Мами и татковци в Австрия - 9

  • 18 297
  • 283
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 236
Здравейте момичета и Кристиан!
Много голяма сутрешна активност, не мога да ви изчета!  Wink

Благодаря на всички за пожеланията за оздравяване - след 2 приема на антибиотик сме пак на крака и къщата пак е съответно с главата надолу  Wink


Надин,
Цитат
възпалението се оказа бактериално и детето ми вече има бронхит.

Как го установихте това,че е бактериално?
Какьв АБ предписа?
На база предположение, естествено. Тук почти не съм чувала при хрема и кашлица да правят изследване на секрет и кръв. Но се оказа права педиатърката.
Антибиотикът е Аероцеф
deiana, има ли някакво позитивно развите при Алекс?

За очния лекар, мисля, че според Мутър-кинд паса трябва да е между 24 и 26 месец. Ако не се направи могат да се заядат за детските. Но и без това си е полезен и е хубаво да се направи.
Sarrah, интересно ми е какво включва прегледа на толкова малко дете? Детето все пак трябва да даде обратна връзка за това което вижда, нали така. За да се прецени какво е зрението.
Ние имаме час след 2 седмици и от известно време учим имената на геометричните фигури. Аз си знам, юе Никол ги познава, ама нали искам и очната лекарка да го разбере.

deiana, успех с бевербунгите!! Wink

# 196
  • Мнения: 112
Nadin,
наложи се да ходим два пъти.Пьрвия пьт  не можа да се полу4и контакта,лекарката питаше но  моето дете не винаги е разположено  да отговаря особено когато е  в лекарски кабинет .Нищо не  се полу4и ,разпозна само най-ясно видимите фигури.За следващия термин слагахме три последователни дни  Атропин капки  и на 4-тия ден отидохме .Прегледа беше абсолютно безобиден  апарат и лупа  лекарката прегледа о4ните дьна.Каза  4е вси4ко е  наред.Така премина.Всьщност защо геометри4ни фигури? На нас ни показа звезда,ку4е,и лека кола.
Поздрави.

# 197
  • Мнения: 343
вяра
не съм в позиция да избирам, но ако ми предложат половин раб. ден ще се радвам, ако е пълен, ще поотложа със започването.

надин
днес водих на предглед алекс, че имах термин за грипната ваксина, не му я биха, ушите са възпалени още. детският не беше във възторг, че не съм купила 4тия антибиотик. каза, вярно е, антибиотик не е супер, но е по добре от гной, операции и намален слух. някои деца, вкл. моето, били анфелиг на такива болести, нормално било към 4/5 год. да преминат и е важно да изкараме този период без повреди. засега оставаме без антибиотик, но той каза, бактериите в ухото остават и не се унищожават само със сиропа против възпаление. каза да изчакаме, след 2 седм. пак на контрола, можело от самосебе си да мине. но ако вдига Т, да отида веднага.

на очния ми е интересно какво очакват да чуят, моето дете казва точно 5 думи и те не са геом. фигури Rolling Eyes

# 198
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Ох, ама докога тези болести ще тормозят дечицата ни?!
Надин, скорошно оздравяване на Никол!
Деиана, успех в намирането на работа! Как си решила проблема с децата? Аз също искам да започна работа, но докато не намеря място в детската градина за Тали, няма да ме огрее!
Вал 77, успешна и бърза адаптация на Вики в яслата!
Кристиан, аз тъкмо се зарадвах, че притежаваш някакъв скрит и неподозиран досега талант на фризьор, а то... Wink
Вяра, не мога да спра да се хиля с разсъжденията ти за разболяването на сила Joy
Аз също водих Тали на очен лекар. Не се наложи да разпознава геометрични фигури, а както е писала Сара, кола, коте и звезда. На мен друго ми прави впечатление, че различните доктори, провеждат прегледа по различен начин. Някои правят преглед с капки, други не. На нас ни казаха след 1 година да дойдем за контрола и тогава ще направят преглед на Тали с капки.
Желая на всички дечица за пореден път, бързо оздравяване и никакви болести повече!!!
Лек ден!

# 199
  • Мнения: 4 399
Жени, защо не опиташ с Тагесмутер? При тях места се намират по-лесно.

Деяна, дано да намериш нещо на намален работен ден. Можеш ли да разчиташ на някаква помощ от баби? Откакто се върнах на работа при това на много малко часове, недоумявам как хората могат да работят на пълен работен ден и да гледат деца. Нашите майки са героини. За съжаление с тръгването на работа домашните задължения не отпадат и аз продължавам да се боря с всичките тия емотикончета дето си ги изредила, само дето имам още по-малко време на разположение.

Днес цял ден съм много разтроена.  Sad На моя колежка детето е преживяло много тежък инцидент и откакто чух подробностите не мога да се успокоя.  Cry Само се моля за детенцето да се оправи и да не останат никакви сериозни последствия!  Praynig Praynig Praynig Сега виждам че всичките тия настинки и антибиотици, от които толкова треперим са малкия дявол и трябва да се радваме когато всичко друго при децата е наред, защото понякога от нищо става нещо. Това че са се закашляли или са вдигнали температура са бели кахъри.

# 200
  • Мнения: 533
Sarrah, благодаря   bouquet за координатите на очния лекар. Дано успея да запиша час, че гледам има доста ограничено работно време тази лекарка. И дано има подход с децата, че мойта дъщеря е неописуем случай на поведение в лекарските кабинети  Cry.

Надин, добре че ми обърна внимание   bouquet. Наистина в мутеркинд паса очният преглед е заложен 24 - 26 месец. Габриела вече е минала тая възраст та дано няма проблеми.

Сега виждам че всичките тия настинки и антибиотици, от които толкова треперим са малкия дявол и трябва да се радваме когато всичко друго при децата е наред, защото понякога от нищо става нещо. Това че са се закашляли или са вдигнали температура са бели кахъри.

Да,жалкото е, че наистина разбираме кои са белите кахъри при такива случаи. Не ни казвай по-добре какво е станало (поне аз предпочитам така) и се моля всичко да е наред с детенцето  Praynig Praynig Praynig

# 201
  • Мнения: 343
Жени, какъв ти е проблема с детската градина? около нас има 10 градини, които половината за мен отпадат, поради цената, но иначе... чакането е много, аз затова александър го замелдвах като беше на 6 мес, а виктор на 3. така че детската градина не е проблем. спорем мен тагесмутер по трудно се намира, специално в по централните бецирки, не знам къде живееш.

та аз как съм решила проблема, баби няма, едната работи в бг, до пенсия има време, другата е на 76 год. и работи и живее 80% от времето в чехия. имам тагесмутер, бейбиситер, путцфрау и не готвя. така че време бих имала да работя. докато виктор е малък, ми се иска на половин ден, за да имам време и за децата, след 2/3 год. ми се минава на цял работен ден.
вяра, ти на колко часа на ден си сега?

# 202
  • Мнения: 343
сега се обадих на очна лекарка тук в 3ти бец. и ми даде термин за 30.11.

вяра, ти нали търсеше сд плейър за деца
http://www.kidoh.at/artikel.php?PUBLICAID=de2256e314c8652b6c1eee … ikelnummer=998939

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 16:00 от deiana

# 203
  • Мнения: 4 399
Наистина в мутеркинд паса очният преглед е заложен 24 - 26 месец. Габриела вече е минала тая възраст та дано няма проблеми.


Kакви проблеми може да имаш? Периодите за прегледи в МКП са само препоръчителни. За парите се гледат само прегледите от първата година и бременността.

Деяна, аз работя 12 часа на седмица (2 дни x 6 часа), но ги чувствам. Така ще бъде докато получавам КБГ. После ще ми се наложи да си увелича часовете, но все още не съм решила на колко. А ти какво даваш на Александър да яде? Питам защото казваш че не готвиш. Аз също не готвя за нас, но за детето се налага. Пуцфрау имам, но тя идва 1 път в седмицата, в останалото време аз съм на линия. А и има още един куп дреболии за вършене като пране, пазаруване и т.н. които няма кой друг да свърши. Най-трудното обаче ми е че когато се прибера след работа съм толкова уморена, че не мога да обърна внимание на детето си в степентта в която бих искала.

# 204
  • Мнения: 7 803
при нас всеки очен преглед от мутеркиндпаса е с капки. слагат капки, чакаме 20 минути ги преглеждат на апаратите, очни дъна и за диоптър. преди това ги карат да следят предмети и светлини. на 3 Д картата има коте, кола и звезда. не се очаква децата да говорят, защото същия преглед минаха на 1 годинка. аз държах да е при очен лекар, не при педиатъра  Peace в залцбург ми дават термин за децата най-кусно след 2 седмици, за възрастни същия ден  Simple Smile

# 205
  • Мнения: 957
Хайде и ние да се впишем в листата на болните. Бомбю още не, но на майка му и текат 2 реда сополи. Много ще ми е гадно и съвестно ако го заразя. Какво мога да пия като кърмеща? За сега си впръсквам само солена вода в носа, но положението зазлява.

# 206
  • Vienna
  • Мнения: 261
Mexalen и Nasivin след Кърменето. Точно Мира като беше на 3 месеца аз се разсополивих. Според мене е невъзможно да не го заразиш. Не се стряскай, докато може да суче нямя страшно. С кърма в носа също можеш да се пробваш. Звънни ако има нещо.

# 207
  • Мнения: 343
Наистина в мутеркинд паса очният преглед е заложен 24 - 26 месец. Габриела вече е минала тая възраст та дано няма проблеми.


Kакви проблеми може да имаш? Периодите за прегледи в МКП са само препоръчителни. За парите се гледат само прегледите от първата година и бременността.

Деяна, аз работя 12 часа на седмица (2 дни x 6 часа), но ги чувствам. Така ще бъде докато получавам КБГ. После ще ми се наложи да си увелича часовете, но все още не съм решила на колко. А ти какво даваш на Александър да яде? Питам защото казваш че не готвиш. Аз също не готвя за нас, но за детето се налага. Пуцфрау имам, но тя идва 1 път в седмицата, в останалото време аз съм на линия. А и има още един куп дреболии за вършене като пране, пазаруване и т.н. които няма кой друг да свърши. Най-трудното обаче ми е че когато се прибера след работа съм толкова уморена, че не мога да обърна внимание на детето си в степентта в която бих искала.

детето яде всеки ден готвено, защото татко му е любител готвач и се справя значително по добре от мен със задачата. прането и гладенето са моя работа, но ако се окаже че не стига времето, и тях ще делегирам. пуцфрау идва и при нас 1 седм., иначе разтребването е много, алеьандър вади всичко от шкафовете ежедневно. какво ще стане като и брат му дойде на този акъл Rolling Eyes но за момента просто имам голямо желание да ходя да работя. по натам може и да си променя мнението, но докато не видя, че е трудно и не става.... искам да опитам.

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 21:01 от deiana

# 208
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Деиана, проблема от една страна е този който ти си споменала за парите, от друга страна съм пропуснала момента да замелвам Тали някъде още докато беше бебе, място в държавна не получихме и така. По принцип съм решила да се гледаме до февруари, но и ако дотогава не намерим някакво решение, може да изчакаме до септември и да тръгнем направо на градина. За Тагесмутер все още се колебая, но  най-вероятно това ще ни бъде единствената възможност като гледам. Благородно ти завиждам, че разполагаш с такъв голям арсенал от помощници! Аз не се притеснявам, че няма да се справя с домакинството, а по скоро, че ако започна някъде на пълно работно време, не знам как ще успяваме да вземем Тали на време от детската.
Илианка, стискам палци да се разминеш само с хрема и да не заразиш Бомбю!

# 209
  • Мнения: 343
Здравейте!
Деиана, проблема от една страна е този който ти си споменала за парите, от друга страна съм пропуснала момента да замелвам Тали някъде още докато беше бебе, място в държавна не получихме и така. По принцип съм решила да се гледаме до февруари, но и ако дотогава не намерим някакво решение, може да изчакаме до септември и да тръгнем направо на градина. За Тагесмутер все още се колебая, но  най-вероятно това ще ни бъде единствената възможност като гледам. Благородно ти завиждам, че разполагаш с такъв голям арсенал от помощници! Аз не се притеснявам, че няма да се справя с домакинството, а по скоро, че ако започна някъде на пълно работно време, не знам как ще успяваме да вземем Тали на време от детската.
Илианка, стискам палци да се разминеш само с хрема и да не заразиш Бомбю!

това и мен ме притеснява, градината е до 16ч., има хорт до 17.30ч... но кой знае дали винаги ще мога да излизам навреме. мъжа ми е селбстщендиг и няма работно време, това  е удобно от време на време, но не може да е практика.

Общи условия

Активация на акаунт