршафи не съм опъвала още.  Laughing Може да инсталирам огледала на тавана.  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 2 109

Ще вземем да направим един под-албум на Фоточелънджа "Неосъществени навреме конкурсни снимки".   Mr. Green И ще метнем там - едни печени чушки на тема "Есен" (чии бяха?  Embarassed), На Вечи дечурлигата, на Слави цветните реки, опитите с кубчето лед... Laughing

ей страхотна идея!  Heart Eyes Heart Eyes Само за мен, сигурно ще участвам във всички конкурси тогава, със снимки публикувани 3 дни след конкурса.  Joy
(чушките са мои)

Само да вметна, че размазване от трепет е получава при приближаване, а не при отдалачеване със зум. За филмовите има принцип:  колкото мм е обектива, това е минималната скорост, при която в нормални случаи няма размазване. (напр 50 мм = скорост 50 или +, зум 200 мм скорост 200 +)
при дигиталните пада числото на мм малко.

Общи условия

Активация на акаунт