аденом на хипофизата

  • 95 408
  • 889
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 700
Кажи на кварталната ендокриноложка, че най новата практика е микроаденомите да се лекуват, а да не се оперират. ЗаЩото преди години ги оперираха. АЗ ходих (и оЩе ходя, когато съм си в БГ) във ВМИто при проф. Павлов. Работи с касата и съм много доволна от него. А цецито zнам, че ходи съЩо при добра ендокриноложка. Ако искаШ и нея я питай. Иначе главоболие има често, понякога и свят ми се вие. Обаче никога не съм ги сврърzвала с аденома.  newsm78

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ми незнам Миле за главоболието , аз все си мисля че е от аденома ,но може и да греша  . А къде мога да го намеря този професор Павлов, в коя болница е?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Анели,проф.Павлов работи във ВМИ,той беше първият,който ме насочи да си направя ЯМР.След него започнах да ходя при доц.Орбецова,която също работо във ВМИ и началник на клиниката по Ендокринология.При който и от двамата да се насочиш мисля,че няма да сбъркаш.За главоболието-аз рядко имам,но си мисля,че не е от аденома.

# 18
  • Мнения: 4 700
Цеци, а свят вие ли ти се понякога?  newsm78

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Да,пиленце понякога ми се вие,но чак сега се замислих,че може да е от аденома.Отдавала съм го на ниското кръвно.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да,пиленце понякога ми се вие,но чак сега се замислих,че може да е от аденома.Отдавала съм го на ниското кръвно.


 ThinkingАз си мисля , че не е от ниското кръвно.Това си е просто неразположение от аденома. Незнам при Вас как е, но аз съм като парцал и продължава с дни. Почти 40 дена ми се гадеше постоянно от каквато и да е храна , а нощем ми се вие зверски свят и не мога да спя.А за главоболието няма да споменавам , че с него лягам и ставам .Резултата е ,че съм като пребита  и нито на работата съм в кондиция ,нито в къщи newsm78.Дано има начин за премахване на всичките тези "подаръци". newsm78 newsm78

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 21:08 от анели_a

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Анели,дано от лекарствата се махнат тези неприятни "подаръци".Аз определено не се чувствам така,както ти го описваш,но всеки организъм е различен.

# 22
  • Мнения: 4 700
И аz вече zапочвам да се zамислям. На мен доста често ми се вие свят. Не чак всеки ден, но достатъчно, zа да ми направи впечатление. Ще вzема да попитам Павлов, но Ще ходя при него чак по Коледа.  newsm78

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И аz вече zапочвам да се zамислям. На мен доста често ми се вие свят. Не чак всеки ден, но достатъчно, zа да ми направи впечатление. Ще вzема да попитам Павлов, но Ще ходя при него чак по Коледа.  newsm78

Миле,не е лошо да го попиташ newsm78При мен това беше водещото да потърся лекар, почти два месеца  не съм  се хранила (и малкото храна ,която поемах веднага почваше да ми се гади).Затова сега се моля  като почна хапчетата ,това да отшуми иначе -не се виждам.Четох че главоболието е причинено от завишения пролактин. Утре ще търся проф Павлов или доцент Орбецова.До който се добера -той ще е  Thinking

# 24
  • Мнения: 4 700
И двамата са добри, при които и да отидеШ няма да съжаляваШ. Павлов работи само преди обяд до 13 часа. За Орбецова не zнам.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И двамата са добри, при които и да отидеШ няма да съжаляваШ. Павлов работи само преди обяд до 13 часа. За Орбецова не zнам.


Днес звънях в клиниката по ендокринология. Но се оказа , че  Доц Орбецова не приема пациенти със талони от  Здравната каса, а само в някакъв център-платен прием .За мен не  е проблем да си платя ,но  лекарствата и изследванията ще са за моя сметка. А знам че все пак Здр.каса поема нещо си .Така че май варианта е проф.Павлов .И за двамата отзивите са перфектни  bouquet

# 26
  • Мнения: 4 700
Да, Павлов работи с касата.

Успех ти желая и да пиШеШ как е минало.  Hug

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да, Павлов работи с касата.

Успех ти желая и да пиШеШ как е минало.  Hug


Оххххх ,мъка мъка. Така го ненавиждам тоя малък аденом, той който ме отдалечава от възможността за бебе с месеци напред. Защо живота е толкова несправедлив? Години наред смятах, че съм твърде млада ,за да имам дете , и че работата е най-важна. Сега разбирам колко съм бъркала .

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Все още не се познаваме, но явно, че ще се "чуваме" от време на време.Много  съм притеснена и притеснителна по принцип и имам страшно много въпроси в главата си, които се надявам, че ако ви задавам, няма да ви досаждам много.
Казвам се Дими и съм от Пловдив. Преди седмица си правих хормонално изследване и вечра си взех резултатите. Имам висок пролактин, тестостерон и другото съкратеното ( не го помня как беше) ми е пак близо до горната граница. От близо година се опитваме с моя съпруг да си имаме детенце, но за жалост- неуспешно. Една колежка ми каза да си пусна хормонални излседвания и аз най-вече за тестостерона си мислих, че съм доста по-окосмена от нормалното за жените. Оказа се обаче, че пролактина ми е почти двойно над горната граница. Гинекологът ми каза да си направя скенер на главата с контраст. Много съм уплашена! Незнам какво представлява този аденом и си мисля за най-страшното и злокачествено. Знам, че все още нямам толкова право да се страхувам, че не съм направила снимката, но все пак искам да ви попитам за резултатите: Всички говорите за някакви 500-600 за пролактина и аз така не мога да се ориентирам. Защото на моите изследвания пише : Пролактин 49,08 ng\ml при реф. стойности за жени 1,39-24,20. Какво значи това?
Виждам, че е доста над горната граница, но вие говорите за стотици и незнам вече.
Ако някой има време за мен и ако разбира се не съм досадна може да ми пише и да ме просветли малко по тази тема, че ще се побъркам от притеснение. Благодаря ви предварително!
Хубав ден и най-вече от сърце  Hug желая в най-скоро време заветните EFP

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 702
А и още нещо се сетих - гинекологът ми ме пита дали ме боли глава или имам някаква травма. Аз му разказах, че не ме боли, само като си напрегна очите повече и то всичко от една отвартителна катастрофа, която преживяхме с моя съпруг миналата година. Бях изхвръкнала през предното стъкло (както и той) и имахме шевове на главата. От тогава ме заболява глава и ми се вие свят като напрегна очите. Това дали дава отражение, тази травма на главата върху нивото на пролактин?

Общи условия

Активация на акаунт